Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze zdobyciem rekomendacji na uniwerek od gildii magów w brumie, spoiler! kierownik kazała mi znaleźć jakiegoś znikniętęgo koto-łaka J'jakiśtam, szybciutko go znalazłem w piwnicy detekcją życia, ale ten mówi bym się odp... bo wszystko popsuje, co z tym zrobić? Nawet z lekka przywaliłem gościowi, ten się odczarował poleciał za mną na górę, ale kierownica też chciała mnie zabić :?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam inny pomysl moze niech wrzuci screena broni lub czesci zbroi ktora sam umagicznil i nazwal. :)

a oto 2 bronie mojej roboty, jednej uzywam to ssania life'a a drugiej to zadawania (wzglednie) duzych obrazen.

czekam na odpowiednia bron zeby wyprobowac na niej sigil stone'a. :)

Jakim kamykiem zrobiłeś wiecej niż 1 ulepszenie ? ;d. Ja na arkane soulami tylko 1 moge i to samo sigle stonem. Może masz jakiegoś moda (BT widze :P) bo jak tak to nie ma sensu porównywać wtedy broni.

 

Mam problem ze zdobyciem rekomendacji na uniwerek od gildii magów w brumie, kierownik kazała mi znaleźć jakiegoś znikniętęgo koto-łaka J'jakiśtam, szybciutko go znalazłem w piwnicy detekcją życia, ale ten mówi bym się odp... bo wszystko popsuje, co z tym zrobić? Nawet z lekka przywaliłem gościowi, ten się odczarował poleciał za mną na górę, ale kierownica też chciała mnie zabić :?

Oj bardzo dawno robiłem tego questa. Oblookaj spoiler ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim kamykiem zrobiłeś wiecej niż 1 ulepszenie ? ;d. Ja na arkane soulami tylko 1 moge i to samo sigle stonem. Może masz jakiegoś moda (BT widze :P) bo jak tak to nie ma sensu porównywać wtedy broni.

ulepszalem grand soul gemami albo azura starem (level-grand czyli 1600 ladunku).

na bronie mozna dokladac wiecej enchantmentow, tylko ich laczna moc nie moze przekraczac mocy soul gema.

jedynie na zbrojopodobne elementy mozna dac jednego enchantmenta.

sigil stonem rowniez moglem jednego.

nie uzywam BTmoda jedynie podmienilem rozmiar czcionki w inventory.

a uzywam Frencesco mod, ktory rowniez nic nie zmienia jesli chodzi o umagicznianie przedmiotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulepszalem grand soul gemami albo azura starem (level-grand czyli 1600 ladunku).

na bronie mozna dokladac wiecej enchantmentow, tylko ich laczna moc nie moze przekraczac mocy soul gema.

jedynie na zbrojopodobne elementy mozna dac jednego enchantmenta.

sigil stonem rowniez moglem jednego.

nie uzywam BTmoda jedynie podmienilem rozmiar czcionki w inventory.

a uzywam Frencesco mod, ktory rowniez nic nie zmienia jesli chodzi o umagicznianie przedmiotow.

łapie. Wole i tak dać sigla chociaż sumarycznie mniejsze dmg ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem w wątkiem fabularnym gry, a że poradnik na GOL'u jest już płatny to pytam tutaj :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jestem na etapie gdy miałem zdobyć jakieś cztery księgi- wszystko ładnie pięknie mam je i poszedłęm do takiej wieży gdzie musiałem dać jednej kobiedzie te tomy, bodajże 3 razy do niej przychodziłem gdy na mapie zaznaczył mi się paunk, jest to cmentarz i miejsce w jakim skazuje mi strzałka jest jakaś krypta do której nie mogę wejść :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko bo jestem wampirem,ale dzięki :wink:

A krwi nie pijesz?

 

Zakradnij się do jakiegoś domostwa w nocy i pożyw się krwią. Zrób to tyle razy, aby mieć vampirism na 25. Wtedy nie dostajesz obrażeń od światła słonecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest ze statami ale wiem że obrażenia zależą od słońca, im mocniej grzeje tym szybciej energie tracisz. Kiedy jeszcze byłem wampirem to akurat grzało dosyć mocno szedłem sobie polanką, nie zwracałem uwagi na energie i za chwilę... zonk, leżę... i wtedy się wkurzyłem i zacząłem zbierać Grand Soul Gem'y na oddtrutkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy wampiryzmie im większy bonus do statów tym większe obrażenia od słońca i odwrotnie?

Dokładnie tak. Wampiry z Obliviona różnią się od tych z Morrowinda.

 

Możemy mówić o czterech "etapach" wampiryzmu. Każdy z nich dodaje nam dodatkowe bonusy do statystyk, do skilli, nowe zdolności. Jedną z takich zdolności (lepiej mówić tu o przekleństwie) jest sunlight damage, która zwiększa się wraz z kolejnymi poziomami wampiryzmu.

1. poziom = vampirism (25) ma jednocześnie sunlight damage (0).

2. poziom = vampirism (50) ma jednocześnie sunlight damage (1).

3. poziom = vampirism (75) ma jednocześnie sunlight damage (4).

4. poziom = vampirism (100) ma jednocześnie sunlight damage (8 ).

 

Cyfra w nawiasie przy sunlight damage oznacza ilość HP odbieranych w ciągu sekundy podczas słonecznego dnia. Na 2. poziomie tracimy 1 HP/1 sec, na 3. poziomie 4 HP / 1 sec itd.

 

Jutro, a właściwie już dzisiaj spróbuję coś więcej o nich napisać, bo to interesujący temat. :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde znów mam zonka

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
mianowicie jestem na etapie gdy wchodze do jaskini, musze się tam dostać po księge i jest tam jakaś sekta (mythic down?) wszyscy są ubrani na czerwono zresztąja też. Gdy zabieram księgę musze uciekać i jest zonk bo raz ze nie mam broni a dwa wszyscy do mnie uderzają a mój problem jest taki, że nie wiem gdzie mam biec bo niektóre przejścia są zamknięte i tak błądze w tych korytarzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde znów mam zonka

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
mianowicie jestem na etapie gdy wchodze do jaskini, musze się tam dostać po księge i jest tam jakaś sekta (mythic down?) wszyscy są ubrani na czerwono zresztąja też. Gdy zabieram księgę musze uciekać i jest zonk bo raz ze nie mam broni a dwa wszyscy do mnie uderzają a mój problem jest taki, że nie wiem gdzie mam biec bo niektóre przejścia są zamknięte i tak błądze w tych korytarzach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Gdy zabierzesz ksiązke, odszukaj kolesia który zabrał Ci rzeczy go wchodziłeś do siedziby sekty (bedzie stał gdzies tam w okolicach ołtarza) no i go zabij :D jezeli nie jestes magiem to mogą byc troche większe kłopoty, ale ogólnie ci sekciarze są słabi. A uciekać mozesz drogą którą tam przyszedłes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Gdy zabierzesz ksiązke, odszukaj kolesia który zabrał Ci rzeczy go wchodziłeś do siedziby sekty (bedzie stał gdzies tam w okolicach ołtarza) no i go zabij :D jezeli nie jestes magiem to mogą byc troche większe kłopoty, ale ogólnie ci sekciarze są słabi. A uciekać mozesz drogą którą tam przyszedłes

OK wyszło trochęgorzej jak myślałem bo niestety nie jestem magiem :D rzeczy wyrzuciłem przed wejściem do jaskini, a drogę ucieczki w końcu udało mi sie odnaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wyjście:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Powiedz mu na początku, że nie oddasz broni. Rzucą się na ciebie, ale myslę że bez problemu zabijesz tych kilku gości w drodze do księgi. W tej dużej sali z księgą rzucaj moce jakie masz (np. adrenaline rush w przypadku redguarda) i pij miksturki na szybkość. Bez walki biegnij po księgę. Ja nie mogłem wrócić tą drogą, którą przyszedłem, więc po prostu biegnij za strzałką (dużo ich więc raczej nie walcz). Trafisz na kamienną płytę, której nie będziesz mógł otworzyć. Cofnij się o kilka kroków, na ścianie będzie dźwignia. No i w sumie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak można sie stać vampirem (jak sie nie chce ofc ;)). Nie czytacie wiadomości o chorobie jaką 'dostaliście' podczas ataku to macie takie problemy z tym. Najprostrzy czar cure chorobe :P lub nasłabsza mikstura to kasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem quest z zamkiem Kvatch na 15 levelu. O ile jak próbowałem na 10tym był bardzo trudny, to teraz na 15tym był całkiem łatwy, wypiłem tylko dwie miksturki leczenia. Polecam robić ten quest własnie na takim levelu.

Ja go robiłem na 20 lv i był (jak dla mnie) bardzo trudny :(. Już o tym pisałem kiedyś. Niby postać silna ale jak się rzuci na mnie tak ze sześć potworków to mam pozamiatane. Skończyło się na tym że musiałem sobie poziom trudności zmniejszyć pod koniec bo nie dawałem rady. "Kumple" którzy mieli mi pomagać padali po kilku ciosach i byłem sam z tym drugim kolesiem (ten który tylko może się zrobic nieprzytomny bo jest ważny dla tego questa). Oczywiście gram bez jakichkolwiek modów, nie wiem jak Ty ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy pasek trudnosci delikatnie musnac w lewo i poziom trudnosci spada dosc zauwazalnie. Jak sie gra od poczatku na dafaultowym, to jest ciezko... jest bardzo ciezko czasami, ja sam nie raz skrecalem poziom trudnosci. Takze najpirw ustalcie kto ma gdize pasek trudnosci :D

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go robiłem na 20 lv i był (jak dla mnie) bardzo trudny :(. Już o tym pisałem kiedyś. Niby postać silna ale jak się rzuci na mnie tak ze sześć potworków to mam pozamiatane. Skończyło się na tym że musiałem sobie poziom trudności zmniejszyć pod koniec bo nie dawałem rady. "Kumple" którzy mieli mi pomagać padali po kilku ciosach i byłem sam z tym drugim kolesiem (ten który tylko może się zrobic nieprzytomny bo jest ważny dla tego questa). Oczywiście gram bez jakichkolwiek modów, nie wiem jak Ty ;).

zas ja robilem go na ok 34-35 lvlu mrocznoelfim wojownikiem. i byl dla mnie umiarkowanie trudny. uzywam francesco moda, ktory mi.in. zmienia loot z potworow. normalnie powyzej 20 lvl wszyscy bandyci swiata lataja w deadryckim rynsztunku, a w tym modzie szansa na najlepszy ekwpipunek jest conajmniej 10 razy mniejsza. podobnie rzecz ma sie magicznych przedmitow ktorych jest znacznie mniej. moglem co najwyzej z 1-2 deadrami na raz walczyc, gdyz jedyny sposob odzyskiwania zycia to byl moj wlasnorecznie stworzony czar "Fifteen Health Restoration" ;). teraz dopiero mam umagiczniony przeze mnie deadrycki longsword (25 health absorb on strike) + umbra ze soul trapem oraz Azure Star, co umozliwia mi niemalze nieskonczone doladowanie obu mieczy.

 

jedynie co mnie wkurza to to ze nie stworzylem wlasnej klasy postaci i teraz zeby levelowac musze wyszkolic hand-to-hand z 42 na 100. zamiast tego wrzucilbym akrobatyke albo restoration i lvl osiagalbym troche szybciej.

no ale coz na poczatku czlowiek nie wie na czym gra polega dopiero pozniej widzi jakie bledy na poczatku popelnil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem quest z zamkiem Kvatch na 15 levelu. O ile jak próbowałem na 10tym był bardzo trudny, to teraz na 15tym był całkiem łatwy, wypiłem tylko dwie miksturki leczenia. Polecam robić ten quest własnie na takim levelu.

Pasek trudności na 3/4 i robiłem na 32lvl i był bardzo łatwy. Dużo zależy od umiejętności ale nie tylko. Imo battlemage all bo dzieki własym czarom byłem wtedy nie tykalny (nie kameleon ani niewidzialość ;)) + moj ulubiony czar który nazwałem "Major Elemental Touch" (300dmg) + "Major elemental Weak"=kolo 600 dmg nawet jak all wyjdzie ;).

 

Mi troche szkoda, że Kvatch sypneło. Takie fajne miasto z areną :(. Mogli np Brumke zaatakować jako 1.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek trudności na default, modów zmieniających trudność brak.

 

EDYCJA:

 

Kto mi to wytłumaczy: chciałem mieć mnożnik do siły x5 przy level-upie, więc nie levelowałem, tylko szkoliłem blade. Podskoczyło mi 10 razy, co powinno dać mnożnik x5 do siły. A mam mnożnik x2. OCB? Leveluje się inaczej niż w Morrowindzie?

 

 

EDYCJA2:

 

Ostrzeżenie/Rada:

 

Sądziłem, że Sigil Stone'y nie levelują, ale jednak to robią. Na 15 levelu dodawały 10 do statystyk, teraz na 17 widzę, że dodają 12. Radze więc, jesli chcecie zrobić sobie np. zbroję z bonusem do siły, to Sigil Stone'y zbierajcie tuż przed zaklnięciem zbroi, bo stracicie kilka punktów.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moglby ktos link do moda naprawiajacego questy magow wrzucic na pierwsza strone? bede wdzieczny, bo nie moge tego znalezc.

A w czym problem ? Bo ja skończyłem MG nie majac zadnych bugów.

Pasek trudności na default, modów zmieniających trudność brak.

Ostrzeżenie/Rada:

 

Sądziłem, że Sigil Stone'y nie levelują, ale jednak to robią. Na 15 levelu dodawały 10 do statystyk, teraz na 17 widzę, że dodają 12. Radze więc, jesli chcecie zrobić sobie np. zbroję z bonusem do siły, to Sigil Stone'y zbierajcie tuż przed zaklnięciem zbroi, bo stracicie kilka punktów.

czyba do max 30lvl bo ja od 32 do 40 nie zauwazyłem już zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...