Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sialala

Witam!

Ja mam takie pytanko co trzeba wyedytowac w pliku ini żeby wyłączyc same cienie? Pozdro

Te opcje, ktore maja w opisie "shadow"?

Szukaj mojego postu z opisem ini. Gdzies tam jest. I wszystko jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj mojego postu z opisem ini. Gdzies tam jest. I wszystko jest opisane.

Sialala masz gdzieś backup tego opis pliku konfiguracyjnego? Z tego co kojarzę, to podczas zmiany z tweaka na purepc opis ten uległ destrukcji. Wynika to najprawdopodobniej z faktu, iż ze spoilerami był przez pewien czas problem.

 

Gremlin wejdź do opcji w grze i tam poustawiaj cienie. Poza tym możesz na googlach poszukać opisów pliku .ini. Jest ich trochę, na przykład coś takiego: Oblivion tweakguide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że różnica będzie spora. Na 9800Pro podkręconym na 440/370MHz można spokojnie grać w 1024x768. Trochę potestowałem jak jeszcze tego radka miałem. Pochodziłem trochę po okolicy i wszystko śmigało. Mam w firmowym kompie 9550 i mogę sprawdzić ale cudów nie będzie. Mogę Cię zapewnić. ;)

na 9550 pownno sie dać grać w 640x480 z text large i co najważniejsze ze "speculardiffuse - 0" czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis "czit" na ten wampiryzm -bo przez to gra mnie wqrza :D nie pamietam juz co dalem tej staruszce a i łazic za tymi skladnikami mi sie nie chce bo nikt gadac ze mna nie chce. Jak kogos ugryze to spada mi sila i jestem orzeciazony a nie chce ekwipunku sie pozbywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pamietniku masz napisane nie zalamuj ludzi, poza tym mozesz sie zapytac czarownicy po raz enty. Blood gras we wrotach oblivionu, soul gemsy w gildiach magow reszta w sklepach z zarciem, ziolami, i w czym problem :-) Uzywajac fast traver mozna to przejsc w gora 25 minut.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro gracze powinni mieć dostęp do następnego płatnego Add-Ona do TES'a 4.

Jest nim cały nowiutki dungeon; zawiera 17 nowych magicznych przedmiotów, 12 książek i wiele innych skarbów.

Zassanie tego dotaku będzie kosztować 2.99$ Aby dostać sie do tego dungeon'u trzeba rozpocząć Quest "Mehrunes Razor".

A tu pare screenów:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Zródło

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro gracze powinni mieć dostęp do następnego płatnego Add-Ona do TES'a 4.

Jest nim cały nowiutki dungeon; zawiera 17 nowych magicznych przedmiotów, 12 książek i wiele innych skarbów.

Zassanie tego dotaku będzie kosztować 2.99$ Aby dostać sie do tego dungeon'u trzeba rozpocząć Quest "Mehrunes Razor".

Nowiutki to on nie jest :/. Grafa taka sama jak w każdej Alyid ruin i jeszcze do tego płatne. Omg kontent obka w porównaniu do nwn czy choćby do morka jest wręcz blady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że artefakt Mehrunes Razor można zdobyć bez kupowania tego moda. Model tego artefaktu jest już w grze, w CS można go znaleźć.

Wyszedł też jakiś mod dodający ten przedmiot, oczywiście fanowski za darmo.

 

3 dolary za moda? Każdy zrobi jak zechce, jednak IMHO nie warto wydawać kasy. Cena modów idzie w górę. :? Niedługo trafi będzie trzeba płacić po 5 dolarów lub nawet więcej. I jak w takiej sytuacji kochać Bethesdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak w takiej sytuacji kochać Bethesdę?

Sory ale nie da sie :/. To ich wina ze nie udostępniają po ludzku całego sdk dla obka. To w sumie ich wina (pośrednio) ze dobrych modów jest znikoma ilość. Eh z taką polityką to sobie można... Obek dla mnie juz dawno umarł. Troche szkoda bo chodźby sredni w singlu nwn trzymał sie u mnie duużo dlużej (jako single pl game) właśnie dziekie ogromnej liczbie modów. Widoczenie takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeszcze nie umarł. Prawdę mówiąc niedługo powrócę do Tamriel. Tym razem jednak już z modami, bo inaczej jest bez sensu. OOO w wersji 1.3 niedługo wyjdzie, do tego kilka innych modów, troszkę lepszy sprzęt i będzie można zacząć od nowa.

 

Dobra wiadomość jest taka, że już powstają sposoby na tworzenie nowych modeli do Obliviona. Prace nad takim Better Bodies wywołują uśmiech na mojej twarzy. Ogólnie wszystko jest na dobrej drodze, chociaż wiadomo że tego co Bethesda nie zaimplementowała w grze (walka na koniu, włócznie itp.) nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeszcze nie umarł. Prawdę mówiąc niedługo powrócę do Tamriel. Tym razem jednak już z modami, bo inaczej jest bez sensu. OOO w wersji 1.3 niedługo wyjdzie, do tego kilka innych modów, troszkę lepszy sprzęt i będzie można zacząć od nowa.

Właśnie. Jak bedziesz wracał do Tamriel ;d to, jak możesz napisz z jakimi modami. Bo dla mnie jedyny dobry mod to byl 300 Artifactic of Tamiriel czy jakoś tak ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam włąśnie w Obliviona i mam pytanie!!! Sprzęt jak w podpisie, jedynie grafa troche wykręcona i w 1024 ustawiłem wszystko w ultra z hdr-em i śmiga!!! czasami przytnie ale ogólnie jest płynnie!!! czy ja czegoś nie widzę?! bo raczej tak dobrze to chyba nie powinno być!!! oczywiście nie ustawiałem anizo ani AA ale i tak wszystko na maxa to raczej za dobrze by mi to chodziło na tym sprzęcie!!! wygląda naprawdę super!!! Są tam gdzieś inne opcje których nie ustawiłem?! :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

:lol:

 

Nikt juz o grze nie rozmawia? A taka super byla przciez, tyle modow mialo wyjsc, tyle godzin grania, i co? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Nikt juz o grze nie rozmawia? A taka super byla przciez, tyle modow mialo wyjsc, tyle godzin grania, i co? ;]

i... ta gra to jedna WIELKA pomyłka. :lol2: Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Nikt juz o grze nie rozmawia? A taka super byla przciez, tyle modow mialo wyjsc, tyle godzin grania, i co? ;]

i... ta gar to jedna WIELKA pomyłka. :lol2:

Niestety to prawda. Ja jako malo kto już napoczątku o tym mowiel ze gra nie jest aż tak dobra. Niestety grafa wiekszości gracz przesłoniła oczy ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym sobie pogadał o obku, bo to świetna gra, ale już nie ma o czym. Wszyscy już ponażekali jak im chodzi, tweakowanie pliku .ini już chyba każdy ma w małym paluszku, questy nie są aż tak skomplikowane by trzeba było z każdym pędzić na forum... zreszta ile też można w końcu pisać że gra jest fajna. Oczywiście że Obek jest gorszy od Morrowinda, ale to i tak klasa mistrzowska, powiedzmy jak Porsche 911 turbo i carrera GT. Morrek grany codziennie też nudził, ale zazwyczaj robiłem sobie tydzień przerwy i grałem dalej, tyle że w ten sposób przejście wątku głównego i trzech gildii zajeło mi 1,5 roku i jeszcze zostało od groma questów, ale w końcu tej gry nie da się przejść, w ten sposób jak powiedzmy HL2, zarówno morrek jak i oblivion to gry na dłuuugie miesiące, choć ten drugi starczy niestety na krócej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Obek jest jakoś taki mniej ciekawy. Może to tylko dlatego ze twórcy gry nie zrobili tam czegoś innowacyjnego. Grafa ładna ale jęczeli chodzi o sam gameplay to niczym sie nie różnił od morrowinda. Tylko jazdę konno dodali. Poza tym to trochę sie zawiodłem. Głównego questa przeszedłem i na tym jak narazie sie skończyło. Nie mam motywacji żeby dalej kontynuować grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest zła... IMO uśmierca ją pazerność twórców (w właściwie wydawcy) którzy nie wydali do tej pory podstawowych narzędzi do robienia modów :angry: i jeśli szybko nie wydadzą go gra umrze śmiercią naturalną....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest zła... IMO uśmierca ją pazerność twórców (w właściwie wydawcy) którzy nie wydali do tej pory podstawowych narzędzi do robienia modów :angry: i jeśli szybko nie wydadzą go gra umrze śmiercią naturalną....

kazda gra sp bez multi kiedys umrze nie wazna jak dobra by byla a oblivion jeszcze bedzie zyl i to przez dlugi czas , ile minelo od premiery gry a juz jest ponad 3000 modow bez zadnych narzedzi bethsda malo tego wychodza rozne narzedzia itp ale wiekszosc tutaj na forum potrafi tylko narzekac i czeka az ktos im poda pod nos , dasz linka opiszesz go , dostaniesz 10 pm'ow od tych znawcow rpg z pytaniem abys podal linka :mur::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Nie każda gra bez multi umiera. Sam gram w gry ktore mają ponad 10lat !

I co z tego że jest 3000 modów skoro 99,99% z nich to mody typu "twarz jak Lara", "pierścień niewidzialność 10, 20, 50, 100%" ? A że ludziska nie umieją szukać i czytać to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlander masz rację właśnie zaczołem Fallout 2 i nie uważam że stare gry umrą.W Falloucie 1 i 2 masz wszystko co potrzeba w dobrej grze,niestety obecne gry są na poziomie 13-sto latka z Kansas :D fajna grafa i już :mur:

 

ps. Tripsta Fallout bez modów jest lepszy niż Obek z modami

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo odkopiesz gre z przed 10 lat i zagrasz w nia to ona nie umarla ? heh , na te 3000 modow jest wiele ciekawych modyfikacji wystarczy tylko poszukac zreszta najciekawsze mody sa w produkcji , ich sie nie robi w 2 tyg , lol

 

ale zes przywalil , porownywanie fallouta do obliviona , sam klimat w fallout'cie jest lepszy niz w 99% gier lol2:

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uwazasz ze w stare gry nikt nie gra?One maja w sobie więcej grywalności niż 3000 modów do obka.Może pamieasz serię Might&Magic polecam 6-ta część grafa ma swoje lata ale to chyba najlepsza część z serii.Ma swoje lata to prawda ale czy umarła?Nowe gry mają fajną grafę i pustkę w środku.

 

ps.sorki za OT

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru dni pocinam w olivion'a i przyznam się, że dałem się ostro wkręcić. Jak dla mnie jest bardzo fajna z podkreśleniem słowa "bardzo".

 

Oczywiście nie może zabraknąć kilku screen'ów. :wink:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Nie grałem we wcześniejsze części tej gry ani żadne gothic'i więc wszystko mi się podoba i nie mam się do czego za bardzo przyczepić.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru dni pocinam w olivion'a i przyznam się, że dałem się ostro wkręcić. Jak dla mnie jest bardzo fajna z podkreśleniem słowa "bardzo".

Oczywiście nie może zabraknąć kilku screen'ów. :wink:

Nie grałem we wcześniejsze części tej gry ani żadne gothic'i więc wszystko mi się podoba i nie mam się do czego za bardzo przyczepić.

:D

Jeżeli spodobł Ci sie oblivion to spróbuj zagrać w fallouta (1 i 2). Może grafa nie taka jak w obku ale warto spróbować. Fallout 2 dla mnie (w dodatku fana sieciowych fpsów (fpp)) jest do dziś najlepsza (najklimatyczniejszą) gra w jaką zagrałęm. Coś pieknego. Spróbuj a może i Tobie sie spodoba.

Sry za ot ;)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze fallout to już co innego prawie. Co co teraz lubia obka i kochaja sliczna grafike, to do fallouta trzeba podejsc z innej strony by go pokochac. Ja go pokochalem i niecierpliwie czekam na 3 która BYĆ może sie kiedys pojawi...

Człowieku musi sie pojawić :P. Nie trać nadziei :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym czekaniem to trzeba się zastanowić czy warto,Fallouta 3 ma zrobić i wydać Bethesda Softworks. Po Obku niewiem czy to ta firma powinna być producentem i wydawcą.Ale co tam będzie super grafa(małe grzebanie w fallout.ini :D )wyjdzie 10000 super modów za 2,99$ i będzie git. B)

 

 

ps.sorki za OT

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...