Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 level,gdzie moge zdobyc jakaś większa kase?Bo jak narazie mam 150 sztuk...

Zbieraj różne rzczy, szczególnie te które NIE SĄ Ci potrzebne a są całkiem wartościowe a potem sprzedawaj towar w sklepach. Ja zbierałem różne przedmioty w jaskiniech itp. Zbierałem nawet "składniki" do alchemi i też je opylałem (część jednak została użyta do zrobienia potionów które zresztą również można sprzedać). Albo strzały, jedna strzała to bita złota monetka w sklepie, ja łucznikiem nie jestem ale też zbierałem i sprzedawałem. No i pamiętaj żeby się trochę potargować (Haggle). Początki są trudne ale spoko, dasz sobie radę ;). Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 level,gdzie moge zdobyc jakaś większa kase?Bo jak narazie mam 150 sztuk...

Ja mam troche Sneaka, trochę lockpicków i kradne noca po domach ;) Zapisałem się do Gildii Złodzieji i w Brumie mam pacjenta który to skupuje ode mnie. Fajnie przez sen goście się drapią, jak im szyję komody i skrzynki z biżuterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche Sneaka, trochę lockpicków i kradne noca po domach ;) Zapisałem się do Gildii Złodzieji i w Brumie mam pacjenta który to skupuje ode mnie. Fajnie przez sen goście się drapią, jak im szyję komody i skrzynki z biżuterią.

W ten sposob wyczyscilem cala dzielnice ogrodowa :>

 

Dodatkowo warto przystapic do gildii: wojownikow i magow i czyscic lokalne oddzialy zupelnie bezkarnie. Zabranie wiekszosci z lezacych tam przedmiotow nie jest karane :>

 

A w gildii magow wala sie sporo sprzetu alchemicznego, ze o srebrach stolowych nie wspomne :)

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche Sneaka, trochę lockpicków i kradne noca po domach ;) Zapisałem się do Gildii Złodzieji i w Brumie mam pacjenta który to skupuje ode mnie. Fajnie przez sen goście się drapią, jak im szyję komody i skrzynki z biżuterią.

 

Witam. Możesz podać imię tego gościa? Czy trzeba sie zapisac do Gildii Złodzieji, żeby koleś od Ciebie kupował skradzione przedmioty? Mam sporo rzeczy z łapką "HEYA" ale nigdzie nie mogę tego sprzedać... ehhh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możesz podać imię tego gościa? Czy trzeba sie zapisac do Gildii Złodzieji, żeby koleś od Ciebie kupował skradzione przedmioty? Mam sporo rzeczy z łapką "HEYA" ale nigdzie nie mogę tego sprzedać... ehhh.

Dostep do pewnych paserow masz tylko z gildii zlodziei - ale jesl isie nie myle to koles w dzielnicy handlowej naprzeciw ksiegarni skupuje tez kradzione dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze juz byl gdzies taki link ale temat tak szybko "puchnie" ze nadazyc trudo wiec prosilbym o podanie adrsu do moda ktory zminia/wylacza skalowanie przeciwnikow do poziomu postaci.

A tak wogole testowal juz go ktos? Jak wrazenia? Nie ma jakichs sroli przypadkiem? Lepsze to niz oryginaklne rozwiazanie? ;]

Moze ktos kto ma niezle rozeznanie w temacie modow na 1 stronie dal do wazniejszych modyfikacji adresy?

Wtedy zycie byloby prostsze ;] a i pytan mniej.

Pozdro

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Dostep do pewnych paserow masz tylko z gildii zlodziei - ale jesl isie nie myle to koles w dzielnicy handlowej naprzeciw ksiegarni skupuje tez kradzione dobra.

Skupuje pod warunkiem, ze nie wypelnisz zadania dla Jesmin czy jak jej tam - no i pod warunkiem, ze jestes w Gildii Zlodziei. Inaczej to se ne da chyba.

Polecam latwy sposob na zebranie sporej ilosci strzal: idziemy do Areny, tam gdzie koles trenuje strzelanie z luku, stajemy przy nim, czekamy, az postrzela, zabieramy mu strzaly zanim on je wezmie, czekamy, az postrzela, zabieramy strzaly itd. ;)

Oszukancze, ale skuteczne na uzupelnienie strzalek :rolleyes:

Potem mozna je opchnac w jakims sklepie ze sprzetem wojskowym - warto wczesniej pogadac z typami, zeby mieli o nas dobre zdanie, to latwiej mozna ich utargowac.

 

@-Caleb

 

Wejdz na oficjalna strone gry (dostepna nawet z launchera) - na Forum o Oblivionie jest wszystko.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze juz byl gdzies taki link ale temat tak szybko "puchnie" ze nadazyc trudo wiec prosilbym o podanie adrsu do moda ktory zminia/wylacza skalowanie przeciwnikow do poziomu postaci.

A tak wogole testowal juz go ktos? Jak wrazenia? Nie ma jakichs sroli przypadkiem? Lepsze to niz oryginaklne rozwiazanie? ;]

Moze ktos kto ma niezle rozeznanie w temacie modow na 1 stronie dal do wazniejszych modyfikacji adresy?

Wtedy zycie byloby prostsze ;] a i pytan mniej.

Pozdro

polecam Francesco's leveled creatures/items mod, ktorego sam uzywam. ma bardzo dobry rebalans spawnowania stworow i przedmiotow i doskonala dokumentacje poczynionych modyfikacji. :)

tutaj znajdziesz linka i dokladny opis:

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=332654

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast interfejs odpowiada. Przynajmniej w jakimś stopniu następuje poprawa, bo to co jest standardowo, jest tragiczne.

Nie wątpię. ;) Postać jest słaba, dopiero 8 lvl. Do tego nie gram w ten sposób, aby mieć na każdym awansie statystyki do podbicia w formie 3x5 lub 2x5 +1 luck. Rzadko też bywam u trenerów. Inna sprawa, gdybym chciał stworzyć jak najlepszą postać, to pewnie byłby to wojownik z lekką domieszką magii. Archer/assassin jest miły do grania, bo taka gra wymaga pewnej taktyki, pomysłów itp. W końcu grając wojownikiem idziesz przed siebie i ścinasz głowy przeciwnikom. Więcej satysfakcji sprawia mi gra nastawiona na stealth, zwłaszcza że w porównaniu do Morrowinda w Oblivionie jest to dobrze zrobione.

W Deus Exa też grałem w ten sposób (stealth) i mi się podobało. :D

Widze ze wiesz jak sie gra w rpg ;). Ja mam niby wysoki lvl ale dlatego bo gram juz ponad 90h :P. Zwiedzam, przeczytałem all ksiązki jakie napotkałem, kradne sobie, poluje itp :).

2. Z racji zmian jakie ostatnio zaszły tag spoiler nie działa, dlatego też umieszczajcie krótką notkę o spoilerze. Sporo osób jeszcze nie przeszło tej gry, nie odkryło wszystkiego i niedobrze by było, gdyby mieli dowiadywać się o grze nie z gry, a z forum.

Copy that :P

Screen dnia:

 

Oblivion (Moim zdanie dużo ładniejszy) ala 3DMark03 Nature :)

 

2075806[/snapback]

Juz ja tyle os. zabilo, ze chyba nie powinienes miec watpliwosci. ;]
Ja jestem dżemtelmen i jej nie zabiłem po przecież nas sama nie atakuje ;). I tak mieczyk miałem już lepszy z deka :P

 

Mam jeszcze pytko: wie może ktoś kiedy wyjdzie oficjalny patch do Obka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Francesco's leveled creatures/items mod, ktorego sam uzywam. ma bardzo dobry rebalans spawnowania stworow i przedmiotow i doskonala dokumentacje poczynionych modyfikacji. :)

tutaj znajdziesz linka i dokladny opis:

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=332654

Mozesz dać linka(do strony nie płatnej bądź bez rejestracji) albo wstawić do ściągnięcia ten mod :)

Jestem uczulony na podawanie swoich danych :lol:

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoiler....

 

 

------------------------

 

 

Mam problem z questem the patch of down. Zdobylem te 4 ksiązki , i w dzienniku pisze ze mam je przestudiowac...No wiec je poczytalem, ale co mam wynisc z ich lektory to już nie wiem ;)Ktoś pomoże?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i musisz czekać 24h i iść do tej dinozaurzycy z gildii magów co siedzi na ławeczce :]

 

Edit

Obli w lekkiej odstawce - Call of Culuthu chwilowo ciekawsze ;p

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

======

SPOILER

======

 

musisz zakrasc sie na pietro i otworzyc tajna sciane , tam poluzowujesz jakies linki i glowa spada

A co zrobic zeby ten duzy nie zaczal mnie gonic? Z niczym tyle problemow nie mialem co z tym questem chyba mam zly dzien :lol:

2. Podobno jak skonczy nam sie charge jakiegos przedmiotu to go trzeba naladowac w kapicy. How?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie

Jak ładować magiczną broń?

Jest na to parę sposobów.

[uWAGA SPOILER :D]

1. Pierwszy i imo najgorszy bo bardzo drogi sposób to taki, ze sie wybierasz do której kolwiek gildii magów i tam jest koleś/koleśka :P który/a ci naładuje dane przedmioty, ale jak już mówiłem za sowitą opłatą.

2. Drugi sposób polega na naładowaniu przedmiotu kamianiem tzw. "Soul gem'em". Można spotkać wiele rodzajów soul gemów (małe, duże itp ;d). Jeżeli soul gem posiada już jakąś dusze (mała czy dużą) to bedziesz mógł naładować dany przedmiot; wystarczy wtedy kliknąć na sould gema i wybrać przedmiot do naładowania. Po naładowaniu (oczywiście nie zawsze na fulla to zależy od przedmiotu i rodzaju soul gema i 'rozmiaru' samej duszy :P) soul gem znika z inventory :). Problem sie pojawia jak znajdziesz pustego soul gema. Trza go naładować wtedy duszą. Do tego służy czar "soul trap", który rzucasz na przeciwnika i jak go zabijesz to przechwyci ci dusze do kamyka :D

3. Właściwie taki jak drugi sposób ale za to Duzo lepszy ;). W Obku można znaleźć specjalnego Soul Gema, który po naładowaniu przedmiotu nie znika z inventory i można go ładować w nieskończoność ;). Miłego szukania :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...