Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

Krążą pogłoski, że nie da się zdjąć IHS z Pentium 4 Prescott'ów z powodu przylutowania jąderka do IHS'a. Prawda to jest, wie kto coś może na ten temat? :P Wolę zapytać zawczasu.

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi ;).

Ja zdejmowalem IHSa z dwoch P4 Northwoodow na s478, tu sie da spoko

IMO na Prescottach na s478 tez sie da, problem bedzie z 775, bylo nawet w tym temacie zdjecie, w P4 s775 rdzen oderwal sie wraz z IHSem

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdejmowalem IHSa z dwoch P4 Northwoodow na s478, tu sie da spoko

IMO na Prescottach na s478 tez sie da, problem bedzie z 775, bylo nawet w tym temacie zdjecie, w P4 s775 rdzen oderwal sie wraz z IHSem

Ja sciagalem IHS'a z Celerona D na socket 478... i niestety tez byl przylutowany... teraz gdziestam w domu lezy (nie moj :wink: ) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie nie udalo sie sciagnac z celka :/

Tzn. Ja sciagnalem IHS'a z Polowa procka :)...a druga polowa zostala na plytce procka :):) :rolleyes: :rolleyes: :lol2: , ale co tam... HardCore Musi byc :P...

 

Nawet poszukam go dzisiaj :) to porobie fotki jak ladnie go zalatwilem :lol: B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do zdjecia czapy z venica ale zastanawiam sie czy to jadro nie jest bardziej kruche w porownaniu ze starymi Axp. na starym thortonie zakladalem blok wodny dziesiatki razy i nic nie ukruszylem ale troche sie boje o nowy sprzet ;) jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pozbylem czapki od semprona 939, w sumie to już moja druga, bo wcześniej ściągałem z sempa na 754 :)

Jak zawsze było dużo emocji! :D

Procek chodzi na 2700Mhz przy 1.65v, super pi liczy bezbłędnie, wynik w 1M to nieco ponad 33 sekundy :D niestety w prime potrafi się już wysypać :( Napięcia większego już nie dam, bo mobo nie pozwala, a jak widać do prime procek potrzebuje papu :( i co tu zrobić aby go zmusić to pełnej stabilności?

 

Co do temperatury to spadła o 5*c na procku :)

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A/C - mam Freezera 64pro, czyli obniżyć nieco napięcie?

na 1.55v chodzi stabilnie ale to na 2600Mhz :(

 

edit.

Jak dałem niższe vcore to nawet superpi nie liczy :/

 

Co do temperatury na 1.65 @ 2700Mhz to podczas liczenia superpi mam 40*c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A/C - mam Freezera 64pro, czyli obniżyć nieco napięcie?

na 1.55v chodzi stabilnie ale to na 2600Mhz :(

 

edit.

Jak dałem niższe vcore to nawet superpi nie liczy :/

 

Co do temperatury na 1.65 @ 2700Mhz to podczas liczenia superpi mam 40*c

Jak Wy tak ostro zapodajecie na ac to ja tez pogonie swojego a co tam i ze niby max bezpieczne vore to 1.55 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy tak ostro zapodajecie na ac to ja tez pogonie swojego a co tam i ze niby max bezpieczne vore to 1.55 ;)

 

 

Moj bez ihs'a znosil bez problemow 1.75V (ac freezer 64) ... zeby proc padl od napiecia to trzeba miec po prostu pecha ot co :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj bez ihs'a znosil bez problemow 1.75V (ac freezer 64) ...

Mało pr0... :P Mój na AC dostawał 1,84V real na AC - zlm 7000A-Cu tego lata... tak sie bawiłem z nudów i kolejny raz stwierdziłem że czy ma 1,75 cz 1,84V to OC sie nie zmienia ;] Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało pr0... :P Mój na AC dostawał 1,84V real na AC - zlm 7000A-Cu tego lata... tak sie bawiłem z nudów i kolejny raz stwierdziłem że czy ma 1,75 cz 1,84V to OC sie nie zmienia ;]

 

Czyli utwierdza nas to w przekonaniu że trzeba mieć po prostu pecha żeby zabić venice'a napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli utwierdza nas to w przekonaniu że trzeba mieć po prostu pecha żeby zabić venice'a napięciem

Na dłuzszy czas to raczej 1.7v za dobre nie będzie ;) Ale do testów jak najbardziej mozna dawac i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zalozylem ninje, chyba w piatek i po paru godzinach pracy komp stanal

 

kazdy proba odpalenia konczyla sie tym, ze po mrygnieciu diodami na klawie, mialem okolo 6 sygnalow ze speakera i na tym sie konczylo, czarny ekran

 

w sobote chcialem sprawdzic jak tam proc wyglada po zdjeciu ninji (jest bez ihsa, dlatego ten temat) i jakie bylo moje zdziwienie gdy zobaczylem, ze jeden element smd (dobrze napisalem?) wyparowal :D, zostaly tylko nozki

 

oprocz tego okolo 3-4 jest naruszonych :] (gdy mialem freezera 2 byly zdeformowane ;))

 

no nic zlozylem kompa i pogodzilem sie z faktem, ze trzeba kupic nowy procek

zeby sie upewnic, ze to on padl, pozyczylem od kumpla identyczny, niestety na nim komp tez nie wstawal :] (bylo to dzis rano)

no to wlozylem swoj, nacisniecie powera i komp chodzi :unsure:

 

macie jakies pomysly, dlaczego przez caly dzien i 2 noce, komp byl martwy? :]

i od czego sa te elementy?

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno czegos nie brakuje ;) inaczej na 100 by nie wstal ;] czasami nawet na procach szczegolnie tych tanszych brakuje elementow :) a jesli chodzi o magiczne wstawanie moze jak przeczysciles styki to mu przeszlo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest wlasnie najgorsze po zdjeci ihs'a (mowie tu o venicach). z tego co widzialem to jadro jest wyzsze od tych stabilizatorow o jakiej 0,5mm. bardzo latwo o zwarcie. ja przed zalozeniem wc zakleilem te uklady paskami tasmy, co prawda przed zmiazdzeniem ich to nie uchroni ale przynajmniej zwarcia nie zrobilem ;) byc moze po to stosuja te blaszki, w xp'kach jadro bylo duzo wyzej nad ukladami niz w przypadku venicow, albo uklady byly nizsze

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...