Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

@Andyn

mam do ciebie dwa pytania: jak ci chodza te 4x512 ultrax'y i dlaczego chcesz je zamienic na 2x1gb ? wzgledy ekonomiczne?

Może jestem leniwy ale nie udało mi się ustabilizować zestawu 4xRAM, nawet na 200MHz (a to już OC według AMD dla 4xRAM). W BF2 mam resety. Czasem cały dzień jest OK a czasem nie (restarty w nieprzewidywalnych sytuacjach-kupa błędów w GM). A oddzielnie czyli 2x512 te ramki kręcą się mniej więcej tyle co w moim podpisie (ta druga para jest słabsza, na timingach z podpisu idzie ok 285MHz) A chcę mieć stabilny komputer z 2GB RAM'u. Więc stąd moje plany.

 

A gdy przetestuję te 2x1GB i zda to egzamin te tccd zostaną sprzedane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy przetestuję te 2x1GB i zda to egzamin...

Myślę,że każdy z zestawów G.Skill'i bedący w sferze Twoich zainteresowań spokojnie powinien zrobić 250MHz 1T,a co wyżej to dobrze. :wink:

 

Ja niedługo przechodzę na S939 i na dzień dzisiejszy gdybym miał wybrać zestaw 2x1GB,to nie podjął bym żadnej decyzji (ciężko). Na razie przeczekam na 2x512 Ballistix,może sytuacja się wyklaruje.

 

Coś stanęło z testami; userzy zestawów 2x1Gb ,proszę o testy i nie przejmujcie się zajętym miejscem ja w zestawieniu AndyN jestem dwa razy na ostatnim miejscu i w ogóle się tym nie przejmuję. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriot 2GB PC3200

PDC2G3200LLK

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

246MHz 2,5-3-3-6 1T

on test, i wyglada obiecujaca - s&m przeszedl

nie wiem dlaczego lukk_ ma z nimi problemy...

 

edit: lukk_ jak wpadne przez Ciebie w jakis dolek z powodu superpi, memtestow i innych "takich" skonczysz na tepym palu ;) :P

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriot 2GB PC3200

PDC2G3200LLK

 

 

 

246MHz 2,5-3-3-6 1T

on test, i wyglada obiecujaca - s&m przeszedl

nie wiem dlaczego lukk_ ma z nimi problemy...

no kurde jaja sobie robisz?? :P te same pamieci i tak ci leca :? bez sensu..napisz ktore sloty, jakie V, jakie alphy..moze cos pokombinuje ze swoimi..a wogole wez zapusc np super pi, albo SP2004

 

i odezwij sie na GG ;)

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jeszcze nie znudzilem Was tymi testami 2GB, to zgodnie z obietnica, wrzucam najnowszy tescik :)

 

2x1GB G.Skill PC4000HZ (Samsung UCCC)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tym razem, dla odmiany pokaze moduly zbudowane na bazie Samsung UCCC. Nie specjalnie chcialo mi sie paletac w okolicach DDR500 8-4-4-3.0-1T (stock), wiec wwalilem od razu 280Mhz. SuperPi 32M poszlo gladko, wiec kolejny krok to bylo 285Mhz. Chilke pozniej musialem wrzucic kolejny bieg - 290MHz :lol:

 

SPi32M @ 290x11=3190MHz 8-4-4-3.0-1T

 

Sandra @ 290x11=3190MHz 8-4-4-3.0-1T

 

Absolutbe MAX, ile moglem wyciagnac z tych pamieci w 32M to 291MHz 8-4-4-3.0-1T

 

SPi32M @ 291x11=3201MHz 8-4-4-3.0-1T

 

Wrzuce tez kilka testow stabilnosci w 3D, skoro mialem okazje pobawic sie przez kilka dni BFG 7800GTX 512MB OC (temacik na Extremalnym...):

 

3DMark2001 @ 290x11=3190MHz 8-4-4-3.0-1T

 

3DMark03 @ 290x11=3190MHz 8-4-4-3.0-1T

 

3Dmark05 @ 290x11=3190MHz 8-4-4-3.0-1T

 

Aquamark3 @ 290x11=3190MHz 8-4-4-3.0-1T

 

No i obowiazkowo SP2004 (GUI dla P95)

 

6 godzin SP2004 LargeFFT 1770MB uzyte @ 290x11=3190MHz 8-4-4-3.0-1T

 

 

Wyzej niz 291Mhz 8-4-4-3.0-1T juz nie dalo sie poskoczyc, wiec czas na maly eksperyment --> 8-3-4-3.0-1T :) Wystarczylo zejsc jedynie kilka MHz, aby znalezc stabilnosc w SuperPi 32M.

 

SPi32M @ 286x11=3146MHz 8-3-4-3.0-1T

 

Pierwsze podejscie do 3D przy 285MHz 8-3-4-3.0-1T zakonczylo sie fiaskiem. Dosc spieszylo mi sie, wiec zamiast bawic sie z alphami, po prostu zjechalem do 280MHz i puscilem 3DMark2001 i 03. Moze przy odrobinie cierpliwosci i czasu, zmusilbym te memki to 285MHz w 3D, ale moze innym razem ;)

 

3DMark2001 i 03 @ 280x11=3080MHz 8-3-4-3.0-1T

 

Oczywiscie nie moze zabraknac SP2004

 

6 godzin SP2004 LargeFFT 1770MB uzyte @ 280x11=3080MHz 8-3-4-3.0-1T

 

Co powiedzielibyscie na jeden krok dalej i sprawdzenie gdzie koncza sie te pamieci przy 8-3-3-3.0-1T? Stabilnosc przy tych timmingach, moglem znalezc dopiero w okolicach 250MHz 8-3-3-3.0-1T ;)

 

SPi32M @ 253x11=2783MHz 8-3-3-3.0-1T

 

Sandra @ 250x11=2750MHz 8-3-3-3.0-1T

 

3DMark2001 i 05 @ 250x11=2750MHz 8-3-3-3.0-1T

 

3DMark03 @ 250x11=2750MHz 8-3-3-3.0-1T

 

No i kilka godzin SP2004

 

3 hours SP2004 LargeFFT 1770MB used @ 280x11=3080MHz 8-3-4-3.0-1T

 

Jak zapewne zauwazyliscie, napiecie vdimm na kazdym zrzucie ekranu jest ustawione zawsze na 2.6v. Dokladnie tyle jest potrzebne tym modulom aby im dobrze sie zylo. Jedynie 2.6v! Ladnie, prawda? :) Wyzsze napiecie nic kompletenie nie pomagalo. CAS2.5 jak i 5-2-3-3.0-1T DDR500 -----> NO GO!

 

Powiem szczerze, ze dosc podobaja mi sie te memki. Elastyczne, wymagaja jedynie 2.6v i generalnie zaden wiatrak im nie jest potrzebny do poprawnej pracy. Jakie mozna miec oczekiwania co do G.Skill PC4000HZ? Sporo ludzi uzyskuje wyniki w granicach 270-285MHz. O ile zostalem zapewniony, moduly moje nie sa "przebrane" i odzwierciedlaja "pi razy drzwi" to co mozna znalezc w detalu. Mimo to, jeszcze nie widzialem na XS nikogo chwalacego sie SuperPi 32M wyzej niz chyba 285MHz. Z tego co wiem, to UCCC staje sie coraz lepsze i zapewne mozna sie spodziewac, ze wyniki tego typu i beda na porzadku dziennym. Jezeli ktos jest zainteresowany i ma mozliwosc, to w USA aktualnie moduly mozna kupic w sklepie Newegg za $215.

 

Aha, jeszcze jedno... Nastepnym razem jak wpadne do tej sekcji z testem, to jest bardzo prawdopodobne ze bedzie to 2x1GB Mushkin Redline XP4000 na Infineon CE-6. Moze jeszcze w tym roku, zobaczymy ;)

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba i test i memki. :wink: Linka na pierwszą stronę zarzucę wieczorem jak bede w domu i wtedy też będzie czas delektować się screen'ami.Z niecierpliwością czekam(y) na następny test. :wink:

THX Michal :D

Pozdrawiam,Ricci. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam(y) na następny test. :wink:

THX Michal :D

Pozdrawiam,Ricci. :wink:

Spoko! :) Zaluje jedynie, ze generalnie zadne z pamieci ktore tutaj pokazuje nie sa powszechnie dostepne w Polsce. Zatem dla niektorych z Was moje testy moga sie wydawac deczko "egzotyczne", a nie praktyczne. Ale tak czy inaczej, mysle ze warto pokazac to na Tweak'u. Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonym

 

Te kostki do tej pory przez Ciebie testowane w tym wątku są pierwszymi lepszymi czy po jakiejś wstępnej selekcji? Bo porównując ich wyniki z wynikami na XS to ich wyniki są górnymi poziomami tego co znaleźć można na XS .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonym

 

Te kostki do tej pory przez Ciebie testowane w tym wątku są pierwszymi lepszymi czy po jakiejś wstępnej selekcji? Bo porównując ich wyniki z wynikami na XS to ich wyniki są górnymi poziomami tego co znaleźć można na XS .... :)

Napisalem powyzej, ale moze powinienem to rozwinac... Chcialbym moc powiedziec, ze na 100% sa pierwszymi z brzegu. Niestety nie mam tej pewnosci poniewaz pamieci dostaje do testow bezposrednio od G.Skill. Pochodza one z tej samej parti, ktora jest wysylana do Newegg, zadne tam ES (Engineering Samples). Mimo to, nie chce abyscie mysleli, ze kazda para HZ zrobi 290Mhz w P95, 3D i Pi. Tak napewno nie bedzie. Dlatego lepiej jest miec bardziej realne oczekiwania, aby nie byc ewentualnie rozczarowanym. Moim zdaniem, 270-280Mhz to mniej wiecej czego mozna sie spodziewac od tych pamieci. Biorac pod uwage cene i praktyczne w tej chwili zastosowanie 2GB (gry i codzienna praca, nie benchowanie) PC4000HZ, nawet 270-280Mhz to bardzo dobra konfiguracja.

Moze jeszcze w tym roku pokaze tutaj, co mozna wyciagnac z 2GB Mushkin'ow XP4000 na Infineonach. Mushkin twierdzi, ze dorwal sie do jakies "lepszej" partii CE-6 i generalnie kazda ich "nowa" parka powinna spokojnie robic 260-265MHz 5-3-2-3.0-1T w 32M/P95 i szczegolnie 3D. Sam jestem ciekaw jak to naprawde bedzie. Cena tych pamieci to niestety powyzej $300. G.Skill bije ich na glowe pod tym wzgledem, ale szczerze powiem, nie mam zielonego pojecia jak i czy w ogole oni robia jakas kase na tych ZX/HZ :lol:

to moze dobierz sie do tych patriotow? bo, az tak zle chyba z nimi nie jest...

Watpie abym mial taka mozliwosc. Predzej juz cos od OCZ niz Patriot... Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu zainstalowalem sobie 2x1gb samsunga uccc jakis noname, dzialaja stabilnie przy dzielniku 166

na venice@2,8 (9x311). Timingi slabiutkie 3.0-4-4-8 1t (def. to 3.0-3-3-8). Garsc nic nie wnoszacych wynikow;)

 

Everest 2.01.347

 

odczyt 6944

zapis 2785

oczekiwanie 44

 

Sandra 2005 sr2 memory bandwith

 

int 7047

float 6986

 

3dm 01 - 28590

3dm 03 - 17298 \

te 2 nawet nie zareagowaly w stosunku do 2x256 microna ddr 500 cl2,5

3dm 05 - 8100 /

 

Coz, ale kosztowaly 630 a nie 1030 jak porownywalne patrioty, zato krotsza gwara(zeby nie rzec b.krotka)

I tylewiecej nie krece bo nie widze sensu, wydajnosc juz nie podskoczy a stabilnosc pewnie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

param pam pam pam i'm lovin it :] i o to wam zapodaje moj nowy piekny wynik

venicjanek leci na 9x300 @ 1.4V i samsungi puszczone na div180 i leca pieknie 270 @ 3-4-4-8 pieknie cud miod i orzeszki a o to screen: Dołączona grafika

 

mial byc piekny shot ale troszke nie wyszlo bo sp2004 odmowil posluszenstwa i jak sie zminimalizowal to sie juz nie przywrocil wiec ten maly dymek na dole musi wam wystarczec (czyzby oznaka niestabilności tego o/c? czy niestabilnosci windowsa? :D)

bede musial sprawdzic max tych pamiatek - jesli bedzie to ok 280 mhz to to ustawienie z shota bedzie moim 24/7 ustawieniem a jak nie to zjade do 250 mhz na div166

 

rada:

jak chcesz miec fajne o/c 1gigowej pamieci lub duala 2x1giga to kup samsungi uccc (wersja ekonomiczna) lub g.skille, oczy czy mushkiny na tych uccc - zapodajesz 3-4-3-8 lub 3-4-4-8 (uccc nie lubia cl<3 i trrd<4 i o/c gwaltownie spada przy probie zjechania w dol z tymi tymingami) i kazda kostka zrobi ci z palcem w czterech literach 250 mhz - smiem twierdzic ze te samsungi uccc z allegro za ciut ponad 300 zl to najlepsze (a zarazem złodziejsko tanie) kostki do o/c dostepne w Polsce

z nimi moze byc taki boom jak byly na twinmosy 1a4t i aa4t ;] super o/c za niska cene

 

@Ricci

bedzie specjalnie dla mnie rubryczka "1x1gb o/c database" ? :)

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial byc piekny shot ale troszke nie wyszlo bo sp2004 odmowil posluszenstwa i jak sie zminimalizowal to sie juz nie przywrocil wiec ten maly dymek na dole musi wam wystarczec (czyzby oznaka niestabilności tego o/c? czy niestabilnosci windowsa? :D)

to bug SP2004..weź odznacz ptaszka przy tray icon w SP2004..nie bedzie sie minimalizowal do traya tylko do paska..i bedziesz mogl go maksymalizowac i minimalizowac

 

co do moich Patriotów...nie wiem kombinowalem z biosami..maja chyba tez cos do powiedzenia bo na innym biosie udalo mi sie spoko wejsc do windy na 245 2,5-3-3-8..superpi sie od razu wywalilo..nie pomaga zadne kombinowanie..naprawde juz nie wiem i nie chce wiedziec..mam dosyc..teraz bede gral i sie ciszyl wydajnoscia

 

wiec moje pamiatki leca na 225MHz 2,5-3-2-5..niskie timingi rekompensuja FSB...Ricci jutro zrobie superpi jeszcze, a64tweakera i mozesz mnie dodac do wynikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......

@Ricci

bedzie specjalnie dla mnie rubryczka "1x1gb o/c database" ? :)

Spoko,coś wyrzeźbię wieczorem :wink: ,przypominam,że poprzeczka do rankingu jest ustawiona:przejście spi32m+a64tweaker+cpuz/cpu+cpuz/memory+sandra/memory bandwidth+vdimm(jednakowa dla wszystkich)

Nie widziałem w Twoim screen'ie spi32m....(już nie mieszajmy z sp2004)

 

iec moje pamiatki leca na 225MHz 2,5-3-2-5..niskie timingi rekompensuja FSB...Ricci jutro zrobie superpi jeszcze, a64tweakera i mozesz mnie dodac do wynikow...

OK :wink: ,z przyjemnością to zrobię. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebylbym soba gdybym nie wrocil do standardwych u mnie 2,9ghz(skoro proc moze to po co sie ograniczac) Czyli 9x322. Pamiatki przy timingach jak w sigu nic wiecej juz z siebie nie dadza(264). Musialoby byc 300 zeby byly cos szybsze. Niestety przy div180 winda zgubila plik system.cfg i zaliczyla zgon. Koniec testow jak dla mnie, moze jeszcze sprobuje alphy choc watpie ze da sie cos wiecej wycisnac. Zrobie wszystkie testy to wpisze sie na liste. Niejest to rewelacja ale za 600 stow nie mozna duzo wymagac. Jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x1GB SAMSUNG UCCC

 

jak znajde max o/c tych pamieci to zbiore wszystkie moje posty do kupy, szarpne sie na jakis tekst, spostrzezenia i podsumowanie, a narazie kolejny piekny wyniczek --> 280 mhz @ 3-4-4-8 :>

 

Pierwszy szot:

Dołączona grafika

 

i jeszcze jeden:

Dołączona grafika

 

I jeszcze male pytanko do was: moze byc taka sytuacja ze zeby uzyskac np. stabilne 290 mhz bede musial dovoltowac proca ? chodzi mi o to ze jaderko nie wymaga dovoltowania ale kontrolerek bedzie krzyczal o wiecej papu

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co potrzebne do rankingu jest mogę wrzucić na pierwszą stronę. :wink: Jak chcessz zebrać wszystkie materiały do jednego postu możesz edytować ten lub zrobić w nowym wtedy zamienię linka.

Wynik 280MHz 3-4-4-8 1T jest bardzo dobry,a wziąwszy pod uwagę cenę modułów (ok320zł za 1GB)i dostępność w PL wręcz wyśmienity,brawo.

Wprawdzie to test 1x1GB,ale coś wymyśle,tym bardziej że jesteś aktywny w tym temacie przedstawiasz ustawienia memek itd. :D

Tradycyjne dzięki za test. :wink:

 

Edit;

Może jeszcze na początku napisz większymi literam jakich memek to dotyczy,coby było bardziej przejrzyste dla czytających. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wysyp testów :lol: tak trzymać.Patrioty osiągają mniejsze taktowanie,ale trawią krótsze timingi.245MHz 2,5-3-3-6 1T to wydajne ustawienie dla zestawu 2x1GB,test pokazał że trzymają swój standard.Zaraz wrzuce linka na pierwszą stronę. :lol:

THX Sulaco. :wink:

 

Edit:

Czy ktoś wie na jakich kościach są składane moduły Patriot LLK ?

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x1GB Patriot PDC2G3200LLK

 

245MHz 2.5-3-3-6 1T 2,8V

Asus A8N-SLI Premium bios 1011.001

i tyle mi wystarczy, bo i tak jest lepiej/stabilniej niz na 4x512MB, zreszta asus jakos srednio idzie 1:1 powyzej 250

ty mnie nie dobijaj :angry: :wink: zamienimy sie kostkami?? :unsure: :unsure: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś z was dostep do takich samsungów uccc ? bo przydalaby mi sie jakas selekcjonowana kostka :> bo nie chce zeby sie ta zmarnowala :> bo ja chce duala zeby mi chodzil 270 mhz @ 3-4-4-8 :P na div180 z moim venicjankiem :P tak jak mi teraz chodzi ta jedna kostka :P łeeeee ja chce do mamy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x1GB Patriot PDC2G3200LLK

 

ok Ricci..mozesz mnie dodac..napięcie 2.8V na pamiątkach..reszta na screenie..ogólnie pamiatki niezłe..sadze iż problemem w uzyskaniu 245MHz (tak jak ma Sulaco) moze byc albo mobo (a dokladniej BIOS, gdyz zauwazylem ze po zmianie na nizszy pamieci odpalaly winde na 245MHz 2,5-3-3-8!! co na tym co teraz siedze jest wogole niemozliwe), albo "felerny" dzielnik 166 (niektóre mobo ponoc nie lubia tego dzielnika), takze biorę pod uwage procka (tzn kontroler nie wyrabia moze) a ostatnią rzeczą mogą byc po porstu pamięci (w koncu nie kazdemu musza smigac na 245MHz)..ciesze sie iz 225MHz uzyskałem z naprawde bardzo dobrymi (wrecz idealnymi jak na kości 1GB) timingami i alphami...

 

dodatkowo porownujac sie np. do Wormsa 14(chyba taki nick - na pierwszej stronie w testach jest) którego procek leci IDENTYKO jak moj (tylko on ma 2 jajka :) ) + ma pamieci na 270MHz z gorszymi timingami niz ja oczywiscie i wypada GORZEJ w spi32mb ode mnie (on ma troszke ponad 30minut - ja 28minut 11s.) to jestem zadowolony :)

 

cena pamieci wysoka to prawda..no ale cóż u nas za wybór?? albo z USA (bardzo chcialem ale jednak gwara odstrasza), albo z allegro Samsungi UCCC(tez chcialem ale znowu - brak wlasciwie gwary :? ) albo różne wynalazki typu Geile, Goodramy, Kingstony i inny szmelc (mowie oczywiscie o tych kompletach budzetowych, a i tak kosztujących ok 900 zeta..to juz wolalem dolozyc do tych patriotów i miec wlasnie takie timingi...a nie jak np. w Geilach przy DDR400 rzędu 3-4-4-8 :? )

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...