Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą skończył sie Lis na Polsacie, obejrzałem całego :)

Ale Wierzejski i Zawisza nacierali na Balcerowicza, te dwa z[ciach!]by

Czy pan jest idiotą, że wierzy pan we wszystko co panu mówią? - Lis do Wierzejskiego :D

A najlepsza była taka kartka PiSuarów, jak i co mają mówić :lol:

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończył sie Lis na Polsacie, obejrzałem całego :)

Ale Wierzejski i Zawisza nacierali na Balcerowicza, te dwa z[ciach!]by

Czy pan jest idiotą, że wierzy pan we wszystko co panu mówią? - Lis do Wierzejskiego :D

A najlepsza była taka kartka PiSuarów, jak i co mają mówić :lol:

Ostatnie wypowiedzi Ludwika Dorna zniechecily mnie do ogladania programow publicystycznych - musze od nich odpoczac tak ze 2-3 miesiace ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wypowiedzi Ludwika Dorna zniechecily mnie do ogladania programow publicystycznych - musze od nich odpoczac tak ze 2-3 miesiace ;]

Ja tak odpoczywam dłużej niż 2-3 miesiące, i nie mogę zebrać sił ... Kaczyńscy potrzebują pomocy lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w tej chwili dzieje sie wokol NBP przechodzi ludzkie pojecie - panstwo chce przejac pelna kontrole nad polityka monetarna, nad ustalaniem stop procentowych etc. Niestety nie wrozy to nic dobrego dla polskiej gospodarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w tej chwili dzieje sie wokol NBP przechodzi ludzkie pojecie - panstwo chce przejac pelna kontrole nad polityka monetarna, nad ustalaniem stop procentowych etc. Niestety nie wrozy to nic dobrego dla polskiej gospodarki...

Chcieć to oni mogą dużo, ale w ramach Unii Gospodarczej i Pieniężnej wchodzącej w skład UE, bank narodowy musi być niezależny, jest to podstawa dla funkcjinowania wspólnego rynku i wejscia w strefe Euro, jeżeli KE stwierdzi iż NBP niezależny nie jest może zamroźić nam fundusze strukturalne, a tego to nawet Kaczyńscy swojemu elektortowi nie potrafili by wytłumaczyć, choć napewno powiedzieli byż Komisarze KE tworzą układ <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nudzi ci sie? a moze pobawimy sie w nfs:u?

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1142591532.258

:lol:

Może im wszystkim kupić po Maybachu, znajdą sobie zajęcie i nie będą nam życia truć. Najbardziej opłacalna państwowa inwestycja w historii Rzeczpospolitej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esiu w moimmniemaniu Balcerwicz to komunista i tyle

Komunizm w pierwornej postaci nie byl zly zostal jednak zmieniony przez Stalina

 

 

Był członkiem PZPR od 1969 do momentu wprowadzenia stanu wojennego. Pod koniec lat 70. był członkiem zespołu doradców-ekonomistów przy premierze PRL. Zespół ten opracował słynny raport o stanie państwa, który przewidywał rychły upadek polityki ekonomicznej Edwarda Gierka. Po powstaniu NSZZ Solidarność, był członkiem rady ekspertów ekonomicznych tego związku, w ramach której opracował projekt łagodnego przejścia z gospodarki planowej do gospodarki pół-wolnorynkowej opartej na samorządach pracowniczych. Po wprowadzeniu stanu wojennego wystąpił z PZPR, jako osoba związana z kierownictwem Solidarności został na krótko internowany, jednak po kilku miesiącach wypuszczony, razem z pierwszą falą zwolnień z internowania

Zespół ten opracował słynny raport o stanie państwa, który przewidywał rychły upadek polityki ekonomicznej Edwarda Gierka

 

przewidzial ze to koniec i sprytnie przeskoczyl do Solidarnosci a ze byl ekonomista to go przyjeli i w ten sposob stal sie czlowiekiem "walczacym" z komunizmem "glownym"dzialaczem

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaxxL - naprawde sie doucz, bo jak czytam ze "komunizm byl dobrym systemem" to mnie trafia...

 

Nauke mozesz zaczac od Oslej, konkretnie tego topicu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=179684

 

Masz tam ladnie wylozone, dlaczego komunizm byl systemem blednym z zalozenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zle bylo zalozenie ze nie bedzie bogatszych i biedniejszych? wszytsko ma 2 strony medalu Stalin stworzy z tego systemu rzeznie bez wlasnosci

 

a w tym dobry chodzilo mi w zalozenu Lenina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenin to był taki sam kawal drania jak Stalin, tylko nie umiał (nie zdążył?) zrobić takiego systemu zbrodni jak Stalin.

 

1. Lenin rozpędził demokratycznie wybrane Rady Robotnicze i zastąpił je dyktaturą partii bolszewickiej

2. za czasów Lenina stłumiono krwawo bunt marynarzy (? albo robotników, nie pamiętam) w Kronsztadzie

3. Lenin nakazał wymordować rodzinę carską, łącznie z nieletnimi dziećmi

4. Lenin NAPADŁ NA POLSKĘ w 1920 roku

 

Jest kogo wielbić, zaiste...

 

"Po trupie białej Polski wiedzie szlak do światowego pożaru"...

 

Facet dostarczony do Rosji przez niemiecki rząd.

 

Czy zle bylo zalozenie ze nie bedzie bogatszych i biedniejszych? wszytsko ma 2 strony medalu Stalin stworzy z tego systemu rzeznie bez wlasnosci

Owszem, złe. Dzięki temu podziałowi mamy postęp cywilizacyjny. Dobrym celem jest "niech każdy ma jakieś minimum" a nie "niech każdy ma tyle samo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wyprawiaja nasze "pajacyki" w rzadzie, jest juz trudne do skomentowania dla czlowieka normalnego.

 

Jedynie, co jeszcze jestem w stanie zaakceptowac to proba zablokowania fuzji dwoch najwiekszych bankow w Polsce - PKO BP i BPH. Ja osobiscie jestem przeciwny tej fuzji - bedzie monopol na rynku finansowym - a to nic dobrego nie zapowiada.

Manipulacja stawkami oprocentowania kredytow, lokat etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wyprawiaja nasze "pajacyki" w rzadzie, jest juz trudne do skomentowania dla czlowieka normalnego.

 

Jedynie, co jeszcze jestem w stanie zaakceptowac to proba zablokowania fuzji dwoch najwiekszych bankow w Polsce - PKO BP i BPH. Ja osobiscie jestem przeciwny tej fuzji - bedzie monopol na rynku finansowym - a to nic dobrego nie zapowiada.

Manipulacja stawkami oprocentowania kredytow, lokat etc.

Na stronie Onetu jest link do ciekawego artykułu z "Ozonu", który proponuje dość ciekawą interpretację całej afery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy stoją murem za Balcerowiczem proponuję lekturę ostatniego Wprost

bylem murem za Balcerowiczem, przeczytalem i dalej jestem z prostej przyczyny - mimo ze nie jest to ideal to przy swoich przeciwnikach jest "troche" lepszy: gmerac w gospodarce probuja idioci ekonomiczni ktorzy nie opanowali matematyki nawet na poziomie szkoly pdstawowej.

musze jednak przyznac ze bardzo ciekawie krytyka byla tam[wprost] przedstawiona, naprawde fajnie sie to czytalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa fuzji jest bardzo kontrowersyjna - tak jak pisalem - jestem jej przeciwnikiem - UniCredit'o wie doskonale ze przejmie ogromna czesc rynku, i bedzie miala w "kieszeni" ogromna wladze do manipulacji kredytowej i lokatowej - moze to doprowadzic do katastrofy - nas klientow, moze wywolac to wielomilionowe straty dla klientow prywatnych, i innych podmiotow prawa.

Zawsze bylem i jestem przeciwnikiem interwencjonizmu panstwa w gospodarke - jednak w tej sytuacji rzad nie ma wyjscia - sprawa jest bardzo powazna - polaczenie tych dwoch gigantow bez watpienia moze doprowadzic do "psucia" rynku finansowego.

Nie pisze juz o masowych zwolnieniach w bankach PKO i BPH. A te beda, po fuzji, nie ma sie co ludzic, ze wszsytko bedzie tak jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddzielmy może sprawę fuzji od Balcerowicza. W jednym artykuł "Wprost" na pewno ma rację: fuzja nie fuzja, atak na Balcerowicza i tak by nastąpił. I na kogokolwiek innego, kto by był na jego stanowisku i chciał prowadzić niezależną od rządu politykę pieniężną, jak nakazują standardy gospodarki rynkowej. Panowie z PiS, LPR i Samoobrony po prostu nie rozumieją jaka powinna być relacja pomiędzy Sejmem i rządem a bankiem centralnym. Chcieliby powrotu do czasów Gierka, kiedy NBP na "wicie, rozumicie" posłusznie dodrukował banknoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...