Skocz do zawartości
kooboos

Kooboos Water Cooling

Rekomendowane odpowiedzi

teraz przynajmniej wiem ze przy 1,9v proc dostaje freezy, wlasnie przesmarowalem proca silikonowka :) a wlasnie i wentylatorki dotarly, straszliwe wichury, woda chlodziutka, ale dalej mam 35C na procu w stresie przy takich duzych taktach i vcore, ma ktos jakis pomysl? moze blok wodny nie wydala czy cos? bo troche dziwne mi sie wydaje ze mam 35C skoro coldplate ma temp rzedu kilka C. jak narazie stabilne 2,85ghz@1,85v

Dołączona grafika

 

sp2004 lecial ponad godzine tylko nie chcial wrocic z paska :(

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym byl jakis zlosliwy czy cos , ale jak patrze na tego procka to nie wiem czy nie lepiej bylo go sprzedac , dolozyc te 800zl i kupic selekta oraz dobre WC . Bo wyniki sa tragiczne jak dla mnie , no ale kazdy ma inne gusta i o tym sie nie dyskutuje :wink:

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kooboos widze ze wentyle odemnie doszly, teraz Ty się wywiąż z umowy :)

co do wyników, sprzedaj tego twojego Venica i szukaj selekta bo chłodzenie już masz bardzo ..hmmm ciekawe :)

pozdro

 

Wlasniem z tego co widze dodanie wentyli nie wiele zmeinilo. Nie ma -20 w stresie :lol:

Chociaz napiecie straszne, fajnie moznaby sie pobawic selektem. Miejsce dla twojego proca jest tylko jedno - allegro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie niestety nie ma funduszy na zmiane na selekta, zreszta teraz ciezko znalezc dobrego selekta przez to ze nasze kochane AMD nie nadaza z produkcja :) co do temperatur to sie jeszcze duzo zmieni, tylko musze w koncu wpasc na powod tak duzej roznicy miedzy idle a stresem. akercocke jutro ide do sklepu po rzeczy dla Ciebie. ktos tam pytal czy bede zdejmowac hs-a, otoz nie bo gdybym chcial sprzedac proca to moglo by byc kiepsko ze sprzedaza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie niestety nie ma funduszy na zmiane na selekta, zreszta teraz ciezko znalezc dobrego selekta przez to ze nasze kochane AMD nie nadaza z produkcja :) co do temperatur to sie jeszcze duzo zmieni, tylko musze w koncu wpasc na powod tak duzej roznicy miedzy idle a stresem. akercocke jutro ide do sklepu po rzeczy dla Ciebie. ktos tam pytal czy bede zdejmowac hs-a, otoz nie bo gdybym chcial sprzedac proca to moglo by byc kiepsko ze sprzedaza :)

Heh To ja Pytalem o sciaganie HS'a... w sumie jak sie to dobrzezodetnie to potem nie ma zadnego sladu sklejania :)...

 

Ale.. w sumie NNIE masz sie co Ta sztuka tak bawic... bo i tak straszny model :mur: :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie 60% o/c robi :) wiec nie jest tragicznie, ale patrzac na napiecie to rzeczywiscie mozna sie zalamac. gdybym tylko z ta temp w stresie spadl to bym do 2,95ghz dolecial a nawet moze 3ghz

filmik obrazujacy prace moich wentyli na chlodnicy :)

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dał chłodniczke jeszcze wyżej co by mogła więcej powietrza zassać.

 

Zaopatrz się w paste... dobrze zozsmaruj, nie zawiele, ale tak aby wypełniała te mikroszczeliny :)

 

Sprawdz napięca na zasilaczu w stressie i idle... sprawdz jak dolega do proca, izolacje... i ja osobiscie coldplate dałbym tak gdzieś 2mm... ale nie wiem czy to by dużo zmieniło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ta sylikonówka nie wydala u Ciebie.

 

Kup Ceramiqe, dobrze pokryj powerzchenie i sprawdz zasilacz.

 

a te 2,9 gh to istna tragedia, selekt ktory poszedł za 920 zł robił 2,9 przy 1,52V na freezerze64 i to stabilnie leciał 10 godzin prime......

 

Jezeli nie dorwiesz jakiegos DOBREGO proca to uwazam ze niepotrzebnie pakowałes sie z tym peltem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia w idle a stres w zasilce roznia sie gora o 0,01v bo mam separowane linie napiecia. coldplate nawet w stresie jest cholernie zimny i pokrywa sie szronem wiec jego grubosc nie ma znaczenia. co do selektow to moglem kupic od robota selekta ktory lecial 2,8ghz na 1,4v albo sprzedal komus drozej za 650zl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To norma z tymi temp. Kiedyś tez sie bawiłem w rzeczy zimniejsze niz wc . Na napieciu 1.65v było ok 0'c w idle, a pod obciążeniem do <30'c dochodziło. U Ciebie jest dużo wyższe vcore, wiec nie ma się co dziwić. Nic już z tego wiecej nie zrobisz i tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj sobie lepiej jakąś chłodnicę od ciężarówki...hehe bo wydaje mi się że wody nie schłodzisz jeśli pelcik ci tyle watów pobiera.

Znalazł sie mastah :D widzialeś jaką on ma chłodnicę? zaraz powiesz, że masz lepszą :) NO OFFENCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedne rozwiązanie, którym osobiście się bawiłem :oops: :oops: :oops: (ach te zadania z fizy)....

Mam taką ambitną nauczycielke co kazała nam przedstawić swoje hobbie, które musiało być związane z fizyką :D

 

Potrzebujesz blok typu prison lub cube.... teraz zdziwko :D

z 4 króćcami 12mm B) B) (taki ja stosowałem)....

 

I teraz pora na hardcore... pelta chłodzić peltem i dopiero blok...jest to tak zwana konstrukcja piramidowa... nie znam żadnych podstaw fizycznych i matematycznym wiec dobrałem pelta ~2/3 mocy głównego pelta....

 

To testowania posłużył stary komp (Celeron 333Mhz). Połowa płyty zaatakował biały szron(brak izolacji)...

Jak przy jednym ogniwie temp. dała się odczytać to przy drugim według dosa było 65C.... póżniej przy boxie (radiator+wentylator) było znowu 65C.... Konstrukcja ta na oko (2 pelty) wydaje się o wiele wydajniejsza.... niestety nie wiem jakie były temp. i jak to będzie z podkręcaniem :sad: :sad: :sad:

 

Cała kostrukcja jechała na dwóch szkolnych regulowanych zasilaczach (do 35A każdy), bloczku, który przy próbie na full mocy się rozleciał (cyna poszła), dwa atmany 306, dwa wiadra chyba 35l....

Ułożenie było takie CPU,pasta,pelt,pasta,pelt,blok i to wszystko w klamrze metalowej.

Woda ociepliła się szybciej niż w niejednym czajniku bezprzewodowym.... jak stałem nad wiadrem to aż czułem to po twarzy.... aż dziw że atmany nie poszły do kosza.

Oczywiście wszystko to jedna wielka prowizorka...

 

Jak byś chciał to zastosować to kilka rad:

-blok na twardym lucie lub spawany

-2 rodzaje past z odpowiednim zakresem pracy...arctic silver przy bardzo niskich i wysokich temp. nie zachowuje się zbyt dobrze (ponimo danych producenta, według których powinien dobrze chodzić)

-weże od oleju... bo zwykłe przy wyższych temp. się wymykały choince

 

Jednak podejrzewam iż taka konstrukcja na stałę będzie o wiele droższa... ja praktycznie zapłaciłem za pelty, pompy i weże...

 

Życzę powodzenia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sredni czajnik bezprzewodowy ma ok 2kW bez przesady Ty mogles miec w polotach 1kW z gruba przesada ... weze zleca z choinke jak nie bedziesz mial cybantow ..itd tak pozatym zle dobierales ogniwa ... pi x drzwi kazdy kolejny powinien miec ciut mniej niz polowa porzedniego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->kfh13: to jest znany sposób :D już kilka lat temu berkut cos takiego robił :) jest nawet art na głownej

->kooboos: fajnie, że zrobiłes to co chciałeś :D ...ale myśle że za tą kasę możnabyło zakupic jakies tanie fc/fwc na allegro (moja prywatna opinia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Kepons, ale czy widziałeś ten filmik i jak kolega musi męczyć się z wiatrakamii na BIX3?

CHłodnica od ciężarówki załatwiła by sprawę, o albo nawet taka od syreny. Ktoś na forum sobie zrobił WC na takiej.

 

Sądzę, że temperaturka by poszła znowu parę stopni w dół prz yznacznie mniejszym hałasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że to mój wynalazek :D

No może co z czajnikiem to przesadziłem :lol2: :lol2: :lol2:

Lepej używać węży do oleju...jeśli się nie chce cybantow

Pelty o określonej mocy i przy odpowiednim chłodzeniu mają stałą różnice miedzy stronami...

Więc wystarczy schłodzić pelta peltem a temp. się obniży.... Więc "enegia chłodnicza" drugiego pelta i tak się nie zmarnuje :lol: :lol: :lol:

Podziwiam Cię Linoge za ta zasilke... upchnąć całoś w puszce od PSU.... moje zasilki to zawsze jak teczki wychodzą :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylatory wlaczam tylko jak uruchamiam pelta, a wiec do benchow, rekordow lub jak dorwe grafe to do wymagajacych gier, wiec niech nikt mi tu nie narzeka ze glosno czy cos bo tak to slychac tylko pompke.

kfh13 prison pro lub cube? a co to jakas reklama znowu? :/ pisalem wczesniej i dawalem fotke mojego spodu, uwazasz ze zly?

ludziska, nie potrzebne mi dwa pelty bo nawet w strsie zimna stronu bloku ma ledwo kilka C ! ale czemu na procu jest duzo wiecej to tego wlasnie nie wiem...

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kooboos

To nie jest reklama !!! Po prostu bloki o dużej powierzchni oddawania ciepła i dużym przepływie (dla niektórych to dwie sprzeczne wartości) mi radzono 4 króćce i to się bardzo dobrze sprawdziło. Osobiście nie kapuje po co ta blacha miedzy peltem a CPU??? Masz Venice to oznacza że masz "duży" rdzeń (blacha jak P4) więc CPU powinien ładnie oddawać ciepło. Ja bym proponował pozbycie się copershina i przystawić pelta bezpośrednio. Jakąś prowizoryczną izolacje na górze stworzyć coś na zasadzie odwrotnego (zamiast ciepła ma być chłód) kociołka :oops:

Jednak coś mi się zdaje że to za dużo nie da.

@Akercocke

Jak puszczałem jeden pelt a 2 to różnica była duża ale nie współmierna to problemów. Jak już mówiłem temp. zimnej strony pelta zależy od temp. ciepłej strony. Różnica temp. miedzy stroną ciepłą a zimną powinna być stała przy wydajnym chłodzeniu. Różnica temp. powinna być podana w danych pelta jest ona jednak tylko na początku pracy... póżniej się nieco obniża (nawet o 20C przy dużych mocach). Tak więc jeśli ciepłej stronie zafundujemy coś chłodniejszego od bloku to dzięki stałej różnicy temp. uzyskujemy niższą wartość temp. na stronie zimnej pierwotnego pelta. Tą czyność stosuje się jedynie przy peltach dużej mocy<=>trudno jest uzyskać pelta o dużej wytrzymałości termicznej i mocy przy zachowaniu małych rozmiarów.Dodatkowo zachowując cene na przyzwoitym poziomie. Dlatego nie warto robić piramidy na 89W peltku. Lepiej kupić trochę mocniejszy<=> wymiary tak bardzo się nie zmieniają (lub wogóle), nie potrzebujesz dodatkowej zasilki. Jeśli chcesz jednak to zrobić to proponuje pelta o ~2/3 mocy... domyślnie im więcej tym lepej ale przekroczenie 89W już by raczej się nie opłacało... to już lepiej 3 pelta dać :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...