Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Ten problem występuje tylko w XP. Nie ma znaczenia w jakim programie, moze to byc IE, FF, Opera, czy edytor tekstu. Po prostu w pewnej chwili tylko w tym jednym programie, ktorego się własnie używa zmienia się układ klawiatury. Przez to zostawiam tylko jeden układ klawiatury juz podczas instalacji systemu.

 

 

Porównywał ktoś może użycie pamięci ram wersji 8.54 i 9.01 opery? Ciekawi mnie jak duża jest różnica na korzyść 8.54.

Właściwie to nie ma róznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam bojowe dzialanie dla opry jak zrobic cos takiego chce miec na biezaco aktulizowana liste nowo dodanych aukcji na allegro z konkretnego dzialu ;] jakies pomysly ?

 

I kto mi powie jak podpiac bata pod nowa opre ? bo nie kopiuje mi adresow maili tylko otwiera samego bata :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem występuje tylko w XP. Nie ma znaczenia w jakim programie, moze to byc IE, FF, Opera, czy edytor tekstu. Po prostu w pewnej chwili tylko w tym jednym programie, ktorego się własnie używa zmienia się układ klawiatury. Przez to zostawiam tylko jeden układ klawiatury juz podczas instalacji systemu.

Właściwie to nie ma róznicy.

Jest rozwiązanie!

 

CTRL + SHIFT - zmienia układ klawiatury z polski(programisty) na polski i odwrotnie tylko w jednej aplikcji więc pewnie przypadkowe użycie tych klawiszy może powodowac ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyc strone z zawartoscia ActiveX ? Nigdzie niemoge znalesc odpowiedniej wtyczki.

bo takiej nie ma i całe szczęście, wtyczki ActiveX działają tylko na IE i nie ma prawa być inaczej, ponieważ jest to technologia chroniona prawem patentowym, jej użycie wymaga zgody ze strony posiadacza patentu lub/i wniesienia opłat itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista zmian w tej 'tygodniówce' :wink: : http://my.opera.com/quiris/blog/show.dml/452774

- Ogrom poprawek w zakresie stabilności

- Dodane wsparcie dla pilota systemu Windows XP Media Center Edition

- Kilka poprawek w zakresie zapisywania obrazków

- Edycja HTML w Wordpresie oraz TinyMCE nie powoduje już znikania treści

- Tytuł strony jest znowu pokazywany w kolumnie nazwa na karcie Historia

- Naprawione działanie nowego Flickr Organizera

- Możliwe jest teraz zatrzymanie sprawdzania dostępności aktualizacji kanałów informacyjnych

- Usunięty problem wyłączania dostępu do Preferencji dla witryny oraz opcji Zablokuj zawartość na niektórych stronach

- Właściwości w panelach Kontakty oraz Zakładki nie będą się już blokowały

- Opera nie będzie się już załamywać w trakcie zapisywania pobranego pliku na przepełnionym dysku.

 

Dotyczy tylko platformy Windows:

- Pliki tylko do odczytu mogą teraz być załączane do tworzonych wiadomości.

 

Dotyczy tylko platformy Mac:

- Usunięty problem załamywania przeglądarki na stronie last.fm

 

Dotyczy tylko platformy UNIX:

- Odnośniki Telnet otwierają się teraz domyślnie w terminalu.

 

Pamiętaj również, że to wydanie posiada znane problemy:

- Przy subskrybowaniu kanałów informacyjnych nie jesteś teraz pytany o chęć zasubskrybowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciaglem i testuje :)

Mam takie pytanie w jakis sposob edytowac tekst na glownym pasku ? opery ?

w pliku: .\Opera\profile\menu\standard_menu.ini

odnajdujesz sekcje: [browser Menu Bar] następnie odnajsujesz interesujący ciebie guzik i odczytujesz jego numer: Submenu, 148470, Browser File Menu

 

teraz idziesz do pliku: .lng i odnajdujesz w nim odczytany wcześniej numerek i zmieniasz stringa na swój

jest prostsza metoda, zastępujesz numerek w piku .ini stringiem np: "tekst"

 

jak chcesz wyłączyć jakieś menu to przed wstawiasz: ';'

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie chodzilo o glowny pasek ( nie menu ) tam gdzie jest min/maxymalizacja oraz zamknij bo z tego co rozumie podales mi sposob na edycje menu glownego

tak, te guziki o które tobie chodzi można co najwyżej wyłączyć :D Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak domyslnieto pole jest puste nawet jak wpisze opra to sie nic nie zmienia zalezy mi na tym by na glowny pasku opery nie pisalo jakie wlasnie ww odwiedzam tylko wlasnie sama np opra 9.o2 btw w tej ostatniej wersji cos blokowanie zawartosci strony chyba nie dziala <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak dodać własną wyszukiwarkę w 8.54? W 9.. wystarczy kliknąć prawym myszy ale wolę 8.54. Jakieś pomysły?

Druga sprawa - menager haseł... Nie bardzo wiem jak się z nim obchodzić w 8.54, jak dodać jakąś stronę na której muszę się logować, np. na tę?

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie robi się to tak, wchodzisz na stronę wyszukiwarki wpisujesz jakieś słowo klikasz wyszukaj, jak juz pojawi się strona z wynikami to kopiujesz adres (cały), zamieniasz szukaną frazę na: %s i dodajesz/podmieniasz wpis w pliku opera/profile/search.ini

 

teraz wystarczy zdefiniować słowo klucz: Key= oraz kodowanie: Encoding= i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie robi się to tak, wchodzisz na stronę wyszukiwarki wpisujesz jakieś słowo klikasz wyszukaj, jak juz pojawi się strona z wynikami to kopiujesz adres (cały), zamieniasz szukaną frazę na: %s i dodajesz/podmieniasz wpis w pliku opera/profile/search.ini

teraz wystarczy zdefiniować słowo klucz: Key= oraz kodowanie: Encoding= i gotowe

Już sobie z tym poradziłem ale powiedzcie mi jak działa MH w 8.54 bo nie mam zielonego pojęcia jak dodać jaką stonę z hasłem... :unsure:

 

EDIT:

NVM, juz wiem. Wystarczy zaznaczyć "Włącz zapamiętywanie haseł" - Narzędzia - Preferencje - Hasła.

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oto ten problem, zainstalowalem nowego Wina i miedzy innymi opere, ktora od poczatku wydala sie dziwna, jakies pogrubione czcionki, dodatkowo jak wrzucilem polski plik jezykowy; to juz zupelnie odwalilo, z reszta efekty widac powyżej. Spotkałem sie z tym tez na innym komputerze na administratorze lipa, a na innym uzytkowniku wszystko ok. Czy ktos wie jak to naprawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie da się czegoś zrobić, żeby opera blokowała reklamy od google?

Mam też problemy w operze z wejściem na google mail.

Korzystam z GPRS iPlus, ale na FF nie ma żadnych problemów.

Ad1. Poszukaj stylu css blokującego reklamy google, nazywa się !nogoogleads.

Ad2. Spróbuj przez https.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób aby favicony wyświetlały się prawdidłowo na pasku osobistym? Część favicon przypisana do jakiejś nazwy pochodzi z zupełnie innego serwisu. Nie dość, że to nawet nie wygląda, to jest irytujące, a nawet i uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło. Wykasowałem wszystko, a potem każdą stronę uruchomiłem i już jest tak jak chciałem.

Mam nadzieje, że się nie będzie samoczynnie zmieniało jak to miało nieraz miejsce. Ważne, że znam już rozwiązanie ;)

 

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...