Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Więc w rankingach za 6-12 miesięcy dowiemy się ile nas, użytkowników Opery, naprawdę jest.

Ja bym się raczej spodziewał wyników w ciągu co najmniej 12-18 miesięcy. Z badań wynika, iż należy się spodziewać, iż zmiany oprogramowania, takiego jak przeglądarka internetowa, na nową wersję trwają u 98% Użytkowników ok. roku, a 6 lat temu trzeba było jeszcze czekać ok. 2 lat aby właśnie te 98% Użytkowników przesiadło się na przeglądarkę o wersji X.YY, która wyszła 2 lata wcześniej!

 

Pczyczyna jest banalna, jeżeli coś działa i wystarcza do pracy, to po co zmieniać.

 

Jak dla mnie Opera + skórka Freestyle (obsolutnie genialna) nie ma konkurencji.

Freestyle jest dostępna na Opera 9 ???

Człowieku życie ratujesz, dla mnie PRO skórka for Opera :D

 

P.S. Wreszcie można Widgety wykorzystać do forum ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Używałem IE, Opery i FireFox'a i musze powiedzieć że najlepiej mi sie pracuje na FF.

 

Oczywiście każdy może polenizować co jest lepsze ale każdy się zgodzi że oba programy są lepsze IE.

 

Pogratulować należy tym osobom które widzą różnice pomiędzy IE a FF czy Operą. Bóg czy Allah jest z nimi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między Operą a FF są znaczne. Opera daje duzo na starcie, ale nie można jej tak dostosować do siebie jak FF. FF na początku jest bardzo ubogi, i trzeba sporo do niego dodać, ale jest o wiele bardziej elastyczny. Ja używam Opery bo jej default spełnia wszystko moje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma mocnych na tę skórkę :rolleyes:

Ba :D Siedzę na niej chyba od roku :>

 

Ja używam Opery bo jej default spełnia wszystko moje oczekiwania.

To co mi się podoba w Operze to to, że tuż po instalacji widać tylko niezgbędne do przeglądania stron opcje, a jeżeli chcemy czegoś więcej to sami możemy sobie poustawiać opcje!

Jak dla mnie bardzo dobra zagrywka ze strony DevTeam Opery. Użytkownik otrzymuje czyste, przejrzyste GIU, nie gubi się w nim i nie jest przytłoczony nadmiarem widocznych opcji, menu, zakładek, etc.

 

 

Edit:

Dołączona grafika

 

LOL :D

Edytowane przez Allen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Opera wymiata! Największe różnice w stosunku do 8.54, z których skorzystam:

 

1.Blokowanie niektórych zawartości stron www. (będę mógł w końcu blokować reklamy! :D )

2. Wbudowany klient bittorent. W końcu nie będzie trzeba instalować dodatkowych programów.

3.Filmiki z serwisu youtube.com w końcu działają. :).

4. Ciekawszy instalator. ;-)

 

Tyle zauważyłem w ciągu pół godziny użytkowania/ wyczytałem w gazetach (To o bit torencie.)

 

Edit: Looknijcie w narzędzia/historia. Wszystko ładnie porządnie uporządkowane. Znalezienie tam czegokolwiek to teraz kwestia dwóch sekund. "Dla mnie bomba!" :) Ciekawe czym jeszcze pozytywnie zaskoczy mnie nowa Opera?

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To jest raczej "kliencik" bo tam prawie wcale opcji nie ma. Bit Cometa mi raczej nie zastąpi.

To to napewno nie zastąpi :lol: Jest to tylko dodatek dla osób które nie korzystają z tej sieci p2p a ponieważ coraz więcej serwisów korzysta z technolii torrent do rozpowszechniania plików, np. Linux to Opera chce takim ludziom wyść na przeciw.

 

Chwali się....

 

...ale i tak lepszy jest FF ;)

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że dziś miała miejsce oficjalna premiera finalnej wersji Opery 9.

Linki:

lStrona domowa Opery

Lista zmian

Pobieralnia

 

Edit.

Oczywiście jak zwykle mam spóźniony zapłon bo Yeti juz o tym napisał:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=204479&hl=

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-widgety: bajer jak dla mnie całkowicie zbędny

-bittorent: używam tylko Azureusa

-rozpoznawanie mowy: bardzo fajna opcja, ale szybciej kliknę myszką, niż wypowiem, niekiedy dość długie polecenie

-blokowanie reklam: firefox z adblock plus/noscript/flashblock sprawuje się równie dobrze.

-raczej słabe możliwości konfiguracji na tle firefoxa ;/

 

Podsumowując: bardzo dobra przeglądarka, zauważalnie szybsza od Firefoxa z 25 pluginami ( w moim wypadku). Ale developerzy skupiają się nad nieistotnymi aspektami przeglądarki. Zamiast zwrócić uwagę na dodanie możliwości większej personalizacji, oni skupiają sie na widgetach i bittorencie. Czyli chcą zyskać klientów dzięki bajerom, które tak naprawdę są zbędne i nic nie wnoszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-widgety: bajer jak dla mnie całkowicie zbędny

-bittorent: używam tylko Azureusa

-rozpoznawanie mowy: bardzo fajna opcja, ale szybciej kliknę myszką, niż wypowiem, niekiedy dość długie polecenie

-blokowanie reklam: firefox z adblock plus/noscript/flashblock sprawuje się równie dobrze.

-raczej słabe możliwości konfiguracji na tle firefoxa ;/

 

Podsumowując: bardzo dobra przeglądarka, zauważalnie szybsza od Firefoxa z 25 pluginami ( w moim wypadku). Ale developerzy skupiają się nad nieistotnymi aspektami przeglądarki. Zamiast zwrócić uwagę na dodanie możliwości większej personalizacji, oni skupiają sie na widgetach i bittorencie. Czyli chcą zyskać klientów dzięki bajerom, które tak naprawdę są zbędne i nic nie wnoszą...

Fajnie tylko wiekszosc zmian w operze to akurat nie są widgety i bittorent...

A akurat widgety wcale niesą zbędne, ale chyba nie widziałes co potrafią...

To samo z bittorentem, nie kazdy lubi uruchamiac mułowaty program napisany w javie po to zeby sciągnac 1 megowy plik...

 

Ja używam przedewszystkim przeglądania www na wielu kartach - to jest dla mnie podstawowa funkcja przeglądarki - i tutaj Firefox bez 10 dodatków nie ma startu do opery ;X To co jest w standardzie w FF jest biedne.

Ze niby co? Akurat w FF obsługa tabów działa lepiej niz w Operze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie Sarkazz oświecić o co Ci dokładnie chodzi?? :huh: Bo ja nie zauważyłem jakichś szczególnych różnic w tej kwestii...

1. Standardowo brak przycisku do nowej karty

2. Standardowo brak otwierania w tle/normalnie (jest jedynie to drugie).

3. Sam wygląd + brak krzyżyka do zamykania

 

Jak dla mnie dyskwalifikacja za taki default

 

Dołączona grafika

 

Jest to moja opinia, przez około miesiąc zmuszony byłem do używania FF ze względu na administrację w pewnym serwisie która nie działała na operze - nie przekonałem się do FF, i moim zdaniem jeśli chodzi o standardowe możliwości to FF jest setki km za Operą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-rozpoznawanie mowy: bardzo fajna opcja, ale szybciej kliknę myszką, niż wypowiem, niekiedy dość długie polecenie

 

(...) Czyli chcą zyskać klientów dzięki bajerom, które tak naprawdę są zbędne i nic nie wnoszą...

Akurat opcja rozpoznawania mowy jest bardzo dobrym dodatkiem.

Dla Ciebie może nie być przydatna, ale są osoby niepełnosprawne, które mają problem z koordynacją wykonywanych ruchów manualnych, np. operowanie myszą komputerową i tutaj Rozpoznawanie Mowy jest jak najbardziej na miejscu.

 

Sarkazz:

Muszę przyznać, iż mnie też denerwował brak opcji otwierania okien w tle oraz "dziwne" zamykanie okien - jeden krzyżyk do wszystkich, w dodatku na samym prawym brzegu. Mi to przeszkadzało i dlatego nie korzystam z FF. Jednak niektórzy przyzwyczaili się do FF, i chyba im to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazz Do tego nie trzeba pluginów.

1.Klikasz dwa razy na pasek zakładek, efekt: nowa karta.

2.Klikasz na link środkowym przyciskiem myszy, efekt: nowa karta w tle.

3.Klikasz na zakładkę środkowym przyciskiem, efekt: zamknięcie karty.

 

@Allen3 - masz całkowitą rację... Nie pomyślałem o tym w ten sposób.

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e?

1. No tak, cięzko go sobie włączyc w opcjach...

2. E? Brak otwierania czego? Bo linki po wyborze z menu zeby otworzył w nowej, otwiera jakos bez problemu w tle..

3. Korzystales kiedys z "X" w operze przy otwarej duzej ilosci stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrząc na wyposażenie domyślną konfiguracje itd… wyraźnie widać ze FF jest po prostu ociężały, i potwornie zasobożerny w porównaniu do Opery, a fakt zastosowania kilkudziesięciu dodatków w FF tego stanu rzeczy nie polepsza a może pogorszyć, nieraz korzystając z FF spostrzegłem patrząc na Menadżer zadań ze program pochłonął nawet 300MB !, nie pomogło zamknięcie zakładek (trzeba było ubić proces), Opera może opracować bez zamknięcia nawet kilka dni i zawsze wraca do pierwotnej wielkości ~20MB po zamknięciu zakładek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czym sie tak ekscytujecie <_< Moze dla tego, że siędzę na opera 9 -pri-beta, beta od ladnego juz czasu i zaznajomilem się już z "nowosciami" :wink:

 

@sgj

Jak to "zaawansowany" edytor IPB nie dziala na Operze :lol: u mnie dziala i dzialal caly czas (od chwili wgrania pierwszej opery z numerkiem 9 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

2.Klikasz na link środkowym przyciskiem myszy, efekt: nowa karta w tle.

To można również ustawić w opcjach by FF sam, domyślnie otwierał każdy "zewnętrzny" link nie w nowym oknie tylko w nowej karcie. I nie potrzebne są żadne dodatkowe pluginy.

 

Jak już wcześniej mówiłem, wszystko lepsze od IE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...