Skocz do zawartości
Gość kev

Need For Speed Most Wanted

Rekomendowane odpowiedzi

przydala by sie jakas poprawka skoro na takich "potworach" gra tnie... :blink:

u mnie zaobserwowalem jeszcze dziwniejsza rzecz, mianowicie, gdy mam np ok 33-35fps widac ze gra nie chodzi plynnie :angry: ale jak spadnie ponizej 30 i utrzymuje sie 25-29 to jest duzo plynniej :mur:

wtf <_< :blink:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poca : no az tak zle u mnie nie jest, mi schodzi do 20fps tylko podczas ruszania jak pisalem w czasie gry jak jest mega balagan ful dymu i pada deszcz to min widzialem 30-31fps (1280x1024 4xAA 16xAnizo HQ / detale max)

 

15fps to juz mega zonk na karcie pokroju 7800GT :blink:, wspolczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam powazny problem z gra.

W trakcie gry wyskakuje blad (losowo):

 

Microsoft Visual C++ Debug Library

Program \NFS\speed.exe

Damage: after Normal block (#11442) at 0x01C8A1D0.

Press Retry do debug the application

 

I gra sie zamyka. Zainstalowalem gre na czystym windowsie (+tylko ster. do 9800 5.11 i do Audigy). Nie zmienilo to sytuacji. Czy ktos mial podobny problem i go rozwiazal.

 

Zdesperowany... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Powerslave

nie jestem pewien ale obstawiam ze albo za malo ramu albo za slaba grafa

mi na moim sprzecie tez o dziwo przycina jak wlacze vsync ale jak wylaczony to smiga i to milo przy 1024 i full wszystko razem z AA na full

oj nie wiem... mam przeciez ustawione AA na maxa, we frapsie nigdy fps nie spadl ponizej 30, ale gra sie nie tnie, tylko skacze jak by sie co chwile musiala doladowac, TYLKO gdy wlacze filtrowanie tekstur (AF)

 

rozwiazaniem bylo ustawienie w windowsie AFx2 i juz wyglada wmiare ok i nie tnie :)

 

ps. ramu mam za malo swoja droga :sad:

 

Czy AF oznacza filtrowanie tekstur ?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wibrowal pad przy zakretach tylko musialem wylaczyc wibre bo cos zje...na jest w tej grze. Przeszedlem trzy wyscigi bez zauwazalnych spadkow fps przechodze do czwartego, a tu mi zaczyna "szarpac" co kilka sekund. Normalnie grac sie nie dalo :mur: Po wylaczeniu wibry wszystko chodzi elegancko. Mam nadzieje, ze panowie z EA dadza na dniach jakiegos patcha co ten problem rozwiazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały benchmark Frapsem:

 

Zwykły wyścig - samochód DB9 - 3 rywali. Pogoda słoneczna

 

Min: 29

Max: 55

Avg: 42.264

 

 

Tu akurat ładnie szło. Na wieczór dam "inne" wyniki.

 

A zreszta. Po co. Tnie mi się i tyle. Czekam na jakiegoś patcha lub magiczny sposób.

 

Od razu mówie:

 

Cache w rejestrze - nic nie zmienia

Priorytet w menadzerze - nic nie daje. Mało tego. Mam opóźniej w klawiaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. To chyba najgorzej zoptymalizowana pod tym względem gra. Chwile po właczeniu jest ok. 50fps czasem nieprzeszkadzające zbytnio spadki do 30fps. Ale jak zacznie doczytywac ze swap file'a to już jest po graniu. To mysle sobie ok, wyłacze tą wirtualną pamięć i spoko ale nie bo po co, gra się wykrzaczy bo nie ma wirtualnej. Po cholere w wymaganiach zalecanych jest 512MB Ramu jak z tego co niektórzy piszą nie wystarczy 1GB + wirtualna. I tak bez względu na ustawione detale. Mam nadzieje że spłodza jakiegoś pacza do tego bo to jest przeginka. W żadnej grze nie widziałem żeby się fpsy bujały od 50 - 60 do 2 - 3 nawet przy niezmieniającym się niemal w danej chwili obrazie. Zmiana Cache size nie działa, odłaczenie pada też, nie pomaga zwiększenie swapa, wyłaczenie, defragmentacja zrobiona, ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na swoim sprzecie pocinam w demo i nic mi sie nie tnie, moze nie jest tak plynne jak U2 ale jest napewno wystarczajaco (ok 35fps bez zadnych spadkow przy detalach max wszystko bez AA). Co do wibracji - mam pada z wibra i jeszcze w zadnej gierce tak dobrze to nie chodzilo jak tutaj - dziala dokladnie kiedy trzeba i jak trzeba... a co do optymalizacji engine... moze i prawda, moze gierka preferuje okreslone konfiguracje a na innych buraczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa. Myslalem, ze wibra powoduje te spadki fps lecz sie mylilem. Zapykalem sobie znowu i po 2-3 wyscigach znow zaczelo strasznie zrywac :mur: Juz mi rece opadaja. Czy dla tej gry 1GB ramu to za malo? Przeciez nie bede restartowal gierki co 20 minut by sobie spokojnie pograc. Rozumiem, ze moze od czasu do czasu swapowac, ale jak zaczyna to sie to dzieje co 2-3 sekundy. W wersji demo tego nie zauwazylem, a troche sie gralo. Gra generalnie jest niezla tylko gdyby nie te problemy techniczne :mur: Zawsze tworcy musza cos spie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien prblem a mianowicie - przetestowałem spolszczenie do NFS:MW i co się okazuje tracimy możliwość oglądniecie wstawek filmowych :cry: co traci na klimacie, wyrzuciłem pliki odpawiadające za spolszczenie gry to nie pomogło chociaż język juz się zmienił na angielski, potem zaczołem szukać jak naprawić ten wielki błąd i wpadłem na info że f folderze "movies" trzeba zmienić english na polish a ntsc na pal - tak też zrobiłem testuje gre i dalej nie mam filmików :sad: a chce zauważyć że przed wgrywaniem spolszczenie było wszystko ok

Wiecie gdzie tkwi problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EdiSk8

To teraz musisz jeszcze zmienic wpisy w rejestrze. Na 1 lub 2 stronie tego topika jest napisane dokladnie co trzeba zrobic. Po zmianach w rejestrze powinno juz wszystko hulac. Na wypadek jakby nie zadzialalo (co jest malo prawdopodobne) zainstaluj gre od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 nie jest malo.

Wpienia mnie tempota policji przez co nie moge czasami zrobic niektorych misji zwizanych z poscigiem.

Musze zdobyc 5000 pkt. albo sprawic aby mnie scigaly 4 radiowozy to ten pierwszy wiesniak sie gdzies zamota i mam cooldown i d***

Musze na ziomka czekac az raczy mi siedziec na ogonie, nonstop na polgazie :/

 

Powiedzcie mi jeszcze czy te piekne efekty swiatla to HDR czy jakis bajerek programowalny ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 nie jest malo.

Wpienia mnie tempota policji przez co nie moge czasami zrobic niektorych misji zwizanych z poscigiem.

Musze zdobyc 5000 pkt. albo sprawic aby mnie scigaly 4 radiowozy to ten pierwszy wiesniak sie gdzies zamota i mam cooldown i d***

Musze na ziomka czekac az raczy mi siedziec na ogonie, nonstop na polgazie :/

Mowilem, moje słowa sie potwierdzaja.. W demku byly chyba jacys inteligentniejsi :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komar, na 512 gram polowicznie na medium, a ty z sdram pograsz na low i to bedziesz sie wkurzal na maxa bo bedzie scinac... poca ma racje i nei chodzi tutaj o to czy ktos gra dla grafy czy dla skarpetek keva (lol?). btw: gdzie dokladnie mozna zmienic cache size? w rejestrze to wiem, ale gdzie dokladnie ;)?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EA Games\Need for Speed Most Wanted

 

druga wartosc na samej gorze :]

 

A tak poza tym , to zauwazylem ze nie tylko ja mam problemy z tym ze gra dosyc czesto doczytuje sie z dysku co powoduje spore przycinki (raz na jakis czas potrafi nawet zrobic mi "stop klatke" na kilka sekund , mieli dyskiem mieli i dopiero rusza , paranoja:/). Myslalem na poczatku ze to wina ramu bo mam tylko 512 ale z tego co widze ze nawet przy 1GB i na lepszym sprzecie pojawia sie cos takiego wiec wychodzi na to ze EA znow sie nie popisala.

 

Swoja droga...jade sobie Golfem , wydawalo mi sie ze pomalowany na czarno , a tu policja mowi ze niby mam srebrnego. Mysle sobie nie wiedzialem ze czarny to srebrny. Ale z ciekawosci ustawilem cienie na minimum.. i rzeczywiscie.. zrobil sie srebrny hehehe, po wlaczeniu spowrotem na max wyglada jak czarny. Ciekawe...

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wibrowal pad przy zakretach tylko musialem wylaczyc wibre bo cos zje...na jest w tej grze. Przeszedlem trzy wyscigi bez zauwazalnych spadkow fps przechodze do czwartego, a tu mi zaczyna "szarpac" co kilka sekund. Normalnie grac sie nie dalo :mur: Po wylaczeniu wibry wszystko chodzi elegancko. Mam nadzieje, ze panowie z EA dadza na dniach jakiegos patcha co ten problem rozwiazuje.

czyli mialem racje co do tych wibracji w grze , hehe , oby EA jak najszybciej zorientowalo sie ze nie ciekawie jest dla osob posiadajacych pady z wibracjami <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś i wczoraj troszke, gra jest ogólnie fajna, można sie pobawić...ale strasznie mnie wnerwia to ze gdy np. uderzamy w tylne koło przeciwnika przy 300km/h nic sie nie dzieje, a my tracimy sporo prędkosci, no sorry, ale w u2 juz gdy sie zrobiło takie cos kolo wykręcał bączka a teraz...grrr.....i w dodatku gdy przeciwnik zrobi to z nami, udaje mu sie...(moze ich samochody są zrobione z żelbetonu?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych padow... cos widzialem jak pisal Chaos chyba, ze mu na kierownicy samochod sam w lewo skreca... ja mam to samo;/. Widac panowie z ea p[ostawili na klawiature i olali sprawe z dodatowym sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych padow... cos widzialem jak pisal Chaos chyba, ze mu na kierownicy samochod sam w lewo skreca... ja mam to samo;/. Widac panowie z ea p[ostawili na klawiature i olali sprawe z dodatowym sprzetem.

Ja mam to samo tylko w prawo... Ale nie zawsze, na początku tylko w sumie, potem się robi ok :) Ale zagrałem raz na klawiaturze żeby sprawdzić to co piszecie o FPSach, ale u mnie nic nie dało odłączenie pada, aczkolwiek gra na klawiaturze to porażka :D

 

P.S.

Tak samo jest z widokiem zza auta, na początku grałem zza, jak napisaliście że dużo lepiej ze środka to raczej nie byłem zbytnio za, ale przymusiłem się jak miałem kierę przez dzień :) I muszę powiedzieć że czasy zbiłem na trasach nawet o ponad 10-20sekund!! I przyjemność z gry o niebo lepsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...