Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Temperaturami nie ma się co przejmować, ja na 530/1250 mam 71st. w stresie przy 70% wiatraka, a pod kartą leży na dnie obudowy Arctic 80mm, który wieje "wspomagając" cooler. Napisz tylko przy jakich taktach masz te tempy?

własnie ze nie na wysokich515/1080.Przed chiwla sprawdzalem w Atitool,3Dmarkach czy niema artefaktow i niema ale temp.po paru minutach wynosi 70C(wiatraczek na 65%) ale bez dodatkowego chłodzenia bo chwilowo moje 92mm wiatraczki fandera sa u kolegi.

 

 

Edit:Temat sie rozrasta(20 stron :wink: )

 

Jak czytam ten temat to sie ciesze ze byłem niecierpliwy i kupiłem GS(Gigabyte)w w grudniu.Dałem wtedy 740zł a jak czytam cena ponoc w sklepach nawet 840zł.A taka mała dygresja z okazji 20 strony :wink:

 

 

Edit:

 

Jak sprawdzac temp podczas trwania np.3dmarku03 badz grania??

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą grafę i jak narazie podkręcilem ją do 519/1250 w 3D2003 13277pkt. temperaturka miejscami 77st.

juz ledwie na oczy patrzę od szukania artów!jutro jeszcze ją pomęczę i zobaczę ile w2005 wyciągnie bo jak zrobiłem na szybko testa to wywaliło 5965pkt.

screeny mogę zainteresowanym itd. na emila podesłać

Niech Moc Będzie z Nami!!! :smile:

PS.niech mi ktos powie jak tego atitoola odpalic na nv bo ja nie mogę!!!

Edytowane przez hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie w esc Microstar http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=3583 za 799. (gigabyte zdrozal do 839), wiec zostaje jeszcze cos ponizej 800zl

Pisalem do esc, w poniedzialek maja byc po 13 ;] chyba sie wybiore tam po ta karte :) o ile jeszcze jakies zostana :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven nigdzie na karcie nie widze rewizji, czy gdzies to ukryli?

Co do mozliwosci oc mojej karty to nadal pozostaje na poziomie 485/1120, pozniej pobawie sie smarkami, bo w ati tool wyzej juz mi sypie bledami.

Mam pytanie do posiadaczy 6800gs. Czy u was pomiedzy pamieciami a radiatorem tez sa wcisniete takie biale poduszeczki? Cos jak pianka, czy gumka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po25 - włączasz RivaTuner i w głównym oknie, tam gdzie masz nazwę chipu, liczbę potoków itd...rewizja A i tu masz cyfrę...

 

właśnie się zabieram za robienie formatu a po nim za Marki :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po25 - włączasz RivaTuner i w głównym oknie, tam gdzie masz nazwę chipu, liczbę potoków itd...rewizja A i tu masz cyfrę...

 

właśnie się zabieram za robienie formatu a po nim za Marki :)...

No to jesli tak to mam A1.

Raven masz tez te biale gumki miedzy pamieciami a radiatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też takie coś mam w moim PoV'ie...

 

Co do rewizji - myślałem że może wyszła jakaś gorzej kręcąca się, ale też mam A1 a moja karta robi bez problemu 535/1320 (a po modzie 550 na rdzeniu - bez artefaktów)...

 

winda się kończy instalować, tylko jeszcze Marki ściągnąć...:| (straciłem wszystkie dane z dysku...a mówili archiwizuj :huh: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzać temperature w czasie trwania 3dmarka badz grania?bo jak kancze 3dmarka to temp potrafi spasc w ciagu kilku sekund i nie wiem jake sa na rdzeniu temperatury.

 

Narazie 515/1080 i temperatura podczas "search artifacts" w Atitool po 10 minutach wzrasta do 68C.Wydaje mi sie ze jest to za duzo jak na taki test wiec chce sprawdzic temp.podczas grania W FarCry lub 3dmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzać temperature w czasie trwania 3dmarka badz grania?bo jak kancze 3dmarka to temp potrafi spasc w ciagu kilku sekund i nie wiem jake sa na rdzeniu temperatury.

W speedfanie np mozna wlaczyc sobie wykresy temp i bedziesz mial wykres wszystkich zmian temp podczas testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzać temperature w czasie trwania 3dmarka badz grania?bo jak kancze 3dmarka to temp potrafi spasc w ciagu kilku sekund i nie wiem jake sa na rdzeniu temperatury.

 

Narazie 515/1080 i temperatura podczas "search artifacts" w Atitool po 10 minutach wzrasta do 68C.Wydaje mi sie ze jest to za duzo jak na taki test wiec chce sprawdzic temp.podczas grania W FarCry lub 3dmarka.

Albo Riva Tuner'em =>Hardware monitoring => i odpalasz test lub grę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam jednak malego pecha. Moj gs-ik tak dobrze jak twoj raven sie nie kreci. No ale pobawie sie jeszcze troche zobaczymy, moze cos wiecej pojdzie. Na razie podnioslem mu obroty wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnych testach Zalmana VF-700Cu i muszę powiedzieć, że jest bajer. Temp. idle ~40°C (było ~47°C), stress ~55°C (było ~70°C). Oczywiście GPU przesmarowane AS5.

Tez sie zastanawialem nad zalmanem - ale w koncu zdecydowalem sie na to. Z testow wynika ze w porownaniu cisza / wydajnosc to lepsze rozwiazanie, do tego w desktopie jest malo miejsca i lepiej zeby powietrze zostalo wywalane z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

Jeśli mam być szczery to miałem tego Silencera na poprzedniej platformie z GF6800LE. Niby fajne, ciche, ale gorsze w konserwacji (czyszczenie) i TYLKO do serii 6800/7800. Ja tym razem postawiłem na uniwersalność i jestem bardzo zadowolony, mój VF700 siedział już na 6800LE, 6600GT, X800GTO2 i teraz znowu na 6800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanko, co do potoków tej karty. Normalnie GS ma 12, gdy w GT miał 16 potoków. Ponoć w niektórych kartach GS da się odblokować dodatkowe 4 potoki (RivaTuner). Czy wydajność mocno wzrasta po odblookowaniu 12 > 16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven nigdzie na karcie nie widze rewizji, czy gdzies to ukryli?

Co do mozliwosci oc mojej karty to nadal pozostaje na poziomie 485/1120, pozniej pobawie sie smarkami, bo w ati tool wyzej juz mi sypie bledami.

Mam pytanie do posiadaczy 6800gs. Czy u was pomiedzy pamieciami a radiatorem tez sa wcisniete takie biale poduszeczki? Cos jak pianka, czy gumka?

ja w MSI tez mam to białe coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARTiiii - zobacz np TU

 

Właśnie kończę testy po formacie...

 

i tak szczerze mówiąc to średnio na jeża :|

 

w marku 01 (wiem wiem - stary i wogóle) - 22k (ale myślę że nie jest źle z uwagi na to że mam strasznie lipne pamiątki, które na dodatek odmówiły współpracy w trybie dual chanell :| (jak tylko wpadnie kasa wymieniam je)...

 

03 - 13,5k :|

 

05 - bariery 6500pkt za Chiny Ludowe nie przekroczę na procu @2600MHz - dotarłem chyba do kresu możliwości karty - teraz trzeba mi mocniejszego CPU...póki co - 6440 pkt (2,6GHz, 550/1320 - pamięci idą dalej ale wynik już nie :| )

 

06 - jeszcze nie ściągnąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARTiiii - zobacz np TU

 

Właśnie kończę testy po formacie...

 

i tak szczerze mówiąc to średnio na jeża :|

No to ja cie zalamie (bo ja juz sie zalamalem). Na razie maks jaki zlapalem to 495/1140 i w marku 03 na default procesorze mam 12531pkt

Na procu 3.3 i grafa 485/1100: 03 - 12371, 05 - 5634, 06 - 2606

Na dafault proc i grafa:

01 - 18787 pkt

03 - 11282 pkt

05 - 4990 pkt

06 - 2322 pkt

No i ... Co o tym myslisz? Zalamka nie?

Edytowane przez po25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stery w wersji 81.98 i gdzie tam ustawia się częstotliowość taktowania bo brakuje mi tej opcji.w oryginalnych sterownikach miałem te funkcje ale jak zrobiłem reinstalke to po ponownym wgraniu sterowników mi znikła ta funkcja.może czegos nie włączyłem.

 

 

I takie pytanko....cos mi sie niepodoba w wyświetlanej przez karte grafice a mianowicie.Widac to w 3dmarku jak i grach.

 

Na prostych elementach(kantach,liniach prostch ogólnie)przykładowo na kancie spoilera podczas gry w NFSMW lub liniach prostych na broni podczas gry w Quake 4 pojawiaja sie takie smugi,fale ktore sie poruszaja,najlepiej widac jest to na jasnych elementach(prostych)-nie wiem czy mnie rozumiecie bo trudno jest to opisać.

 

Nie wiem co mam o tym myslec bo wczesniej albo nie zwracałem na to uwagi albo tego nie było.Grafika jest na DEFAULT.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stery w wersji 81.98 i gdzie tam ustawia się częstotliowość taktowania bo brakuje mi tej opcji.w oryginalnych sterownikach miałem te funkcje ale jak zrobiłem reinstalke to po ponownym wgraniu sterowników mi znikła ta funkcja.może czegos nie włączyłem.

wez nie zadawaj juz tak meczacych pytan, co drugi post - zainstaluj riva tuner a opcje sie odblokuja - uzywaj w ogole riva tunera Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raven 88

 

Coś mały masz wynik w 3dmarku 01, ja na niżej taktowanej karcie mam ok.27000, tyle że procek mam trochę bardziej wykręcony. W 3dmarku03 mam ok. 14300, a w 3dmarku 05 ok. 6300. Więc raczej tylko w 3d01 masz zaniżony wynik w pozostałych myślę, że w normie.

 

@po25

 

Winę za wyniki w dużym stopniu ponosi procek. Ja niedawno przesiadłem się z P4 3,0Ghz s.775 i różnica w grach i markach jest kolosalna.

Zmień plaformę na A64. Proste :D

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzperSon - w 01 wynik jest niski przez pamięci (puszczone w singlu - @280Mhz jedynie :| - jak wymienię to nadgonię :), no i może się wreszcie na vcore moda szarpnę to proc wyżej pójdzie)...

 

postawiłem sobie za cel 14k w 03 i nie spocznę póki nie wywalczę ich :P

 

po25 - popieram SzperSona...proc Cię hamuje :| ...

 

OC karty też niezbyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopiero co wymienilem proca z Celka D na tego pentka, bo akurat mialem okazje zrobic to za male pieniadze. A kupe forsy wywalilem na grafke i dopelnilem to plytka, wiec teraz jestem wypompowany z gotowki i raczej nic juz nie zmienie przez przynajmniej 2 lata niestety... Wiem, ze intel hamuje grafke ale nie powinien az tak. Mysle, ze to jednak najbardziej ma wplyw na to niezbyt wysokich lotow plyta.

Zorientuje sie jeszcze jakie sa mozliwosci oc tego pentka ( rev. D0 ) i zobaczymy jak mu troche pogonie co to da. Wczesniej na celku 2.53 jechalem na 3.36 (pamieci 4/5, napiecie standard) i w marku 06 mialem 832 pkt za CPU (a z tego co sie orientowalem to jak na takiego proca to bardzo duzo).

Co do oc karty to niestety maksymalne stabilne takty na rdzeniu to 495 (wyzej juz sypie). Z pamieciami dojechalem do 1140 i jeszcze dzisiaj sprobuje cos z nich wycisnac (ale duzo sie nie da, bo powyzej 1150 wyskakuje od razu komunikat ze sterowniki karty cos tam... ). Wiec mam pytanie czy jesli takie cos juz wyskakuje czy bezpiecznie jest wogule przetaktowywanie wyzej? (moze glupie pytanie, ale wczesniej mialem Ati i tam nie bylo tego typu komunikatow, nawet jak przekrecilem karte).

Edytowane przez po25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ po25

 

Płyta główna ma marginalny wpływ na wydajność, P4 do gier są niespecjalne, taka architektura...długi potok wykonawczy. Co do OC karty, proponuje testować Atitoolem, podkręcać co parę MHz i lukać na arty. A w Rivie Tuner można kręcić bez oglądania się na ograniczenia w sterach, więc akurat tym bym się nie przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ po25

Płyta główna ma marginalny wpływ na wydajność, P4

Wiec sprobuje cos jeszcze na pamieciach wycisnac. Podkrecam stopniowo rdzen co 5, a pamieci co 10 (efektywnie). Sprawdzam pod katem artow w marku 03 i 05, bo ati tool u mnie juz na 490/1120 potrafi jeden piksel wyrzucic... Wiec albo mam juz az tak bardzo kiepski model, albo ati tool jest za bardzo wyczulony.

Stawiam na to drugie, bo tak jak wczesniej pisalem, kiedy krecilem mojego 9550XT to w ati tool maksymalnie bez artow poszlo mi na 450/600. Po roku sprobowalem ati tray tools i zdziwienie wielkie, bo karta stabilnie bez artow poszla na 459/660. Na takim ustawieniu byla katowana w markach i wielu grach przez wiele godzin i zadnych artow, przeklaman ani resetow. Wiec ati tool chyba jednak troche przesadza.

Ale co do OC mojej karty to juz tylko w sferze marzen pozostaja wyniki innych kolegow z forum... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ATi tool nie jest zbyt dobry...często wywala artefakty w teście a później okazuje się że karta może dużo więcej...

 

Kręć RivaTunerem, na stery nie patrz...

 

ale 1200 przynajmniej na pamiątkach powinna karta robić...

 

został mi Mark 06 to zrobienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam XFX'a Extreme Edition (czyli tego slabszego, taktowanego 450@1.05). Karta nie wyjdzie bez artow w marku05 ponad 475MHz, w zwiazku z tym chcialby zrobic moda na 1.5v. I tu kilka pytan:

 

1) Moge uzyc zmodowanego biosu od PoV? Ewentualnie czy wystarczy zmiana wytworcy w edytorze?

2) Jak edytuje swoj bios to wychodzi mi cos dziwnego. Otwieram go w Nibitorze, zmieniam karte na 6800series, zapisuje, otwieram, zmieniam spowrotem na gs, zapisuje, otwieram i dalej nie moge zmienic napiecia. Jednak jesli przy ustawieniu 6800series dam extend table i zmienie na 6800gs to po zapisaniu i ponownym wczytaniu mam do wyboru napiecia: 1.1 1.3 1.4 i 1.5v, ale w VID Mode mam wyszczegolnieone az 4 napiecia :blink: Voltage 4 na zielono ma 1.5 (po ustawieniu wczesniej) Voltage 2 to tryb 2d, a pozostale dwa? Voltage 1 ma wartosc 1.1v a Voltage 3 1.4v. Spotkal sie ktos z czyms takim? Czy robie cos zle? Wersje BIOSu mam 5.41.02.49.06. I ponownie, czy moge zamiast sie z tym meczyc wgrac BIOS od PoV?

 

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...