Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

surix: Wiem, linux to fajna sprawa, ale brak na niego takich aplikacji jak pakiet Adobe na przyklad. Nie wspomne juz o obsludze niektorych urzadzen. Skonfigurowanie tunera tv zajelo mi pod red hatem chyba z tydzien, a i tak obraz byl czarno bialy. Oczywiscie podejrzewam, ze gdyby poswiecic wiecej czasu na nauke komend etc, poszlo by sprawniej, ale pytanie po co? Wole w tym czasie zrobic cos bardziej przyjemnego, niz klepanie polecen w konsole.

hmmm argument już odchodzący w przeszłość że coś jest trudnego na linie... Opensuse/Fedora/Ubuntu i inne pozwalają na naprawdę łatwą konfigurację, jest pełno opisów na forach i na stronkach (chociazby 2863635[/snapback]

No najlepiej za darmo lub zeby jeszcze ms dopłacal do niego bo 250zł to strasznie duzo.

 

Własnie by był na półkach media marktu :P za te kilka zł...

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

(...) 3-4lata jak jest bez neta :P

eee... przesadzasz. Po pierwsze to na linuxa i maca nikt nie pisze wirusów, bo co to za frajda wywalić jednego kompa na kontynencie xD. Po drugie to wirusy/trojany/zamulacze różnej maści dostają się do systemu zazwyczaj na własne życzenie użyszkodników (np. "free" xxl, cracki, ... ) Prawidłowo zabezpieczony i zadbany system nie ma w zasadzie terminu "przydatności do spożycia" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo co to za frajda wywalić jednego kompa na kontynencie xD.

Z tego co słyszałem, to napisanie dobrego wirusa na linuksa jest dość trudne. Przecież nie zwalajmy wszystkiego na małą popularność, budowa systemu swoje robie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując :

 

mac :

- drogi, szpanerski (niektórzy tak to odbierają), bez mozliwości rozbudowy, nudny, mało rozpowszechniony w Polsce i niewiele lepiej chyba na świecie (chociaż tutaj nie jestem pewny), przerost formy nad treścią (stosunek cena / wydajność).

+ cichy, bezawaryjny (jak user nic nie pogrzebie), energooszczędny, user friendly, ładnie zaprojektowany designersko, z dość dużą bazą oprogramowania, duże mozliwości graficzne, ładny mebelek ;)

 

PC :

- systemy się wieszają (wina usera najczęściej), podzespoły zdychają lub spada ich wydajność (z winy usera najczęściej), co 1 rok (średnio) wypada czas modernizacji i wymiany czesci na szybsze/wydajniejsze, prądożerne (OC), grzejące się (OC), zajmujące wiele miejsca (budowa modułowa), designersko do d... niczego (ostatnio dostałem % i nie chcę więcej na razie :P ).

+ personalizacja biosu, OS'a i ustawień wszelkiej maści sterowników (jak się wie co się robi to bardzo dobra sprawa), możliwość podkręcenia, a w razie awarii (z winy usera) mozliwość wymiany padniętej części (budowa modułowa) bez ponoszenia zbytnich kosztów, cena - a raczej taniość PC'ta, mozliwość podniesienia wydajności za sprawą dokupienia - tanio CPU, RAM'u itp itd (kupcie tanio Yonaha na ebay'u, w sklepie czy gdzie indziej lol).

 

jak ktos ma więcej + i - tych rozwiązań to prosze konkrety bo już mi się znudziła ta wojenka. Coś a'la Intelowcy vs. AMDboy'e.... fight!! Przeciez to bez sensu jest. Każdy sprzęt ma swoje zastosowanie. Moim zdaniem miedzy Mac'iem a zwykłym PC'tem jest taka różnica jak między PC'te a Xboxem. Niby jeden i drugi ma procek, niby obydwa mają pamięć i OS'y.... tylko spróbuj pan odpalić na xboxie SPi, albo na kompie coś czego ten nie ma szans pociągnąć tak jak to robi Xbox. Będzie ?

 

Druga kwestia : przywołujecie - uzytkownicy MAC'ów - przykład wytwórni filmowych, filmów jako takich robionych na MAC'ach.... tylko ile taki pojedyńczy mac kosztuje i czy aby na pewno stać Was na takiego? Osobiście wątpię, żebyście bez pomocy lotto przez najbliższe 2 - 3 lata zbliżyli się finansowymi mozliwościami do zakupu takich MAC'ów jakich używano przy LOTR'ze czy innym filmie. Takie jakich uzywa studio Pixar ? Marzenie senne. Opanujcie się a przede wszystkim nie żeńcie kitu, że mac to tani komputer - bo tak nie jest - nawet biorąc pod uwagę, jakość części czy jego wydajność. Daliście się złapać na marketingową papkę - IMHO - trudno. Korzystajcie z walorów Mac'a i powiedzcie coś na temat programów, których możemy (użyszkodnicy XP'ka) Wam pozazdrościć, zamiast wdawać się w słowne bójki.

 

 

 

EDIT: osobiście nic nie mam do MAC'ów i ich userów - ładne to to i fajnie się prezentuje, ale dla mnie przesadą producenta jest wżenianie klientowi za 4 K PLNów 512 MB ramu, procka takiego jak Yonasz i 60 GB dysku. Cóż, każdy wydaje tak jak zarobił i jak jest przyzwyczajony. Nie jestem sknerą, ale nie jestem ...hmmm ... rozrzutny ? - niedobre słowo, ale nie przychodzi mi inne do głowy. Za tę kase wolałbym to co mam w sigu + fajna konsola i ekran ku temu. Peace.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Maki to nie sa tanie komputery. Tak samo jak Dell na przyklad. Okreslenie go tanim mialo za zadanie uswiadomic niektorym, ze w porownaniu z ODPOWIEDNIKAMI u konkurencji, sprzet nie jest wyceniony tak wysoko, jak sie wydaje. W wielu laptopach Lenovo za ponad 1000$ siedzi naped combo, a stacje robocze Della o porownywalnych parametrach sa drozsze, niz odpowiadajacy im produkt Apple.

 

Poprostu, nie mozna porownywac mac booka pro, do acera. teoretycznie w srodku podobnie, a jednak nie do konca ;)

 

Kazdy kupuje to, na czym pracuje mu sie najlepiej, najwygodniej oraz najszybciej i - rzecz jasna, na co pozwalaja fundusze :)

Na swoim przykladzie moge powiedziec, ze nie raz i nie dwa wladowalem w PC kupe kasiory, zeby sobie pograc w nowa gre, czy to HL2, czy Doom czy cos innego. Za kazdym razem upgrade taki - mimo, ze obejmowal tylko kluczowe elementy oraz byl przeprowadzany z glowa oraz pod katem pozniejszego OC, wymagal ode mnie kolejnego dorzucenia forsy. A to na ciche chlodzenie, a to na mocniejszy zasilacz, nowa obudowe i tak w kolko.

W pewnym momencie gry przestaly mnie bawic, tak jak kiedys (kurcze, albo sie zestarzalem, albo poziom produkcji straszliwie spadl, chociaz nie przecze, ze chetnie zaglebil bym sie w takiego Bioshocka). I przyszla chwila, w ktorej zaczalem sie zastanawiac, czy moze nie sprobowac czegos innego? Przesiadka na Maka kosztowala mnie raptem 2200 PLN - dostalem procesor Core duo 1.8, 1gb ramu i dysk 60gb. Do tego podpialem swoj "stary", szybki 200GB dysk i sprzet hula.

Daje mi komfort nieporownywalny z zadnym PC, z ktorym mialem stycznosc. Niezaleznie jak dobrze nie byl skonfigurowany, tak zawsze COS sie musialo sypnac. Mniejsza sprawa, badz wieksza, ale jednak. W tym momencie, wiem ze w dowolnym momencie moge usiasc przed komputerem, zrobic to co sobie zaplanowalem i nie martwic sie, czy wszystko bedzie OK od strony hardware'owo - software'owej.

 

Masz racje - Maki to nie sa komputery dla osob, ktore lubia sobie podlubac, podkrecic, optymalizowac, benchowac. Zaryzykuje tez stwierdzenie, ze nie jest tez dla osob, ktore lubia sobie pograc, bo tutaj za spore pieniadze nie otrzymamy sprzetu, ktory podola kazdej nowej grze. Do wszystkich innych zastosowan, sprzet ten nadaje sie idealnie (no dobra, nie mamy Autocada:P)

 

Mysle ze warto pokazywac alternatywe i oswajac ludzi z faktem, ze Maki to nie sprzet za zaporowe kwoty, dostepny tylko dla snobow, a najlepiej dla grafikow. A tak wogole to na nim nic nie dziala i jest niekompatybilne (stwierdzenie, ktore bardzo czesto slysze i bawi mnie ono niezmiernie :)).

 

W ramach mozliwosci, postaram sie odpowiedziec kazdemu na jego pytania odnosnie tej platformy.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Olka1991

Kompa trzeba modernizować. To jest minus? To jest wielki plus bo możesz zrobić co chcesz a kupując Maca z 2600 to już dziś możesz powiedzieć, że jest stary a jakbyś chciał włożyć 1900XT to taka modernizacja tylko 1 900zł :lol: https://sklep.ispot.com.pl/cgi-bin/WebObjec...21.1.1.31.2.0.0

Dla mnie to jest plus, kompa można modernizować. Maca się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość XFX_Graphic

Kompa trzeba modernizować. To jest minus? To jest wielki plus bo możesz zrobić co chcesz a kupując Maca z 2600 to już dziś możesz powiedzieć, że jest stary a jakbyś chciał włożyć 1900XT to taka modernizacja tylko 1 900zł :lol: https://sklep.ispot.com.pl/cgi-bin/WebObjec...21.1.1.31.2.0.0

Dla mnie to jest plus, kompa można modernizować. Maca się nie opłaca.

Do dzisiejszych maców pasują też podzespoły stricte pecetowe - nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiejszych maców pasują też podzespoły stricte pecetowe - nie?

sterowniki też ??

 

nie zaogniajmy. Pytanie : narzędzie do prostej edycji wideo oraz sama edycja ? Możesz znaleźć porównanie z podobnie skonfigurowana platformą PC (CPU ten sam zegar, ta sama ilość ram oraz taki sam HDD - wiem, że to trudne) no nie wiem ... może w konwersji wideo ? dajmy na to z formatu dvd do avi ? Jak wygląda porównanie wydajności bo o to głównie chodzi. Poza tym podaj kilka screenów z programami do obróbki zdjęć, które sa darmowe lub tanie (do 200 plnów). Bardzo bym prosił bo na tej podstawie najłatwiej mi wyrobić sobie zdanie o MAC'ach...

 

wiecie ... MAC to taki mercedes beczka - 30 lat temu mega wypaśna limuzyna, 20 lat temu bardzo dobry wóz na taryfę, teraz ? okaz dla pasjonatów chociaż tani a niezawodny. Coś w tym jest. Ale i tak wolę dłubanie we flakach blaszaka :twisted: - jeżdżę FSM 126p :P

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym podaj kilka screenów z programami do obróbki zdjęć, które sa darmowe lub tanie (do 200 plnów). Bardzo bym prosił bo na tej podstawie najłatwiej mi wyrobić sobie zdanie o MAC'ach...

Pixelmator

42e, program bardzo zblizony do PS, jak ktos uzywal PS to w nim bedzie sie czul jak ryba w wodzie - aha zapomnialem wspomniec - Image processing is powered by Core Image and Open GL :) wiec PS wymieka w tym temacie :P

 

reszty komentowac mi sie nie chce, juz dawno ustawilem sie z boku, tak naprawde ktos kto nie posiedzial na mac os co najmniej 2tygodnie ma pojecie na ten temat rowne 0, wyprowadzanie ludzi z bledu nie ma najmniejszego sensu, nie jestem handlowcem apple aby to robic, peace

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Olka1991

Mi w pełni starczają darmowe programy na PC. Nie widzę potrzeby wydawania większej kasy na Maca by mieć "darmowe" iPhoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w pełni starczają darmowe programy na PC. Nie widzę potrzeby wydawania większej kasy na Maca by mieć "darmowe" iPhoto.

czyli jakie? mspaint? :lol2: PC=MAC MAC=PC zapamietaj to sobie Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Olka1991

czyli jakie? mspaint? :lol2: PC=MAC MAC=PC zapamietaj to sobie

A o google i freeware słyszałeś ? Tak tylko to samo w Mac=2x drożej niż w PC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o google i freeware słyszałeś ? Tak tylko to samo w Mac=2x drożej niż w PC :lol:

no widzisz, zaopatrujac sie w system operacyjny windows za ktorego placisz nie male pieniadze musisz zaopatrzyc sie w kolejne aplikacje pozwalajace na edycje zdjec poniewaz te dolaczone do systemu (paint) ... nie musze chyba konczyc :lol2:

w przypadku apple dostaje system operacyjny w cenie kommputera wraz z dodatkowymi aplikacjami typu iphoto ktore jest bardzo funkcjonalne i watpie, aby ktos zamienil je na produkty google :lol2:

i skonczmy z ta demagogia - 2x drozszy? no to zloz mi PeCeta na wzor mojego imaca z 24 calowa matryca Samsunga na PVA, z reszta podzespolow sobie poradzisz, w koncu znasz sie na rzeczy, skoro piszesz posty na forum jak ten wyzej - twoj budzet = 850e, niecierpliwie czekam :lol2:

nie zapomnij dorzucic systemu operacyjnego ;)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, zaopatrujac sie w system operacyjny windows za ktorego placisz nie male pieniadze musisz zaopatrzyc sie w kolejne aplikacje pozwalajace na edycje zdjec poniewaz te dolaczone do systemu (paint) ... nie musze chyba konczyc :lol2:

w przypadku apple dostaje system operacyjny w cenie kommputera wraz z dodatkowymi aplikacjami typu iphoto ktore jest bardzo funkcjonalne i watpie, aby ktos zamienil je na produkty google :lol2:

i skonczmy z ta demagogia - 2x drozszy? no to zloz mi PeCeta na wzor mojego imaca z 24 calowa matryca Samsunga na PVA, z reszta podzespolow sobie poradzisz, w koncu znasz sie na rzeczy, skoro piszesz posty na forum jak ten wyzej - twoj budzet = 850e, niecierpliwie czekam :lol2:

nie zapomnij dorzucic systemu operacyjnego ;)

 

Nie słyszałeś o gimpie ? o inkscape ? o blenderze ?

Czy to że microsoft windows jest słaby "i się wiesza" to wina komputera ? Myślałem że porównujemy komputery a nie systemy.

Jeżeli jednak chcesz porównywać systemy, to dlaczego akurat windows ?

Linuks jest za darmo i ma możliwości mac os, dodatkowo po zainstalowaniu ma większy pakiet darmowego oprogramowania niż mac os.

 

I teraz jeszcze jedno pytanie: dlaczego od kiedy kupiłeś sobie makówke tak bardzo nienawidzisz zwykłego pc i jego użytkowników, dlaczego wypierasz się wszystkiego co z nim związane a jego użytkowników traktujesz z góry, lolujesz non stop, piszesz nieprawdę byle tylko wyszło że Mac jest najlepszy.

Jeżeli ma CI to sprawić przyjemność - proszę bardzo Mac jest najlepszy bo Ty mi tak powiedziałeś - tylko co Ci da to moje stwierdzenie ? Pójdziesz spać spokojniejszy ? Świat wyda Ci się piękniejszy ? a może przelejesz mi 4k na konto żebym jako osoba przekonana przez Ciebie że makówki są de best mógł sobie jednego kupić i osiągnąć "sprzętową nirwanę"

 

Edit

850 euro ?

Albo Ci się pomyliło albo kłamiesz bo sam w tym wątku napisałeś że zapłaciłeś za swojego maca 1850 euro - a to akurat bardzo duży budżet ...

 

24" calowy ekran oparty na tej matrycy (PVA // 1920 x 1200)

2.4GHz Intel Core 2 Duo a dokładnie mobilny T7700

2GB DDR2 667

ATI Radeon HD 2600 PRO 256MB GDDR3

HDD 320 SATA 3,5

Bluetooth

Wifi b/g/n

Lan 10/100/1000

FW 400

FW 800

Optyczne wyjście audio

Nagrywarka DVD

Kamerka

Wbudowane głośniczki

Pilocik!

 

Więc jak widać kompletny laptop, uważam, że cena 1850e za takie parametry z taką matryca nie jest wygórowana, w tym momencie mit o drogich zabawkach od apple można obalić, zgadzam się, że za lapy mbp krzyczą sobie z deka za dużo, ale w imacu cena jest adekwatna do tego co otrzymujemy

mam nadzieje, że będzie mi służył, decyzji już raczej nie zmienię, nie spotkałem nikogo na forach kto po przesiadce z pc na mac'a żałował by, mam nadzieję, że nie zaliczę się do tej grupy [;

 

 

 

Tu co można mieć za 1850 euro - brałem w większości przypadków bardzo drogie podzespoły, spokojnie z tej konfiguracji można obciąć 1000 zł bez straty w wydajności ...

Łatwo zobaczyć że jest wydajniejsza, oferuje lepszy dźwięk (głośniki) itd ...

 

 

Procesor: Intel Core2 Quad Q6600 4x2.40 GHz BOX (LGA775, FSB 1066, 8MB, 64-bit)

Wentylator: BOX (komplet z procesorem)

Płyta główna: MSI P35 Platinium, P35, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core2

Pamięci: DDR2 4096MB 667MHz Kingston (2x2048MB, DualDDR, CL5)

Dysk twardy: Samsung 1000 GB, 1TB, SATA/300, 32MB, NCQ Spin Point F1

Nagrywarka: Asus DRW-2014L1T DVD±R 20x, DVD+RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 8x, DVD-RAM BOX Black SATA

Karta dźwięk.: Realtek ALC888T (zintegrowany/a)

Karta sieciowa: Tak (zintegrowany/a)

Karta graficzna: GeForce 8800GTS Galaxy 512MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E

Obudowa: Chieftec LBX-02B-B-B 400W

Klawiatura: Logitech Cordless Desktop Black Pro 2400

Mysz: Bezprzewodowa, optyczna (komplet z klawiatura)

System oper.: Microsoft Windows Vista Ultimate Edition 64Bit PL OEM

Głosniki.: Logitech X-540

Wszystko to kosztuje 5013 zł - części brane z gral.pl jak wiadomo nie jest to najtańszy sklep.

Do tego monitor:

MONITOR LCD 24" GATEWAY 2485W z matrycą S-PVA samsunga 1960 z wysyłką z allegro

 

 

Jak widać za cenę makówki kucyka mamy sprzęt lepszy pod każdym względem poza designem i ewentualnie systemem operacyjnym ale to akurat zależy od tego co kto lubi ;).

I co taki tani ten mac ?

 

Edit chyba zakumałem o co Ci chodzi - że ma Ci złożyć pc za połowę ceny maca - ale 1850/2 - 925 a nie 850 :/

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy ta dyskusja ma sens? Pokręciłem się kiedyś z kolegą po ISpocie. Oglądałem macki, fajny sprzęt nie powiem. O funkcjonalności systemu nie będę się wypowiadał bo 30 min przed nim to nic.

Ale kucyk przesadzasz, jest masa darmowego oprogramowania, więc nie wylatuj tu z paintem.

 

Co do niezawodności maka, hmmm z xp'kiem nie miałem problemów. Chodził stabilnie i po prostu był. Nie powiem format raz na miesiąc, dwa "był" potrzebny.

 

Później przyszedł czas na linuksa, to był strzał w 10. System stoi 5-6 miesięcy. Problemów brak. Od 3 dni zabieram się do przeinstalowania go z wersji 32 na 64 bit, ale mi się nie chce. Wszystko chodzi jak powinno. Wygląda pięknie, programy włączają się szybko, zarządzanie pamięcią też bardzo dobre jak na unixa przystało.

 

Podsumowując nie widzę w czym by ten "super" mac się wyróżniał. Ładnie wygląda / ładne efekty? Linux + compiz/beryl i pozamiatane.

Mac jest to na pewno coś ciekawego, ale nie zasługuje na wielbienie go....

Edytowane przez KrOOliK89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz jeszcze jedno pytanie: dlaczego od kiedy kupiłeś sobie makówke tak bardzo nienawidzisz zwykłego pc i jego użytkowników, dlaczego wypierasz się wszystkiego co z nim związane a jego użytkowników traktujesz z góry, lolujesz non stop, piszesz nieprawdę byle tylko wyszło że Mac jest najlepszy.

Jeżeli ma CI to sprawić przyjemność - proszę bardzo Mac jest najlepszy bo Ty mi tak powiedziałeś - tylko co Ci da to moje stwierdzenie ? Pójdziesz spać spokojniejszy ? Świat wyda Ci się piękniejszy ? a może przelejesz mi 4k na konto żebym jako osoba przekonana przez Ciebie że makówki są de best mógł sobie jednego kupić i osiągnąć "sprzętową nirwanę"

A nie widziałeś co się działo jak kucyk kupił Xbox 360? Od razu było jechanie PS3 i po PCcie i w ogóle oh i ah Xbox 360 jest najlepszy na świecie. Szkoda czasu na tego typa. Niech sobie wciska do głowy co chce i zawzięcie broni swoich przekonań, że to co on kupił jest najlepsze.

 

A Mac swoje zalety ma np wygląd. Ale nie potrzebuje ładnie wyglądającego sprzętu a wydajnego i nie drogiego i wole PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś o gimpie ? o inkscape ? o blenderze ?

Czy to że microsoft windows jest słaby "i się wiesza" to wina komputera ?

nie mam pojecia o co ci chodzi :blink:

Jeżeli jednak chcesz porównywać systemy, to dlaczego akurat windows ?

bo o tym rozmawiamy od kilku stron?

I teraz jeszcze jedno pytanie: dlaczego od kiedy kupiłeś sobie makówke tak bardzo nienawidzisz zwykłego pc i jego użytkowników, dlaczego wypierasz się wszystkiego co z nim związane a jego użytkowników traktujesz z góry, lolujesz non stop, piszesz nieprawdę byle tylko wyszło że Mac jest najlepszy.

cytaty prosze, konkrety, bo to co napisales podchodzi pod trolizm, musze nienawidziec sam siebie, w koncu w domu laptop Asusa jest :D

Jeżeli ma CI to sprawić przyjemność - proszę bardzo Mac jest najlepszy bo Ty mi tak powiedziałeś - tylko co Ci da to moje stwierdzenie ? Pójdziesz spać spokojniejszy ? Świat wyda Ci się piękniejszy ? a może przelejesz mi 4k na konto żebym jako osoba przekonana przez Ciebie że makówki są de best mógł sobie jednego kupić i osiągnąć "sprzętową nirwanę"

wdech, wydech, wdech, wydech, spokojnie ... ty chyba masz jakies kompleksy :D

 

no fajny zestawik ci wyszedl za ta cene, ale wlasciwie po za karta graficzna, kilometrami kabli i kawalkiem blachy stojacech na podlodze, nie ma niczego "ciekawego" do zaoferowania, a jeszcze brakuje mu takich [ciach!]l jak kamerki, bt, karty wirelessowej...

wlasciwie nic nim nie udowodniles, po za tym, ze kosztuje tyle co imac, a wiec do polowy ceny troche brakuje :)

 

igi - topseller to twoja druga osobowosc? :wink: dziwne, ze sie przed chwila zarejestrowal :rolleyes:

 

KrOOliK89 - alez ja go nie wielbie, chcialem tylko zauwazyc, ze nie jest 2x drozej, ale niektorzy wyzej maja kompleksy i problem z czytaniem ze zrozumieniem...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że jest 2x droższy. Nawet mi się podobał, ale ja już wolę co innego :>

Po prostu ta dyskusja nie ma sensu. Ty lubisz maca, ja zwykłego pc. Pierwszy nie przekona drugiego do swoje racji i tak w kółko Macieju....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajny zestawik ci wyszedl za ta cene, ale wlasciwie po za karta graficzna, kilometrami kabli i kawalkiem blachy stojacech na podlodze, nie ma niczego "ciekawego" do zaoferowania, a jeszcze brakuje mu takich [ciach!]l jak kamerki, bt, karty wirelessowej...

wlasciwie nic nim nie udowodniles, po za tym, ze kosztuje tyle co imac, a wiec do polowy ceny troche brakuje :)

trochę się nie zgodzę, zyskujemy : grafikę, ram, procesor, dysk, dźwięk.... Co do pierdół typu BT i WiFi to chyba nie zaważy to na wyborze sprzętu sorki ... WiFi oferują już płyty z wyższej półki a BT możesz wsadzić z tyłu na kluczu i nikt tego nie widzi ... Zapomniałem jeszcze pilocik też bajer ale zawsze można sobie kupić maca dla pilociku czemu nie :D Co do zestawu IGI to trochę bym pozmieniał żeby mieć super extra komputer ale mamy dobry przykład że za niewiele mniej mamy lepszy komputer :wink: Najważniejsze co przemawia do mnie to możliwość modernizacji zwykłego blaszaka i dlatego na razie nie wybieram sie po maca...

 

Co do ceny to powiedzmy że jest delikatnie wygórowana w stosunku do otrzymanego sprzętu ale płacimy za firmę i musimy się z tym pogodzić. Identycznie jest przy zakupie samochodów, Passat i Octavia to prawie to samo auto, lecz passat jest droższy ze względu na markę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajny zestawik ci wyszedl za ta cene, ale wlasciwie po za karta graficzna, kilometrami kabli i kawalkiem blachy stojacech na podlodze, nie ma niczego "ciekawego" do zaoferowania, a jeszcze brakuje mu takich [ciach!]l jak kamerki, bt, karty wirelessowej...

wlasciwie nic nim nie udowodniles, po za tym, ze kosztuje tyle co imac, a wiec do polowy ceny troche brakuje :)

 

igi - topseller to twoja druga osobowosc? :wink: dziwne, ze sie przed chwila zarejestrowal :rolleyes:

Może jeszcze pieska z ruchomą głową i maszynę do robienia baniek? Kupujesz komputer bo ma coś ciekawego jak kamerka czy dla wydajności :lol: ?

 

Tylko jest jedno ALE ten zestaw przewyższa wydajność Maca kilku krotnie?

 

Nie nie druga osobowość tylko druga osoba która zauważa, że po kupnie konsoli czy maca klapki na oczach i heja za mój najlepszy na świecie sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wlasciwie po za karta graficzna, kilometrami kabli i kawalkiem blachy stojacech na podlodze, nie ma niczego "ciekawego" do zaoferowania, a jeszcze brakuje mu takich [ciach!]l jak kamerki, bt, karty wirelessowej...

Jak juz idziemy w to co ma do zaoferowania to wychodzi ze mój komputer z 12USB, 2 firewire, sata, pata, pcie, pci, BT, dzwiekiem 7.1, karta tv z radiem, drukarką, skanerem, drukarką foto na BT, czytnikiem kart, kamerą, mikrofonem... dalej nie chce mi sie wymieniac... ma trochę wiecej ciekawego do zaoferowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie druga osobowość tylko druga osoba która zauważa, że po kupnie konsoli czy maca klapki na oczach i heja za mój najlepszy na świecie sprzęt.

Lepiej od razu sie przyznaj, jak sie nazywalo Twoje poprzednie konto, bo niestety na usera z kilkugodzinnym stazem to chyba nikt sie nie nabierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam swoje typy, ciekawe czy juz dotarl mu kabel HDMI i jak sie ma absolutnie nowy zabytek ;)

 

dla mnie OT w tym temacie, wegorz91 podal bardzo fajny przyklad, niby to samo, a nawet lepiej, bo mozna sie zalapac na lepsze dodatki, ale jednak obie firmy maja swoich odbiorcow

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny, dzisiaj zapłaciłem dokładnie 3.500zł za MacBook'a. Nie jest do goła wersja, tylko MacBook z nagrywarką, procek T7200, 2GB ramu, dysk 120GB i leopard na pokładzie. Niech teraz ktoś mi poda przykład laptopa z taką jakością wykonania, parametrami i rozmiarami + OS. Co do kucyka, fakt trochę przesadza nad wyższością MacOS, mi np. Vista nigdy nie sprawiła problemu i system chodził lepiej niż XP ale po kilkugodzinnym obcowaniu z Leopardem nie chcę wracać do Visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdę na wroga maca, ale:

http://www.apple.com/macbook/macbook.html

Czym to się różni np od takiego asusa? kolerem? Bo wątpię, żeby jakoś wykonania była dużo lepsza. Co do laptopa w tej cenie nie widzę problemu, inny kolor + linux i da radę ;) Mnie biały nie kręci^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...