Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, ale jestem ciekawy czy bez tej opcji działa prawidłowo, przynajmniej tak jak w dotychczasowym Sb Live!

 

I ponowię pytanie, czy występuje nadal problem ze sterownikami, które nie zapamiętują zmiany mic/lin ?

Czy na frontowym panelu również ten problem występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ponowię pytanie, czy występuje nadal problem ze sterownikami, które nie zapamiętują zmiany mic/lin ?

Czy na frontowym panelu również ten problem występuje?

Mam X-Fi Xtreme Gamer, mam podłączony przedni panel z obudowy komputerowej, żadnych problemów z zamianą mic/lin nie zaobserwowałem. Takoż głośniki ładnie się wyciszają gdy do tego panelu podłączam słuchawki, a z problemem wyłączającego się wzmocnienia +20dB mikrofonu też sobie poradziłem, przy pomocy jednego wpisu w rejestrze, chyba nawet wyczytanego w tym wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi jeszcze powiedzieć jakim kabelkiem od obudowy podłączyłeś front panel? (w moim CM Centurion mam AC97, i HD Audio.

 

Wersja Xtreme gamer box to wersja SB730 czy jaka? nie mogę tego nigdzie znaleść a szukam, i zastanawiam się czy zamiast Audio nie brać Gamera. Głośniki do tego to Logitech Z2300

Edytowane przez marszal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie! Gamer to 100% x-fi a nie jakaś tam emulacja...

 

Co do kabelków to podłączasz ten po którym wszystko działa dobrze. Najczęsciej wogóle nie ma dźwięku na przednim panelu jak wybierzesz nie ten co trzeba. Wtedy wiesz że trzeba podłączyć ten drugi.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się spytać jaki poziom głośności macie ustawione na X-fi? tz. mam musica połączonego analogowo z Z-5500 i wydaje mi się ale jak dam głośniej niż 60% w x-fi to słyszę przekłamania dźwięku z moich logitechów. A i jeszcze pytanie czy ktoś kto ma ten sam zestaw głośników co ja mógłby wrzucić zrzuty ekranu z ustawieniami THX i Entertaiment Mode bo chciałbym porównać czy ja to dobrze ustawiam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich siedzących na Viscie nowiutka paczka driverków od Auzentecha działająca na X-fi mam zainstalowane i wymiatają znaczy zwykłe tez wymiatały ale teraz jak włączam GPU-Z i słucham muzyki to mi nie pierdzi dźwięk przez ten moment jak wyświetlany jest splash screen :).

Minusy opcja what u hear nie działa resztę informacji pod linkiem :)

 

http://forums.creative.com/creativelabs/bo...hread.id=136883

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się spytać jaki poziom głośności macie ustawione na X-fi? ...

Ja głosność reguluje z kompa nie głośnikami (te mam na stałym poziomie) więc przeważnie jest blisko minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aż specjalnie sprawdziłem :) Nie mam problemów z GPU-Z (Vista x64)

W czymś jeszcze lepsze są te stery?

w tym że to stery napisane specjalnie dla Visty aka natywne :) zauważyłem jeszcze że mogę pykać podczas odtwarzania nuty między trybami cmss przełączać między trybami i mi się foobar nie zacina :) oprócz tego wszystko tak samo różnic nie widzę wszystko działa poprawnie :) no i mamy dostawy driverów od dwóch firm naraz :D co skraca czekanie :) a teraz Daniel K jest na fali i będzie wydawałem cały czas :) tylko nie będzie rozpowszechniał cracków więc jest dużo i dobrze bo ja cracków nie potrzebuje a grzebane drivery zawsze mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.0.1.1281 21.08.2008 cos starawe te sterowniki.. i serio jaki sens ma wgrywanie tych modowanych sterowników skoro nic one nie dają a nie działa w nich nawet opcja What you hear?? nic one nie mają nowego dzwięk jest identyczny...są sprzed pół roku.... ee tam załuję ze je zainstalowałem zanęcony zaraz wgrywam poprzednie.. mi GPU Z też nie prykało na creative`owskich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XtremeGamer dotarła. Wszystko jest jak na razie w porządku, poza jedną sprawą.

Gdy podłączam słuchawki z mikrofonem na froncie, prawidłowo wyłączają się głośniki,

ALE - słychać w słuchawkach szumy, dzwięki ze środka obudowy, głowicę dysku, piski przy przesuwaniu okienek itp.

 

Czy da się temu jakoś zaradzić, czy tak już po prostu jest? Od razu mówię, że gdy podłączę słuchawki z tyłu, żadnych podobnych odgłosów nie ma, cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekranowane kable do analogowego przesyłu dzwięku? Nie chce mi się trochę wierzyć że w innych obudowach taki problem nie występuje.

 

Co radzisz zrobić z tym fantem? Jest na to jakaś rada?

albo owijaj mocno folią alu albo kup krązki ferrytowe w sklepie z audio HI FI ale na cuda bym tutaj nie liczył a koszt tego będzie jak jedna trzecia takiej obudowy... ja mam też ta kartę i obudowę Raidmax i kable sa ekranowane od razu ale buda była za 350zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekranowane kable do analogowego przesyłu dzwięku? Nie chce mi się trochę wierzyć że w innych obudowach taki problem nie występuje.

...

To nie kwestia wiary - to fakty! Im lepsza markowa obudowa tym jest porządniejsze okablowanie. To widać nawet gołym okiem, grube ekranowane kable.

 

W żadnej swojej takiego problemu nie miałem a w kompach które składałem może 15% obudów miało zakłócenia. Ale zawsze polecam jak najsolidniejsze obudowy.

 

Możesz wymienić same kable. Możesz spróbować jakiś ekran zrobić. Ale to może byc problem nie kabla ale np gniazda czy płytki na kórej jest gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-Fi Xtreme Gamer, mam podłączony przedni panel z obudowy komputerowej, żadnych problemów z zamianą mic/lin nie zaobserwowałem. Takoż głośniki ładnie się wyciszają gdy do tego panelu podłączam słuchawki, a z problemem wyłączającego się wzmocnienia +20dB mikrofonu też sobie poradziłem, przy pomocy jednego wpisu w rejestrze, chyba nawet wyczytanego w tym wątku :)

 

Proszę o pomoc bo mnie trafi coś, też mam podłączony przedni panel z obudowy komputerowej u mnie po podłączeniu słuchawek przełącza się na głośniki 5.1, a jak wyciągnę słuchawki to przełącza się wtedy na słuchawki, czyli zupełnie na odwrót. Pomóżcie co mogę źle robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XtremeGamer dotarła. Wszystko jest jak na razie w porządku, poza jedną sprawą.

Gdy podłączam słuchawki z mikrofonem na froncie, prawidłowo wyłączają się głośniki,

ALE - słychać w słuchawkach szumy, dzwięki ze środka obudowy, głowicę dysku, piski przy przesuwaniu okienek itp.

 

Czy da się temu jakoś zaradzić, czy tak już po prostu jest? Od razu mówię, że gdy podłączę słuchawki z tyłu, żadnych podobnych odgłosów nie ma, cisza.

Dokładnie to samo u siebie zaobserwowałem, obudowa CM Elite 335. Wychodzi na to, że Coolermaster ma słabe ekranowanie, skoro ty też masz obudowę tej firmy.

Pomogło owijanie alu?

Edytowane przez pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko - jest sens zmieniac Audigy SB0230 (standardowe audigy) na X-fi audio (czyli prawie jak se)? bedzie jakas roznica w jakosci dzwieku (np przy uzywaniu crystalizera)? i jeszcze gierki - lepsza a1 czy x-fi a? dzieki za pomoc :mrgreen:

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Możesz wymienić same kable. Możesz spróbować jakiś ekran zrobić. Ale to może byc problem nie kabla ale np gniazda czy płytki na kórej jest gniazdo.

Znalazłem przyczynę: gniazda są osadzone na tej samej płytce, co USB od frontu. Po odłączeniu kabla od frontowego USB jest cisza.

Teraz jest wybór: albo audio, albo usb.

Dla mnie najwygodniejszym rozwiązaniem jest pociągnięcie przedłużaczy USB z tyłu, a audio od frontu zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad kupnem jakies karty muzycznej i zastanawiam sie czy ten Audigy x-fi jest naprawde taki swietny jak go opisuja w reklamach sklepowych :) Czy rzeczywiscie gry chodza lepiej, szybciej i czy dzwiek jest taki dobry.

A moze jakis Audigy 4 ???

Moze ktos mi pomoze dokonac wyboru?

Heh kilka miesięcy temu stałem przed takim samym pytaniem ;) Ale po poczytaniu setek opinii o X-Fi postanowiłem ją kupić i nie żałuje...Co do gier troszkę mi przyspieszyły kiedyś EAX żarł mi dużo mocy CPU teraz robi to wszystko karta :D i ja czuję różnicę jakość dźwięku jest dobra o wiele lepsza niż na onboard no ale aby wycisnąć max z tej karciochy trzeba lepsze głośniki/słuchawki, ja osobiście polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę: gniazda są osadzone na tej samej płytce, co USB od frontu. Po odłączeniu kabla od frontowego USB jest cisza.

Teraz jest wybór: albo audio, albo usb.

Dla mnie najwygodniejszym rozwiązaniem jest pociągnięcie przedłużaczy USB z tyłu, a audio od frontu zostaje.

Brawo :D też kiedyś męczył mnie ten problem (szumy i trzaski w słuchawkach), i nie prawdą jest że winny jest kabel jak wyżej sugerowano lecz pętla masy. W mojej obudowie (Chieftec) wymontowałem płytkę z gniazdami i odlutowałem 2 elementy SMD (być może to cewki albo rezystory bardzo małej wartości) łączące pola masy dźwiękówki i USB oraz FireWire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniony został Support pack do wersji 1.1, dla Xp nic nowego za to dla Visty sam miód konsole działają jakby ktoś im turbo doczepił :) nic nie zamulają i nie trzeba czekać nie wiadomo ile aby się włączyły, :) no niesamowity efekt no i wreszcie Volume Panel w zestawie :) oprócz tego wyszły nowiutkie, świeżutkie drivery do X-fi forte wersja 2.20.0000 pełna funkcjonalność i w porównaniu do RC4.1 u mnie są w pełni stabilne a także encodery działają w 100% poprawnie bo oficjalne potrafią przerywać przez kilka sekund w bliżej nie określonych czasach szczególnie przy korzystaniu z DTS:Neo PC nie żeby to denerwowało jakoś skrajnie ale już się przyzwyczaiłem do tych z prelude niestety "what you hear" była mi potrzebna i już maiłem instalować RC4.1 od forte patrze a tu final v1.0 :D i mam teraz combo Support pack 1.1+ Forte 2.20.0000. 2.20.0000 w zasadzie wiele się nie różni od RC4.1 tylko kilka plików ale u mnie zyskał pełna stabilność czego RC4.1 nie oferował.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support Pack 1.1

 

X-fi Forte 2.20.0000 driver

 

btw to nie oficjalne drivery to usprawniona edycja DanielaK + drivery Auzenatecha na oficjalnych nie jadę odkąd mam wybór :) fajnie jest teraz z X-fi, updatów ile dusza zapragnie :) pakiet DTS Connect no mucha nie siada :)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...