Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

to masz fatality pro z przodu białe SB460 z tyłu na naklejce SB46A w serialu. Kurde zastanawiam się czy nie kupić w sumie zacząłem odkładać na X-fi Forte... ale nie wiem bo jak się trafi zwykłe X-fi to pacha, kurde chce teraz coś z konkretnym DAC'kiem albo forte albo jakiegoś Xonara z wysokiej półki abym mógł swapować opampami ale bez pośpiechu DS+LM4562 sprawdza się naprawdę dobrze

Witam, a czy Auzentech X-Fi Forte 7.1 oferuje najwyższą jakość w porównaniu do creative sb x-fi xtreme music, asus xonar d2 ?

Nie wiem, na którą z tych trzech wybrać.

x-fi xtreme music jest najtańsza i nie wiem czy warto dopłacać do xonara d2 ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy głównie do czego używasz komputera. Karty Asusa są szczególnie dobre w muzyce, ale do gier i filmów x-fi będzie również super. Jeśli masz wygórowane wymagania audio Forte z tego co mówi Art385 powinna dać ci to czego oczekujesz.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z x-fi extreme gamer na windows 7. Zainstalowałem sterowniki, poprzez autoupdate dociągnąłem alchemy i console launcher, ale nie mogę ustawić żeby mi grały wszystkie głośniki kiedy puszczam stereo, ustawione cmss-3d próbowałem na surround i na xpand no i ciągle to samo, gra tylko lewy i prawy przód. Sub, central i tyły niestety nie. Sprawdzałem kable itp, z resztą na viście działało dobrze, przeinstalowałem na siódemkę no i się popsuło, hmm jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale musi działać w Stereo Suround.

 

Jak podczas słuchania muzyki włączysz cmss-3d to nie słychać żadnej zmiany w dźwięku? W teście głośników wszystkie odpowiadają?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale musi działać w Stereo Suround.

 

Jak podczas słuchania muzyki włączysz cmss-3d to nie słychać żadnej zmiany w dźwięku? W teście głośników wszystkie odpowiadają?

Najlepsze jest właśnie to że tak, odpowiadają wszystkie :blink: a jak do odtwarzania muzyki to już nie.

Tyły udało mi się ożywić, ale sub ciągle milczy pomimo przejścia w teście z console launcher czy nawet z dźwięków windows.

 

Sprawdzałem na filmach też nie działa sub, dźwięk 5.1 a przód normalnie jakby stereo puszczał bo rozmowy idą z L, P, C, niezależnie czy to DVD czy jakieś DivX-y itp.

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmach to użyj kodeka AC3 i skonfiguruj na 5.1

To akurat nie ma nic do rzeczy, poza tym tak miałem to ustawione.

--

Problem rozwiązany, jakby ktoś szukał, trzeba wyłączyć w konfiguracji urządzeń windows głośniki pełnozakresowe, były ustawione na przód dlatego nie działał sub.

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie składam kompa na X58 i sie zastanawiam nad Creative Sound Blaster X-Fi Titanium 7.1 PCI-e, posiadam głosniki z-5500 , proszę o podpowiedz jakie zyskam efekty wzgledem integry :) czy jest sens wywalic 300zł , Aktualnie mam połączone głośniki optyką , na analogu był o wiele słabszy bass. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy konfig mam jak w podpisie. Mam problem chyba z gamerem. Bardzo długo mi się wylogowywuje oraz zamyka mój system. Sytuacja jest nie zależna od tego czy system jest świeżo postawiony czy już trochę ma na sobie programów. Gdzieś na necie znalazłem linka ze to może być sprawa driverów bądź aplikacji do obsługi x-fi. Czy ktoś miał podobny problem? Sterowniki i soft mam najświeższy ze strony creative.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie składam kompa na X58 i sie zastanawiam nad Creative Sound Blaster X-Fi Titanium 7.1 PCI-e, posiadam głosniki z-5500 , proszę o podpowiedz jakie zyskam efekty wzgledem integry :) czy jest sens wywalic 300zł , Aktualnie mam połączone głośniki optyką , na analogu był o wiele słabszy bass. Pozdrawiam

Jak łączysz przez optyka to różnica nie wielka poza EAX 5 w grach. Wtedy masz dźwięk cyfrowy który nie jest obrabiany więc nic ci to nie da.

 

Co do samej Tytanium to świtny wybór wśród X-Fi. Bardzo porządny i pomysłowy panel przedni (mam porównanie do mojego starszego odpowiednika), encodery DD gratis na plytce, volume panel i auto switcher trybów też więc sporo więcej od gołej x-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

Koledzy konfig mam jak w podpisie. Mam problem chyba z gamerem. Bardzo długo mi się wylogowywuje oraz zamyka mój system. Sytuacja jest nie zależna od tego czy system jest świeżo postawiony czy już trochę ma na sobie programów. Gdzieś na necie znalazłem linka ze to może być sprawa driverów bądź aplikacji do obsługi x-fi. Czy ktoś miał podobny problem? Sterowniki i soft mam najświeższy ze strony creative.

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaste...own/td-p/530368

 

mozesz zapytac wyzej o fixa albo zainstalowac support pack 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp 2 mam zainstalowane już dawno ale to nie pomogło. Myślę, że problemem może tu być to, że jest to vista 64-bit. Nie mogę natomiast znaleźć sterownika beta na stronie creative dla wersji 64 bit jest tylko sterownik SBXF_PCDRV_LB_2_18_0013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wreszcie trochę czasu i chciałem sfinalizować mój plan. Napiszcie proszę, czy o czymś nie wiem lub coś zapomniałem.

 

Mam X-Fi Music, chcę zainstalować dekodery DD, połączyć X-Fi przez dwupinowy kabelek SPDIF z GTX260 (kabelek był dołączony do karty). Następnie kupić przejściówkę DVI-HDMI (karta ma 2x DVI) i puścić obraz + dźwięk do amplitunera. Amplituner oczywiście potarfi wyseparować dźwięk z HDMI i puścić go na kolumny.

 

 

Przesciówka DVI-HDMI (KLIK)

 

Kabelek HDMI (KLIK)

 

Będzie to hulać?

W szczególności pytanie dotyczy przejściówki i kabla, bo są tam jakieś różne standardy, a ja nie bardzo orientuje się o co w tym chodzi.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ten twój amplituner obsługuje po HDMI jakiekolwiek komputerowe rozdziałki? Bo osobiście chyba takiego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten twój amplituner obsługuje po HDMI jakiekolwiek komputerowe rozdziałki? Bo osobiście chyba takiego nie widziałem.

Za pośrednictwem HDMI komputer będzie podpięty z ampli a z niego sygnał poleci do 42" plazmy fullhd (też po HDMI), więc we właściwościach ekranu ustawię sobie 1920 × 1080. W czym problem, to chyba standardowa rozdziałka dla każdego ampli i w dodatku obsługiwana przez każdą nowoczesną k. graficzną?

 

EDIT: amlituner to ONKYO TX-SR507 jeśli miałoby to jakieś znaczenie...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy przejściówka DVI-HDMI przesyła dźwięk ? Być może tylko specjalistyczne.

Przecież standardowo przez połączenie DVI nie można przesłać dźwięku

 

Pytanie, czy przejściówka DVI-HDMI przesyła dźwięk ? Być może tylko specjalistyczne.

Przecież standardowo przez połączenie DVI nie można przesłać dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Spoko przemo, nie sprecyzowałeś od razu jaki odbiornik więc myślałem że obraz ma iść do komputerowego monitora.

 

Dźwięk po DVI zależy od grafiki, GTX 260 o ile pamiętam ma wejście S/PDIF 2-pin, więc przynajmniej na jednym wyjściu DVI wysyła dźwięk. Można użyć albo kabla DVI<->HDMI, albo przejściówki DVI->HDMI i kabla HDMI, jak kto woli.

 

Co do podpięcia kabelka S/PDIF do X-Fi to chyba też nie ma problemów bo piny są obok siebie o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zamawiam zaraz kabel i przejściówkę. Jak przyjdzie i to podlączę to i dam znać czy się udało. Zastanawia mnie tylko, czy sygnał w małym i cieńkim kabelku prowadzącym przez środek kompa, nie będzie łapał jakiś zakłóceń.

 

Spoko przemo, nie sprecyzowałeś od razu jaki odbiornik więc myślałem że obraz ma iść do komputerowego monitora.

 

Dźwięk po DVI zależy od grafiki, GTX 260 o ile pamiętam ma wejście S/PDIF 2-pin, więc przynajmniej na jednym wyjściu DVI wysyła dźwięk. Można użyć albo kabla DVI<->HDMI, albo przejściówki DVI->HDMI i kabla HDMI, jak kto woli.

 

Co do podpięcia kabelka S/PDIF do X-Fi to chyba też nie ma problemów bo piny są obok siebie o ile pamiętam.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jezeli pytanie juz bylo zadawane

Mam PS3 Slim i chcialbym cyfrowo puscic sygnal audio do X-Fi Titanium

jaki kabel potrzebuje i czy da rade z PS3 puscic Dolby/DTS i zdekodowac to na 5.1 podlaczonym analogowo do karty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kompa podłączone gigaworks 5.1 g500 fajnie byłoby wykorzystać je do konsoli xbox360 ale głośniki nie maja wejścia optycznego wiec zastanawiam sie czy taka opcja zadziała kupić kartę muzyczna x-fi xtreme audio i podłączyć to tak jak na obrazku poniżej. Będzie to działać jeśli tak to czy będzie dźwięk 5.1.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

http://www.terra.com.pl/sklep/?p=produkt&a...d=MULCRESOU0079 - warto brać za taką kasę tego Titaniuma? Czy w Windows 7 potrzeba instalowac Alchemy? Da radę ta karta jakość w muzyce (puszczone analogowo na amplituner) w porównaniu do zintegrowanego ALC?

 

Z góry dzięki za odpowiedź, przepraszam, że tak na szybko i sam nie szukam odpowiedzi, ale mam dosłownie 5 minut dostepu do netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam już X-Fi w kompie. Zainstalowałem najnowsze stery ze strony Creativa, zainstalowalem najnowsze Alchemy i inne duperele. Ustawiam tryb GAME. Włączam UT3 - nie mam dźwięku wystrzału, Battlefield 2 - randomowo się wyłącza lub wyłącza się jak wchodzę w zakładkę Audio.

 

Jakieś pomysły/pomoc ??

 

Windows 7 x64 jakby się kto pytał :) a X-Fi to zwykły Titanium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...