Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanko, w przyszłym tygodniu kompletuję bebechy do htpc i potrzebuję porady.

 

Jaka dźwiękówka do htpc? Ma być lepsze niż integra alc888/889, współpraca po analogu z Logitech Z3 ( 2.1 ). Myślę o Audigy SE, X-Fi Audio, Gamer trochę drogawy i chyba nie warto do takich głośników? W temacie audio jestem zielony niczym koniczyna także, ratujcie! :razz: A, cena do 219 zł. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam karte muzyczna x-fi Xtreme Music bez sterownikow.

 

http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nDriverType=-1#type_-1

 

Jakie z tej strony mam sciagnac? I programy.

 

System Win7 64bit

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak najpierw zainstalujesz oprogramowanie z płytki CD, a taką znajdziesz TUTAJ, potem uaktualnij wszystko ściągając ze strony jaką podałeś, jeśli potrzebujesz sterów pod Win7 to poprostu ściągnij XFI SupportPack 2.0 i uruchom instalator.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam karte muzyczna x-fi Xtreme Music bez sterownikow.

 

http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nDriverType=-1#type_-1

 

Jakie z tej strony mam sciagnac? I programy.

 

System Win7 64bit

 

 

pozdrawiam

 

Przecież na tej stronie jest:

 

"

Release date : 26 Jun 09

This download is a driver providing Microsoft® Windows® 7, Windows Vista® and Windows XP support for Creative Sound Blaster® X-Fi™ series of audio devices. For more details, read the rest of this web release note.

File Name : SBXF_PCDRV_LB_2_18_0013.exe

 

This download is a driver providing Microsoft® Windows® 7, Windows Vista® and Windows XP support for Creative Sound Blaster® X-Fi™ series of audio devices. For more details, read the rest of this web release note.

 

This download supports the following audio devices only:

 

* Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty® Professional Series

* Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series

* Sound Blaster X-Fi XtremeMusic

* Sound Blaster X-Fi XtremeGamer

* Sound Blaster X-Fi Platinum

* Sound Blaster X-Fi Fatal1ty

* Sound Blaster X-Fi Elite Pro

* Sound Blaster X-Fi

"

 

więc po co kombinować? Najpierw sprawdź na oficjalnych sterownikach czy wszystko dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś enkodery dts/ddl na allegro? Takie jak tutaj: ENKODERY Dolby Digital Live i DTS na X-Fi / AUDiGY (1042412241) - Aukcje internetowe Allegro

 

Sam mam logi z-5500 i zastanawiam się nad ich kupnem. Warto się w ogóle w to pakować? Bo opinie zamieszczone w aukcji są zachęcające.

 

jak masz logi z-5500 to one mają wubowany dekoder dolby/dts, wystarczy połączyć coaxem lub optykiem i nie potrzebne ci dekodery,

które i tak dają słabszy efekt niż te z logitecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy zdaje się będzie tylko stereo! Tzn np w grach zamiast 6 będą 2 kanały. Musi użyć enkoderów.

 

do gier przecież używa sie połączenia analogowego, aby prawidłowo działał EAX.

digital - dts/dolby cała filozfia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeinstalowałem Vistę i nie działa mi Audio Console w Panelu sterowania. Klikam i nic się nie pokazuje, zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony Creative. Drugi problem to Audacity 1.2.6. Wyskakuje błąd na samym starcie i okienko „program przestał działać”. Kod błędu:

Aplikacja powodująca błąd audacity.exe, wersja 0.0.0.0, sygnatura czasowa 0x455814e4, moduł powodujący błąd audacity.exe, wersja 0.0.0.0, sygnatura czasowa 0x455814e4, kod wyjątku 0xc0000005, przesunięcie błędu 0x0000b7ec, identyfikator procesu 0x1748, godzina rozpoczęcia aplikacji 0x01cb0d70cdc2f645.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe drivery do Xi-Fi na Win7 to jakaś pomyłka. Dobrze że profilaktycznie zrobiłem backup systemu przed zainstalowaniem. Setup wywalił wszystkie stare ustawienia, a po ich przywróceniu dźwięk trzy razy gorszy - bas po prostu pierdzi. Fail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia to zawsze były wyrzucane, ale sam sprawdziłem je i pierdzenia basów nie mam :blink: , jedynie musiałem Winampa przeinstalować bo przestał działać i pluł, że nie ma urządzenia do odtwarzania i się zawieszał.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kupował ktoś enkodery dts/ddl na allegro? Takie jak tutaj: ENKODERY Dolby Digital Live i DTS na X-Fi / AUDiGY (1042412241) - Aukcje internetowe Allegro

 

Sam mam logi z-5500 i zastanawiam się nad ich kupnem. Warto się w ogóle w to pakować? Bo opinie zamieszczone w aukcji są zachęcające.

 

Lol. Nikt nie zauważył że konto na forum zostało założone w dniu napisania posta, i to jedyny post tego "usera"?

 

 

Kto się założy że to ORBIT czy jak mu tam było? Każdy sposób na zareklamowanie aukcji jest dobry. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zglupialem nich mi ktos madry powie dlaczego mikrofon mi nie dziala jest dobrze podpiety na karcie muzycznej ale w ogole mi nie dziala kwestia sterownikow ? na ten temat sie w ogole nie wypowiadam bo to jest kpina i meksyk co ta pseudo firma z nimi robi juz mnie biala goraczka bierze gdy patrze na ta karte muzyczna prosilbym o pomoc w zalatwieniu tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta cyrk ,,creative ma udane sterowniki,, tekst na forum roku 2010 nie mam w ogole teraz panelu ,,game mode,, ,,entertinament mode,, odinstalowalem sterowniki zainstalowalem od nowa te na cd w ogole jest calkiem co innego znow odinstalowale je pobralem z strony creativa i nie mam polowy opcji pojawily sie jakies nowe DTS co nastepna proba instalacji sterownikow albo w ogole sie nie istaluja wywala jakies bledy albo jak sie zainstaluja to nie ma 80% opcji praktycznie nic nie dziala lbo jak dziala to tak jak nie powinno

 

 

mam dostep do takich opcji jak na screenie i nic wiecej nie moge zrobic gdzie zakladka THX i reszta co za syf

 

Dołączona grafika

 

 

post @kovol nic nie wniosl do mojego problemu i prosilbym o dalsza pomoc

ps(micr jest ON na kabelku od sluchawek)

 

od kiedy kupilem ta muzyczna ponad 2 lata temu to od pierwsze instalacji sterownikow mam z nimi jazde wiec daruj sobie teksty pokroju ,,creative ma udane sterowniki,,

Edytowane przez AquaSplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejetności ci chłopie brakuje daj se spokuj wyrzuć creative przez okno bo za dużo opcji i suwaczków. Btw brakuje ci większości softu lulz

moze true z mila chcecia ja sprzedam przymierzam sie do tego modelu

 

Asus Xonar Essence STX Techplanet.pl - Asus Xonar Essence STX - sklep internetowy, najniższa cena!!! kazda inna dzwiekowa bedzie lepsza od przereklamowanego creativa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze true z mila chcecia ja sprzedam przymierzam sie do tego modelu

 

Asus Xonar Essence STX Techplanet.pl - Asus Xonar Essence STX - sklep internetowy, najniższa cena!!! kazda inna dzwiekowa bedzie lepsza od przereklamowanego creativa

 

Czytales ten temat:

Tnie dzwięk Xonar Essence ST Win7 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

?

 

albo to:

 

"Kupiłem Xonara DS i mam z nim mały problem - działa za cicho. Podpiąłem słuchawki ( Senki HD201 ) i słyszę zauważalnie ciszej niż na integrze. Dźwięk jakościowo lepszy niż Realtek, ale z głośnością nie wyrabia. Wszystkie potencjometry w systemie, sterownikach, winampie wyregulowane, słuchawki nie są uszkodzone. Player zmieniany, slot PCI zmieniany, sterowniki reinstalowane wszystkie które są na XP.

 

Jakieś pomysły? "

 

albo to:

 

"Pozwolę sobie się podłączyć pod temat. Mam od jakiegoś czasu Xonara DS i niedawno podłączyłem do niego słuchawki.

 

O ile na glosnikach moge przekrecic galka na wiecej o tyle poziom głośności na słuchawkach mnie nie satysfakcjonuje.

Wszystkie suwaki mam na max, a jednak jest to tak 50-70% tego, co miałem w poprzednim SB Live 1024."

 

albo to:

 

"ok....

 

a czy to tez ta sama przyczyna, ze mikrofon strasznie cicho "nadaje". mowie cos na ekranie testownym aplikacji i mam ledwo 10% ?

wszystkie suwaki mam na max..... ;/"

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za gowno nic nie dziala

 

Wywal wszystko, łącznie ze sterami, reset i pozwól aby system zainstalował swoje stery i po kolejnym resecie instaluj soft z CD jakie Ci podałem lub zainstaluj starszy nieoficjalny soft (ja go używam), który nazywa się XFI_SupportPack_2_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna odinstalowac sterownikow usuwam wszystko i w tym momencie win powinien chodzic bez dzwieku odpale winampa po odindstalowaniu calego syfu zwanego creative wlancze mp3 i leca w moich sluchawkach piosenki a formata niechce mi sie robic

 

a dzwiekowej od mobo tez nie bede podpinal len ze mnie

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez AquaSplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...