Skocz do zawartości
kamik_f

Jakie Chłodzenie Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dotyczace chlodzenia do podkrecanego gigabyte radeona 9550 128mb 128bit

chcialbym sie dowiedziec jakie radiatorki beda najleprze na pamieci a jaki wiatrak na gpu

bo mam juz taktowanie gpu 325 pamiec 500 ale slyszalem ze gpu na tych kartach jada nawet na 400 wiec zastanawiam sie nad kupnem chlodzenia

prosze o polecenie jakiegos dobrego chlodzenia

z gory thx B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Podobno gigabyty 9550 na standartowym chłodzeniu lecą spokojnie na 400 mhz :blink: dziwne ze masz tak mało, a co do chłodzenia to wystarczy jakbyś takiego Pentagrama Xc-80 Al mu zamontował i było by asz za dośc noi ma radiatorki w zestawie więc masz 2w1 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze sie wtrace ale po co kupowac chlodzenie za 50 zl do karty wartej 230zl? nie lepiej kupic jakis VGA Silencer albo samemu skombinowac jakies chlodzonko? (radiator + nawiew) chyba ze ten pentagram ma sluzyc potem jako chlodzenie do innej karty ale to juz kupic Cu zamiast Al lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

A no rzeczywiscie :wink: to sobie skombinuje chłopak najwyżej jakieś, no np. są do kupienia oddzielnie radiatorki Pentagrama albo potnie sobie stary radiator jeżeli takowy posiada, z drugiej strony wypowiedz flasy jest dość ważna bo w sumie do takiej karty nie ma co ładowac takiego chłodzenia, no ale to juz zalezy od kupującego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zalozyc na pamieci w tym Radku?? moga byc takie male aluminiowe jak tutaj??:

 

Radiatorki na pamięci grafy

 

wystarcza??

 

a moze te tu:

 

Radiator pamięci RAM grafiki

 

Radiatorki Pentagram Freezone

 

ktore beda lepsze/?...

Edytowane przez Majk1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no rzeczywiscie :wink: to sobie skombinuje chłopak najwyżej jakieś, no np. są do kupienia oddzielnie radiatorki Pentagrama albo potnie sobie stary radiator jeżeli takowy posiada, z drugiej strony wypowiedz flasy jest dość ważna bo w sumie do takiej karty nie ma co ładowac takiego chłodzenia, no ale to juz zalezy od kupującego :D

Pozatym panowie nie rozpędzajcie sie bo Pentagram sprzedaje radianki na BGA... a jeśli mnie łeb nie myli Gb ma tsop - ironia:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym panowie nie rozpędzajcie sie bo Pentagram sprzedaje radianki na BGA... a jeśli mnie łeb nie myli Gb ma tsop - ironia:blink:

 

to w czym problem zalozyc 2 sztuki na jedna kosc? cena dwoch kompletow zmiesic sie w 32 zl... :D

post-124422-1137417777_thumb.jpg

Edytowane przez Fa!th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta karte nie warto nic zakladac - zarowno mem jak i gpu - nic nie daje. Chyba ze sie ma stockowo wentylek (wtedy ze wzgledu na glosnosc).

Np ja mialem vmoda na gigabyte 1.4V o ile pamietam to dzialalo na stockowym radiatorze (dziala do dzis), 0 nawiewu, 0 dodatkowych radiatorkow. Radiatorki na mem nic nie daja moze 2-4mhz :) a na gpu tez moze max 10mhz od lepszego chlodzenia.

Jak ktos sie chce bawic w chlodzenie kart z tego przedzialu cenowego to lepsze bedzie gf4 ti. :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta karte nie warto nic zakladac - zarowno mem jak i gpu - nic nie daje. Chyba ze sie ma stockowo wentylek (wtedy ze wzgledu na glosnosc).

Np ja mialem vmoda na gigabyte 1.4V o ile pamietam to dzialalo na stockowym radiatorze (dziala do dzis), 0 nawiewu, 0 dodatkowych radiatorkow. Radiatorki na mem nic nie daja moze 2-4mhz :) a na gpu tez moze max 10mhz od lepszego chlodzenia.

Jak ktos sie chce bawic w chlodzenie kart z tego przedzialu cenowego to lepsze bedzie gf4 ti. :wink:

Uhm..dzieki..GF4 Ti 4200 wlasnie sprzedalem i zamienilem na R9550...te GF maja strasznie glosne chlodzenie..co mnie wQ..;/ i stad zmienilem..pozatym mimo chlodzenia tak glosnego..bez podkrecania<fabryczne ustawienia> strasznie sie grzal...ogolnie GF to szajs;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm..dzieki..GF4 Ti 4200 wlasnie sprzedalem i zamienilem na R9550...te GF maja strasznie glosne chlodzenie..co mnie wQ..;/ i stad zmienilem..pozatym mimo chlodzenia tak glosnego..bez podkrecania<fabryczne ustawienia> strasznie sie grzal...ogolnie GF to szajs;/

Przyklad 4200ti daje wlasnie w kontekscie grzania - nie "ktora karta jest lepsza", napewno sa porownywalne.

 

A swoja droga ciekawa opinia na temat kart serii GeForce :) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm..dzieki..GF4 Ti 4200 wlasnie sprzedalem i zamienilem na R9550...te GF maja strasznie glosne chlodzenie..co mnie wQ..;/ i stad zmienilem..pozatym mimo chlodzenia tak glosnego..bez podkrecania<fabryczne ustawienia> strasznie sie grzal...ogolnie GF to szajs;/

Nie no śmiech. Pozdrawiam ludzi z drewnianymi rękami. :?

Może sobie wymienię swojego GF na S3 Trio. Wtedy dopiero będzie cisza i zimniutka karta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no śmiech. Pozdrawiam ludzi z drewnianymi rękami. :?

Może sobie wymienię swojego GF na S3 Trio. Wtedy dopiero będzie cisza i zimniutka karta!

Przyklad 4200ti daje wlasnie w kontekscie grzania - nie "ktora karta jest lepsza", napewno sa porownywalne.

 

A swoja droga ciekawa opinia na temat kart serii GeForce icon_smile3.gif mur.gif

ehh... teraz tak sie załatwia sprawe chłodzenia na grafach ;) bardzo "przyszłościowa" koncepcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali do chłodzenia tejże karty?

Zestaw 1:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81211133 + http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81000313

 

czy

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81211133

 

P.S. W razie wiekszegu tuningu polecacie dokupić jakieś radiadtory na pamięć do jednego z dwóch pierwszych zestawów czy kupić opcję 2 w wersji AlCu?

 

P.S.S. Przy jednej z opcji bez radiatorów na pamięc do jakich wartości mogę podkręcić tę kartę?

 

P.S.S.S. Czy wentylatory z serii XC-80 są w pełni kompatybilne z ta kartą? (mam na myśli czy w przypadku zakładania go trzeba coś 'majstrować')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski Zalman za 15-16 zł wystarczy w zupełnosci, inni niech pisza co chca - przez rece przeszło mi kilkanascie tych kart na 7 zamontowałem zalmana i wystarcza do wszystkiego tj. do porzadnego OC.

 

A jak nie i upierasz sie przy przepłacaniu to kup to co mam w sygnaturze - gwarantuje bedzie najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...