Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero X1/x2

Rekomendowane odpowiedzi

no w weekend tez potestowalem mojego acceleroX2 i powiem wam jedno - naprawde warto go sobie sprawic !!!!!!!!

Nie dosc ze przy ustawieniu na 100% ledwo jest slyszalny, tzn praktycznie go nie slychac, glosnisjeszy jest moj zalman na procku.

Do to tego temperatury mnie poprostu zabily :

 

w idle po wlaczeniu komputera jak sobie X2 biega na "dynamicznym" ustawieniu przy taktowaniach standardowych 500/500 po 20-30 minutach pokazuje 41stp, jak ustawie sobie w ati toolu profil na 650/750 napiecie dla rdzenia 1,3v dla pamieci 2,2vol to w idle

jest 44stp

 

po katowaniu w 3d ati@650/750(gralem w far cry'a, feara i homeworlda2) Accelero na 100% po sprawdzeniu loga w atitoolu max temperatura to 64stp - poprostu Masakra a do tego ta cisza, tylko tak sie zastanawiam czemu ati odrazu tego nie daje do karty, mogli by podniesc cene o

50zl i juz, naprawde accelero x2 w porownaniu do standartowego chlodzenia to jak by porownac wydajnosc x850 do X1800/1900

generalnie mam o jakies 12 stopnie mniej niz na standardowym chlodzeniu X1800XL

 

Montaz jest banalnie prosty, ja tylko zamienilem dodawana paste na rdzen na arctic silver 5, stara poprostu wyczyscilem i nanioslem arctica 5. na pamieci uzylem dodawanych termoprzewodzacych pianek.

 

I to tyle....

 

pozdro

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem X1 do Asusa V9999 i zonk:( W tej karcie nie pasuje wtyczka od zasilania coolerka! Panowie z Asusa wymyślili sobie miniaturyzacje wtyku jest to wtyk 3pin. Na X1 jest wtyk 4 pin i 2 pin, jest jednak możliwość podpięcia 2pin do przejściówki molex-3pin (należy ustalić położenie czarnego i czerwonego kabelka). Zamówiłem przejściówke i czekam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba mozna wlozyc te 2pinowa wtyczke w miejsce dla 3 pinow(zostawiasz jedno wolne, tylko trzeba wiedziec z ktorej strony;p) bo chyba te 3 jest za rejestrowaniem obrotow...

 

powiedz mi jak ten cooler sie sprawuje na twoim 6800LE 16/6 bo mam ta sama karte i sie wacham narzie czy evercool turbo2, x1 czy mzoe jakis zalman/pentagram....

 

sprobuj podkrecic karte do ponad 450/950 i napisz jakie tempy...w ogole do ile dobija mhz najlwiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem X1 do Asusa V9999 i zonk:( W tej karcie nie pasuje wtyczka od zasilania coolerka! Panowie z Asusa wymyślili sobie miniaturyzacje wtyku jest to wtyk 3pin. Na X1 jest wtyk 4 pin i 2 pin, jest jednak możliwość podpięcia 2pin do przejściówki molex-3pin (należy ustalić położenie czarnego i czerwonego kabelka). Zamówiłem przejściówke i czekam. Pozdrawiam

A gdzie kupujesz tą przejściówkę, na allegro ? Bo ja też zamówiłem accelero pod Asusa 9999.

Możesz podać linka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba mozna wlozyc te 2pinowa wtyczke w miejsce dla 3 pinow(zostawiasz jedno wolne, tylko trzeba wiedziec z ktorej strony;p) bo chyba te 3 jest za rejestrowaniem obrotow...

 

Sęk w tym że nie można:( Ta 2 pinowa wtyczka jes ogromna w porównaniu z 3 pin ktore ma Asus (chyba jego własny wymysł) .Ostatecznie mógłbym rozwalic wtyczke na Accelero ale trace gwarancje wiec to sie mija z celem,poczekam na przejściówke.

 

 

Tutaj masz wtyczki z Accelero X1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce kupic Accelero tylko ze nie wiem co zrobic z chlodzeniem na chipsecie(Asus A8N-e).Narazie tam nic nie mam ale chciałem zalozyc jakis radiator ale obawiam sie ze wilekość i grubość Accelero skutecznie w tym przeszkodza.

 

Chce kupic cos co nie bedzie kolidowało właśnie z Accelero.Jeśli jest tu jakis uzytkownik MoBo Asusa z karta 6800gs i ma założone Accelero to nich sie wypowie co mam założyć zeby jedno i drogie ze soba nie kolidowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Też sobie zamówiłem X1 tu na kartę z podpisu.Liczę że wydajnosć będzie na poziomie "suszarki" ale ta CISZA jest warta 80 zeta. Jak zamontuje to zdam relacje. Pozdrawiam

 

Tu jest ciekawy test z Asusem 6800

Skoro tu jest test z Asusem 6800 to jak oni to podłączyli. Może ktoś zna niemiecki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj chciałem zmienić chłodzenie w mojej karcie graficznej Asus v9999 na tego accelero. Tylko mam jeden problem, w zestawie są taśmy termoprzewodzące (8szt). A z tego co widzę to muszę te taśmy nakleić na kości i od spodu karty by dokręcić radiator. I tu jest problem bo ja mam osiem kości . Więc według mnie powinno być 16 naklejek. Może ktos już zakładał to accelero na tą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj chciałem zmienić chłodzenie w mojej karcie graficznej Asus v9999 na tego accelero. Tylko mam jeden problem, w zestawie są taśmy termoprzewodzące (8szt). A z tego co widzę to muszę te taśmy nakleić na kości i od spodu karty by dokręcić radiator. I tu jest problem bo ja mam osiem kości . Więc według mnie powinno być 16 naklejek. Może ktos już zakładał to accelero na tą kartę?

 

he-

 

przeciez są obustronne -pewnie nawet nie raczyłes looknąc w manuala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac po kilku dniach uzytkowania pasta sie ulezała i grafa z accelero x2 sie polubiła

 

wrzucam temp w idle :

 

Dołączona grafika

 

odpalę jakąs gierce potem i zapodam w stressie po oc

Czy ja dobrze widze, czy na x1900xt przy predkosci wentylka 22% masz 43 stopnie? Kurcze, jesli tak, to juz widze, ze evecool turbo2 sobie ewidentnie nie radzi z taka "goraca" grafa. U mnie w idle - w tej chwili jest o 10 stopni wiecej... na wiatrak na evercool'u chodzi na 12v. Coz chyba bedzie trzeba kupic accelero.

 

Czy na twoim x1900 gniazdo do podlaczenia wentyla jest 2 czy 3 pinowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he-

 

przeciez są obustronne -pewnie nawet nie raczyłes looknąc w manuala

Wiem że są dwu stronne i jak nakleje je na pamieci do dokładam cały wentylator i nie ma kłopotu. Ale jak odwrucę kartę to mogę tam przykręcić blache którą też muszę zabezpieczyć taką taśmą by nie zrobiła zwarcia na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kija chesz miec ta blaszke na drugiej stronie karty? perzeciez ona jest dla kart ktore maja 16 kostek pamieci.

Wez looknij na powyzsze recenzje( wczesiej znajdziesz linki) - w jednej recenzji masz ukazane 6800 z x1 i z tylu nie ma zadnej blaszki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kija chesz miec ta blaszke na drugiej stronie karty? perzeciez ona jest dla kart ktore maja 16 kostek pamieci.

Wez looknij na powyzsze recenzje( wczesiej znajdziesz linki) - w jednej recenzji masz ukazane 6800 z x1 i z tylu nie ma zadnej blaszki...

Sorki nie wiedziałem że są też karty które mają z drugiej strony kości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widze, czy na x1900xt przy predkosci wentylka 22% masz 43 stopnie? Kurcze, jesli tak, to juz widze, ze evecool turbo2 sobie ewidentnie nie radzi z taka "goraca" grafa. U mnie w idle - w tej chwili jest o 10 stopni wiecej... na wiatrak na evercool'u chodzi na 12v. Coz chyba bedzie trzeba kupic accelero.

hmm ja się cały czas czaję między Evecool Turbo2 a AC Accelero X1 i nie wiem co wybrać, po twoim poście skłaniam się bardziej w stronę Accelero który dodatkowo jest mniejszy sporo od Evercoola i mniej slotów na Mobo kradnie no i w przyszłości ze SLI mniejsze problemy.

Jedno mnie tylko martwi, to iż to chłodzenie dmucha na Mobo, ciekawi mnie czy to ma negatywny wpływ na elementy znajdujące się blisko karty ? robił ktoś może test temperaturowy jaka jest różnica temp mobo bezpośrednio pod wydmuchem accelero a jaka w tym samym miejscu z innym chłodzeniem które wieje do tyłu budy ?

Zastanawiam się czy wiejące ciepłe powietrze z tego chłodzenia ni popsuje mi obiegu powietrza w budzie bo skoro wieje na mobo to się od niego odbija i gdzieś na boki leci...tylko gdzie?

A może problem ( jeśli on w ogóle występuje) rozwiązał by Fander umieszczony na płycie wiejący na grafikę w ten sposób aby wylatujące powietrze z Accelero wywiewać w stronę tyłu budy gdzie siędzi 120mm wyciągający.

A może nie ma to aż tak wielkiego wpływu na temp w budzie i nie zakłóca przepływu powietrza ?

P.S. chłodzenie bedzie siedziec na 6800GS, rozumiem że oba dadzą rade gdy będe chciał podkręcać tą grafe?

Pozrdawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na płycie "DFI LANPARTY UT nF4 ULTRA-D" zmieści się "Accelero" na grafice w górnym slocie tak aby nie zasłaniał dolnego, bo w przyszłości liczę na SLI.

P.S. Z moich nie precyzyjnych pomiarów na linijkę wychodzi że albo wejdzie na styk albo niestety nie wejdzie, czy ktoś ma może info na ten temat ?

Pozdrawaim

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś powiem. Faktycznie, niesłychanie cichy nawet na 100% (mała konsternacja po uruchomieniu - kręci się?), temperatury o jakieś 8-10 stopni niższe niż na boxowym (który po 1 miesiącu zaczął wizgać). W idle mam 36 stopni (wiatrak wg drivera na 25%), w BF 2, HL 2, D3 - zawsze poniżej 60 (wiatrak 43%), ale karta nie kręcona. Śrubeczki mają małe łebki i musiałem nożykiem operować. Pasty nie zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Chciałbym wiedzieć, czy po zakupie nie będzie żadnych zonków z tym chłodzeniem (Accelero X1), typu wolne miejsce... (był i problem) piny... ?? Grafika to ta,jeżeli to coś da to mam płyte głowna MSI 848P Neo-V (tak wiem ze wypadałoby zmienić...)

Edytowane przez piekar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na płycie "DFI LANPARTY UT nF4 ULTRA-D" zmieści się "Accelero" na grafice w górnym slocie tak aby nie zasłaniał dolnego, bo w przyszłości liczę na SLI.

bez problemu

no to super, dzięki za info, a więc chyba zdecydowałm się na Accelero....bo Evercool turbo2 ma ponad 40 mm.

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Chciałbym wiedzieć, czy po zakupie nie będzie żadnych zonków z tym chłodzeniem (Accelero X1), typu wolne miejsce... (był i problem) piny... ?? Grafika to ta,jeżeli to coś da to mam płyte głowna MSI 848P Neo-V (tak wiem ze wypadałoby zmienić...)

 

Pasowac będzie na pewno tylko sprawdz jaki masz wtyk na swojej karcie do podłaczenia zasilania do X1.Accelero ma wtyki 4 pin i 2 pin. Ja musiałem przerabiac ale działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam to pytanie tu, by nie zasmiecac forum, a jest pokrewne.

 

Czy musze dokupic paste termoprzewodzaca kupujac to:

Arctic Cooling VGA Accelero X1: http://sklep.benchmark.pl/pelny_26718.html

Arctic Cooling Freezer 7 Pro: http://sklep.benchmark.pl/pelny_22940.html

 

Co do AC Freezer 7 Pro ponoc ma paste juz nalozona, ale nie jestem pewien [MX-1]. I czy bedzie mi potrzebna pasta do tego chlodzenia na karte?

 

Jesli tak to jaka kupic? Myslalem o tej: http://sklep.benchmark.pl/pelny_21243.html

 

Chce kupic te 2 rzeczy naraz do Intel P4 3.2 i GF 7800 gt i nie wiem, czy bedzie mi cos wiecej potrzebne poza tymi chłodzidłami, czy tez pasty beda mi potrzebne... chce zamowic w tym sklepie, poniewaz u mnie na miescie tego nie ma o ile sie orjentuje.

 

P.S.

Btw. wie ktos jak wyglada kwestia zasilania, ja komplentnie na tym sie nie znam... :P

Moja plyta glowna to ASUS P5LD2 945 i zasilke mam b.dobra 420, dokladnie nie pamientam, ale chyba TopPower N6 czy N7?

 

Jesli, musze kupic paste, to ktora polecacie, albo raczej ktora jest najlepsza:

Ktoras z tych: http://sklep.benchmark.pl/katalog_2855.html

Czy ta: http://sklep.benchmark.pl/pelny_21243.html

 

 

I czy wato kupic te 2 rzeczy poniewaz, chodzi mi generalnie o cisze, karta mnie dobija, a z tego co pisze AC na stronie to chlodzenie jest cichsze od silencera i bardziej wydajne... i tak btw. do ilu moglbym podkrecic procek na karcie na tym chlodzeniu?

 

Prosze o szybka odpowiedz, gdyz chce dzis zamowic, by miec na piatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ darkeners Mam Accelero X1 i jest już pasta na nim nałożona i mysle ,że do drugiego coolera też bedzie dodana tak że nie ma sensu wydawac na extra paste. Polecam ci TEN sklep jest taniej niz tam gdzie chcesz kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam to pytanie tu, by nie zasmiecac forum, a jest pokrewne.

 

Czy musze dokupic paste termoprzewodzaca kupujac to:

Arctic Cooling VGA Accelero X1: http://sklep.benchmark.pl/pelny_26718.html

Arctic Cooling Freezer 7 Pro: http://sklep.benchmark.pl/pelny_22940.html

 

Co do AC Freezer 7 Pro ponoc ma paste juz nalozona, ale nie jestem pewien [MX-1]. I czy bedzie mi potrzebna pasta do tego chlodzenia na karte?

 

Jesli tak to jaka kupic? Myslalem o tej: http://sklep.benchmark.pl/pelny_21243.html

 

Chce kupic te 2 rzeczy naraz do Intel P4 3.2 i GF 7800 gt i nie wiem, czy bedzie mi cos wiecej potrzebne poza tymi chłodzidłami, czy tez pasty beda mi potrzebne... chce zamowic w tym sklepie, poniewaz u mnie na miescie tego nie ma o ile sie orjentuje.

 

P.S.

Btw. wie ktos jak wyglada kwestia zasilania, ja komplentnie na tym sie nie znam... :P

Moja plyta glowna to ASUS P5LD2 945 i zasilke mam b.dobra 420, dokladnie nie pamientam, ale chyba TopPower N6 czy N7?

 

Jesli, musze kupic paste, to ktora polecacie, albo raczej ktora jest najlepsza:

Ktoras z tych: http://sklep.benchmark.pl/katalog_2855.html

Czy ta: http://sklep.benchmark.pl/pelny_21243.html

I czy wato kupic te 2 rzeczy poniewaz, chodzi mi generalnie o cisze, karta mnie dobija, a z tego co pisze AC na stronie to chlodzenie jest cichsze od silencera i bardziej wydajne... i tak btw. do ilu moglbym podkrecic procek na karcie na tym chlodzeniu?

 

Prosze o szybka odpowiedz, gdyz chce dzis zamowic, by miec na piatek.

Oba chłodziwa mają pasty "zintegrowane" :-) ,co do ich jakości to ciężko powiedzieć,ja osobiście używam Arctic Silver 5 (po założeniu jej na mego procka temp. w stresie spadła z 58 do 48 stopni,później dołożyłem Pentagrama i nie przekracza 44 stopni w lato).

Myślę,że aby być w pełni zadowolonym z dobrego chłodzenia należy zmienić pastę dostarczaną ze sprzętem na coś naprawdę dobrego.(choć nie wiem czy w ww sprzęcie jest zła czy dobra,ale aby mieć pewność to należy zmienić)

 

420W z markowego zasilacza wystarczy

 

Wszystkie recenzje i opinie użytkowników(a to jest chyba najważniejsze) potwierdzają,że z Accelero X1 jest zdecydowanie ciszej i chłodniej.

Co do ciszy wentyla na procek to niestety nie wiem,ale z opini użytkowników można wywnioskować,że głośno nie jest.

 

BTW to w tym sklepie aktualnie chyba nie ma Accelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...