Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero X1/x2

Rekomendowane odpowiedzi

To masz szczęście, trafił ci się dobry egzemplarz :)

 

Pomimo, że niedawno go wczyściłem i przesmarowałem, to znowu zarzął zrzędzić, jeszcze bardziej niż przez zabiegiem :/ Jednak sprawdza się zasada że za małe pieniądze nie kupi się nic dobrej jakośći :(

Spróbujcie reklamować - wiem, że to odkleić trudno, ale jak im się trochę sypnie reklamacji, to może popracują trochę nad jakością. Nie generalizowałbym w przypadku AC - coolery robią bardzo dobre i jakościowo również... jak na swoją cenę oczywiście. Przede wszystkim świetne właśnie wentylatory... poza może tą serią "klasyczną". Poza tym żadna firma nie daje tak długiej gwarancji - nawet te niby najdroższe/najlepsze. W związku z czym trzeba z niej korzystać :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey kupilem niedawno radka z tym chlodzeniem.

Mam jednak problem z jego zdjeciem z karty.

Wyglada tak jak by gumki przyklejone byly do pamieci.

Czy jest jakas metoda do ich zdjecia ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey kupilem niedawno radka z tym chlodzeniem.

Mam jednak problem z jego zdjeciem z karty.

Wyglada tak jak by gumki przyklejone byly do pamieci.

Czy jest jakas metoda do ich zdjecia ?

pzdr

Jest. Z wyczuciem ogrzewać suszarką do włosów i stopniowo odrywać używając umiarkowanej siły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już reklamował swoje Accelero z powodu terkotania?

 

Raczej nikt.Nie każdy ma cos na zmiane a czekac miesiac na nowe to tez bez sensu.Ja tez mam terkotające ale wyczekuje(i doczekać sie nie moge :mad: ) na Acclero S2 i wtedy bede reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie, czy ktoś sobie poradził z terkocącym wiatrakiem w X2 ?? Jeśli tak to w jaki sposób ?? Ostatnio mój X2 na X1950PRO zaczął terkotać :|

pozdrawiam

sansaba

Ja sobie z tym poradziłem w dodatku bez smarowania czy rozkręcania wiatraka... nie była to też reklamacja :) Otóż wyciągnąłem kartę z kompa, wpierw przedmuchałem okolice wiatraczka za pomocą gumowej rurki i... płuc własnych :) a potem złapawszy palcami wiatrak Accelero wyciągałem go do oporu do góry po czym opuszczałem... czynność ta powtarzałem kilkanaście-kilkadziesiąt razy, naciskają nieco podczas podnoszenia i opuszczania wiatrak na boki. Może to głupio brzmi, ale pomogło :blink: minął już miesiąc, a wiatrak na Accelero chodzi jak trzeba, zero terkotania... sam byłem zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z tym poradziłem w dodatku bez smarowania czy rozkręcania wiatraka... nie była to też reklamacja :) Otóż wyciągnąłem kartę z kompa, wpierw przedmuchałem okolice wiatraczka za pomocą gumowej rurki i... płuc własnych :) a potem złapawszy palcami wiatrak Accelero wyciągałem go do oporu do góry po czym opuszczałem... czynność ta powtarzałem kilkanaście-kilkadziesiąt razy, naciskają nieco podczas podnoszenia i opuszczania wiatrak na boki. Może to głupio brzmi, ale pomogło :blink: minął już miesiąc, a wiatrak na Accelero chodzi jak trzeba, zero terkotania... sam byłem zdziwiony.

hmmm...ide po kompresor :wink: Zobaczymy- może to cos pomoże.

 

Edit:Jedyny pozytywny efekt to czyste chłodzenia.Wentylator dalej terkocze-ale działa :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...ide po kompresor :wink: Zobaczymy- może to cos pomoże.

 

Edit:Jedyny pozytywny efekt to czyste chłodzenia.Wentylator dalej terkocze-ale działa :wink:

A ja byłem jeszcze bardziej brutalny :D Wyjąłem, rozebrałem, przedmuchałem :D A że nie chciało mi się nalepki zdzierać i nie mam akurat smaru maszynowego żeby łożysko przesmarować - to tak jakoś mi izopropanol wpadł w łapy :> Wypsikałem pod wiatrakiem dokładnie, trochę brudu wypłynęło... Jest zauważalnie ciszej - terkoce dalej ale naprawde ciszej...

 

EDIT

Może ktoś ma pomysł jak zdjąć plastik i podczepić do tego radiatora wiatrak 120 mm :> ?? Najlepiej jeszcze jak go podłączyć pod wejście na karcie...??

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...ide po kompresor :wink: Zobaczymy- może to cos pomoże.

 

Edit:Jedyny pozytywny efekt to czyste chłodzenia.Wentylator dalej terkocze-ale działa :wink:

To raczej nie pomoże trzeba wykonac tą druga czynność o której pisałem, czyli poruszać kilkanaście razy wiatrakiem w górę w dół... chodzi o sam wiatrak i jego ruch w łożysku tylko nie tak jak zawsze podczas normalnej pracy wokół własnej osi tylko w górę i w dół... jak już pisałem dziwnie brzmi, ale mojemu accelero pomogło, a terkotał niemiłosiernie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem jeszcze bardziej brutalny :D Wyjąłem, rozebrałem, przedmuchałem :D A że nie chciało mi się nalepki zdzierać i nie mam akurat smaru maszynowego żeby łożysko przesmarować - to tak jakoś mi izopropanol wpadł w łapy :> Wypsikałem pod wiatrakiem dokładnie, trochę brudu wypłynęło... Jest zauważalnie ciszej - terkoce dalej ale naprawde ciszej...

 

EDIT

Może ktoś ma pomysł jak zdjąć plastik i podczepić do tego radiatora wiatrak 120 mm :> ?? Najlepiej jeszcze jak go podłączyć pod wejście na karcie...??

 

pozdrawiam

sansaba

 

Ten górny to wiadomo-na zatrzaski. Ten na dale to chyba trzeba....Odkręcić śrubki, poprzez które plastikowa obudowa łączy się z radiatorem..Ale będziesz musiał do tego oderwać Accelero od rdzenia a po tym zabiegu zniszczysz prawdopodobnie podkładki termoprzewodzące.Opłaca się?

 

Druga sprawa to to ze nie wiem czy ta 120mm nie spowoduje strat w wydajności.W końcu nie na darmo wymyślili kształt, jaki wymyślili.Może by tak po prostu reklamacje złożył?

 

 

To raczej nie pomoże trzeba wykonać tą druga czynność o której pisałem, czyli poruszać kilkanaście razy wiatrakiem w górę w dół... chodzi o sam wiatrak i jego ruch w łożysku tylko nie tak jak zawsze podczas normalnej pracy wokół własnej osi tylko w górę i w dół... jak już pisałem dziwnie brzmi, ale mojemu accelero pomogło, a terkotał niemiłosiernie :)

Hej,

No robiłem tak :lol2: z tym wiatraczkiem przez 5 minut ale nie dało to nic,nic nie dało to :D

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten górny to wiadomo-na zatrzaski. Ten na dale to chyba trzeba....Odkręcić śrubki, poprzez które plastikowa obudowa łączy się z radiatorem..Ale będziesz musiał do tego oderwać Accelero od rdzenia a po tym zabiegu zniszczysz prawdopodobnie podkładki termoprzewodzące.Opłaca się?

Druga sprawa to to ze nie wiem czy ta 120mm nie spowoduje strat w wydajności.W końcu nie na darmo wymyślili kształt, jaki wymyślili.Może by tak po prostu reklamacje złożył?

Hmmm... złożyłbym zapewne - gdyby accelero nie było integralnym elementem karty. Zaś w gwarancji stoi jak byk - że na elementy ruchome chłodzenie i ich uszkodzenia wynikające z użytkowania gwarancji nie ma :P Więc jestem w kropce - albo nowe accelero, albo reanimacja tego (jeszcze je jednak spróbuje przesmarować), albo jakieś inne chłodziwo w podobnym przedziale $$.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie pomoże trzeba wykonac tą druga czynność o której pisałem, czyli poruszać kilkanaście razy wiatrakiem w górę w dół... chodzi o sam wiatrak i jego ruch w łożysku tylko nie tak jak zawsze podczas normalnej pracy wokół własnej osi tylko w górę i w dół... jak już pisałem dziwnie brzmi, ale mojemu accelero pomogło, a terkotał niemiłosiernie :)

No robiłem tak :lol2: z tym wiatraczkiem przez 5 minut ale nie dało to nic,nic nie dało to :D

Dodatkowo podczas ruchów wiatraczkiem przechylałem go nieco na boki tak że czuć było mały opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo podczas ruchów wiatraczkiem przechylałem go nieco na boki tak że czuć było mały opór.

Też kombinowałem z tym wyciąganiem... U mnie też nie przyniosło to żadnych efektów. Teraz tylko myslę co - wazelina techniczna, smar maszynowy, jakieś inne mazidło/smarowidło ?? Rozumiem, że zdjąć nakejkę AC na dupce wiatraka i tam napuścić smarowania ?? Jakieś inne specjalne procedury działania ??

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie nic daje , jedynie co daje to dodaktowy opór, co powoduje obniżenienie obrotów. Umnie X1 nie brzęczy , ale wentyl ma duże drgania(niskie czestotliwości , praktycznie każdy wentyl od AC ma takie drgania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie nic daje , jedynie co daje to dodaktowy opór, co powoduje obniżenienie obrotów. Umnie X1 nie brzęczy , ale wentyl ma duże drgania(niskie czestotliwości , praktycznie każdy wentyl od AC ma takie drgania).

Być może nie daje nic - ale muszę się o tym naocznie, a raczej nausznie przekonać :) Jeśli to nic nie da to stanę przed wyborem: X2, Revoltec, ??? (coś innego w tym przedziale)... - ale to już nie ten topic ;)

BTW - a może ktoś ma pomysł czy można zamiast tego wstawić do środka inny wicher 60 mm :] ?? Bo chyba 60 mm ma ta turbinka...

 

EDIT

 

Panowie :twisted: A jakby ściągnąć cały plastik z X2, zostawić tylko radiator i dać to: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1192

Co o takim rozwiązaniu sądzicie ?? Bo jak rozumiem na pasywie sam radiator to sobie raczej nie poradzi...

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie daje nic - ale muszę się o tym naocznie, a raczej nausznie przekonać :) Jeśli to nic nie da to stanę przed wyborem: X2, Revoltec, ??? (coś innego w tym przedziale)... - ale to już nie ten topic ;)

BTW - a może ktoś ma pomysł czy można zamiast tego wstawić do środka inny wicher 60 mm :] ?? Bo chyba 60 mm ma ta turbinka...

 

EDIT

 

Panowie :twisted: A jakby ściągnąć cały plastik z X2, zostawić tylko radiator i dać to: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1192

Co o takim rozwiązaniu sądzicie ?? Bo jak rozumiem na pasywie sam radiator to sobie raczej nie poradzi...

 

pozdrawiam

sansaba

No przecież to sie kompletnie nie opłaca <_< Za 58zł masz nowiutkie chlodzenie Evercool Turbo na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure: Eeeeeee... No nie wiem jak to powiedzieć...

Rozebrałem accelero, wyczyściłem łożysko (płyn do czyszczenia soczewek foto + izopropanol - tak mi przyszło do głowy), nasmarowałem (lepiej nie pytajcie czym :D) Smarowałem już taką oliwką zwykły wentyl 80mm i dobrze mu było...). Po napuszczeniu oliwy wytargałem wicher na wszystkie strony, żeby się tam "dobrze rozpłynęła"... Odpalam kompa i ... :blink:

Panowie, teraz wiem dopiero co to jest cisza... Okazuje sie od momentu montażu karty w mojej budzie to ONA była najgłośniejszym elementem... A ja na te wiatraki (3 x 120 @ 1200 rpm + 120 mm @ ??? rpm w zasiłce) zganiałem - są w tej chwili prawie niesłyszalne...

Zobaczymy na jak długo ten zabieg pomoże...

BTW - nie zdawałem sobie sprawy że źle nasmarowany wicher w tym chłodzeniu może byc tak głośny :huh: ...

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę temat, bo jestem w potrzebie. Czy ktoś zdołał założyć X1/x2 na 6600gt? Bo na allegro są po 20zł teraz x1 i myślę nad kupnem.

Zdaje sobie sprawę, że chłodzenie na sucho na 66gt nie wejdzie, potrzeba zdeczka zmodować. Jeśli ktoś wymyślił sposób włożenia na 66gt to proszę o wypowiedź;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archeolog z tej strony %)

 

mam pytanie czy napewno X1 nie pasuje do Leadteka PX6800GT ?

bo tak pisze w 1 poscie

 

zamowielem juz X1 .. (14,50 )

i zastanawiam sie czy uda sie zamontowac

 

 

edit

 

obadalem dokladnie sytuacje - chodzilo o Zwyklego leadteka 6800 - ktory ma wysuniete kondensatory :)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Macie jakiś pomysł co można zrobić jak wentylator w Accelero X2 wpada w wibracje i terkocze niezależnie od obrotów - jest obecnie najgłośniejszym elementem w moim kompie?

A może warto to chłodzenie zmienić na Accelero S1 + jakieś wolnoobrotowe 120mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak w końcu można reklamować to ustrojstwo ? tzn accelero x2 bo najpierw terkotało, teraz jak sam zakręcę palcem to nawet jednego obrotu nie zrobi, taki opór :/ i boję się, żeby mi karta się nie przegrzała

 

a chłodzenie wyczyszczone na maxa, jeszcze jak się okaże, że gwara g*wno warta to ją nasmaruję i sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...