Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Panowie niech mi ktos wytlumaczy,bo nie wiem o co kaman.Mam na chacie E4500 od koleszki na pare dni,u niego lecial 425x6 jak sprawdzal max fsb,mowil,ze poszedl by troche wyzej,ale jest bardzo cieplo i ma boxowe chlodzenie i nie mogl wiecej wycisnac.Max udalo mu sie zrobic 400x9,ale to nie istotne.Mysle sobie,ze leci powyzej 420Mhz i ma mnoznik x11 ,wiec odpale SS i beda punkty,ale...na poczatek chcialem sam sie upewnic ile max pojdzie i tutaj sie zaczelo:

bez wzgledu na mnoznik proc nie wstaje powyzej 330 FSB.Siedzialem 4h restartowalem nie ma poprostu opcji,zeby wstal,zmiany napiecia,strapy pamieci,ostatecznie zmiana biosu nie przyniosla zadnego rezultatu,Za kazdym razem staje na 330Mhz.Mobo nie ma dziury na 101%,bo mialem rozne proce i nie bylo problemu,QX9650 tez sprawdzalem na niskim fsb,moj e8500 jest ustawiony na codzien 360x9.5 itd...

Po paru godzinach walki,wszedlem do windy i zaczalem krecic clockegenem i tu najlepsze:po podkreceniu o 1mhz skala od razu przeskakuje z 300 na 343MHz i czy ustawie fsb 200,czy 400 to i tak zostaje 343MHz-WTF????????????

No moze to nie bylo najlepsze tylko to bedzie.Pod wieczor wlaczam kompa ustawiam 405x9 tak na pale i komp sie odpala,wszystko smiga stabilnie,zajarany robie restart ustawiam wyzsze v itd...ale NIE nie ma tak latwo,komp znowu nie wstaje,ustawienia fsb 400-410 nic nie daja i moge tylko odpalic 405x9 i to czasami tylko.

Badz tu madry i powiedz mi o co chodzi,bo ja nie mam pojecia????????????????????

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71proste, chyba E4500 już tak mają, że są niesamowicie wybredne. Miałem 2, z czego jeden szedł 410x6 a O/C skończyło się na ~3,2 GHz i to nie super stabilnie. Drugi też sprawiał ogromne problemy i kończył się na ~330 na AC, z DI do 370 się udało dobić w Clockgenie przy x10, bo w BIOsie ustawienie jakiegoś normalnego FSB i uruchomienie kompa też graniczyło z cudem, na x11 skończył się na 350...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Kean na mojej mobo DFI X38,jutro jak znajde czas to wrzuce na P5ND

Puma dokladnie tak jak piszesz jakis czeski film,tak,ze doslownie graniczy z cudem.Nie mozna sie kierowac jakas logika czy schematem,bo w ten sposob nic mozna zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Z E4300 tez kiedys nie mialem problemow,wogole nigdy sie z czyms takim nie spotkalem,bo nie mozna tego w zaden sposob wytlumaczyc.Jutro dam znac jak na innej mobo,szkoda tylko straconego czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długo nie zagladałem na wyniki, a teraz patrze i na pewno 2 wyniki mi znikły, np na WPrime dla proc X3230..

takie coś znalazłem w swoim userID historii:

wPrime 32m - 10sec 450ms - Xeon 3230 @ 4295 global rank hardware rank hwboints

rank lost 21 April 2008 not ranked not ranked -4.8

 

wPrime 1024m - 5min 37sec 220ms - Xeon 3230 @ 4234 global rank hardware rank hwboints

rank lost 30 April 2008 not ranked not ranked -6.1

 

Co to znaczy Rank lost ?? i jak odzyskać?

 

Inna sprawa-warty jest testów proc X3360 ? jak myslicie

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dokladnie tylko 1.55v ;)

 

btw;wczoraj to wogole jakies dziwne rzeczy sie dzialy,bo stracilem z 7 wynikow a dzisiaj wszystko juz na miejscu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nawet mnie nie denerwuj,ze Ent ma focha i nie lubi zapuszczac pifasta :D

i4memory.com siedza nam na plecach jak nie pogonimy do przodu za Bench Tec UK to niedlugo nawet AwardFabrik nas przegoni i spadniemy na 9-10 miejsce :(

http://hwbot.org/hallOfFame.do?type=team&a...plicationId=all

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Panowie AwradFabrik siedzi nam na plecach,brac w lapy wszystko co sie kreci i jedziemy z koksem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moge zrobić z gf6600, le1620, phenom 96be ?

 

dziś bede żonglował biosami więc może uda się coś wykrzesać.

 

bede tego zalowal ale przeszedłem do was.

 

edit

 

marki w jakich rozdziałkach ?

 

sceeny wystarczą ?

 

marki 05/06 wyplują wyniki ? bo coś mi się usłyszało, ze nie ;/

 

Lanc, bo mnie jakoś nie rajcowało wrzucanie tam wyników ;) a teraz brakuje tylko 30 pkt do 8k

 

jakie 5 punktów ? 1.6 :lol:

 

top 5 marka 06 is impossible ;/

 

wszyscy c2d od 3k wzywż nawet sector ma wyniki w tej kategorii ;D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty i twoje 5 pkt :>

 

Z 6600 zmodowanego + Phenoma da się co nieco wykręcić :) (top 5 mark 06 napewno)

 

Ja mam w sumie to, tylko coś czasu nie ma :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

top 5 marka 06 is impossible ;/

 

wszyscy c2d od 3k wzywż nawet sector ma wyniki w tej kategorii ;D

A to ty nie wiesz ze w marku 06 te 4 jaja w phenomie ci dadzą kopa ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w CPU tescie, bo w testach graficznych, wysokotaktowane C2D skopie phenomka.

Dobra, ale te grafy tak po wyglądzie to nie są topowe modele i Phenom raczej nie będzie ich ograniczał. A wynik z CPU Test też się liczy w punktacji, a będzie na pewno wyższy niż wysoko kręcony C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze wyniki za CPU przy słabszych grafach to cząstkowe punkty, a na C2D tak jak ryba pisał w testach GPU będzie miał więcej pkt. Phenom na 3.2GHz w CPU teście to jakieś 4500pkt, a C2D na 4GHz jakieś 4000pkt, także dużej różnicy nie będzie ;)

 

E8600 czy już słabo widzę?

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze wyniki za CPU przy słabszych grafach to cząstkowe punkty, a na C2D tak jak ryba pisał w testach GPU będzie miał więcej pkt. Phenom na 3.2GHz w CPU teście to jakieś 4500pkt, a C2D na 4GHz jakieś 4000pkt, także dużej różnicy nie będzie ;)

A C2D pomoze troche w reszcie testów :)

 

Co do krecenia ja mam czas i stuff, tylko na przesylki z reszta zabawek czekam :) . Narazie takie cos dzis znalazlem :P

 

Dołączona grafika

 

http://img386.imageshack.us/img386/1030/dscf5210ji1.jpg :wink:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namer, chyba sobie kpisz z tych 3.2 na phenomie :lol:

 

ten procek zrobi o ile dobrze pamiętam 2.8 stable do marków.

 

przy 2.7 zrobie ;)

 

przypomniało mi się jeszcze, że mam radzia hd3450 :ph34r:

 

już czuje te moc

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - HadePowah
:lol:

a Masell jest nie fajny bo ma mnoznik x10 przy 45nm ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...