Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie ładnie, czym chlodzisz procka? woda na dworku? ;)

 

wynik do rankingu mozesz dac - w koncu zezwalaja na to.

Dzięki :)

 

Komp na balkonie :). Koło zera była temp otoczenia. Wydaje mi się że danie tego wyniku do rankingu raczej nie ma sensu, bo zaraz by się zaczęły zarzuty że są nierówne szanse. Gdyby na hwbot.org było dużo więcej wyników z linuxa to owszem dałbym, ale tak to czułbym się nieswojo. Poza tym, ten wynik zrobiłem "na szybko", już z kompem w pokoju i na własnych memkach - do rankingu postarałbym się o lepszy czas ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Komp na balkonie :). Koło zera była temp otoczenia. Wydaje mi się że danie tego wyniku do rankingu raczej nie ma sensu, bo zaraz by się zaczęły zarzuty że są nierówne szanse. Gdyby na hwbot.org było dużo więcej wyników z linuxa to owszem dałbym, ale tak to czułbym się nieswojo. Poza tym, ten wynik zrobiłem "na szybko", już z kompem w pokoju i na własnych memkach - do rankingu postarałbym się o lepszy czas ;).

a mniej wiecej o ile % szybszy jest lin od win ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mniej wiecej o ile % szybszy jest lin od win ? ;)

Aż odpaliłem na identyko ustawieniach pod win i oto rezultat:

 

Windows vs Linux

 

Czyli czas pod Windowsem jest o 25,1961% gorszy w porównaniu do czasu pod Linuxem w moim przyadku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż odpaliłem na identyko ustawieniach pod win i oto rezultat:

 

Windows vs Linux

 

Czyli czas pod Windowsem jest o 25,1961% gorszy w porównaniu do czasu pod Linuxem w moim przyadku :).

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

oł main got, czas postawic linuksa.... 25% to cholernie duzo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tym linuxem ?Jest dopuszczony do spi1m,ale przy takiej różnicy w wydajności to mnie sie wydaje dziwne jakoś. :blink:

Bachus jak czołówka na XS-sie zapatruje sie na stosowanie linuxa w pi1m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba się w końcu przełamię i zoptymalizuję system zgodnie z radami bachus’a bo widzę że czas powinienem mieć na tych MHz znacznie lepszy.

Mi te zabiegi zupełnie NIC nie dały. Może to dlatego że musiałem podciągać timingi A64-Tweakerem, bo na takich ustawieniach sys se nie bootował. W sumie TinyXP na którym benchowałem i tak jest "odchudzony" z usług więc trudno się spodziwać kokosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tym linuxem ?Jest dopuszczony do spi1m,ale przy takiej różnicy w wydajności to mnie sie wydaje dziwne jakoś. :blink:

Bachus jak czołówka na XS-sie zapatruje sie na stosowanie linuxa w pi1m ?

przyznaje sie do tego jedna osoba z czolowki - chyba 3 miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaje sie do tego jedna osoba z czolowki - chyba 3 miejsce.

Tak to wiem,chodziło mi o to jaka jest atmosfera do stosowania linuksa,czy czołówka celowo go nie stosuje na zasadzie czystości sportu(zbyt duża różnica w wydajności),bo nie myśle raczej, że problemem jest jego zastosowanie( skorzystała tylko jedna osoba z czołówki). :wink: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej - fajnie byłoby żeby ent lub ktoś inny ładnie napisał konkretne zasady i jak dodawać konkretnie wyniki, bo chętnie się w to z Wami pobawie. najlepiej zeby w pierwszym poście napisać wszycho jak chłop krowie itd. :D

"do przodu Pooolskoooo!" lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam pytanie...

 

Czy szanowny team zgadza sie na publikowanie wynikow spi1m z linuxa?

 

Oczywiscie bylalby odpowiednia adnotacja w opisie konfiguracji (np. Venice 3000+ @ 2867MHz Linux Ubuntu 5.10)?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez wolno odgornie tzn od wladz hwbota co zreszta pisze w drugim poscie

no ale czy 'wiekszosc' nie bedzie miala nic przeciwko temu ;>

 

Poprostu ja uwazam, skoro wyniki z Linuxa sa dozwolone w tym rankingu, a na dodatek uzyskuje sie lepsze czasy, to dlaczego nie podwyzszyc pozycji team'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mi te zabiegi zupełnie NIC nie dały. Może to dlatego że musiałem podciągać timingi A64-Tweakerem, bo na takich ustawieniach sys se nie bootował. W sumie TinyXP na którym benchowałem i tak jest "odchudzony" z usług więc trudno się spodziwać kokosów.

 

sama zmiana maxmem na 104 dała mi ponad 1 sekundę w 1M

gorzej z 16M...

 

sam Win 64bit też daje sporo

 

BTW: taki tam WR w kategorii:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam pytanie...

 

Czy szanowny team zgadza sie na publikowanie wynikow spi1m z linuxa?

 

Oczywiscie bylalby odpowiednia adnotacja w opisie konfiguracji (np. Venice 3000+ @ 2867MHz Linux Ubuntu 5.10)?

 

pzdr

oczywiscie ze jest dozwolone, moder nie ma prawa (znaczy moder ma prawo do wszsytkiego, ale....) wywalic Ci wyniku z linuxa, bo jest to dozwolone.

 

(najwyzej Cie zlinczuja :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy takie porównanie:

 

Wyścig w SuperPI na hwbot jest jak biegi z jajkiem na łyżce. Nie ma nigdzie napisane że trzeba myć te jajka, ale prawie wszyscy myją. Ale niektórzy wykorzystują niedopowiedzenie i używają zasywionych jajek, które przyklejają się do łyżki i mimo że nie biegają lepiej, osiągają lepsze czasy. Tak samo w SuperPI: używanie Linuxa nie jest zabronione, każdy może łatwo se postawić Linuxa i machnąć świetny czas, ale IMO pozostanie taki sam niesmak, jak po wygraniu biegu z jajkiem na łyżce dzięki temu że jajko przykleiło się do łyżki na kurzy kał.

 

Proponuję przeprowadzić ankietę: czy lokalnie na Tweaku akceptujemy wyniki z Linuxa czy nie.

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba, masz racje...

 

Zadna to sztuka zassac nawet Ubuntu LiveCd i odpalic spi...

 

A widac po moim skromnych (narazie :D) MHz'ach, ze mozna duzo wiecej...

 

Nie zgadzma sie, bo ja nie umiem tego obsługiwać :D (czytaj optymalizować)

Ja wcale tego nie optymalizowalem :D

 

Jak sie zainstalowalo, uruchomilem, screen i juz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nie zgadzma sie, bo ja nie umiem tego obsługiwać :D (czytaj optymalizować)

linuxa sie nie optymalizuje :D

 

ktoś mi powie czemu nie jestem na 1 miejscu w world stats ? Nie "zaksięgowali" jeszcze mojego wyniku czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...