Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak jakosc obrazu na tych GF 7600? Bo o 6600 krazyly rozne ploty.

 

Nikt nie skarzy sie na bole oczu? :wink:

 

EDIT: Chodzi tez o sposob podlaczenia monitora CRT poprzez przejsciowke do DVI

Edytowane przez druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do serji 7600 NV zrobila dobra robote.Ja zakupilem sobie 2xpny 7600GT 180$ sztuka i karty chodza elegancko co mie wkuzalo to glosne chlodzenie naszczescie mialem ze starej grafy Zalmana to musialem dokupic tylko jednoa sztuke .teraz jest cisza OC duzo sie niebawilem bo i tak tej mocy niewykozystam Oblivion IV chodzi na max detalach 1024x1280 bez zadnego zacinania z wygladzaniem 4x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja karta... czyż nie jest piękna?

Masz wersję ze standardowymi taktami czy Extreme (590/1600)? Jak się spisuje ten wentyl?

Jedna literka bledu, a Wy juz sie podniecacie. Coz, panowie, mnie podniecaja kobiety (...)

Fajnie. Zrobiłeś błąd to go popraw i tyle, nikt się jak na razie niczym nie "podniecał".

w recce na guru3d jest troche inny opis do zoltej zworki niz bezposrednie zwiekszanie napiecia, jest tam wzmianka o jakims panelu.

Zworka ma obsługiwać "Galaxy Smart Panel", używany do kontroli i monitoringu obrotów wentylatora, monitoringu temperatur i taktowania karty. Mają go pokazać na Computexie (w czerwcu?).

Ja wlasnie dostrzeglem problemy z moja grafa...

Miałem identycznie przed śmiercią 9800 Pro. Pochodził jeszcze parę godzin i poszedł na serwis... :sad:

 

@MILANS: no faktycznie, zapomniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominalem o tytm 20 stron wczesniej ale jakos nikt nie podlapal pomyslu :wink:

A temat koniecznie musi byc przyklejony, teraz z premiera GS na DDR3 dopiero sie zaczyna lawina postow, a bedzie tego jeszcze wiecej.

 

W kwestji GTO vs 7600GT jak dla mnie to ATi dalo dup* , bo karta ktorej specyfikacja jest naprawde objecujaca 256 bit 12/8 ledwo daje rade z 128 bit 12/5 ... gdy racjonalnie spojrzec, to GTO powinno rozsmarowac GTeka a tak nie jest, wiec karty Nv chyba nie sa takie zle ;] niemniej cena za radka 730 zl jest bardzo kuszaca.... ale jezeli ktos chce dwie karty miec w kompie to SLI 7600 jakos bardziej sensowne sie wydaje.

 

Musze cyhyba zrobic update Faqa bo GS sie rozszalaly :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos jest chetny na galaxy 7600GS 256mb z zalmanem na memkach 1,2 to zapraszam na PW. ilosc kart dosc ograniczona.

Te karty to sie nie powinny nazywac 7600GS, moglyby byc np bez przydomka, tak jak bylo 6600..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piet

wiesz mnie też to interesuje bo mam dylemat 2x6600GT czy jeden 7600GT :P

Bierz 1x7600GT. Nie dość ze 1x7600GT ma wydajnosc często większą niż SLi 6600GT, to zawsze po jakimś czasie mozesz dokupic kolejną karte i masz wtedy potwora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piet

wiesz mnie też to interesuje bo mam dylemat 2x6600GT czy jeden 7600GT :P

Jeden 7600GT ... 6600GT raczej sie nie nadaje do SLI, za mały wzrost wydajności daje ich połączenie. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki tam fun na szybkiego, wyzszych taktow nie sprawdzalem z braku checi ;]

Mam wyzwanie zeby pobic to (bedzie hardcorowo ciezko) w weekend sie pobawie i postawie nowa winde bo na tej co teraz jestem byl radek x600xt trident 1mb no i ten gf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tygodniu odbieram GF 7600 GT SPII by gigabyte, du zo można z niego wyciągnąć? czytałem jeden test gdzie była ta karta i asusa i lepiej sie kręciła. wiecie czy istnieje możliwość podpięcie wentylatora na radiator na stronie rdzenia? mam ze starego procka jakiegoś zalmana 60x60x10 4500Obr./min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650/1700 niezle, wyniki tez b. wysokie, ale procek na ponad 4GHz, szkoda, ze A64 tak nie idzie wykrecic ;)

 

Przy takich zegarach to karta nie duzo ustepuje znacznie drozszemu i tez podkreconemu 7800GT. Widac 7600(GT) to nowy krol: cena/wydajnosc.

 

w przyszłym tygodniu odbieram GF 7600 GT SPII by gigabyte, du zo można z niego wyciągnąć? czytałem jeden test gdzie była ta karta i asusa i lepiej sie kręciła. wiecie czy istnieje możliwość podpięcie wentylatora na radiator na stronie rdzenia? mam ze starego procka jakiegoś zalmana 60x60x10 4500Obr./min.

Z tego co czytalem to przy bardzo delikatnym podkreceniu poszedl na 650/1500. Podejrzewam, ze w ogole nie bawili sie w test dla pamieci. Natomiast rdzen 650 szedl bez dodatkowego chlodzenia i temp. byly bardzo przyzwoita.

Ten Gigus nie ma radiatorkow na pamieciach z tego co widzialem na foro. Pewnie jak sie dolozy, o ile uda sie zamontowac na caly ram (radiator GPU moze przeszkadzac) to i memki pojda znacznie wyzej.

Co do zalozenia dodatkowego chlodzenia, nie wiem czy jest sens, jesli przy 650MHz temp. jest dobra, chyba, ze chcesz isc na ponad 700 :) mysle, ze wentyl mozna zamontowac na zwyklych "gumkach recepturkach".

Nie masz w obudowie na bocznym panelu wentyla, ktory dmucha na grafe? W moje budzie jest tak ladnie ustawiony wentyl, ze dmucha idealnie na grafe z odleglosci 2-3 cm. Tak ustawiony wentyl powinien wystarczyc przy tym chlodzeniu Gigusia.

Jutro bede wiedzial czy zmieniam grafe teraz czy pod koniec czerwca. jesli teraz to tez na tego Gibabyte GT, wiec Ci powiem ja to chodzi.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean => 4g na intalu to za malo na marki, przydaloby sie conajmniej ze 4,5.

 

co do GB sp II to bawilem sie 2 sztukami i obie konczyly sie przy 615-620 dla GPU i w okolicach 780-820 dla memek. nic specjalnego a goraca jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do GB sp II to bawilem sie 2 sztukami i obie konczyly sie przy 615-620 dla GPU i w okolicach 780-820 dla memek. nic specjalnego a goraca jak cholera.

 

Moze wyniki nie sa rewelacyjne, ale tez strata do innych nie jest wielka. Calkowita cisza dla mnie jest rekompensata delikatnych strat w szybkosci. GS z Zalman tez jest wart grzechu, do tego kosztuje 100zl mniej. Dobrze, ze ludzie kupuja rozne karty, mozna przynajmniej potestowaci porownac :) z korzyscia dla przyszlych nabywcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wygladzie karty z linku wydaje mi sie ze te pamieci to nie GDDR3 ale DDR2.

Wiesz, nawet po naklejce na pudełku mozna do tego dojść :wink:

Ale to chyba fotka poglądowa wiec nie ma sie czym przejmowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge Cie zapewnic, ze palit nie ma takiej karty w ofercie, bo sp[rawdzalem w hurtowni ;]

 

do tego jakos nisko taktowane sa memki jak na ddr3 a i wynik w marku tez jakos niziutki [; zobacz trooszke wyzej na moj wynik.

 

http://www.palit.com.tw/en/products/nv_pcie_7600GS.html#spec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...