Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ja chyba trafilem na kiepski egzemplarz.Pamieci po przekroczeniu 1500MHz zaczynaja sypac artami,pamieci sa o czasie dostepu 1.2 .Dlaczego tak sie dzieje,radiatory sa letnie?Rdzen idzie calkiem dobrze,bez problemu robi 650,ale te pamieci mnie denerwuja.Widze ze u wszystkich conajmniej na 1600 ida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,stery to 91.33.Zasilacz Chieftec 420.Jak proc i grafa podkrecona to podczas 3d Marka potrafi sie wylaczyc nieraz komp.Raz sie zdarzylo ze nie chcial sie wogole wlaczyc i dioda power mrygala caly czas,nigdy czegos takiego nie mialem.Reset biosu pomogl.

Jezeli chodzi o wymiane to co mam im powiedziec ze pamieci nie chca isc wyzej jak 1500 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak odrazu grafy nie przekreslal... na PCLabie jedna osoba miala problemy z malo kretliwym/slabo wydajnym Galaxy 7300GT 256MB 1.2ns, a wine ponosil tylko zasilacz... po jego wymianie wszystko dzialalo poprawnie, grafa przyspieszyla i krecila sie dosyc dobrze

 

moze to wlasnie wina zasilacza... jak juz zaczynaja sie zwaly z resetami/wylaczeniem kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze w nazwie ma Chieftec to nie znaczy, ze musi byc dobry... owszem kiedys bym w ogole nie powiedzil zlego slowa jak szefy byly robione w fabryce Sirteca lecz teraz to dosyc przecietne zasilacze i moga sie rowniez psuc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja chyba trafilem na kiepski egzemplarz.Pamieci po przekroczeniu 1500MHz zaczynaja sypac artami,pamieci sa o czasie dostepu 1.2 .Dlaczego tak sie dzieje,radiatory sa letnie?Rdzen idzie calkiem dobrze,bez problemu robi 650,ale te pamieci mnie denerwuja.Widze ze u wszystkich conajmniej na 1600 ida.

Ja bym sprobował podkrecic karte na procu defaulowym. Jezeli dalej nie bedzie szła tzn ze po prostu słaby egzemplarz ci sie trafił, a jesli pojdzie wiecej tzn ze zasiłka nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miał poprostu farta 1500mhz dla pamięci to lipa. Ja bym ją sprzedał.

Co do zasilacza to nie przesadzajcie ten chief powinien spoko z sli sobie poradzić. Przeciez te grafy mało prądu ciagna

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale przecież zawsze można odgiąć w drugą stronę, jak ktoś sprawny to da sobie rade ;)

Powyginane heat-pipe niekoniecznie bedzie wyglądał tak dobrze jak po wyjeciu karty z pudełka, co gorsza podczas wyginania moze sobie po prostu...pęknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe ale nie wiemy jakie hp są na tym gainwardzie ;) może są akurat miękkie? jak np. w evc turbo2. Ale z tym pękaniem hp to chyba przesadzasz. :) Obrabiałem hp od boxowego coolera nie pamietam czego (x2 4400 bodajże), turbo2, coolerów avc. I żaden nie pękł co więcej w miare gładko szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w cenie do 700/750 złotych to właściwie nie ma nic o lepszym współczynniku cena/jakość niż karty Galaxy, a moze i wydajności w ogóle. Coś przeoczyłem?

 

Mam pytanie o Galaxy 256MB 1,2 ns z Zalmanem:

 

- czy wiatrak w trybie 2D jest automatycznie zwalniany czy wyje tak samo wszystko jedno czy karta działa w 2D czy w 3D

- jeśli nie, to czy istnieje możliwośc podłącznia go do płyty/regulatora obrotów/czegokolwiek żeby można było regulowac to ręcznie

 

Przeczytałem temat gdzieś od pięćdziesiątej którejś strony i trafiłem tylko na to, że któraś ze zworek ma umożliwiać jakieś współdziałanie z jakimś programem, którego jeszcze nie ma, a który miałby pozwolić kontorlować parametry karty i wiatraka z poziomu OS.

Jakieś wieści o tym programiku?

 

Czy na pamięciach jest jakieś oznaczenie, że są 1,2ns? Bo w Polsce sprzedawcy są pomysłowi, a nie chciałbym zeby mi wcisnęli jakiś kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Galaxy nie kosztuje 700zł tylko ponizej 600zł. Jezeli masz na karte ponad 700 to ja bym radził sie zastanowic nad x1800GTO.

2. Ja mam ustawione w 2D szybkosc wiatraka na 31% w RivaTunerze a w 3D 65% (automatycznie mi tak ustawiło ;) )

3. Co do programiku to nic nie wiem na ten temat.

4. Na pamieciach koncówka oznaczenia 12 to 1.2ns. Jesli bedzie np 14 to 1.4ns. Tylko ze tego za bardzo nie sprawdzisz poniewaz pamieci sa pod radiatorkami, a sprzedawca na pewno nie pozwoli ci ich oderwac przed zakupem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w cenie do 700/750 złotych to właściwie nie ma nic o lepszym współczynniku cena/jakość niż karty Galaxy, a moze i wydajności w ogóle. Coś przeoczyłem?

 

Mam pytanie o Galaxy 256MB 1,2 ns z Zalmanem:

 

- czy wiatrak w trybie 2D jest automatycznie zwalniany czy wyje tak samo wszystko jedno czy karta działa w 2D czy w 3D

- jeśli nie, to czy istnieje możliwośc podłącznia go do płyty/regulatora obrotów/czegokolwiek żeby można było regulowac to ręcznie

 

Przeczytałem temat gdzieś od pięćdziesiątej którejś strony i trafiłem tylko na to, że któraś ze zworek ma umożliwiać jakieś współdziałanie z jakimś programem, którego jeszcze nie ma, a który miałby pozwolić kontorlować parametry karty i wiatraka z poziomu OS.

Jakieś wieści o tym programiku?

 

Czy na pamięciach jest jakieś oznaczenie, że są 1,2ns? Bo w Polsce sprzedawcy są pomysłowi, a nie chciałbym zeby mi wcisnęli jakiś kit.

-Seria 7600 ma płynną regulacje obrotów, w najnowszym RivaTuner możesz sobie zmieniać predkosci wiatraczka od 25% do 100%.

-Jak narazie nie ma tego programiku, nawet nie potrzeba aby galaxy go wypuszczało bo riva tunerem mozna robic to samo.

-Jest oznaczenie, na koncu musi byc GC12 z tego co wiem ;) Swoją drogą, te 1.2ns wcale nie kręcą się lepiej od 1.4ns na referencyjnych kartach (np. mojej), moja pamięc robi 935MHz bez artów ;) i dodatkowego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w cenie do 700/750 złotych to właściwie nie ma nic o lepszym współczynniku cena/jakość niż karty Galaxy, a moze i wydajności w ogóle. Coś przeoczyłem?

 

Mam pytanie o Galaxy 256MB 1,2 ns z Zalmanem:

 

- czy wiatrak w trybie 2D jest automatycznie zwalniany czy wyje tak samo wszystko jedno czy karta działa w 2D czy w 3D

- jeśli nie, to czy istnieje możliwośc podłącznia go do płyty/regulatora obrotów/czegokolwiek żeby można było regulowac to ręcznie

 

Przeczytałem temat gdzieś od pięćdziesiątej którejś strony i trafiłem tylko na to, że któraś ze zworek ma umożliwiać jakieś współdziałanie z jakimś programem, którego jeszcze nie ma, a który miałby pozwolić kontorlować parametry karty i wiatraka z poziomu OS.

Jakieś wieści o tym programiku?

 

Czy na pamięciach jest jakieś oznaczenie, że są 1,2ns? Bo w Polsce sprzedawcy są pomysłowi, a nie chciałbym zeby mi wcisnęli jakiś kit.

Ogolnie to powiem tak...

 

COS PRZEOCZYLES... bo za 750zl mozna juz kupic spokojnie Radeona x1800GTO...

 

Poza tym...

 

Przeczytaj jeszcze raz ten temat :) bo widze ze niezbyt uwaznie czytales go :mur:

 

- Wiatraczki zwalniaja

- a czemu nie bylo takiej mozliwosci???...wyciagasz kabel z karty i podpinasz pod regulator (tylko nie wiem po co)...

 

Bo wlasnie... mozesz sobie ustawic obroty wiatrakow przy pomocy "magicznego programu" i do tego nie trzeba przekladac zadnej "magicznej zworki"

 

A Na pamieciach jest takie oznaczenie :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejjj no nie bluzgajcie po nim tak:( Nie każdy jest obeznany w tych klockach. ;) Co nie zmienia faktu, że Davero czas nauczyć się czytać uważnie i ze zrozumieniem a zarazem przeglądać 5 razy forum przed zadaniem pytania. Nie tylko temat o Geforce 7600Gt/gs ale też pójdź zobacz do tematu o x1800gto.... Powodzenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by się też zastanowić nad 2 x 7300GT na DDR2.

W ECS jest to koszt 630PLN.

Nie bardzo mogę znaleźć test akurat tych kart w SLI ale jakoś:) to musi chodzić.

 

EDYTA

 

....albo Palit na DDR3 za 700PLN, po sprzedaniu obu gierek cena będzie podobna.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kogos to zainteresuje: LINK

 

Witam . Mam na sprzedaż 3 karty 7600GS firmy Galaxy wersja . OEM . Karty posiadają 1.2ns pamieci .

 

1 Egzemplarz kręci się do taktowań 689 mhz Core / 1940 mhz Memory

1 Egzemplarz kręci sie do taktowań 706 mhz Core / 1880 mhz Memory

1 Egzemplarz kręci się do taktowań 702 mhz Core / 2002 mhz Memory .. bardzo dobrze dovoltowany egzemplarz !

 

Karty zostaly przezemnie wyselekcjonowane spośród około 60 sztuk . [...]

a to wszystko za 499 zl + wysylka

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...