Jump to content
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Recommended Posts

Pa i znowu ściemnia :D. No dobra. Nic Ci pod bloczek nie przeszkadzało, ale fart że karta Twoja była modowana(lutowany mosfet) już bez jednego radiatorka. I tak poprostu po zdjęciu radiatorka OC pogarsza się o 40mhz... nieważne czy 2.55V czy 2.0. To nie ma różnicy, bo ten "glut" palitowski zatrzymuje ciepło na pamięciach, izoluje Ci je bardziej niż przeprowadza ciepła do radiatorka.

Więc nie ściemniaj :lol2: że każda seria inna, może inna ale glut na radiatorkach ten sam :lol2:

Edited by Razan_r

:lol2: LOL człowieku nie można tak o sobie rdzenia wymienić w karcie graf jest to praktycznie niewykonalne, chyba może by AMD lub nVidia potrafiło to zrobić W CO WĄTPIE czy takim czymś się zajmowało. Rozzbroiłes mnie tym hasłem :lol2: To tak jakbyś chciał wymienić pamięci DDR3 w budowie BGA :lol: nie wciskaj tu ciemnoty, to nie jest jakieś denne forum. A to że inny rdzeń to może oznaczać że dali Ci inną grafe... wszystko by pasowało. Ciekawe co nagrzebałes w karcie że Ci jej nie przyjęli może powiesz? :rolleyes:

Edited by Razan_r

:lol2: LOL człowieku nie można tak o sobie rdzenia wymienić w karcie graf jest to praktycznie niewykonalne, chyba może by AMD lub nVidia potrafiło to zrobić W CO WĄTPIE czy takim czymś się zajmowało. Rozzbroiłes mnie tym hasłem :lol2: To tak jakbyś chciał wymienić pamięci DDR3 w budowie BGA :lol: nie wciskaj tu ciemnoty, to nie jest jakieś denne forum. A to że inny rdzeń to może oznaczać że dali Ci inną grafe... wszystko by pasowało. Ciekawe co nagrzebałes w karcie że Ci jej nie przyjęli może powiesz? :rolleyes:

Co nagrzebałem, a no spaliłem kartę (vmod) potem wlutowałem kilka elementów żeby je sprawdzić, jednak zadanie mnie przerosło i nie bede tu dalej opowiadał bo troche by to zajęło.

Co do twoich wątpliwości to powiem tak chba mało opłacalne było by komuś zamiast naprawy dać kartę o wartości ok200 zł za 50zł, po drugie wywiana rdzenia no jest troche skomplikowana z uwagi na elementy smd a pamięc ddr to łatwizna Odpowiednia lutownica pasta lutownicza i odpowiednia matryca.

Mowisz jakbyś lutował od lat i nie było to dla Ciebie żadnym problemem. Mówię jeszcze raz w PL nikt nie zajmuje się wymianą rdzeni, po pierwsze nVidia nie sprzedaje rdzeni luzem aby mozna je było kupić. Więc prosze nie mów że Ci rdzeń wymienili bo to śmieszne, owszem może i da się wymienić ramy ale nie wystarczy do tego taki sprzęt jak powiedziałeś. BGA jest zlutowane od spodu i tylko na taśmie produkcyjnej jest moment gdzie wlutowują.

Dobra niech jest po waszemu ale jak wytłumaczysz że koleś który mi to naprawia osoba prywatna naprawiła mi też 5 sztuk 7900gt każda z uszkodzonym rdzeniem jak stwierdził, co do kosztów to 50zł za naprawę + koszta przesyłki.

Jeśli o lutowanie chodzi w szkole się tego nauczyłem i jest potrzebna lutownica HOT AIR pasta lutownicza + topnik i matryce do stawiania kulek, oraz lutownica transforwa lub stacja lutownicza.

Edited by mazii-m2

Wcześniej czesałeś że serwis teraz mówisz że osoba prywatna :DCiekawe skąd brał te rdzenie :lol:

Napisałem do "serwisu", miałem na myslitego kolesia on chyba też gdzieś pracuje.

Kiedyś znalazłem firmę która się zajmowała naprawą kart graficznych i innych rzeczy togo typu.

W swojej ofercie tłumaczyli to tym że mająs jakes umowy podpisany z producentami i że mogą załatwić sobie potrzebne części do naprawy.

Też mnie to interesowało skąd to bierze ale nie chciał powiedzieć , swoją drogą mnie to nie dziw, chyba rozumiesz dlaczego.

Jeszcze pozostaje odzysk.

...W swojej ofercie tłumaczyli to tym że mająs jakes umowy podpisany z producentami i że mogą załatwić sobie potrzebne części do naprawy.

Też mnie to interesowało skąd to bierze ale nie chciał powiedzieć , swoją drogą mnie to nie dziw, chyba rozumiesz dlaczego.

Umowę mają podpisaną... z Allegro :lol2: Prawda jest taka, że z 80% (a może nawet więcej) "padniętych" GPU okazuje się sprawne (zwalona jest przetwornica) - skupują na giełdzie uszkodzone a chwalą się kontraktami z nv he, he...

Proc jednojajowy ;/ . Smarka 05 będę musiał sciągnąć. Przy moim necie to nieco będzie trwało więc wyniki podam jutro ;]

EdiT: Dobra karte udało mi się wykręcić na 770 MHz / 1760 MHz. Wynik jakiś taki słaby wyszedł bo tylko 6618, ale na standardowych sterach i bez tweaków ;) LINK do wyniku .

Edited by OCM4n14k

O kurcze jakim cudem masz 18 pixel shader?? Przecież w tej karcie nie można było odblokować dodatkowych potoków. Chyba, że ja o czymś nie wiem i chętnie się dowiem

Edit: Właśnie zauważyłem, że GPU-Z 0.1.5 wykrywa 18 pixel shader. Wcześniej korzystałem ze starszej wersji i było pokazane poprawnie ;]

Edited by OCM4n14k

witam chce uratować karte graficzną Point Of View 7600gs 256mb 128 bit

i mam pytanie czy to mozliwe że ktoś żle odbblokował potoki i karta zawiesza komputer podczas wyświetlania byle jakiej grafiki 3d?

może ma ktoś taką karte, zeby zgrał bios i mnie przesłał na email?

przykładowo dajmy tutaj wykrywa 12/4 (chyba powinno być 12/5)

Dołączona grafika

natomiast tutaj wykrywa:

Dołączona grafika

i tutaj też:

Dołączona grafika

dzięki za wszelką pomoc