Skocz do zawartości
Ecuadoo

Podpisano Pakt "stabilizacyjny"- Pis-lpr-so Wasze Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Partie , ktore dostaly sie do Sejmu nie maja dlugow . Panstwo im zwraca wszelkie wydatki .

Pragne oświecić Was, ze PO jako jedyna partia nie bierze pieniedzy na kampanie od państwa (czyli od nas), tylko ze zbiorek przeprowadzanych przez jej czlonkow. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos pamieta ksztalt tej ustawy podatkowej jaka zawetowal kwasnieski?

Pamietam,jak Balcerowicz mówił ,że zawetowanie tej ustawy spowoduje w dłuższym okresie miedzy innymi wzrost bezrobocia ,szczegolnie z roczników wyżu demograficznego ,który zacznie wchodzic na rynek pracy.

Sczegółów ustawy nie pamietam,ale obniżenie podatków ,to było główne założenie(o ile pamieć mnie nie myli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragne oświecić Was, ze PO jako jedyna partia nie bierze pieniedzy na kampanie od państwa (czyli od nas), tylko ze zbiorek przeprowadzanych przez jej czlonkow.

I Platforma chciała rządzić tanio

PiSuar też sie potem deklarował - ale nie dość że nie skroił wydatków to jeszcze je zwiększył :mur:

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragne oświecić Was, ze PO jako jedyna partia nie bierze pieniedzy na kampanie od państwa (czyli od nas), tylko ze zbiorek przeprowadzanych przez jej czlonkow.

Ja o tym wiem doskonale, jestem dobrze zorientowany w polskiej polityce. :wink:

OT

und3r mam do Ciebie prosbe. Jak cytujesz jakies zdanie, to cytuj zdanie osoby ktora je napisala, bo czasme moga wyjsc drobne nieporozumienia :wink:

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak - PiS, LPR, i Samoobrona tak poczynają z rydzem i jego świtą, bo pewnie mają nadzieję że rydzol w radiu powie - ''drodzy słuchacze i słuchaczki, droga partio moherowych beretów - wspomóżmy darami nasz kraj, waszymi pieniędzmi załatamy dziurę budżetową ...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak - PiS, LPR, i Samoobrona tak poczynają z rydzem i jego świtą, bo pewnie mają nadzieję że rydzol w radiu powie - ''drodzy słuchacze i słuchaczki, droga partio moherowych beretów - wspomóżmy darami nasz kraj, waszymi pieniędzmi załatamy dziurę budżetową ...."

Wiesz moze tu nawet nie chodzi o kase niewolnikow rydzyka... Ja bym to nazwal wyjatkowa dbalosc o niezwykle staly, wiernny elektorat, ktory pojdzie za nimi do piekla jak tylko ojciec dyrektor skinie palcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze tu nawet nie chodzi o kase niewolnikow rydzyka... Ja bym to nazwal wyjatkowa dbalosc o niezwykle staly, wiernny elektorat, ktory pojdzie za nimi do piekla jak tylko ojciec dyrektor skinie palcem...

A co jest najgorsze?

Radio Rydzola ma ok. 4mln słuchaczy w tym ze 2 stałych

Czyli ok. 10% społeczeństwa (oczywiście mowa o wszystkich słuchaczach)

 

:unsure:

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest najgorsze?

Radio Rydzola ma ok. 4mln słuchaczy w tym ze 2 stałych

Czyli ok. 10% społeczeństwa (oczywiście mowa o wszystkich słuchaczach)

O tym nawet nie wspominaj... strach pomyslec co bedzie jak faktycznie uda im sie sterowac poliytyka i wzmocnia w dodatku pozycje mediow imperatora rydzyka. Wtedy moze dojsc do katastrofy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem doskonale, jestem dobrze zorientowany w polskiej polityce. :wink:

OT

und3r mam do Ciebie prosbe. Jak cytujesz jakies zdanie, to cytuj zdanie osoby ktora je napisala, bo czasme moga wyjsc drobne nieporozumienia :wink:

EOT

Nie rozumiem Cie. Przeciez jak cytuje kogos, to w okienku cytatu jest napisane, czyj to cytat :P . W ogole zdanie: "Jak cytujesz jakies zdanie, to cytuj zdanie osoby ktora je napisala" jest pozbawione sensu :P . Napisales, ze panstwo zwroci PO kase za kampanie, co nie jest prawda, bo PO nie bierze kasy na kampanie z państwa :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cie. Przeciez jak cytuje kogos, to w okienku cytatu jest napisane, czyj to cytat :P . W ogole zdanie: "Jak cytujesz jakies zdanie, to cytuj zdanie osoby ktora je napisala" jest pozbawione sensu :P . Napisales, ze panstwo zwroci PO kase za kampanie, co nie jest prawda, bo PO nie bierze kasy na kampanie z państwa :P .

To masz nieaktualne informacje :lol:

Złozyli wniosek o refundacje wydatków na kampanię jak wszystkie inne partie

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cie. Przeciez jak cytuje kogos, to w okienku cytatu jest napisane, czyj to cytat :P . W ogole zdanie: "Jak cytujesz jakies zdanie, to cytuj zdanie osoby ktora je napisala" jest pozbawione sensu :P . Napisales, ze panstwo zwroci PO kase za kampanie, co nie jest prawda, bo PO nie bierze kasy na kampanie z państwa :P .

OT

Popatrz na post nr 103 w tym topicu. Nie ja bylem autorem zdania ktore cytowales. "Partie , ktore dostaly sie do Sejmu nie maja dlugow . Panstwo im zwraca wszelkie wydatki ." - autorem jest void nie ja...

EOT

Co do PO nie dziwie sie ze zlozyli wniosek, maja spore dlugi, a poza tym takie pieniadze na ulicy nie leza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Popatrz na post nr 103 w tym topicu. Nie ja bylem autorem zdania ktore cytowales. "Partie , ktore dostaly sie do Sejmu nie maja dlugow . Panstwo im zwraca wszelkie wydatki ." - autorem jest void nie ja...

EOT

Co do PO nie dziwie sie ze zlozyli wniosek, maja spore dlugi, a poza tym takie pieniadze na ulicy nie leza...

:blink:

Jak to sie moglo stac? Przeciez kliknalem normalnie w "cytuj" przy tej wypowiedzi:> Cos sie musialo pochrzanic, juz zmieniam autora cytatu. Sorki za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, czasem zdarzaja sie dziwne "krzaki" na forum :)

A wracajac do tematu - polecam jutro posluchac programu Moniki Olejnik w Radiu Zet, ciekawie sie zapowiada...

...mamy swieta trojce, ciekawe kto bedzie dziadkiem, bo ojcem jest Tadeusz... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mam byc szczery to sld jest jakie jest kradli ale cos robili i zawsze w mniejszym badz wiekszym stopniu to pomagalo

teraz sie to na szczescie zmienilo i wywalili starych prykow i mlodzi zaczynaja wchodzic

niezapominajmy ze sld ma najlepsza mlodziezowke (przynajmniej byla najlepsza) przyklad olejniczaka gosc w okolicach trzydziestki a naprawde poukladany

nie jestem zadnym fanem sld ani lewicy zeby nie bylo

powstanie nowej pseudo koalicji pis, lpr, so odbylo sie tylko dlatego, ze sld, sdpl i pd wystartowalyby razem w wyborach a jesli dogadaliby sie z PO to rzadziliby spokojnie powodujac duzo dobrego dla kraju co niezbyt podobaloby sie ojcu prowadzacemu

psl jest w miare dobra partia ale bardzo sprzedajna

 

moja mama pracuje w banku, zajmuje sie roznego typu analizami i kiedys powiedziala, ze gdyby trzymano sie od poczatku planu balcerowicza bylibysmy bardzo dobrze rozwijajacym sie krajem

 

prawda jest taka ze pis chce wprowadzic wlasna doktryne polityczna, oczywiscie katolicka bo cos za cos - i pis i lpr byly dofinansowywwane ze srodkow koscielnych - nie blad, ci drudzy ze srodkow rydzykowych a to za wiele z kosciolem wspolnego nie ma

 

za poprzedniej ekipy krrit byla bardzo dobra i posiadala czlonkow z kazdej mozliwej strony, teraz ma tylko pis i lpr a co to oznacza nie musze tlumaczyc - poprzednicy maja racje jest atak na wolne media, tylko prosze nie mylic z 'wolnymi" mediami w stylu tv trwam i radio ma ryja.

 

do dzis nie potrafie zrozumiec dlaczego ludzie glosowali na partie, ktora nie miala zadnego programu, mowa oczywiscie o pis

 

u mnie w miescie rzadzilo wczesniej sld - kradli ile wlezie ale w miescie sie dzialo wiele i to wiele dobrego, teraz rzadzi lokalne ugrupowanie Jaworzno Moje Miasto, ktore kradnie mniej ale w miescie nie dzieje sie nic

 

w naszm kraju nie liczy sie jak dobry jest w swojej dziedzinie tylko, z ktorej jest ekipy a na przyklad moge powiedziec co dzialo sie w przedsiebiorstwie komunikacji miejskiej w moim miescie. mialo one duze dlugi i wielkie problemu az wkoncu prezesem zostal czlowiek z sld. wyprowadzil przedsiebiorstwo z dlugow i zaczelo ono przynosic ogromne zyski. no ale finansowal on druzyne pilkarska lekko na boku tyle, ze da siebie nie bral. gdy zmienila sie ekipa to robili podchody jak sie go pozbbyc az wkoncu sie udalo. oczywiscie skonczyly sie dobre czasy jesli chodzi o duze zyski ale strat nie ma wiec przynajmniej na razie jest ok. no ale jest to klasyczny przyklad na to o czym mowilem wczesniej

 

pis jeszcze nic nie zepsul przynajmniej narazie takze badzmy dobrej mysli. sam czarno to widze no ale mozna miec nadzieje...ale mawiaja, ze nadzieja matka glupich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widzialem przemowienie J. Kaczynskiego, ktory stwierdzil, ze 100% winy za fiasko rozmow w sprawie koalicji PiS-PO ponosi Platforma. Sama ta wypowiedz swiadczy o arogancji Kaczynskiego i przeswiadczeniu o wlasnej nieomylnosci. Ten czlowiek jest zaslepiony wizja wladzy absolutnej nad panstwem i brnie coraz dalej by urzeczywistnic swoja wizje panstwa (dla mnie jest ona chora). Jak ktores media pozwola sobie na krytyke rzadu lub PiSu od razu sa posadzani przez partie Kaczynskich za stronniczosc. Jedyne wg nich obiektywne media to TV Trwam i Radio Maryja.

Ostatnio zrodzil sie w glowach PiSowcow pomysl na stworzenie urzedu monitorujacego media (czyt. kontrolujacego).

Dla takich pomyslow to juz brakuje slow.

Na pytanie redaktora jak ma wygladac taki urzad i co ma byc jego zadaniem panowie z PiSu nie potrafia nawet odpowiedziec. Zero jakichkolwiek merytorycznych argumentow z ich strony, zreszta nie tylko na to pytanie nie potrafia odpowiedziec. Przewaznie ich odpowiedzi sa wymijajace i nie na temat. Nie rozumiem jak ludzie, ktorzy nie potrafia odpowiedziec na podstawowe pytania dotyczace Polski moga skutecznie rzadzic krajem.

 

BTW powolanie na minister finansow Zyte Gilowska, ktora kilka miesiecy wczesniej byla jednym z liderow PO i jej poglady dla PiSu zawsze byly zbyt liberalne swiadczy o bardzo niskim poziomie partii. Oczywiscie powolujac Gilowska nie patrzyli na jej poglady dotyczace gospodarki (to akurat ich nie interesowalo) tylko chcieli doprowadzic do rozlamu PO i przejac ich czlonkow zapewniajac sobie wiekszosc parlamentarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widzialem przemowienie J. Kaczynskiego, ktory stwierdzil, ze 100% winy za fiasko rozmow w sprawie koalicji PiS-PO ponosi Platforma. Sama ta wypowiedz swiadczy o arogancji Kaczynskiego i przeswiadczeniu o wlasnej nieomylnosci. Ten czlowiek jest zaslepiony wizja wladzy absolutnej nad panstwem i brnie coraz dalej by urzeczywistnic swoja wizje panstwa (dla mnie jest ona chora). Jak ktores media pozwola sobie na krytyke rzadu lub PiSu od razu sa posadzani przez partie Kaczynskich za stronniczosc. Jedyne wg nich obiektywne media to TV Trwam i Radio Maryja.

Ostatnio zrodzil sie w glowach PiSowcow pomysl na stworzenie urzedu monitorujacego media (czyt. kontrolujacego).

Dla takich pomyslow to juz brakuje slow.

Na pytanie redaktora jak ma wygladac taki urzad i co ma byc jego zadaniem panowie z PiSu nie potrafia nawet odpowiedziec. Zero jakichkolwiek merytorycznych argumentow z ich strony, zreszta nie tylko na to pytanie nie potrafia odpowiedziec. Przewaznie ich odpowiedzi sa wymijajace i nie na temat. Nie rozumiem jak ludzie, ktorzy nie potrafia odpowiedziec na podstawowe pytania dotyczace Polski moga skutecznie rzadzic krajem.

 

BTW powolanie na minister finansow Zyte Gilowska, ktora kilka miesiecy wczesniej byla jednym z liderow PO i jej poglady dla PiSu zawsze byly zbyt liberalne swiadczy o bardzo niskim poziomie partii. Oczywiscie powolujac Gilowska nie patrzyli na jej poglady dotyczace gospodarki (to akurat ich nie interesowalo) tylko chcieli doprowadzic do rozlamu PO i przejac ich czlonkow zapewniajac sobie wiekszosc parlamentarna.

PIS gral jak chcial w Sejmie. Robia co chca, nie trzymaja sie zadnych regul. I wydaje sie byc pewne ze od poczatku nie chcieli zadnej koalicji z PO. Wola rzadzic sami, lub z pacholami jak Giertych oraz Lepper, ktorymi mozna sterowac. Dadza im jakies stanowiska np. ministra bez teki, i sie beda cieszyc... A z PO musieliby sie dzielic wladza i to im nie odpowiadalo. W tym wszystkim zmiezaja do panstwa totalitarnego, lub przynajmniej do jego podobienstwa w wielu akpektach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PiS ani razu nie złamał prawa wykorzystuje wszystkie możliwosci jakie doaje demokracja więc o so chosi ??

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PiS ani razu nie złamał prawa wykorzystuje wszystkie możliwosci jakie doaje demokracja więc o so chosi ??

Chodzi o zachowanie pewnych zasad etyki, dobrego smaku, zachowan godnych ludzi na poziomie, ktore ludzie PiSu maja gdzies.

Idac dalej, chodzi o upolitycznianie KRRiT.

Nastepnie wybranie na RPO pana Kochanowskiego, ktorego kandydatura wzbudzala wiele kontrowersji.

Podzial mediow na te gorsze i lepsze.

Czy takie zachowania sa standardem w panstwach demokratycznych?

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dzis nie potrafie zrozumiec dlaczego ludzie glosowali na partie, ktora nie miala zadnego programu, mowa oczywiscie o pis

Jak to dlaczego? Nie wiesz? Przeciez PiS obiecal, ze rozda 3 mln mieszkan ubogim :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u nas są takie smaczki wystarczy wspomnieć partie Nacjonalistyczną w Austri ta to dopiero jest skrajna czy partię Pima Fourtyna RIP jakie oni mają "zasady etyki i dobrego smaku " jakoś tam nikt nie krzyczał

Zresztą na tym polega polityka albo ty zjesz innych albo inni zjedzą ciebie i w polityce nie ma żadnych reguł

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zachowanie pewnych zasad etyki, dobrego smaku, zachowan godnych ludzi na poziomie, ktore ludzie PiSu maja gdzies.

Idac dalej, chodzi o upolitycznianie KRRiT.

Nastepnie wybranie na RPO pana Kochanowskiego, ktorego kandydatura wzbudzala wiele kontrowersji.

Podzial mediow na te gorsze i lepsze.

Czy takie zachowania sa standardem w panstwach demokratycznych?

Etyke PIS ma gdzies, wszystko robi jak mu pasuje.

KRRiT - zostala upolityczniona, ulatwi to sterowanie mediami.

Co do dr Kochanowskiego, dla mnie osobiscie bedzie to lepszy rzecznik, od prof. Zoll'a - ktory nie zrobil nic, bronil interesow ludzi lewicy, bral sprawy glosne medialnie, nigdy nie stawal w interesie obywatela.

Powoli sie stajemy panstwem dzialajacym na zasadach demokratycznych... no ale to juz inna sprawa...

... :mur: o. Rydzyk poprowadzi nas na droge prawdy i odkupienia grzechow... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krzyczal? Jak Joerg Haider mial dochodzic do wladzy w Austrii krzyk byl na cala Europe. Niektorzy bakali nawet o sankcjach ze strony UE...

 

Partia Fortuyna to inny przypadek, bo dyskusja merytoryczna zostala przyslonieta przez tragiczna smierc imc Pima. Co zreszta przelozylo sie rowniez na ich wyniki w wyborach.

 

EDIT: odpowiedz na post Labe.

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mediach bylo pelno o tym wydarzeniu, ale prawda jest tez taka ze Austria to Austria, jakby taka sytuacja miala miejsce w Polsce, sankcje bylyby bardzo powazne... sa rowni i rowniejsi.

Pamietacie skandal z wykluczeniem Wisły Kraków przez UEFA ? A jak pozniej postapiono w sprawie AS Romy ? Wisla mial dyskwalifikacje, Roma grala dalej... Przykald z innej branzy ale wiele mowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PiS ani razu nie złamał prawa wykorzystuje wszystkie możliwosci jakie doaje demokracja więc o so chosi ??

Co najmniej w kilku przypadkach balansował na granicy prawa, powiem więcej - przekraczał ją. Mam tu na myśli ustawę o KRRiT (nowelizację) i sposób w jaki to uchwalili.

Dalej, chyba każdy rozsądny człowiek zgodzi się ze mną, że pewne działania PiSu są "niesmaczne". Układanie się z przestępcami, olewanie przepisów prawa, groźba wzięcia w kamasze lekarzy, czy wypowiedzi w sejmie przekraczające wszelkie granice - nieprawdziwe i chamskie. Do tego częste mijanie się z prawdą, obłuda i inne takie.

 

Trzeba jednak pierwszemu posłowi IV RP, najrówniejszemu spośród równych przyznać, że jest silnym graczem politycznym. Nie wiadomo co poseł K. planuje, czy może chce wchłonąć elektorat SO, LPR, PSL, część PO a może chce w myśl pomysłu ojca dyrektora rozsypać PO, a może potajemnie dąży do wyborów, w końcu to dobry moment na pozbycie się LPRu i SO razem z PSL z parlamentu... W każdym razie Jarosław chce dominować (czyżby jakieś kompleksy?), chce tym wszystkim rządzić. Ma pomysł i uważa, że jego pomysły są najlepsze, najodpowiedniejsze. Ze zdaniem innych się nie liczy, on wie najlepiej... TKM i "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy", a także zatopić przeciwników politycznych - tymi zasadami kieruje się pierwszy poseł. Chyba jedynie Józek O. może się przeciwstawić złu ze strony prawicy, w końcu jest niezatapialny. :lol:

 

Pomysł oczyszczenia polityki, przerwania nici łaczących gospodarke z polityką itp. - pomysł ok, ale metody jakimi się PiS posługuje są dla mnie nie do przyjęcia.

Co prawda minęło 100 dni od powstania rządu, może będzie lepiej (3 mln mieszkań i tak nie zbudują :lol:), może Jarosław mówiąc kolokwialnie "wydyma" Leppera i wesołego Romka, a może będzie tak, iź to Jarosław będzie "dymany" przez tych dwóch... zobaczymy. Nie ździwię się jak Lepper i Romek zaczną rozrabiać po tym, jak minie groźba nowych wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej w kilku przypadkach balansował na granicy prawa, powiem więcej - przekraczał ją. Mam tu na myśli ustawę o KRRiT (nowelizację) i sposób w jaki to uchwalili.

Dalej, chyba każdy rozsądny człowiek zgodzi się ze mną, że pewne działania PiSu są "niesmaczne". Układanie się z przestępcami, olewanie przepisów prawa, groźba wzięcia w kamasze lekarzy, czy wypowiedzi w sejmie przekraczające wszelkie granice - nieprawdziwe i chamskie. Do tego częste mijanie się z prawdą, obłuda i inne takie.

 

Trzeba jednak pierwszemu posłowi IV RP, najrówniejszemu spośród równych przyznać, że jest silnym graczem politycznym. Nie wiadomo co poseł K. planuje, czy może chce wchłonąć elektorat SO, LPR, PSL, część PO a może chce w myśl pomysłu ojca dyrektora rozsypać PO, a może potajemnie dąży do wyborów, w końcu to dobry moment na pozbycie się LPRu i SO razem z PSL z parlamentu... W każdym razie Jarosław chce dominować (czyżby jakieś kompleksy?), chce tym wszystkim rządzić. Ma pomysł i uważa, że jego pomysły są najlepsze, najodpowiedniejsze. Ze zdaniem innych się nie liczy, on wie najlepiej... TKM i "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy", a także zatopić przeciwników politycznych - tymi zasadami kieruje się pierwszy poseł. Chyba jedynie Józek O. może się przeciwstawić złu ze strony prawicy, w końcu jest niezatapialny. :lol:

 

Pomysł oczyszczenia polityki, przerwania nici łaczących gospodarke z polityką itp. - pomysł ok, ale metody jakimi się PiS posługuje są dla mnie nie do przyjęcia.

Co prawda minęło 100 dni od powstania rządu, może będzie lepiej (3 mln mieszkań i tak nie zbudują :lol:), może Jarosław mówiąc kolokwialnie "wydyma" Leppera i wesołego Romka, a może będzie tak, iź to Jarosław będzie "dymany" przez tych dwóch... zobaczymy. Nie ździwię się jak Lepper i Romek zaczną rozrabiać po tym, jak minie groźba nowych wyborów.

Jest prawie pewne ze Lepper i Roman beda stawiac warunki po minieciu grozby wyborow, wtedy zacznie sie szopka... :mur: Balagan moze wtedy trwac nawet do konca kadencji, bo watpie zeby LPR lub SO w przyszlosci glosowaly nad wotum nieufnosci wobec rzadu, strach wypadniecia z Sejmu robi swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS gral jak chcial w Sejmie. Robia co chca, nie trzymaja sie zadnych regul. I wydaje sie byc pewne ze od poczatku nie chcieli zadnej koalicji z PO. Wola rzadzic sami, lub z pacholami jak Giertych oraz Lepper, ktorymi mozna sterowac. Dadza im jakies stanowiska np. ministra bez teki, i sie beda cieszyc... A z PO musieliby sie dzielic wladza i to im nie odpowiadalo. W tym wszystkim zmiezaja do panstwa totalitarnego, lub przynajmniej do jego podobienstwa w wielu akpektach...

Zeby stworzyc panstwo totalitarne musza zmienic konstytucje, a do tego potrzeba im 2/3 sejmu. Bez PO nie dadza rady nic z konstytucja ruszyc. Zreszta Kaczynski nei darzy do panstwa totalitarnego, a raczej do demokracji prezydenckiej (czy jakos tak to sie nazywa), z silna wladza prezydenta i zmniejszona Sejmu.

 

Ja nie rozumiem, czemu sie tak czepiacie tej koalicji. PIS nie mialo innego wyboru. Koalicja z PO nie jest mozliwa <nie wnikam kto zawinil>, SLD odpada bo PIS od poczatku z nimi nie rozmawia. Zostaje So, lpr i psl. Aby rzad mogl skutecnzie rzadzic, potrzebuje wiekszosci w sejmie, taka koalicja jest im wstanie to zapewnic. Inna sprawa to, ze PIS dazy do zmiany konstytucji, wiec napewno mozemy sie spodziewac jakis zawirowan.

Edytowane przez MaCZq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby stworzyc panstwo totalitarne musza zmienic konstytucje, a do tego potrzeba im 2/3 sejmu. Bez PO nie dadza rady nic z konstytucja ruszyc. Zreszta Kaczynski nei darzy do panstwa totalitarnego, a raczej do demokracji prezydenckiej (czy jakos tak to sie nazywa), z silna wladza prezydenta i zmniejszona Sejmu.

Scisle mowiac: dazy do systemu prezydenckiego, z takim mamy doczynienia we Francji, tam jest dosc silna pozycja prezydenta, ale nie wiem czy wiesz, zwiekszenie uprawnien glowy panstwa tez bedzie wiazalo sie ze zmianami w Konstytucji RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scisle mowiac: dazy do systemu prezydenckiego, z takim mamy doczynienia we Francji, tam jest dosc silna pozycja prezydenta, ale nie wiem czy wiesz, zwiekszenie uprawnien glowy panstwa tez bedzie wiazalo sie ze zmianami w Konstytucji RP.

Wiem doskonale, wiemy dobrze, ze przy obecnej sytuacj jest to nei mozliwe, wiec prawie napewno czekaja nas jeszcze jakies zmiany....

 

Swoja droga, wszyscy zapomnieli o budzecie, nadal nam grozi rozwiazanie sejmu. Nie jestem z tym na biezaco, moze mnie ktos oswiecic jak teraz sprawa stoi? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozemy miec panstwo faktycznie totalitarne bez zadnych zmian w Konstytucji. Wystarczy, ze wszystkie kluczowe organizacje i jednostki rzadowe beda tanczyc jak im Kaczory zagraja.

 

A jesli zrealizuja sie czarne scenariusze, to bedzie i cenzura, i maczanie paluchow w gospodarce, i sterowanie bankiem centralnym.

 

Daleko do totalitaryzmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Costi da sie to zrobic pod przykrywka panstwa demokratycznego. Daleko nam szukac ? Rosja, przeciez formalnie jest tam ustroj demokratyczny. Tylko formalnie. To co zrobiono z Chodorkovsky'im przypomina panstwo z czasow stalinowskich, a wiec totalitarnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...