Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam juz w domu mojego BENQ1650 - i mam taki nietypowy problem - chociaz moze to i norma jest :rolleyes: :

 

- gdy wyjme z niego plytkę, to po wysunięciu i zamknięcie napędu bez nośnika - to wówczas coś się w nim miele i pyka, w Windowsie przezcały czas pozostaje nazwa dotychcas używanej płytki a leda ciągle miga ? - tez tak macie?

- jak wciąga plytkę to slychać taki charakterystyczny przeskok jak gdyby - to też jest normalne - bo potem plytkę już czyta?

- czy podczas nagrywania DVDRW - normalne jest to że bufor odczytu sie oprożnia do 0 i od nowa się napelnia??

 

czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam juz w domu mojego BENQ1650 - i mam taki nietypowy problem - chociaz moze to i norma jest :rolleyes: :

 

- gdy wyjme z niego plytkę, to po wysunięciu i zamknięcie napędu bez nośnika - to wówczas coś się w nim miele i pyka, w Windowsie przezcały czas pozostaje nazwa dotychcas używanej płytki a leda ciągle miga ? - tez tak macie?

- jak wciąga plytkę to slychać taki charakterystyczny przeskok jak gdyby - to też jest normalne - bo potem plytkę już czyta?

- czy podczas nagrywania DVDRW - normalne jest to że bufor odczytu sie oprożnia do 0 i od nowa się napelnia??

 

czekam na odpowiedzi

Cos z ta Twoja nagrywarka jest nie tak. U mnie nic nie mieli po wyjeciu nosnika z nagrywarki, a dioda mignie dwa razy i gasnie. Bufor mi spada, ale nie do zera. Imo powinienes ja oddac na gware, pewnie trafil Ci sie jakis felerny model :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos z ta Twoja nagrywarka jest nie tak. U mnie nic nie mieli po wyjeciu nosnika z nagrywarki, a dioda mignie dwa razy i gasnie. Bufor mi spada, ale nie do zera. Imo powinienes ja oddac na gware, pewnie trafil Ci sie jakis felerny model :?

Powyżej chodziło - mi o opróżńianie się bufora odczytu - bo bufor nagrywarki (ten niżej w Nero) - co jakiś czas spada do 20% - ale to chyba z powodu tej funkcji o której pisaliście wcześniej.

 

Natomiast mój główny problem to - może opiszę po kolei:

- plytka wa napedzie ma etykiete np: MY CD

- wysuwam ją - etykieta dalej pozostaje w Windowsie

- zamykam tracke bez płyty - etykieta MY CD - wciąż jest - dioda miga, i miga - a napęd tak charakterystycznie pyka

- wysuwam tacke - raz jeszcze i zamykam - w końću pojawia się że dysku w napędzie nie ma

 

Podsumowując - po wyciągnięciu płyty pamięta ostatnie ustawienia aż do momentu podwójnego wyciągnięcia tacki :/

 

-=========

2 Sprawa: NeroInfoTool - FirmWare BCAC

- może warto zmienić na wyższy - wiem, że jest na stronie BEnq BCDC - ale strasznie się boję zmienić.

 

Mam ten pliczek zassany (.exe) - i co wystarczy go po prostu w Windows odpalić ?

Mozecie podać mi instrtukcję krok po kroku jak w tym konretnym modelu zrobić to bezboleśnie i czy to coś moze mi pomóc w wyzej opisanym powyżej problemie???

 

===========

3. Nagrywalem na razie na próbę DVD-RW i DVD+RW Omega x4 - zapis udany

Natomiast leciwą CD-RW Samsung x4 :) - mimo, że wypaliła - to weryfikacja zapisu napisała w NEro że pewne obszary nie do przeczyytania - być moze dlatego, zę płyta używana i lekko porysowana - Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłacz wszystkie zbedne programy pracujące w tle, takze te ktorych nie widzisz na pasku zadan (pomocny bedzie Alt+CTRL+DEL). Wszelkie oczyszczacze RAMu i inne.

Wyciagnij plyte z napedu. Odpal pliczek i postepuj wedlug instrukcji. Nim dojdzie do wymiany firmware, to bedziesz musial potwierdzać kilka rzeczy. Wiedz nie boj sie, bo to nie boli.

 

Co do problemy z "MY CD". Jak wysuwasz plyke poleceniem "Wysun" (prawym myszy na naped i z menu Wysun), to czy tez tak sie dzieje, ze etykietka zostaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8MB dla CDRW było norma za czasów kamienia łupanego :? a dokładniej w latach ok. roku 2000..wtedy jeszcze nie było BurnProofa i każdy MB sie liczył w CDRW

no nie za bardzo moge sie zgodzic, chocby dlatego Nagrywarke mam do dzis i sprawuje sie rewelacyjnie. Wysypuje sie jak na prawde jakis shit jej zapodam. Ostatnio zastrajkowala na CD-RW DATEX, reszte pali po kolei...

 

Pozdr.

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nagrywarkę Benq DW 1650, wypaliłem nią juz parę płytek dvd-r i dziś rano podczas nagrywania filmów w divxie przy uzyciu Nero 6 pasek postępu stanąl na 39 % nagrywarka jakby zwolnila, ale czas normalnie schodził dalej, gdy doszedł do zera nagrywanie nie zakończyło sie, nie dało go się anulować ani wogóle zamknąć programu, musiałem zrobic reset kompa. Wypalałem na TDK dvd-r przy prędkosci 8x. Następnie spróbowałem nagrać jeszcze raz te filmy na drugiej płycie TDK, tym razem nagrywałem 4x, wszystko zakończone pomyślnie, tyle że kumpel któremu nagrałem tę płytę twierdzi że przy jednym filmie po paru minutach obraz zaczyna isć wolniej niz dzwięk, póżniej sie zatrzymuje kompletnie (obraz), następnie znowu wszystko idzie dobrze przez chwilę i po 2 minutach znów obraz zwalnia.

W zwiazku z tym mam pytanie czy zrobienie resetu podczas nagrywania pierwszej TDK nie wpłynęło mi na laser?

I dlaczego gdy chcę zrobić test w Nero cd dvd speed wyskakuje mi błąd "INVALID FIELD IN CDB (052400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nagrywarkę Benq DW 1650, wypaliłem nią juz parę płytek dvd-r i dziś rano podczas nagrywania filmów w divxie przy uzyciu Nero 6 pasek postępu stanąl na 39 % nagrywarka jakby zwolnila, ale czas normalnie schodził dalej, gdy doszedł do zera nagrywanie nie zakończyło sie, nie dało go się anulować ani wogóle zamknąć programu, musiałem zrobic reset kompa. Wypalałem na TDK dvd-r przy prędkosci 8x. Następnie spróbowałem nagrać jeszcze raz te filmy na drugiej płycie TDK, tym razem nagrywałem 4x, wszystko zakończone pomyślnie, tyle że kumpel któremu nagrałem tę płytę twierdzi że przy jednym filmie po paru minutach obraz zaczyna isć wolniej niz dzwięk, póżniej sie zatrzymuje kompletnie (obraz), następnie znowu wszystko idzie dobrze przez chwilę i po 2 minutach znów obraz zwalnia.

W zwiazku z tym mam pytanie czy zrobienie resetu podczas nagrywania pierwszej TDK nie wpłynęło mi na laser?

I dlaczego gdy chcę zrobić test w Nero cd dvd speed wyskakuje mi błąd "INVALID FIELD IN CDB (052400)

TDK pewnie od CMC Magnetics - czyli nośnik skopany - nadaje się imho na podstawkę pod browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...CIACH...]

I dlaczego gdy chcę zrobić test w Nero cd dvd speed wyskakuje mi błąd "INVALID FIELD IN CDB (052400)

 

Wrzuc taka czysta plytke do NeroInfoTool i podaj jaka to cudo ma sygnature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak Nero cd dvd speed sciągnołem najnowszą wersje i działa normalnie, plyty na których nagrywałem to TDK TTH02. Jedyne nad czym się zastanawiam to czy taki nagły reset podczas nagrywania które staneło w miejscu nie wpływa negatywnie na laser nagrywarki.

I widzę że duzo osób poleca zmiane firmware na nowszy co też dziś prawdopodobnie uczynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak Nero cd dvd speed sciągnołem najnowszą wersje i działa normalnie, plyty na których nagrywałem to TDK TTH02. Jedyne nad czym się zastanawiam to czy taki nagły reset podczas nagrywania które staneło w miejscu nie wpływa negatywnie na laser nagrywarki.

I widzę że duzo osób poleca zmiane firmware na nowszy co też dziś prawdopodobnie uczynie.

TTH02 nijak sie ma do porzadnych TDK o sygnaturze TDK00x czy TDKG0x. To sa IMHO podrobki TDK. Wyprodukowane przez okryta raczej zla slawa firme CMC Magnetic.

 

Jesli zadasz sobie trud uzycia googla to szybko sie przekonasz ze nie jestes osamotniony w problemach z tymi plytami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TTH02 nijak sie ma do porzadnych TDK o sygnaturze TDK00x czy TDKG0x. To sa IMHO podrobki TDK. Wyprodukowane przez okryta raczej zla slawa firme CMC Magnetic.

 

Jesli zadasz sobie trud uzycia googla to szybko sie przekonasz ze nie jestes osamotniony w problemach z tymi plytami ...

Nigdy nie interesowałem się pochodzeniem płyt do dziś. Ja zawsze nagrywałem na verbatimach dvd-r, jak sprawdziłem teraz w nero to są to MCC 03RG20 to tez jakaś podróbka? Te TDK kupiłem bo akurat brakło verbatimów, w poniedziałek kupie verbatimy na plusie i te sprawdze.

Spicum czyli wnioskuje że mój problem z nagrywaniem dziś rano wynikał z płyt a nie z winy lasera.

BTW zmieniłem firmware na nowszy, stres jak nie wiem co przez te parenaście sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie interesowałem się pochodzeniem płyt do dziś. Ja zawsze nagrywałem na verbatimach dvd-r, jak sprawdziłem teraz w nero to są to MCC 03RG20 to tez jakaś podróbka? Te TDK kupiłem bo akurat brakło verbatimów, w poniedziałek kupie verbatimy na plusie i te sprawdze.

Spicum czyli wnioskuje że mój problem z nagrywaniem dziś rano wynikał z płyt a nie z winy lasera.

BTW zmieniłem firmware na nowszy, stres jak nie wiem co przez te parenaście sekund.

MCC 03RG20 to oryginalne DVD-R

MCC00x to oryginalne DVD+R

 

Troche za wczesnie na wnioskowanie z czym jest problem - wyjasni sie jak wypalisz kilka plyt o przyzwoitej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemy z "MY CD". Jak wysuwasz plyke poleceniem "Wysun" (prawym myszy na naped i z menu Wysun), to czy tez tak sie dzieje, ze etykietka zostaje ?

Bardzo dziwna rzecz - wydaje mi się, że problem wyżej opisany dotyczy płyt, z którymi BENQ sobie nre radzi.

 

Obecnie nagrywałem bezproblemowo CD-R Platinum, DVD-+R TDK, DVD-+RW Omega - i ich problem nie dotyczy

 

Natomiast nośniki: porysowany i stary Samsung CD-RW x4 - i co najwazniejszy nowy AKOSS CD-RW Silver x10 - nie zostały poprawnie nagrane przez mojego BENQa. Wówczas mimo wyjęcia sygnalizuje nazwęnp:MYCD - dalej w napędzie :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie za bardzo moge sie zgodzic, chocby 2010413[/snapback]

TTH02 nijak sie ma do porzadnych TDK o sygnaturze TDK00x czy TDKG0x. To sa IMHO podrobki TDK. Wyprodukowane przez okryta raczej zla slawa firme CMC Magnetic.

 

Jesli zadasz sobie trud uzycia googla to szybko sie przekonasz ze nie jestes osamotniony w problemach z tymi plytami ...

nie przesadzajmy :) TTH jest to naprawde niezły nośnik..nie jest to Yuden wiadomo ale jest naprawde niezły..spróbowałbyś RITEKA od TDK (też DVD-R) wtedy bys zobaczył jazdę ekstremalną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzcze sprawdziłem swoje verbatimy i się okazało że 4 mam od cmc magnetics, wygladają prawie tak samo jak orginalne tyle że kolor mają taki bardziej biały niż złotawy. A czy jak bym zrobił iso z tych verbatimów od cmc i nagrał je na orginalnych, to będzie lepiej, bo słyszałem taką opinie że jak już coś jest nagrane na nośniku gorszej jakości i sie obraz takiej płyty nagra na lepszej płycie to i tak będzie jakość taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...CIACH...]

A czy jak bym zrobił iso z tych verbatimów od cmc i nagrał je na orginalnych, to będzie lepiej, bo słyszałem taką opinie że jak już coś jest nagrane na nośniku gorszej jakości i sie obraz takiej płyty nagra na lepszej płycie to i tak będzie jakość taka sama.

:lol: ciekawa opinia :lol:

 

Jesli tylko uda ci sie zgrac poprawnie te dane to czym twoim zdaniem rozni sie nagranie takiego obrazu z nagrywaniem danych z dysku ?

 

Miara jakosci jest ilosc spotkanych przy oddczycie takiej plyty problemow. Wiekszosc plyt slabszej jakosci po nagraniu jest czytelna, tyle ze nikt nie prognozuje im dlugiego czasu zycia, jesli na dzien nagrania maja max piki PO errors na poziomie np >20 ...

 

Pozatym nie ma co panikowac. zonacz jak wypadnie test jakosci na tych plytkach i zastanow sie czy te dane sa ci tak potzrebne zeby je ponownie wypalac na trwalszych nosnikach.

 

nie przesadzajmy :) TTH jest to naprawde niezły nośnik..nie jest to Yuden wiadomo ale jest naprawde niezły..spróbowałbyś RITEKA od TDK (też DVD-R) wtedy bys zobaczył jazdę ekstremalną ;)

Zgodze sie ze nie jest tragiczny ale nic dobrego o nim powiedziec nie moge.

Mialem z 20 plyt z ta sygnatura polowe wypalilem - reszte udalo sie sprzedac po kosztach zakupu.

Po poogladaniu skanow jakosci 2 plyt nagranych x8 nagralem nastepne 2 x4 i nadal daleko im bylo do sensownego poziomu (65-85/100 pkt w nero).

Ostatecznie wszystkie nagrane plyty poszly dla znajomych ... Ktorzy dostali informacje zeby traktowac je raczej jako sposob przeniesienia do nich danych niz jako ich magazynowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ponownym nagrywaniem iso to jest tak ze miałem parę orginalnych gier na ps2, potrzebna mi była kasa więc zrobiłem sobie kopie tych gier co chciałem sprzedać, orginały poszły na allegro, a iso z tych gierk nagrałem na verbatimach dvd-r przy czym właśnie się okazało że 4 z nich to cmc magnetics. Wyczytałem w tym temacie że Benq DW 1650 lepiej nagrywa dvd+r i właśnie zakupiłem takie verbatimy MCC 003 i zastanawiam się czy nie zrobić iso z tych verbatimów cmc i nagrać je ponownie na MCC 003.

A co do tych TDK TTH02 to nagrałem dwie gry na ps2 i w obydwóch są zaniki dzwięku, płytki do wywalenia nigdy ich juz nie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poogladaniu skanow jakosci 2 plyt nagranych x8 nagralem nastepne 2 x4 i nadal daleko im bylo do sensownego poziomu (65-85/100 pkt w nero).

Ostatecznie wszystkie nagrane plyty poszly dla znajomych ... Ktorzy dostali informacje zeby traktowac je raczej jako sposob przeniesienia do nich danych niz jako ich magazynowanie.

hmmmmm a to powiem Ci dziwne..bo moje nagrane TTH (predkosc 4x oraz 8x) maja wyniki na poziomie 93-97 punktów..moje 1650 lepiej radzi sobie z nimi niz Twoja 1625??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie kupilem Benq 1650.

Chyba jedna serja im nie wyszla, kupilem nagrywarke wchodze do domu podlaczam a tu niechce mi tacka wyjechac. Pojechalem odrazu do servisu i odrazu wymiana na nowa( ta co oddawalem zaznaczylem zeby nie wcisneli mi tej samej) Wchodze do domu podlaczam i to samo tacka nie wyjezdza. W koncu w servisie sprawdzili nastepna i dzialala.

 

Czy wam tez jak macie wlozona plyte ale z niej nie kozystacie lampka caly czas sie pali ?? Wczesniej mialem LG, SAMSUNGA i tam dioda palila sie tylko wtey jak byl odczyt z cd, po chwili jak sie juz nie korzystalo z cd to gasla a tu mi sie caly czas pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm a to powiem Ci dziwne..bo moje nagrane TTH (predkosc 4x oraz 8x) maja wyniki na poziomie 93-97 punktów..moje 1650 lepiej radzi sobie z nimi niz Twoja 1625??

Nagrywalem je na obu nagrywarkach z sygnaturki + jedna na jakims liteonie i jakos wszystkie byly gowniane.

Moze przypadek - patrz trafilem na paczke zwalonych plyt - tyle ze to statystycznie malo prawdopodobne zeby wszytkie byly tak kiepskiej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie kupilem Benq 1650.

Chyba jedna serja im nie wyszla, kupilem nagrywarke wchodze do domu podlaczam a tu niechce mi tacka wyjechac. Pojechalem odrazu do servisu i odrazu wymiana na nowa( ta co oddawalem zaznaczylem zeby nie wcisneli mi tej samej) Wchodze do domu podlaczam i to samo tacka nie wyjezdza. W koncu w servisie sprawdzili nastepna i dzialala.

Juz gdzies spotkalem sie z takim przypadkiem, wiec jesli Ty trafiles na 2 takie sztuki, to pewnie taka seria wyszla.

 

Czy wam tez jak macie wlozona plyte ale z niej nie kozystacie lampka caly czas sie pali ?? Wczesniej mialem LG, SAMSUNGA i tam dioda palila sie tylko wtey jak byl odczyt z cd, po chwili jak sie juz nie korzystalo z cd to gasla a tu mi sie caly czas pali.

Wypadaloby, przeczytac troche ten watek. To pytanie bumerang. Ciagle powraca.

Odpowiadam:

TAK

Dioda swieci się, gdy plyta znajduję się w napędzie. Mruga, gdy nagrywarka odczytuje dane lub je nagrywa. Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy lepiej wziac wersje BOX za 170zł czy OEM za 150zł? czy obydwie wersje sa tak samo dobrze obsługiwane przez serwis BENQ (nie pluja sie ze nia ma pudełka itp)? oczywiscie chodzi o DW 1650

Edytowane przez Yachuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos z uzytkownikow 1650 ma problemy z nagrywaniem plyt audio z OverBurning'iem ??

 

u mnie praktycznie kazda plytka wysypuje sie pod koniec operacji w najlepszym przypadku przed przejsciem do leadout'a, nastepnie informacja o niepowodzeniu, czy moj przypadek jest wyjatkiem czy komus sie to juz zdarzylo ? przetestowalem na kilku wersjach nero i na roznych sterach MOBO, bios upowany do BCDC

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy lepiej wziac wersje BOX za 170zł czy OEM za 150zł? czy obydwie wersje sa tak samo dobrze obsługiwane przez serwis BENQ (nie pluja sie ze nia ma pudełka itp)? oczywiscie chodzi o DW 1650

Jezeli uwazasz, ze warto 20zl doplacac do pudelka i napisu BenQ na panelu to bierz boxa :D Ja wybralem wersje oem bo te [ciach!]lki nie byly dla mnie az tyle warte. Wazne co nagrywarka ma w srodku (a wersja box i oem ma to samo :) ) Odnosnie braku pudelka do wersji oem to oczywiscie, ze sie nie pluja bo BenQ go nie daje po prostu. A jezeli chodzilo Ci o wersje box i brak pudelka przy reklamacji to nie wiem jak ta sprawa wyglada. Jak kupuje produkt boxowany to pudelko zawsze zachowuje by w razie reklamacji serwis nie mial sie do czego przyczepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos z uzytkownikow 1650 ma problemy z nagrywaniem plyt audio z OverBurning'iem ??

 

u mnie praktycznie kazda plytka wysypuje sie pod koniec operacji w najlepszym przypadku przed przejsciem do leadout'a, nastepnie informacja o niepowodzeniu, czy moj przypadek jest wyjatkiem czy komus sie to juz zdarzylo ? przetestowalem na kilku wersjach nero i na roznych sterach MOBO, bios upowany do BCDC

 

pozdrawiam

Chodzi o overburning plyt DVD czy CD?

 

Jesli DVD, to Nero nie radzi sobie z benkiem, trzbeba najpierw zrobic obraz np. w Nero a pozniej wypalic w ImgBurn 1.1.0.0.

Jesli chodzi o plyty CD, to jeszcze nie bawilem sie w overburning. Ale sprobuj zrobic obraz i wypalic przez ImgBurn. Bo moze faktycznie i plyt CD, tez nie bedzie nadpalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam ten cały topik stwierdzam jednak ze BenQ jest taki see

jak produkt Low-END ,a nie sredni ,raz chula prawie wsio raz kapa

problemów zaczyna być mase

 

jednak mniej chochlików ma NEC czy LiteON(Sony)

sam mam Neca(DVD/RW) i co tu dużo pisać ,nagrywam na najtańszym nośniku typu Blubop, Omega ,Hawk.. CD/DVD+/-

czyli sam syf od prawie 2 latek - każda płytka sycii jak mięta no problem i tak ma być ,zero skopanych płyt ;odpukać i to jest wyznacznikiem napędu ,a wy tu nagrywacie na firmowym CD/DVD i macie problemy ?? dziwne bardzo - ktoś podzieli ze mną tę opinię NEC czy zostane zjechany przez konkurencję ihihi

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam ten cały topik stwierdzam jednak ze BenQ jest taki see

jak produkt Low-END ,a nie sredni ,raz chula prawie wsio raz kapa

problemów zaczyna być mase

 

jednak mniej chochlików ma NEC czy LiteON(Sony)

sam mam Neca(DVD/RW) i co tu dużo pisać ,nagrywam na najtańszym nośniku typu Blubop, Omega ,Hawk.. CD/DVD+/-

czyli sam syf od prawie 2 latek - każda płytka sycii jak mięta no problem i tak ma być ,zero skopanych płyt ;odpukać i to jest wyznacznikiem napędu ,a wy tu nagrywacie na firmowym CD/DVD i macie problemy ?? dziwne bardzo - ktoś podzieli ze mną tę opinię NEC czy zostane zjechany przez konkurencję ihihi

pozdro

Bez sensu Timotei :mur:

Twój post powinien być raczej tu umieszczony Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

A tak piszesz w topic'u gdzie udzielają się posiadacze ww. modeli BENQów i gdzie Twoje wypowiedzi o NEC'u są bez sensu i nie na temat. Niczego do właściwego tematu, nie wnosisz robisz tylko śmietnik.

A co do wypalania na tanich nośnikach na BENQ też są opinie podzielone - ja na razie nie miałem na razie żadnych problemów.

Czasem tanie nośniki są ogólnie beznadziejne niezależnie od tego na czym wypalane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wheelerfan chcesz kontynuować prywatne zdanie prosze na PW

regulaminu nieznasz ??

 

poprzedni mój post jest tylko polemiką częściowym stwierdzeniem/podsumowaniem marki BenQ i mitu jaki ona ma na forum - że jaka ona AH i EH

 

mam troszkę inne zdanie na temat tanich nośników i tak zostawmy

czekajmy na następne problemy z BenQ userów które bedą potwierdzeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem BenQ 1650 dopiero od dziś, niespecjalnie ją jeszcze sprawdziłem, ale co mnie mile zaskoczylo zaraaz po włączeniu kompa to to, że ma już wgrany FW BCDC :)

Może to jakaś nowa seria...

 

Nagrałem kilka plytek DVD+R (TDK) i dwie CD (Omega), jak do tąd żadnych problemów. Może nie będę musiał pisać o ew. problemach :wink:

 

Czy ktoś z nowych nabywców też ma na starcie BCDC ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...