Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

Uff cały dzień spędziłem aby przeczytać wszystko w topiku "Jaka nagrywarka".

 

Wybór widzę jeden: BENQ 1650 - dostępna już za 165zł.

 

Ale ale - ostatnio padały posty o awariach - CO POSIADACZE TEGO CUDEŃKA NA TO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chce zmienić nagrywarkę i szukam gdzie się da 1640-tki, niestety już niewiele tego jest :/

Moses2 - dlaczego akurat -50 wybrałeś? :) Tu i ówdzie widać lekkie grymasy przy tym modelu - patrząc oczywiście na świetnego poprzednika (40).

 

___

Kilka dni przeglądałem różne fora, polskie, a teraz zwracam się ku zagranicznym, powiązanym z tymi znanymi site'ami o tematyce wypalarek i muszę przyznać, że nie wiem już nic. U nas naprawdę da się wyczuć jakoby 40 była lepsza od 50. Tam natomiast ludzie radzą, żeby brać 50.

55 mnie nie interesuje - LS to bajer, jak to kupie to mnie będzie kusić, żeby kupować płytki z LS, a to zbędny dodatek (mam przecież mazak :P).

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moses2 - dlaczego akurat -50 wybrałeś? :) Tu i ówdzie widać lekkie grymasy przy tym modelu - patrząc oczywiście na świetnego poprzednika (40).

Ponieważ 50 wypala podobno obrazy płyt zabezpieczone z securom - I TO JEJ DUŻA PRZEWAGA - atesty prawie takie jak 40 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tylko brać 1650. Sam sobie taką sprawiłem za 154zł na Allegro. Modelu 1640 już się nie opłaca kupować. Już nie produkują tego modelu i trudno go dostać a w dodatku jest dużo droższy od 1650 i już nie będzie do niego aktualizacji firmware. A 1650 jest nowym modelem i wszystko przed nim. Jest to naprawde dobra nagrywarka. Jedyna słuszna. Polecam wszystkim którzy nie wiedzą co kupić. A jeżeli chodzi o model 1655 z Lightscribe to moim zdaniem jest to zabawka dla dzieci. Niepotrzebny gadżet po co to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykrością muszę powiadomic, że nastąpił problem z Benkiem. Mianowicie posiadam płytę CD-RW 24X Memorex i niestety nie mogę jej skasować na tej nagrywarce. Wyskakuje błąd "Incompatible Medium Installed" Co jest grane? Próbowałem kasować w Nero, Alkoholu, i nie da się skasować płyty. Zawiodłem sie troche na tym Benku. Co może być przyczyną tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to z leksza śmieszne. Inne nagrywarki nagrywają bez przeszkód. Zmieniłem firmware na BCDC myślałem, że to pomoże, ale też nic. Na Lgikach takich problemów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tylko brać 1650. Sam sobie taką sprawiłem za 154zł na Allegro. Modelu 1640 już się nie opłaca kupować. Już nie produkują tego modelu i trudno go dostać a w dodatku jest dużo droższy od 1650 i już nie będzie do niego aktualizacji firmware. A 1650 jest nowym modelem i wszystko przed nim. Jest to naprawde dobra nagrywarka. Jedyna słuszna. Polecam wszystkim którzy nie wiedzą co kupić. A jeżeli chodzi o model 1655 z Lightscribe to moim zdaniem jest to zabawka dla dzieci. Niepotrzebny gadżet po co to??

 

...

 

Jest to z leksza śmieszne. Inne nagrywarki nagrywają bez przeszkód. Zmieniłem firmware na BCDC myślałem, że to pomoże, ale też nic. Na Lgikach takich problemów nie ma.

No cóż nie ma nagrywarek idealnych. A że na Lgikach problemu z tym nie ma nie gwarantuje, że nie będzie problemu z czym innym.

Obawiam się jednak, że Twoje zastrzeżenia nie wystarczą aby n.p. domagać się wymiany na inny egzemplarz czy zwrotu pieniedzy i dołożyć i kupić LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienia mu na inny model i bedzie dalej mial ten problem. To najprawdopodobniej jest wina wszystkich egzemplarzy. Kup sobie inna RW. Niech czeka na lepsze czasy, czy na wyjscie FW, ktore poprawi tego buga :)

 

Ja zauwazylem w swoim benq dziwne zachowanie.

Korekcja błedów czasem płata w nim figle. Mam 2 plyty MSonic z filmem. Nagrana jakos rok temu na moim LG.

Pozyczylem plyte kolezance, przynosi mi z powrotem, ze nie dziala Jej. Sprawdzala u kolegi, tez nie dziala.

Wziąłem do domu sprawdzilem na LG, wszystko gra. Wsadzilem do Benq, jedna plyta odczytana druga nie... Zrobilem test jakosci. Wyszlo 0 punktów. Czyli plyta do kosza, mimo ze LG ją czyta.

Zgralem filmy na inne CD. Na drugi dzien przed pozegnaniem tych wadliwych plyt wsadzilem znowu do Benka i odczytal bez najmniejszego klopotu :)

Wiec sam juz nie wiem, w czym byl problem. Czy to byl tylko jego grymas, ze dzien wczesniej nie dawal rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykrością muszę powiadomic, że nastąpił problem z Benkiem. Mianowicie posiadam płytę CD-RW 24X Memorex i niestety nie mogę jej skasować na tej nagrywarce. Wyskakuje błąd "Incompatible Medium Installed" Co jest grane? Próbowałem kasować w Nero, Alkoholu, i nie da się skasować płyty. Zawiodłem sie troche na tym Benku. Co może być przyczyną tego?

dzis rano nawet dla Ciebie szukałem tego problemu na cdrinfo.pl ale nie moglem odnalezc..cos takiego komus sie tez zdarzylo i sie okazalo ze winny byl windows..jakis plik/wpis etc..poszukaj na gogle.pl i na cdrinfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ludzie to w takim razie z innej beki - bo mało o tym piszecie:

Rozmiar bufora benq:

 

1. Czy 2MB to nie zbyt mała - moja poczciwa CDRW liteka ma 2MB - i widzę że ten BEnq też ma tylko 2MB - czy to nie za mało?

 

2.Jak się spisuje w praniu buforek tej nagrywary (model 50) -- tzn poodpalane programy typu firefox,p2p itp i nagrywanie w tle neronem na tej nagrywarce - bufor skacze?, opróznia się?, łąduje odnowa ten słupek bufora? - podzielcie sie wrażeniami na ten temat

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beńki i to starsze modele grymaszą tak przy 1/3-1/4 płyt rw..nie maja ich w epromie i albo nie widzą ich wcale albo nie potrafią skasowąc...czy to jednak jest aż taaaaki ogromny błąd?

płyty są bardzo tanie a więcej zaoszczędzisz na dobrym zapisie beńków-mniej płyt trafi do kosza :wink:

 

Jest to z leksza śmieszne. Inne nagrywarki nagrywają bez przeszkód. Zmieniłem firmware na BCDC myślałem, że to pomoże, ale też nic. Na Lgikach takich problemów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ludzie to w takim razie z innej beki - bo mało o tym piszecie:

Rozmiar bufora benq:

 

 

2.Jak się spisuje w praniu buforek tej nagrywary (model 50) -- tzn poodpalane programy typu firefox,p2p itp i nagrywanie w tle neronem na tej nagrywarce - bufor skacze?, opróznia się?, łąduje odnowa ten słupek bufora? - podzielcie sie wrażeniami na ten temat

 

pzdr

 

U mnie bufor czasmi skacze do 25% ale przy normalnym uzytkowaniu kompa.Ogólnie trzyma się na poziomie 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skacze bo masz włączone WOPC..nie siejmy propagandy że BenQ ma za mały bufor ok??

CZyli 2MB co było normą dla CDRW - jest normą dla DVDRW ?? - jakoś z lekka mało mi się wydaje - skoro niektóre CDRW miały nawet 8MB :( ... Edytowane przez Moses2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o tym na innym topiku, ale może tutaj ktoś mi pomoże.

 

Otóż mam nową 1655 i już na starcie jest problem. Nie chce otworzyć się szuflada! Ani ręcznie, ani nijak!

Czego to jest wina? Komputer ją widzi, ale otworzyć nie chce. Czy to wina sterowników, czy może trzeba ją po zakupie najpierw jakoś odbezpieczyć? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o tym na innym topiku, ale może tutaj ktoś mi pomoże.

 

Otóż mam nową 1655 i już na starcie jest problem. Nie chce otworzyć się szuflada! Ani ręcznie, ani nijak!

Czego to jest wina? Komputer ją widzi, ale otworzyć nie chce. Czy to wina sterowników, czy może trzeba ją po zakupie najpierw jakoś odbezpieczyć? :cry:

Sprawdź na innym molexie. Może styku nie ma?

Jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZyli 2MB co było normą dla CDRW - jest normą dla DVDRW ?? - jakoś z lekka mało mi się wydaje - skoro niektóre CDRW miały nawet 8MB :( ...

8MB dla CDRW było norma za czasów kamienia łupanego :? a dokładniej w latach ok. roku 2000..wtedy jeszcze nie było BurnProofa i każdy MB sie liczył w CDRW, aby przypadkiem nie nastapiła przerwa w przesyłaniu danych i płytka CD za 10 zeta nie wyladowała w koszu...a potem znów zjechano na 2MB gdyz płytki sie juz nie psuły więc nie było sensu pakować sie w większe koszta dla IDEI..

 

i tak jak napisałeś sam..8MB miały NIEKTÓRE CDRW i to w czasach przeze mnie omawianych..wiekszość miała 2MB i smigała wystarczająco dobrze (nawet bez BurnProofa)

 

EDIT------------

po drugie pamiętaj że w czasach CDRW norma były dyski 5400rpm (7200 to była elita) i 2MB cache..teraz przy dyskach 7200/10000 rpm i 8/16MB cache są na tyle szybkie że im to rybka dodatkowe MB w CDRW :)

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o tym na innym topiku, ale może tutaj ktoś mi pomoże.

 

Otóż mam nową 1655 i już na starcie jest problem. Nie chce otworzyć się szuflada! Ani ręcznie, ani nijak!

Czego to jest wina? Komputer ją widzi, ale otworzyć nie chce. Czy to wina sterowników, czy może trzeba ją po zakupie najpierw jakoś odbezpieczyć? :cry:

Weź spinasz do reki, rozegnij go, tak aby uzyskac prosty dlugi drucik i wsadz do dziurki w przednim panelu nagrywarki i mocno wcisnij do srodka. Tacka powinna lekko sie wusunac.

Moze cos gdzies zahacza i po tym zabiegu sie odblokuje. Jesli nie pomoze, to bedziesz musiala odeslac do serwisu, niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykrością muszę powiadomic, że nastąpił problem z Benkiem. Mianowicie posiadam płytę CD-RW 24X Memorex i niestety nie mogę jej skasować na tej nagrywarce.

Też to przemaglowałem, konkluzja jest taka: tego nośnika firmware nagrywarki nie zna i na dziś nic się z tym nie da zrobić. Podobny problem miałem z Verbatimem 10x. Ale wiele innych typów CD-RW rozpoznaje i zapisuje bez problemu, np. Verbatim 24x działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a powiedzcie mi:

 

1. Jak działają benki - gd yw czasie nagrywania - w tle chidz przeglądarka, gg i np jakiś p2p - ktoś na górze miał problema że bufor się opróżniał itp. A jakie są wasze odczucia ?

 

2. Jakie plytki na bazie doswiadczen pod niego polecacie konkretne - takie które będą łączyły niską cenę z niezawodnością po latach - DVD-R, DVD-RW, DVD+R i DVD+RW?

 

3. Jaką prędkość nagrywania polecacie - łączącą krótki czas oczekiwania (rozumiem że x8 to około 30 minut tak?) z dobrym jej wypaleniem ;)

 

 

PS: Benq 1650 za 150 zeta (z kosztami transportu cena) już jest w drodze do mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD.1 Uzycie procka podczas nagrywania nie przekracza u mnie 20%, wiec spokojnie mozna zajac sie innymi rzeczami (wszystko chodzi dobrze).

AD.2 Na razie mialem w swoich rekach tylko TDK-/+ 8x/16x i Sony -/+ 8x i najlepiej pala mi sie TDK +

AD.3 Ja wypalam 8x - caly proces trwa 8-10 minut.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak działają benki - gd yw czasie nagrywania - w tle chidz przeglądarka, gg i np jakiś p2p - ktoś na górze miał problema że bufor się opróżniał itp. A jakie są wasze odczucia ?

przy nagrywaniu 4-8x bez problemow moge robic cokolwiek o ile nie zajezdza dysku (odpada masywne kopiowanie), ani nie zrzera stale wiecej niz 70-80% procesora (testy prime odpadaja ;) )

Na ogol przy wypalaniu ogladam cos (zwykle anime) + w tle chodza 2 klienci torrenta, emule, antyvir, firewall, monitory sieci i pare innych cudactw i nie mam problemow z buforem.

 

2. Jakie plytki na bazie doswiadczen pod niego polecacie konkretne - takie które będą łączyły niską cenę z niezawodnością po latach - DVD-R, DVD-RW, DVD+R i DVD+RW?

DVD+RW posiadam 3 sztuki TDKx4 kupione za ok 4zl sztuka. Jak narazie chodza bez zarzutow (po ok 5-6 nagran na kazda)

DVD+R uzywam TDK x8 oraz Verbatim x8 i x16

W zasadzie jakosciowa wypadaja podobnie cenowo tez ok 1.5 zl szt. w cake 25/50.

Ostatnio kupuje wylacznie Verbatimki - trafilem na podrabiane TDK na ktore szkoda mi kasy ....

 

W zasadzie uzywam wylacznie '+' wiec o '-' nie bede sie wypowiadal.

 

3. Jaką prędkość nagrywania polecacie - łączącą krótki czas oczekiwania (rozumiem że x8 to około 30 minut tak?) z dobrym jej wypaleniem ;)

4x - ok 13 min

8x - ok 9min

16x - ok 6,5 min - uzywana wylacznie do testow, osobiscie nie polecam wypalania na tej predkosci.

 

Na predkosciach posrednich (6x i 12x) przejechalem sie na wczesnym firmware NEC'a i nadal im nie ufam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś się wypowiadałem w dziale o wypalarkach, ale mój benek zmusił mnie do kolejnego zapytania.

Otóż mój problem przedstawia się następująco:

chcąc przegrać dowolną płytkę DVD robiąc Image, bądź też przepalając bezpośrednio z innego cdromu ZAWSZE mam błąd w 98/99 procencie wypalania- opis błędu do loga

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tolek

 

 

Windows XP 5.1

IA32

WinAspi: -

ahead WinASPI: File 'C:\Program Files\Ahead\Nero\Wnaspi32.dll': Ver=2.0.1.74, size=164112 bytes, created 2004-10-26 16:35:32

Nero Version: 6.6.0.9

Internal Version: 6, 6, 0, 9h

(Nero Express)

Recorder: < Image Recorder> Version: Not available - HA -1 TA 0 - 6.6.0.9

Adapter driver: <Virtual Device> HA -1

Drive buffer :

CD-ROM: <BENQ DVD DD DW1640 >Version: BSNB - HA 1 TA 3 - 6.6.0.9

Adapter driver: <nvatabus> HA 1

 

=== Scsi-Device-Map ===

DiskPeripheral : SAMSUNG SP1213C SV10 si3112r Port 0 ID 0 DMA: Off

CdRomPeripheral : TOSHIBA DVD-ROM SD-M1912 nvatabus Port 1 ID 2 DMA: Off

CdRomPeripheral : BENQ DVD DD DW1640 nvatabus Port 1 ID 3 DMA: Off

 

=== CDRom-Device-Map ===

TOSHIBA DVD-ROM SD-M1912 E: CDRom0

BENQ DVD DD DW1640 F: CDRom1

=======================

 

AutoRun : 1

Excluded drive IDs:

WriteBufferSize: 83886080 (0) Byte

ShowDrvBufStat : 0

BUFE : 0

Physical memory : 1023MB (1048048kB)

Free physical memory: 670MB (686148kB)

Memory in use : 34 %

Uncached PFiles: 0x0

Use Inquiry : 1

Global Bus Type: default (0)

Check supported media : Disabled (0)

 

7.3.2006

DVD-Copy on the fly

13:40:39 #1 Text 0 File Reader.cpp, Line 127

Reader running

 

13:40:39 #2 Text 0 File Writer.cpp, Line 122

Writer Image Recorder running

 

13:40:39 #3 Text 0 File DVDCopy.cpp, Line 293

DVD Track-Information from source disc:

Media Type: DVD-R

S01 T01 Con 0x14 Start 0 Len 2286112 (gap 0) Blank 0 Res 0 Dmg 0 Open Trk 0 Mode TRM_DATA_MODE1 (0)

 

13:40:39 #4 Text 0 File DVDCopy.cpp, Line 406

Max -1 tracks of 1 allowed to copy

1: 0 - 2286112 = 2286112, TRM_DATA_MODE1, block size 2048, read opt 0 (no read options)

 

13:40:39 #5 Text 0 File Burncd.cpp, Line 3231

Turn on Disc-At-Once, using DVD media

 

13:40:40 #6 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 267

Last possible write address on media: 4718591 (1048:34.41, 9215MB)

Last address to be written: 2286111 (508:01.36, 4465MB)

 

13:40:40 #7 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 279

Write in overburning mode: NO (enabled: CD)

 

13:40:40 #8 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 445

>>> Protocol of DlgWaitCD activities: <<<

=========================================

 

13:40:40 #9 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 838

Setup items (after recorder preparation)

0: TRM_DATA_MODE1 (1 - Data (mode 1))

2 indices, index0 (150) not provided

original disc pos #0 + 2286112 (2286112) = #2286112/508:1.37

not relocatable, disc pos for caching/writing not required/not required, no patch infos

-> TRM_DATA_MODE1, 2048, config 0, wanted index0 0 blocks, length 2286112 blocks [image Recorder]

--------------------------------------------------------------

 

13:40:46 #10 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 1051

Prepare recorder [image Recorder] for write in CUE-sheet-DAO

DAO infos:

==========

MCN: ""

TOCType: 0x40; Session Closed, disc fixated

Tracks 1 to 1:

1: TRM_DATA_MODE1, 2048/0x00, FilePos 0 0 4681957376, ISRC ""

DAO layout:

===========

__Start_|____Track_|_Idx_|_CtrlAdr_|_RecDep__________

0 | lead-in | 0 | 0x41 | 0x00

0 | 1 | 0 | 0x41 | 0x00

0 | 1 | 1 | 0x41 | 0x00

2286112 | lead-out | 1 | 0x41 | 0x00

 

13:40:46 #11 Phase 65 File dlgbrnst.cpp, Line 1832

Burn process started

 

13:40:46 #12 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 2655

Verifying disc position of item 0 (not relocatable, no disc pos, no patch infos, orig at #0): write at #0

 

13:47:02 #13 SCSI -1128 File Cdrdrv.cpp, Line 1436

SCSI Exec, HA 1, TA 3, LUN 0, buffer 0x06B81000

Status: 0x04 (0x01, SCSI_ERR)

HA-Status 0x00 (0x00, OK)

TA-Status 0x02 (0x01, SCSI_TASTATUS_CHKCOND)

Sense Key: 0x03 (KEY_MEDIUM_ERROR)

Sense Code: 0x11

Sense Qual: 0x00

CDB Data: 0x28 0x00 0x00 0x22 0x07 0xE0 0x00 0x00 0x20 0x00 0x00 0x00

Sense Data: 0x70 0x00 0x03 0x00 0x00 0x00 0x00 0x12

0x00 0x00 0x00 0x00 0x11 0x00

 

13:47:02 #14 TRANSFER -25 File Reader.cpp, Line 382

Error reading data

 

13:47:02 #15 Text 0 File Reader.cpp, Line 385

Exception value: -1128

 

13:47:02 #16 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 228

all writers idle, stopping conversion

 

13:47:02 #17 Phase 67 File dlgbrnst.cpp, Line 1832

Burn process failed

 

 

Existing drivers:

File 'Drivers\nvatabus.sys': Ver=5.10.2600.0464 built by: WinDDK, size=82816 bytes, created 2004-09-02 14:24:38 (Adapter driver for src)

 

Registry Keys:

HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogon\AllocateCDROMs : 0 (Security Option)

Czy jakiś uprzejmy użytkownik mógłby mi wyjaśnić WTF z tym jest. Czy to się kwalifikuje na gwarę, czy może ja jestem jakiś nie teges?

Firmware aktualny, przegrywam w nero dostarczonym z napędem. Dotychczas udało mi się tylko 5 płyt dvd nagrać bezbłędnie, ale to zgrywałem na dvdrom filmy z dysku(ale tylko na verbatimy>na np. Active jet też był błąd). Płyty zwykłe nagrywa bez problemu.

Pozdrawiam i czekam na jakieś rady.

EDIT:

zmieniłem cdrom na master i stery do nforca i to samo jest>co zauważyłem to image potrafi zrobić z płytki którą sam nagrał, ale już z żadnej innej nie!

profilaktycznie odszukałem już paragon i gwarancję:)

Oto wynik z verbatim 8x nagrany "bezbłędnie">wypalanie z dysku twardego:

Dołączona grafika

 

Oto wynik z active-jet 8x nagrany z błędem ale potrafi odczytać niektóre z plików>wypalanie z dysku twardego:

Dołączona grafika

 

czy ktoś da więcej (prawie 2mln błędów)wrrrr

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolokan_PL - o Active-jetach pisałem wczesniej i miałem podobny wynik :D

Tak, activom można by wybaczyć ale verbatimom?

Pisałem o tym do serwisu(bo Benek ma serwis zewnętrzny) i odpisali:

Najprawdopodobnie płytki są zabezpieczone przed skopiowaniem .

Więc już sam nie wiem->w domu zrobiłem Image oryginalnych filmów dvd i da się zrobić. Więc może to płytki od kumpli są zepsute?Tylko czemu aż tak duża ich ilość?

 

Może zaproponujecie jakiś test na tą wypalarkę coby ją sprawdzić na 100%?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich szanownych Panów, tak czytam i czytam ten topic i wysówa mi sie na myśl pytanie -> Może jest jakaś dostepna nagrywarka DVD, która będzie PEWNA ! SOLIDNA ! przy której nie będzie tyle problemów ? Wnioskując z tego co tu je napisane wole dopłacić i kupić POŻĄDNĄ nagrywarke, tylko czy coś takiwego na chwile obecną istnieje ? Jakieś propozycje ? (żeby nie zaśmiecać topica innymi nagrywarkami piszcie na priva).

Pozdrawiam Skuciol....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, o co chodzi z tymi płytkami DVD z plusem i z minusem ? nie czaje tego zupełnie DVD-R, DVD+R :| ?? czym to sie je ?? :]

 

te artykuly powinne wyjasnic czym sie one roznia:

2004966[/snapback]

[...CIACH...]

Może jest jakaś dostepna nagrywarka DVD, która będzie PEWNA ! SOLIDNA ! przy której nie będzie tyle problemów ? Wnioskując z tego co tu je napisane wole dopłacić i kupić POŻĄDNĄ nagrywarke, tylko czy coś takiwego na chwile obecną istnieje ? Jakieś propozycje ?

[...CIACH...]

 

IMHO jakiej nagrywarki bys nie kupil, to nikt Ci nie da gwarancji ze bedzie ona w 100% sprawna chocby przez okres gwarancji. Zawsze znajda sie modele, ktore nie wytrzymaja tego czasu.

BenQ produkuje nagrywarki charakteryzujace sie (jak mozna wywnioskowac po lektorze calego tematu) bardzo dobra jakoscia zapisu na plytach rozsadnej jakosci. Niestety bywaja z nimi problemy: w szczegolnosci sporo 1640 trafilo do servisow ... Kupujac 1650/1655 masz nadzieje ze chlopaki z BenQ wyciagneli wnioski z ilosci reklamacji i tym razem zrobili wypalarki solidniej (na razie wyglada na to ze tak jest ale czas pokaze).

 

Jak masz nadwyzke kasy to kup sobie plextora (drogie i posiadajace bardzo trwaly laser - przy okazji sie rzadko psuja) ale IMHO nie powalaja na kolana jakoscia zapisu ... Jakby nie patrzec Plextor zna sie na cd, a na dvd nie bardzo ...

 

Zastanow sie co jest dla Ciebie wazniejsze: dobrze nagrane plytki, ktore maja szanse przetrwac sporo lat, czy tez nagrywarka, z ktore nie bedzie problemow (bycmoze ...).

 

Zdecydowalem sie kupic NEC 3250 (bezawaryjny) i BenQ 1625 (raz juz servisowany) i jakos nie narzekam.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...