Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

@Konar:

 

Nie bawiłem się w firmwarem wyszedłem z założenia skoro kupuję teraz nagrywarkę która jest już trochę na rynku z w miarę nowym firmware do tego nagrywam na jakościowo dobrych płytach to nie powinno być takich problemów. Zresztą i tak nie mam już żadnych płyt na 10 kupionych 6 się skopało jestem z lekka pod denerwowany delikatnie rzecz ujmując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie glupie pytanko ;)

 

Kupilem wlasnie DW 1650 i wszystko wydaje sie ok. W miare szybko wypala DVD. Dzis wypalilem 2 plyty TDK DVD-R x16 i nie pokojilo mnie to ze podczas wypalania poziom buforu co jakis czas spadal do 23% ,51% ale po chwili wracal do normalnego poziomu 96-98%. Czy to jest normalne z tym buforem. Przy CD-RW nie pamietam zeby cos takiego sie dzialo. FW nie aktualizowalem. Mam teraz BCFC. Czy warto wgrac nowy. Oraz czy mozna bezpecznie wgrac BIOS jak jest podpiety pod Sec IDE jako SLAVE ?

omg :mur: :mur: :mur: :mur: było 1000 x..to jest WOPC..a sam szukaj dalej :mad:

 

Jak sie okazuje 004 palone na 8x też mogą być niezłe. Nagrałem ich kilka. Przetestowałem dwie z nich. Wyszło mi 98 i 99%, z tym, że przez przypadek skasowałem 98% i już mi się nie chciało robić testu drugi raz.

ten wynik jest NIEMOŻLIWY do osiągnięcia..coś Ci się wali :? po pierwsze wygląda tak jakby nagrywarka nie zwracała Ci w ogóle wartości PIF..nie wiem dlaczego :? po drugie ustawiłeś niby 8x prędkośc skanowania a przeskanowało ci 0.69x ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg :mur: :mur: :mur: :mur: było 1000 x..to jest WOPC..a sam szukaj dalej :mad:

...

Jakoś nie bardzo, bo po wyłączeniu i tak „lata”, zresztą omawiali to już kilka ładnych razy na CDRInfo.

 

...

ten wynik jest NIEMOŻLIWY do osiągnięcia..coś Ci się wali :? po pierwsze wygląda tak jakby nagrywarka nie zwracała Ci w ogóle wartości PIF..nie wiem dlaczego :? po drugie ustawiłeś niby 8x prędkośc skanowania a przeskanowało ci 0.69x ??

Z takich śmiesznych rzeczy to proszę 99:

 

Dołączona grafika

 

 

Ba a płyta nawet weryfikacji nie przeszła nie mówiąc już o próbie zgania danych :/

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo, bo po wyłączeniu i tak „lata”, zresztą omawiali to już kilka ładnych razy na CDRInfo.

jakoś mi po wyłaczeniu nie lata (tzn lata ale w zakresie 75-99%), więc może po prostu zje....chana nagrywarka ;)

 

Twoj wynik ok moze byc że się nie zgrywa, ale jego po pierwsze i najwazniejsze byl robiony 0,69x i coś tu już nie teges :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś mi po wyłaczeniu nie lata (tzn lata ale w zakresie 75-99%), więc może po prostu zje....chana nagrywarka ;)

Wyłączenie WOPC wpływa bardzo nie dobrze na jakość nagrywania DVD.

 

Twoj wynik ok moze byc że się nie zgrywa, ale jego po pierwsze i najwazniejsze byl robiony 0,69x i coś tu już nie teges :?

Co za różnica czy tam sobie pisze 8x i 99 skoro równie dobrze mogło by być 1x i 0 bo płyta się do śmieci tylko nadaje :/ Eh wkurzyłem się na swojego Benka zaraz na serwis go wywalam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorry za post pod postem ale uważam iż może być to przydatne, tak więc skrócę tutaj moje boje z Benkiem które prowadziłem wraz z chłopakami z CDR-Info w nadziei iż jak ktoś będzie miał podobną sytuację znajdzie tu rozwiązanie:

 

No więc miałem ogromny problem z wypalaniem płyt DVD jakakolwiek próba kończyła się fiaskiem, próbowałem na trzech różnych firm nośnikach od Verbatima przez Esperanze po Titanium. Płyty nie przechodziły weryfikacji w Nero a co za tym idzie zgranie z nich danych było praktycznie nie możliwe. Sprawa byłą o tyle poważna gdyż skopałem 12 płyt po kolei, więc nie może być mowy o przypadku. Oprócz zmiany nośników próbowałem również wszystkich „trików” takich jak:

 

1. Zmiana Biosu

2. Zmiany kanałów

3. Zmiany taśmy

4. Różne sterowników IDE dla mobo

5. Odkręcenie sprzętu (mowa oczywiście o O/C)

6. Nagrywania z różnych dysków (IDE/SATA)

7. Nagrywania na rożnych nośnikach

8. Nagrywania z różnymi prędkościami

9. Bez oraz z Force ASPI

10. Różne kombinacji na kanale jako Master/Slave oraz z napędem/HDD jak i sama nagrywarka.

 

Gdyż już byłem gotów oddać nagrywarkę na gwarancję postanowiłem ostatni raz spróbować gdyż zostały mi jeszcze dwie płyty a i jak to z gwarancją bywa szybko bym nie odstał napędu z powrotem a miejsca na HDD brakowało. Gdyż nie widziałem sensu dalej nagrywać w takiej konfiguracji jak do tej pory postanowiłem coś zmienić, a było to:

 

1. Zmieniłem po raz kolejny taśmę

2. Przestawiłem zworkę z Cabel-Selekt na Master

 

Ku mojemu zdziwieniu, płyta nagrała się poprawnie bez marudzenia, a wiec wyciągnąłem moją ostatnią płytę która również nagrała się bez problemów. Szybko pobiegłem do sklepu po jeszcze kilka płyt i one również nagrały się jak należy, tak więc mój problem został rozwiązany. Co konkretnie było przyczyną tego nie wiem, wiem tylko iż musiała byto jedna z wyżej wymienionych czynności gdyż nic innego nie zmieniałem. Podsumowując cóż szoda trochę tych zmarnowanych płyt ale pocieszam się tym iż nagrywarka działa już jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.jestem szcześliwym posiadaczem DW1655.mam pytanie.Czy ten najnowszy firmware BCHB jest najlepszy?Czy moze ktorys starszy sie lepiej sprawuje.pozdr

W wypadku DVDRW im nowszy bios tym lepiej, bo posiada nowe strategie zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Ja dodam tylo tyle że nagrywarki CD też nie lubiały jak widac DVD także zworki na slave :-|

Swoją drogą że nigdy nie dawałem specjalnie Cabel-Selekt, pech chciał że mało miejsca w budzie było i na chybił trafił wsadzałem zworkę (bo żadnej nie było) i trafiłem akurat w Cabel-Selekt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problemik z nagrywarką benq 1650 a mianowicie jakiś czas temu (ok miesiąca) nagrywarka przestała czytać płyty cd i pojawiały się błedy crc. Zaniosłem nagrywarke do sklepu i wyslali ją do serwisu. Po miesiącu ide odebrać nagrywarke, jade do domu i co sie okazuje na karcie naprawy pisze że nagrywarke wymienili (SWAP) ale z przodu jest tak jakby nadpalona a w dodatku tacka wogule nie chce wychodzić. No to kanał myśle, dzwoniłem do serwisu do Zabrza powiedzieli że mam ją wsyłać spowrotem - już mnie krew zalewa czekam miesiąc teraz znowu chyba troche poczekam :mur:

Moja nagrywarka którą im wysłali nie miała żadnych praktycznie śladów użytkowania gdyż była dopiero co kupiona a dają mi jakby ją ktoś przypalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może troche nie na temat ale nie wiedziałem gdzie ten muj problem umiesci a że dotyczy w jakims stopniu nagrywarki benq to zamieszczam tutaj.

 

Wczoraj ok godz 18 zamówiłem w apollo nagrywarke benq DW1650, wszystko ładnie pieknie nagrywarka została zamówiona, potem miałem czekać na emaila z apollo z linkiem potwierdzającym zamówienie, mail doszedł klikłem na link otworzyła sie stronka apollo i pisało ze zamówienie zostało przyjete czyli wszystko ok, tylko teraz nie wiem co jest bo od wczoraj apollo mi juz nic nie przysyła żadnych maili z tym co się teraz dzieje z moim zamówionym towarem ( np komputronik jak kupywałem chłodzenie na proca cały czas mnie zasypywał mailami z tym co sie teraz dzieje z moim zamówieniem) a tu ciasza, przecież ten benq jest na stanie to nie wiem czemu o niczym mnie nie informuja, a moze za puzno złozyłem zamówienie i nikt go nie przyją ? może jeszcze raz mam kliknać na ten link z potwierdzeniem zamówienia? Help może ktoś zamawiał z was już coś w apollo i wie jak to tam działa ? nagrywarke chciałem dostać w sobote a tu zonk chyba będzie :-|

 

Treść 1 maila:

 

PROSIMY NIE USUWAĆ NUMERU ZAMÓWIENIA Z POLA "SUBJECT" (TEMAT) !!!

 

Identyfikator zamówienia: 2006062211509911780307

 

To jest wiadomość potwierdzająca złożenie zamówienie.

Jeżeli Pan/Pani NIE ZAMAWIAŁ(A) poniższych pozycj prosimy zignorowć tą wiadomość.

 

W celu potwierdzenia zamówienia ODEŚLIJ tę wiadomość do NADAWCY lub

KLIKNIJ (lub skopiuj do paska adresu w przeglądarce) poniższy link:

 

Treść zamówienia

NAZWA JM VAT CENA NETTO CENA BRUTTO ILOŚĆ WARTOŚĆ

Nagrywarka DVDR BenQ DW1650 OEM szt. 22% 110.66 135.00 1 135.00

WARTOŚĆ CAŁKOWITA 135.00

 

--

Copyright © APOLLO Sp. z o.o. http://www.apollo.pl/

Regulamin Sklepu Internetowego http://www.apollo.pl/store/rules

Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ) http://www.apollo.pl/store/faq

 

 

OK juz wiem na stronie apollo wszystko mi pisze co i jak z moim towarem sory za posta :oops: ;]

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wypadku DVDRW im nowszy bios tym lepiej, bo posiada nowe strategie zapisu.

z tym można by polemizować :P to nie do końca tak jest. Np. w 1650 nadal chyba najlepszym biosem jest BDCD, mimo iż są już 2 nowsze B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam taki problem.. W moim BenQ 1640DW nie wysuwa sie tacka. Sam naped jest wykrywany w biosie i w windowsie. Wczoraj wszystko bylo ok, nic przez ten czas nie kombinowalem... teraz chce nagrac plytke czy cos a tu zonk. Opcja 'wysun' z poziomu windy nie dziala, przez zaladowaniem windy tez nie da sie wysunac. Podczepilem na jego miejsce stara cdrw LiteOn i wszystko dziala.... Nagrywarka ma ~2 miechy.

Jakies pomysl ? Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Benq 1650 i oczywiście mam z nim problem:

 

Nagrywarka nie chce mi wypalać płyt z danymi ... wypaliłem dzisiaj ale niestety odtworzyć nie mogłem tej płyty :/ ... wypalałem niedawno audio-cd... wkładam płyte do napędu w aucie i oczywiście nie czyta :mur: wkładam do siostry wieży Sony i czyta... !! O co chodzi ? Płyty używane przezemnie to TDK ! Czy to możliwe że to wina programu Nero ? Mam ten oryginalny dołączany razem z napędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś firmware? Sprawdź taśmy, bo kiedyś miałem coś takiego na starej nagrywarce LG. Zbadaj co z płytami. Wczoraj kupiłem Verbatimy i 5 na 6 się zjarało w 3 nagrywarkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Moja nagrywarka Benq 1650 wróciła z serwisu była tam już 2 raz w przeciągu miesiąca (za pierwszym razem przy przegrywaniu z płyt CD wyskakiwał błąd danych CRC niby wymienili na nową ale w tej "nowo wysłanej"nie wysuwała sie tacka) ale jest jedno ale. Teraz się nią bawie - nagrywa ok ale znowu na jednej z płytkek CD wyskakuje błąd danych CRC.

Co zrobić? Gdy wyśle ją na serwis będzie to już 3 raz.

Czy ktoś miał podobną sytuację?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam taki problem.. W moim BenQ 1640DW nie wysuwa sie tacka. Sam naped jest wykrywany w biosie i w windowsie. Wczoraj wszystko bylo ok, nic przez ten czas nie kombinowalem... teraz chce nagrac plytke czy cos a tu zonk. Opcja 'wysun' z poziomu windy nie dziala, przez zaladowaniem windy tez nie da sie wysunac. Podczepilem na jego miejsce stara cdrw LiteOn i wszystko dziala.... Nagrywarka ma ~2 miechy.

Jakies pomysl ? Z gory dzieki za pomoc.

Ponawiam pytanie..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie..:)

Też tak miałem z moją BenQ 1640, co prawda dopiero po 8 miesiącach od kupna, no ale zawsze.

Wystraczyło włożyć rozprostowany spinacz biurowy do otworu na froncie i otworzyć ją 'na siłe' :D

Potem niestety jakiś czas tacka otwierała sie jak z katapulty (krócej chyba niż pół sekundy :D ), i niebezpiecznie mocno rozpędzała się przy czytaniu niektórych płyt CD :? . Co ciekawe tylko tłoczonych. :blink: Z nagrywalnymi DVD i CD nie było problemu. Może to wina pasków mechanizmu napędzającego, albo otwierającego tackę?..nie mam pojęcia. W każdym bądź razie, samo jej przeszło, pewnie dlatego, że intensywnie myślałem, czy by jej do serwisu nie wysłać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z nagrywarka BenQ 1650.....kupilem niedawno plytke CD-RW TDK 24x taka jak tu http://www.capslock.pl/produkty/cd-rw_tdk_...ase_1szt)/10106 troszku za nia dalem kasy i niechce mi jej nagrac :/ za kazdym rzem wyskakuje po 3 sekundach ze zapis nie powiodl sie, wogole nero 'nie widzi' predkosci tej plytki tylko podaje wszystkie do 52x......wsadzilem plytke Platinum CD-RW 10x i widzi predkosci 4x i 10x i nagrywa bez problemu.....co jest ietak, nagrywarka powinna obsluzyc ta plytke bo nagrywa przeciez max 32x....mam wgrane nowe firmware BCDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

a ja dla odmiany napisze ze ta nagrywara 1655 jest znakomita :)

LG H20L kupiony ledwo co nie nagrywal DVD, mialem potem starego NECa na zmiane i teraz ten naped.

Jest swietny i co wazne cichy i w miare szybki. Do LG porownac sie nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

a ja dla odmiany napisze ze ta nagrywara 1655 jest znakomita :)

LG H20L kupiony ledwo co nie nagrywal DVD, mialem potem starego NECa na zmiane i teraz ten naped.

Jest swietny i co wazne cichy i w miare szybki. Do LG porownac sie nie da :)

Świetnie, ale poczekaj z oceną napędu kilka dni. Te BenQ sypią się tak często że głowa boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swojego 1640 około roku ijak na razie jest wszytko ok. Praktycznie pzoa tragicznym nagrywaniem omeg nie spotkały mnie jakiekolwiek problemy,nawet płyty "smietnikowe" nagrywa zwykle lepiej niż na innych nagrywarkach w stylu liteon czy lg znajomych...

 

ogolnie dzięki tej nagrywarce uwierzyłem w jakosc napędów tej firmy. Troche żal,ze liteon wykupił dział napędów optycznych benq :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja nie mówie o medelach 1640 i 1650 tylko o 1655. Gdzie byś się nie pojawił i gdzie byś nie zajrzał tam tylko jedna opinia tych napędów. Z początku chciałem kupić właśnie BenQ ale jestem człowiekiem który bardzo nie lubi czekać aż sprzęt wróci z serwisu :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

' date='14 sie 2006, 18:46' post='2272230']

Świetnie, ale poczekaj z oceną napędu kilka dni. Te BenQ sypią się tak często że głowa boli...

mnie glowa nie boli bo mam gwarancje 2 lata, zwali sie to mi wymienia.

Poza tym z tego co czytalem to nagrywarka jest swietna a o awariach jakos nic tu nie czytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...