Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Podkręciłem już wcześniej mojego Palita 7300Gt do wartości max dla defaultowego V: 590/830Mhz. Zabieram się więc za modowanie delty w biosie. Po ustawieniu jej na -100 sprawdzam w Ati Tool max Gpu: kiedy będzie zwiecha na zmodowanym biosie i około 620 wyskakują mi artefakty (w postaci zółtych kropeczek) a Ati Tool idzie dalej i staje przy 630 dla rdzenia. Zaznaczam, że po ustawieniu delty na -100 i ustawieniu pamięci na defaultowych 500Mhz i dopiero wtedy szukam maxa na rdzeniu.

 

Czy jest to normalne, że wywala mi arefakty przy badaniu max core'a (zanim modowałem delte to wtedy podczas sprawdzania max rdzenia wywalało zwiechę a nie sypało artefaktami!!! Natomiast przy szukaniu max taktów dla pamięci konczyło się to artefaktami...)?

 

Czy te 620mhz to już max na modzie delty (z 590Mhz to zysk tylko 30Mhz a to bieda przy opisywanych przez was wczesniej 50Mhz na defaultowym V)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc a miałeś 2 karty w rękach że mówisz tak? Ja moge powiedzieć że miałem doczynienia i z czerwonymi PCB bo jest ich WIELE i z zielonym. Każde ma swoje wady i zalety. Ale wogóle się nie zgodze że zielone ma sekcje zasilania do kitu. Czerwone też miały V droppy na rdzeniu nie lepsze niż zielone, a grzały się tak samo OSTRO. Tylko że każde czerwone jeszcze miało zabezpieczenie. Albo w postaci przylutowanego rezystorka, albo w postaci wykastrowanej sekcji zasilania w postaci brakującego mosfeta.

Czerwone PCB we wczesnych wersjach(ta na aukcji na zdjęciu to właśnie wczesna) ma kijowe pamięci które robią max 1400-1450mhz, a OC rdzenia tez jest kijowe 520-540mhz MAX. Późniejsze czerwone PCB miały najlepsze OC. Memki około 1600mhz rdzeń około 560-590mhz. Zielone PCB zależy. Ja miałem wersje co robiła GPU 610mhz(dobra delta i stisunkowo dobre sharedy) bo przy 1.17V(czerwone miały 1.19-2.0V w 3D) po zmianie delty dało max 620mhz. Mem natomiast max OC 1500mhz V na pozimie 2.09V(czerwone 2.0V) ale dało się wgrać bardzo niskie timingi. Coś około 20-25-1!!-1!!-6-0-0 czerwone PCB tego nie potrafi tam min około 28-30-8-8-6-0-0.

 

Oceńcie sami które PCB najlepsze. Bo według mnie zielone a jeżeli się jeszcze dobre memy trafią(a trafiają się) to nic tylko kręcić.

 

Kipps normalne że są arty. Shadery właśnie artefakcą kiedy mają dość a jak dasz shadery za dużo i też Ci zwieche zrobią. Twoje +30mhz to nie bieda. Ja miałem +10mhz. Ale tam delta dobra była. Dobre memy masz B-)

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jakie: Weźcie takie które ładniej wam pasuje do reszty podzespolów :)

 

@ Kipps

Arci Ci karta bo dałeś za duża delte. Daj -30 będzie ok. Jedź w góre i dobierz optymalną delte dla Twojego rdzenia

Edytowane przez razer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z jakiej aukcji najlepiej kupić tą grafikę żeby się dobrze kręciła?? I widzę jeszcze dwie wersje czerwonej. Już nic z ego nie rozumiem.

Edytowane przez choody92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z jakiej aukcji najlepiej kupić tą grafikę żeby się dobrze kręciła?? I widzę jeszcze dwie wersje czerwonej. Już nic z ego nie rozumiem.

Czemu nie chcesz galaxy?

Ja moge swoja odsprzedac, 2,5roku gwary jeszcze ponad ;) bo 3 lata na nie daja mhm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 7300GT, którego testowałem jakiś czas temu. Bardzo ciekawa sprawa, bo około miesiąc temu pamięci robiły max 720mhz... a dziś odpalam ati toola i patrze pamięci stabilne na 810mhz!! Napięć nie ruszałem, wszystko stock. :D ktoś wie o co chodzi? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 7300GT, którego testowałem jakiś czas temu. Bardzo ciekawa sprawa, bo około miesiąc temu pamięci robiły max 720mhz... a dziś odpalam ati toola i patrze pamięci stabilne na 810mhz!! Napięć nie ruszałem, wszystko stock. :D ktoś wie o co chodzi? :lol:

Wygrzały sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Przeciez to normalna rzecz ;) Mikrościezki sie przepalaja dlatego maleje zapotrzebowanie na V. Kiedys wygrzewałem swojego proca wlasnie dlatego aby zmniejszyc potem napiecie i cieszyc sie pelna stabilnosca ;)

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze chciałem kupic jakiegos taniego 7300GT używkę do drugiego kompa. Co wybrać Palita Sonic z 256mb , Galaxy z Zalmanem 128mb (na allegro ceny podobne) czy Asus 7300GT Top 128mb (najtańsza opcja i najmilej przeze mnie widziana ze względu na cenę). Z tego co czytałem Galaxy się najlepiej kręci , a jak z Palitem są vmody do niego podobne jak do Galaxy. I szukam vmoda do tego Asusa 7300Gt Top bo może warto go kupic jednak ( cena) i troche podziałać ołówkiem. Doradźcie Panowie.

 

...chodzi mi o wersje PCI-E bo robie upgrejd

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze chciałem kupic jakiegos taniego 7300GT używkę do drugiego kompa. Co wybrać Palita Sonic z 256mb , Galaxy z Zalmanem 128mb (na allegro ceny podobne) czy Asus 7300GT Top 128mb (najtańsza opcja i najmilej przeze mnie widziana ze względu na cenę). Z tego co czytałem Galaxy się najlepiej kręci , a jak z Palitem są vmody do niego podobne jak do Galaxy. I szukam vmoda do tego Asusa 7300Gt Top bo może warto go kupic jednak ( cena) i troche podziałać ołówkiem. Doradźcie Panowie.

 

...chodzi mi o wersje PCI-E bo robie upgrejd

odemnie nie chcesz prawie nowki 7300GT Galaxy 256mb 1.3ns zalman? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam okazje kupic Palita 7300 GT 256 MB 128 Bit, miesiecznego na gwarancji jeszcze 23 miesiace. Koles jest z mojego miasta takze odpadaja koszty transportu. Wiem ze karta byla krecona, ale obecnie nie jest. Umowilismy sie na kwote 135 zl. Czy do dobra cena? Mi sie wydaje ze tak, choc to juz nie nowka i byla wczesniej krecona. Druga sprawa dotyczy mojego zaslilacza, mam trecera 400 W( athlon 4000x2, gtigabyte ga-61sme-s2, dysk 320 GB, pamiec 1 GB 800 Goodramu). Czy zasilacz pociagnie jeszcze ta karte, czy sa jakies mozliwosci OC na tym zasilaczu? Z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec kupilem, jestem zadowolony, choc nie testowalem jeszcze zbytnio, w smarku 03 pokazla 9091, system wymaga reinstalacji, i nic nie bylo krecone, takze pewni podskoczy. Narazie nie krece dopoki nie wymienie zasilacza. Bio bomba tyka, a temperaturki ok 48m, w stresie ok 58? tio juz chyba duzo, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ktos by sie odwarzyl stowrzyc taki dla mnie "najszybszy opis Oc takiej karty, dla kompletnego laika w tej dziedzinie, temat liczy duzo stron, takze badzcie dla mnie wyruzomiali. Wymianiam zasilke i jade z tym koksem, a moze juz, widze ze tracer dalej jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskalem w 3dmark 2005 3330 punktow a w wiekoszci teskow jest ze one osiagaja okolo 4500 co moze byc powodem takiego zaniczenia (mam Palita 256MB DDR3 AGP8) na moim komputerze Sempron 2500+ 2x256MB 266mhz zasilka fortron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jesli chodzi o podkrecanie 7300GT to co piszecie na temat wersji PCI-E tyczy sie identycznie do wersji AGP czy raczej nie?

 

 

czy dzialanie procka i karty podczas 3dmarka mozna uznac za stres?

Edytowane przez ludzikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, posiadam 7300GT Galaxy jak w podpisie z 128MB Ram(Zalman).

Karta krei sie wysmienicie bez vmodow rdzen idzie z 500MHz na 600MHz, a pamieci z 700MHz na 900MHz(1800MHz). Wszystko dziala stabilnie, ATI Tool nawet przy 935MHz na pamiatkach nie wywala artefaktow. Dalej balem sie go puscic bo na pamieciach nie ma radiatorkow, sa owiewane tylko przez Zalmana. Czy jest sens instalowac radiatory?

 

A moze zostawic karte 600/900MHz?

Tylko czy pamiecia nic sie nie stanie?

Sa bardzo cieple...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...