Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

A po co zmieniać? Instalujesz rive turner i tam zmniejszasz obroty w 3d powiedzmy do 60% - chłodzi ok a nie słychać wogóle. Bezsensu wymieniać dobre chłodzenie.

Ja tam mam na default wentylator i nie słyszę go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dostałem radiatorki - testów dalej nie mogę zrobić (###### smark). Dałem pamiątki na 900 i po ok. 40 min gry w FEAR bez artów miałem blue screena :\ nie wiem czym to było wywołane skoro nie było artów. Narazie cjechałem do 850 Mhz - to i tak o sporo więcej niż 750 a fear chodził wtedy ok to i teraz tak bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Już wiem dlaczego mógł sie wtedy zawiesić - PCI-Express było ustawione na 110 Mhz, może to wywołało jakąs niestabilnośc. Spróbuję jeszcze raz ok 1 h w FEAR na 900Mhz i powiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Od dzisiaj mam. Przestawiłem PCIE na 100 i fear chodził przez 1 h i 20 min ok na 900 - czasem ale bardzo rzadko jakaś kropa gdzieś mignęła tak że zmniejszyłem do 865. Narazie wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę o wątku i się zapytam o wymiankę.

 

Mam sapphire 9800 pro.

 

Czy warto wymienić tą kartę na galaxy 7300 GT?

 

Zastanawiam się nad modelem z pamięciami 1.2 oaz 256 MB.

 

Chłodzenie raczej nie ma znaczenia, bo i tak zmienię na ZALMAN VF900 (jest właśnie zamontowane na radku)

 

 

 

zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy

 

Najważniejsza jest w sumie dla mnie jakość obrazu 2D oraz w filmach DVD i Divx.

 

Gierki do pogrania od czasu do czasu.

 

Nie znam firmy Galaxy więc jestem ciekaw jak właśnie z jakością obrazu.

 

Miałem porównanie między sapphire 9800 pro a palit x850 xt i w sumie sapphire ma lepszy obraz 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie taka grafe jak w sigu i podlaczona jest do samsunga SM 940BF poprzez DVI i dla obrazu w 2D nie mam nic do zarzucenia, wczesniej malem sony FD trinitron 17" CRT podlaczone poprzez D-SUB i obraz tez byl jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Galaxy 7300GT zalman 256 1.2 ns, po przesiadce z Radeona 9000 64 MB to naprawdę wymiatacz. 3DMark2001SE - 18500 pkt, 3DMark2003 - 10154 pkt, 3Dmark2006 - 2158 pkt. Nie za dużo, ale nic jeszcze nie jest podkręcone i nie miałem dostępu do netu, więc wszystkie stery z płytek dołączonych do sprzętu, więc będzie dużo lepiej:). A teraz trochę subiektywnych wrażeń, jakość obrazu żyleta, Far Cry 1186x864, detale na very high, antyaliasing i anizo na maxa - płynnnie jak cholera:), Toca Race Driver 3 1600x1200, max detali, antialiasing i anizo na maxa, śmiga aż miło, GTA:SA 1600x1200, wszystko max, bardzo płynnie. Na więcej gier na razie nie miałem czasu, ale podejrzewam że też nie będzie z nimi problemu, a jak jeszcze podkręcę:). A z tego co widzę to pamięci na tej karcie kręcą się na prawie 1.9 GHz, zapowiada się nieźle. Dodam tylko, że mój brat ma A3800+ X2, DFI lanparty ultra D, 2 GB Ram Patrirot, 7800GT i w 3Dmarku 2006 wyciąga ok 3500 pkt. Mam takie pytanie, mój egzemplaż nie miał radiatorów na pamięciach, a z tego co wiem, powinien mieć, czy może były różne rewizje tych kart, czy mój egzemplarz jest wybrakowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój egzemplaż nie miał radiatorów na pamięciach, a z tego co wiem, powinien mieć, czy może były różne rewizje tych kart, czy mój egzemplarz jest wybrakowany?

Czasami są czasami nie ma. Na zdjęciach zazwyczaj ale mogłeś być bardziej przewidujący i kupić sobie radiatorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić, ale zobaczyłem na zdjęciach, że są, więc nie kupiłem:), ale będę musiał, a może się nie opłaca, czy radiatory dają w tym wypadku wyższe taktowania, czy nie ma żadnej różnicy? Jeśli jest róznica to polećcie jakiś model radiatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić, ale zobaczyłem na zdjęciach, że są, więc nie kupiłem:), ale będę musiał, a może się nie opłaca, czy radiatory dają w tym wypadku wyższe taktowania, czy nie ma żadnej różnicy? Jeśli jest róznica to polećcie jakiś model radiatorów.

Ja mam takie i pamieci mi dochodzą nawet do 1800mhz ale powyzej 1700 nie ma różnicy już więc mam na 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabawie z kartą mogę się pochwalić takim o to wynikiem :) http://service.futuremark.com/compare?2k3=4934165 Na końcu testu już widać było lekkie arty (sprawdzałem podczas testu pamięci i lekko parzyły) 12k w 3dmarku 2k3 to nie mało ale chciałoby się więcej. Zaraz chyba lece po radiatorki na pamięci. Wystarczą aluminiowe czy kupować miedziaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Karta zamówiona. Jutro bedzie. Zobaczymy jak się będzie sprawować.

 

Jeszcze jedno pytanie

 

Czy łatwo zdemontować oryginalne chłodzenie, bo zamówiłem bez zalmana. Mam ze starej karty, więc chce zamienić ewentualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie chyba coś nie tak jest ze sterami :mur: - nie dośc że smarki nie chodzą dobrze to jeszcze dzisiaj zdarzało się że po grze ekran co chwilkę miga :mur: , chyba tryb awaryjny i drivercleaner pójdą jutro w ruch... Zainstaluję NGO na pewein czas - może smarki ruszą i będzie ok. W końcu przedtem miałem GF 2 a systemu ze sterów nie czyściłem :/

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec lub PITer :) PITer ma chyba lepsze wyniki na Single, za to Niemiec w SLI z tej przyczyny że PITer SLI nie ma ;) Przynajmniej tak wywnioskowałem śledząc ten temat od dobrych 2 tygodni ;] Może w HWbocie są dodane wyniki ? :>

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gry to 2x7300gt 256mb jest lepsze od 7900gt ?? Czy tylko w markach ? I teraz pytanie czy wszystkie gry będą na tym śmigać ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gry to 2x7300gt 256mb jest lepsze od 7900gt ?? Czy tylko w markach ? I teraz pytanie czy wszystkie gry będą na tym śmigać ;>

 

gry nie wiem, marki jak widac pare stron wczesniej i to na kartach 128mb. gier nei testowalem z prostego powodu: na hdd byl tylko OS i benche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry nie wiem, marki jak widac pare stron wczesniej i to na kartach 128mb. gier nei testowalem z prostego powodu: na hdd byl tylko OS i benche.

Czyli możliwe, żę ta karta poprostu wymięka w grach (2x73gt w sli) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec lub PITer :) PITer ma chyba lepsze wyniki na Single, za to Niemiec w SLI z tej przyczyny że PITer SLI nie ma ;) Przynajmniej tak wywnioskowałem śledząc ten temat od dobrych 2 tygodni ;] Może w HWbocie są dodane wyniki ? :>

a vmody są? bo jak nie to tam na zdjeciu pitera widzialem ze kontorler napiecia jest ten sam co w 7600gs wiec mod wyglada zapewne tak samo .. ale to by ktos musial dac foty jakies odkladniejsze Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a vmody są? bo jak nie to tam na zdjeciu pitera widzialem ze kontorler napiecia jest ten sam co w 7600gs wiec mod wyglada zapewne tak samo .. ale to by ktos musial dac foty jakies odkladniejsze

Chaosiku... mam taka karte w domu :) Galaxy Gf 7300GT 256Mb 1,2ns Zalman Edition za chwil pare zrobie foty :) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli możliwe, żę ta karta poprostu wymięka w grach (2x73gt w sli) ??

istnieje takia szansa, nie mam teraz ani drugiej karty ani mostka wiec nie sprawdze tego.

 

 

Chaos -> Piter opisywal moda na core i jest taki sam jak na 76.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym kogoś kto ma możliwość podpięcia tych kart w SLI żeby to dla mnie zrobił :) :) :P i sprawdził jak to działa w grach.

 

edit: O kurde a czy mój zasilacz pociągnie takie 2 karty w SLI :o ??

Edytowane przez Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wiecie co? Udało mi się w końcu zrobić smarka 2003. Stery NGO, wyłaczony test CPU oraz Ragtroll (gdybym to właczył to zawiach kompa). Wynik nie jest aż taki zły chociaż spodziewałem się nieco więcej, podejrzewam że chyba nieco przekręciłem pamieci. Jak bęe miał czas to zrobię jeszcze na 625/850 może będzie nieco lepiej.

 

PS: Procek na maksa tez nie szedł tak wiec jeżeli będe robił test to przestawię go na 2,65 - 2,7Ghz

 

Dołączona grafika

 

 

Zrobiłem jeszcze jeden test - nie obserwowałem całego ale chyba nie było żadnego freeza. Widocznie memki karty nie lubią już tak szybko pracować. Zrobię jeszczy chyba na 615/1600 to się przekonam.

 

Dołączona grafika

 

 

EDIT: Poprawione zdjęcie

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...