Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Zależy czy mówisz o 7600GS czy 7600GS Galaxy ;) jeżeli jakieś zwyczajne 7600GS to raczej może być nawet szybsze, od modelu Galaxy jest wolniejsze z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejscie do dual 7300GT 1.2ns

 

Gigabyte DQ6@F2

E6600@stock

2 x 512MB DDR2 Geil Value 667MH@stock

2 x Galaxy GF 7300GT 1.2ns Zalman Edition@stock, bez LOD

SLI 16/4@85.96 Intel Edition

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Moze byc :wink: Jutro Platinum PowerUP Edtion, wiec wyniki powinny byc ciut lepsze ( chyba :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty 256mb? wynik w 2001 mocno taki sobie, za to w reszcie juz calkiem calkiem ;]

 

zarzuc linkiem do sterow i mostkiem do sli :D

Tak karty po 256MB.

 

Wiem, ze 2001 slaby ale cpu na stock i ram na az 667MHz 4-4-4-12 wiec ;)

 

FWC odpalilem to sie zobaczyc zaraz, mam nadzieje ino, ze nie bedzie blokady oc po obsadzeniu grafami DQ6, ponoc z DS3 + grafy Galaxy wychodzily rozne jaja.

 

Mostek mam ino jeden juz, za to taki fajny asusowy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak karty po 256MB.

 

Wiem, ze 2001 slaby ale cpu na stock i ram na az 667MHz 4-4-4-12 wiec ;)

 

FWC odpalilem to sie zobaczyc zaraz, mam nadzieje ino, ze nie bedzie blokady oc po obsadzeniu grafami DQ6, ponoc z DS3 + grafy Galaxy wychodzily rozne jaja.

 

Mostek mam ino jeden juz, za to taki fajny asusowy :lol:

 

tez mialem fajny asusowy, nawet 2, ale jeden pojechal do lodzi a drugi gdzies zaginal :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz tak miły i sprawdzisz jak SLI miewa się w grach ? :P

Moze i dzisiaj sprawdze na pare tytulach. Na tym GB mozna sprawdzac, ale na stock, poniewaz po oc proca mobo przestawia drugi slot PCI-E na x1 i wyniki sa :mur:

 

Z ta plyta sie nie polubilem i wrocila do dostawcy, teraz cos na 975X ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam gigantyczny problem z 7300GT 256RAM 1,2ns Zalman.

 

Zainstalowałem z płyty sterowniki 84.56 i wrzuciłem z płytki wpis do rejestru dotyczący overclockingu. Niestety mam kłopot z przetaktowaniem.

Rdzeń idzie mi na ponad 620 natomiast pamięci dochodzą zaledwie do 732 :sad: . Nadmieniam, że na pamięciach mam firmowo zainstalowane radiatorki aluminiowe.

 

Bardzo prosze o wszelką pomoc, za którą z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam gigantyczny problem z 7300GT 256RAM 1,2ns Zalman.

 

Zainstalowałem z płyty sterowniki 84.56 i wrzuciłem z płytki wpis do rejestru dotyczący overclockingu. Niestety mam kłopot z przetaktowaniem.

Rdzeń idzie mi na ponad 620 natomiast pamięci dochodzą zaledwie do 732 :sad: . Nadmieniam, że na pamięciach mam firmowo zainstalowane radiatorki aluminiowe.

 

Bardzo prosze o wszelką pomoc, za którą z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Karolski

Jakie oznaki: arty, zwiecha czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkiel, nie miałem żadnych takich oznaków. Po prostu zarówno w Riva Tunerze jak i w panelu ustawień karty jak daję powyżej 732 na pamięciach to i w jednym i w drugim nie przechodzi mi testów i automatycznie obniża mi taktowanie. Kompletnie nie wiem co zrobić. Kombinowałem z innymi sterownikami, obniżałem taktowanie rdzenia karty, puszczałem procesor defaultowo i nic.

 

Ma ktos jakiś pomysł, bo czuję że karta nie jest temu winna, tylko gdzieś błąd popełniłem. :mur:

 

Pozdrawiam

karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkiel, nie miałem żadnych takich oznaków. Po prostu zarówno w Riva Tunerze jak i w panelu ustawień karty jak daję powyżej 732 na pamięciach to i w jednym i w drugim nie przechodzi mi testów i automatycznie obniża mi taktowanie. Kompletnie nie wiem co zrobić. Kombinowałem z innymi sterownikami, obniżałem taktowanie rdzenia karty, puszczałem procesor defaultowo i nic.

 

Ma ktos jakiś pomysł, bo czuję że karta nie jest temu winna, tylko gdzieś błąd popełniłem. :mur:

 

Pozdrawiam

karolski

...A nie słyszałes o tym, ze ten test mozna wyłaczyc? Odpowiem na Twoje kolejne pytanie - jak? - wpisujesz riva tuner w szukajce tego tematu, i znajdziesz mase wyników z odpowiedziami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok grzesiu, właśnie znalazłem info o tym i spróbuję, ale w takim razie mam pytanko jak u was karty się sprawują przy włączonym teście; czy tez macie takie beznadziejne wyniki jak ja ?

 

Pozdrawiam

Karolski

 

No i porażka; wyłączyłem w RivaTunerze test, ustawiłem pamięci na 800, odpaliłem Ubersoldier i niestety pokazały się w dużej ilości artefakty :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nawet przy niepodkręconym rdzeniu i nic nie dało; 732 i koniec. Zastanawiam sie czy może radiatorki nie przylegają dostatecznie do pamięci i coś tam się przegrzewa. Obejrzę kartę dokładnie. Na rdzeniu w kazdym razie pokazuje mi maksymalnie 34 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

to napewno nie wina rdzenia...., może odklej radiatorki i przyklej je na nowo ( pasta arctic ceramiqe/as5 rozsmarowac na kosciach pamieci, pozostawic np na srodku troszke odkrytej pamiei i tam małą kropelke kropelki :D lub super glue)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj stałem sie szczesliwym posiadaczem galaxy 7300gt ... niestety na kosciach ddr3 2ns.... ale i tak rdzen ze standartu 450 @ 610...brak voltow chyba albo zmiana pasty.... pamiatki z 500@580... narazie max jaki byl to 600.....

no ale po przesiadce z x1300pro ... roznica rzedu 50-70% w niektorych przypadkach wiec luz :P

pozatym 279zl... szok.... sprzedalem ati i dolozylem 50 zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos zmienial bios w 7300GT od Galaxy to prosze napisac jakim programem :blink: U mnie nic nie dziala ne te karty, a zmiana biosu jest mi bardzo potrzebna, bo delta nie taka jak ma byc jest w oryginalnym.

prosze - już wiadomo, że działa :D

flash.txt

po zapisaniu na hdd trzeba zmienić rozszerzenie na rar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem w temacie ze kilka osob podkreca swoja karte ati try tools, zainstalowalem je ale niestety nie moge ich odpalic bo pokazuje mi sie komunikat ze nie znaleziono karty ati. urzywalem go do podkrecania slynnego radeona 9550 od gigabyte, teraz mam gfa73gt od galaxy zalman edition i chcialbym go terz podkrecic przez att. co musze zmienic w ustawieniach programuzeby moc to zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...