Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba mój pierwszy post w tym topiku, a więc witam wszystkich.

Stałem się posiadaczem Galaxy 7300GT 128 ZALMAN (wersja z radiatorkami, bez zworek i buzzera) jakiś tydzień temu.

Bez malowania i biosmodów karta robi 595/17xx.

Ale do sedna: mój miernik pokazuje VGPUCore = 1,1V oraz Vmem = 1,3V

Te wartości wydają mi się "trochę" niskie.

W związku z tym mam prośbę, czy ktoś z Warszawy dysponuje jakimś sprawdzonym miernikiem i mógłby mi go na parę minut udostępnić - u siebie bądź u mnie?

TIA za wszelki odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia masz rzeczywiscie za niskie nawet najwolniejsze gddr hynixa producent zaleca 1,55V.....ja w standardzie mialem w gpu 1,25V a na mem 1,95V,jak znam zycie to pewnie masz rozladowana baterie albo gowniany miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, tak mam watpliwosci czy by nie zamienic swojego 7300GT na 7600GS 256 MB od Galaxy... nie wiem tylko, czy roznica w wydajnosci bedzie warta tych ponad 200zl doplaty :|

IMO się nie opłaca ;] Zysk jakieś max 20% przy ocniętych obu kartach ;)

 

@ige007

Uważaj na to 2.4v...

@blokers

Tak trudno nacisnąć USUŃ ? :| :mur:

@suchyjastrzab

Kup nową baterię do miernika, bo te napięcia to zlekka niemożliwe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wale te ołówkowe mody mam z nimi tylko same kłopoty. 750:900 i 1500 3DMARK 06 :). Patrze temp. 41C... ta, pewnie, na zmodowanej?, ale mimo wszystko RIVA przechodzi testy sterownika na tych ustawieniach. Maluje ołówkiem dalej to samo... no więc biorę się za rozpuszczalnik i jade po karcie tak żeby po modzie śladu nie zostało. Zabrałem się od nowa za OC i niestety rdzeń już nie był dla mnie taki miły i wydusił z siebie tylko 585MHZ więc ustawiłem DELTA CLOCK na 585(685). Chodzi cacy a temp ledwo przekracza 50C a nie 80C. Po takim początku nie wróżyłem sobie dobrze pamięci, ale mimo wszystko doszedłem do 920 :). No więc wszystko chodzi full stable. 585(685):920 STOCK.

 

Mam taki problem przy ustawieniu pamięci 270(540)... chodzi o moje kingmaxy 500 karta wali artami jak szalona po odpaleniu gier. Czyżby chodziło o mój zasilacz?

 

IGE 007 jak malujsz karte to nie masz problemu potem ze stabilnością tzn. nie musisz co jakiś czas znowu malować karty. Robisz tez moda dla ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje sie zrobic vmoda tej mojej nieszczesnej padaczce co to ledwo sie kreci na 550/1500 ale pomozcie chlopaki bo nigdy tego nie robilem i cholernie sie boje, czy ktos moglby mi napisac krok po kroku co, jak, czym gdzie? nie wiem nawet jak sie obchodzic z miernikiem;/

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tego robić miernikiem, możesz robić na ślepo :wink: A tak nawiasem to masz straszną padake i zrób jej koniecznie tego v-moda :-P Musisz pomalowac rezystor R451, jak masz ołówek gdzieś 2-4HB to maluj około 20s nie odrywając ręki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGE 007 jak malujsz karte to nie masz problemu potem ze stabilnością tzn. nie musisz co jakiś czas znowu malować karty. Robisz tez moda dla ramu?

nie,ja mam taki sposob ze najpierw maluje mierze napiecie jake odtrzymalem jesli mi odpowiada naklejam na ten rezystor smd kwalek tasmy i wszystko smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia masz rzeczywiscie za niskie nawet najwolniejsze gddr hynixa producent zaleca 1,55V.....ja w standardzie mialem w gpu 1,25V a na mem 1,95V,jak znam zycie to pewnie masz rozladowana baterie albo gowniany miernik

 

@suchyjastrzab

Kup nową baterię do miernika, bo te napięcia to zlekka niemożliwe ;]

 

Kupiłem nową baterię wracając z pracy i nie widać zmian: core = 1,12; mem = 1,30.

Miernik na bank jest [ciach!]iany... więc moja prośba jest nadal aktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dziś na swojej karcie vmoda na pamięci i na core. Na core dałem ~1,45V a na memki ~2,22V. Karta przechodzi 3dMaarki na ustawieniach 720/1730, z wynikami '03: 13300; '05:5200, więc chyba nieźle. Bez modów na rdzeniu robiła max 605MHz.

 

Mam natomiast problem z riva tunerem. Kiedy ustawię sobie taktowania i kliknę TEST, to za każdym razem wyskakuje "Test failed........." Dopiero za którymś razem przechodzi test. Dzieje się tak nawet na standardowych taktowaniach. Ktoś wie dlaczego tak jest??

 

EDIT:

Zrobiłem testy na 730/1750 i przeszło. Na dzisiaj to już koniec. Oto wyniki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez siuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 05 masz strasznie mało ;] Ja na 750/1760 miałem 6.3k... Za to 03 jest ok ;) Wyłacz test w rivie, u mnie też głupiał [;

Power User > Overclocking \ Global > DisableClockTest (zmień wartość na 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy 128mb ramu w 05 daje takiego kopa ? :mur: Ja rozumiem w 06, który działa w 1280, ale żeby w 05....

Strzel jednego mocnego baranka bo widze ze tylko to jestes w stanie robic....

 

 

Ciekawe jestem jakim cudem gracie w nfsa z wszystkim na full, bo na karcie 256 podkreconej 670/17xx widziałem dzis raczej slideshow...Ale minimalny fps to kwestia dyskusyjna... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grobel

Tu chyba nikt nie pisał że gra na full ze wszystkim ;] No chyba, że w 640x480 :) Z reguły ludzie piszą, że grają na takich detalach. Włączone wszystko prócz Blura i shadery na medium + reszta full ;)

 

Dalej uważam, że 1k smarków więcej, nawet przy porównywaniu 128 vs 256 to stanowczo za duża różnica ;) To około 15%, a to już chyba przegięcie [;

 

@ath

No z 600 to rozumiem, a tam różnica ponad 1.1k, do tego on ma procka z wyższymi taktami...

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy 128mb ramu w 05 daje takiego kopa ? :mur: Ja rozumiem w 06, który działa w 1280, ale żeby w 05....

Daje tak z ~ 600 ptk. ;]

Najlepiej porownywac karty w aquamarku, on chyba nie faworyzuje tak kart z 256 mb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W o5 widać cholernie różnice pomiedzy 256 a 128 wiec 1.1k wcale mnie nie dziwi, jezeli pod uwage bierze sie rozne stery/rozne ustawienia do marków itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siuks

radze sie nie podniecac tym ze marki przechodzi.....radze troche pograc w jakas wymagajaca gierke ;) umnie moge sobie 600tysiecy razy puszczac smarki i nic a w np nfs sie wysypie po 5minutach,co do tego 128mb vs 256mb jednak jakas roznica jest,ja mam karte wyzej wykrecona niz ty i w odadatku mam szybszego proca a wynik podobny wiec cos w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź facet nie przesadzaj, mam takie zdjęcie, niezbyt dokładne (robione tel.) ale masz, widać przenajmniej że różni sie od rezystorka obok

a jak zamaluje za duzo ? mierzyc miernikiem nie bede bo wtedy jeszcze wieksze ryzyko klęski.

co to znaczy 'Ocieramy też grafit o krawędzie' ?

mam olowek 8B nie bedzie za mocny ? <- dobra znalazlem ze bedzie dobry

a malowanie tego rezystora, czym mocniej sie pomaluje tym wieksze napiecie jest?

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zamalujesz za dużo to będziesz miał za wysokie napięcie... Proste i logiczne... Co może oznaczać "Ocieramy grafit o krawędzie" Hmm logicznie myśląc znaczy to, że ocieramy grafit o krawędzie rezystorka, który malujemy ?

Co do 8B to zrób z 5 kresek nie odrywając ręki. Powinno być lekkie napięcie więcej... Bez miernika jest większa szansa na uwalenie niż bez... No chyba, że ci strasznie ręce drgają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...