Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po testach z DELTA CLOCK'IEM na karcie na której uprzednio wykonany był już mod ołówkowy. No i o ile w przypadku osób które boją się wykonywać ów mod zabawa z DELTA CLOCK'IEM może wydawać się sensowna jednak w moim przypadku co prawda możliwe jest już uruchomienie rdzenia na częstotliwości np. 790 ale już przy 780 zauważyłem lekkie arty w FEAR więc dalej nie próbowałem. Odpaliłem też na próbe 3DMARKA 2001 i wyniki w pierwszym teście były poniżej normy karty ustawionej bez DELTA. Więc wracam do poprzednich ustawień.

 

P.S Ustawienia zrobiłem jak w instrukcji -156

 

Widzę że niezła grupa osób popaliła swoje karty ;)

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej A ten Zalman edition jest dobrym wiatrakiem na gf 7300gt 128mb/128bit 1,4ns ??

A znasz lepszą alternatywę?. U mnie na modzie 750-900 dochodzi temp. do 80C więc zastanawiam się co by mi dała przesiadka na miedziany pentagram. Marzy mi się z 10C mniej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mi się wydaje, że karta @ath'a zrobi 800 na około 1.55v ;> Jak 700 robi bez modów ;] Trzeba mieć farta :P

 

Jak pisałem w FAQ, przy obniżeniu delty i tych samych zegarach wydajność jest mniejsza niż przy delcie 0 Nie zawsze dostajemy dodatkowe Mhz, dlatego jeśli delta daje jakieś 10,20 mhz to dajemy ją na -10/-20, albo sobie darujemy i latamy na 0 ;)

 

@banti

Przecież Fr3ak ma tam deltę -128... Co nie zmienia faktu, że 737 Mhz na geo przy 1.35v to piękny wynik ]:->

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOCHAM GF 7300GT 128mb/128bit 1,4ns 500/1400Mhz ~!!!!!!!!!!!!

Jakie detale i płynność będe miał w NFS: Carbonie przy konfig:

 

Athlon 3000+ AM2 @2300MHZ

Płyta Asrock xli esata am2

RAM DDR2 512MB 667mhz

GF 7300GT 128mb/128bit 500/1400mhz 1,4ns ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ige007

2 post tego topicu, jest tam link do nibitora + nvflash na speedyshare. W rarze jest też mój bios ;]

Jbc mam Samsungi na karcie :) // Wczoraj coś wynalazłem, że defaultowe napięcie tych pamięci wg. Samsunga powinno wynosić 1.8v, u mnie jest 1.6, tylko że podniesienie na 1.8 nic nie daje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ;) postanowilem zabrac sie za timingi pamieci,sprawdzilem jakie maja timingi pamieci wersji 1,2ns i 1,4ns ale okazalo sie ze sa te same wiec postanowilem samemu troche je przeedytowac :)

narazie testuej takie:

timing0 -0914231C

timing1 -0C010709

timing2 -212DFF0A

timing3 -5614F607

timing4 -00000C1F

timing5 -0229A877

timing6 -00210116

 

dodam ze sterownik korzystaja z timingset 6,wynik moich testow sa pozytywne przed zmiana tmingow osiagalem stabilnie maksymalnie 1730mhz z vmem 2,2V po zmianie timingow juz jest 1750mhz ale na vmem 2,1V :)

ok spadam dalej testowac

Edytowane przez ige007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mi się wydaje, że karta @ath'a zrobi 800 na około 1.55v ;> Jak 700 robi bez modów ;] Trzeba mieć farta :P

 

Jak pisałem w FAQ, przy obniżeniu delty i tych samych zegarach wydajność jest mniejsza niż przy delcie 0 Nie zawsze dostajemy dodatkowe Mhz, dlatego jeśli delta daje jakieś 10,20 mhz to dajemy ją na -10/-20, albo sobie darujemy i latamy na 0 ;)

 

@banti

Przecież Fr3ak ma tam deltę -128... Co nie zmienia faktu, że 737 Mhz na geo przy 1.35v to piękny wynik ]:->

Nie kus. :lol2:

 

witam ponownie ;) postanowilem zabrac sie za timingi pamieci,sprawdzilem jakie maja timingi pamieci wersji 1,2ns i 1,4ns ale okazalo sie ze sa te same wiec postanowilem samemu troche je przeedytowac :)

narazie testuej takie:

timing0 -0914231C

timing1 -0C010709

timing2 -212DFF0A

timing3 -5614F607

timing4 -00000C1F

timing5 -0229A877

timing6 -00210116

 

dodam ze sterownik korzystaja z timingset 6,wynik moich testow sa pozytywne przed zmiana tmingow osiagalem stabilnie maksymalnie 1730mhz z vmem 2,2V po zmianie timingow juz jest 1750mhz ale na vmem 2,1V :)

ok spadam dalej testowac

Jak to stabilne ? To przez mem karta sie wiesza czy co ? :blink:

Ja moge dac nawet u siebie 1ghz na mem i sie nie zawiesza, nie mowie tutaj o artach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOCHAM GF 7300GT 128mb/128bit 1,4ns 500/1400Mhz ~!!!!!!!!!!!!

Jakie detale i płynność będe miał w NFS: Carbonie przy konfig:

 

Athlon 3000+ AM2 @2300MHZ

Płyta Asrock xli esata am2

RAM DDR2 512MB 667mhz

GF 7300GT 128mb/128bit 500/1400mhz 1,4ns ??

Płynnie na maxa w 1024 bez AA, bez Bluru (nie cierpie tego:)) i cienie na medium. Config A64 3500+, grafa 630/1660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownywalem wszytkie timingi w biosie lanca z moi biosem od wersji 1,4ns i niema zadnej roznicy timingi identyczne

Lanca korzysta z innych timing set juz o tym rozmawiałem z nim kiedys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bios korzysta z Timingset 3 :)

Mówisz że porównywałeś, wszystkie timingi są takie same, tylko z tą różnicą, że zależnie od wersji karty bios używa innych timingset ;]

 

@ath

Mógłbyś wrzucić gdzieś swojego biosa ? Ewentualnie posłać na maila etc ? :> Bo bym chciał zobaczyć z jakiego timingset korzysta :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak tylko porownywalem tmingi z wszytkich timing set :) moge ci podeslac mojego biosa sam sie przekonasz,ja na dzis juz koncze zabawe bo niema juz checi ogladac poraz setny smarka narazie mam 760/1760 bez zmiany delt jutro jeszcze zobacze ile da rade wyciagnac na timingach jakie mam obecnie mysle ze jeszcze troche zabawy i dobije do 1800 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie dzisiaj pokusiłem sie o lekki hardcore dla mojej karty, pomazałem troche ołówkiem i zrobiłem 730/1720 :twisted: co zaowocowało wyniczkiem 13497 pkt w smarku 03 B-) Na koniec screen

 

Pozdro dla wszystkich overclockerów :rolleyes:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie ladnie miezyles moze napiecia jakie miales? zmieniales delte?

 

@Lanc

wracajac do tych timingow to masz racje zle cie zrozumialem z tego co napisales wynika ze karty 1,2ns maja o wiele luzniejsza timingi niz 1,4ns ja aktualnie mam cos posrodku wiec mam jeszcze pewne pole manewrow :)

Edytowane przez ige007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carek

Ładnie rdzeń poszedł ;] Jakie napięcie ?

@ige007

Dlatego chcę bios'a od @ath'a żeby zobaczyć jaki on ma timingset i sobie takowy ustawić ;)

@Fredek

Ładnie ;] Tylko ten brak miernika ~~

Ludzie wrzucajcie marki na ORB'a... To nie boli a baaaardzo ułatwia porównywanie wyników ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bios korzysta z Timingset 3 :)

Mówisz że porównywałeś, wszystkie timingi są takie same, tylko z tą różnicą, że zależnie od wersji karty bios używa innych timingset ;]

 

@ath

Mógłbyś wrzucić gdzieś swojego biosa ? Ewentualnie posłać na maila etc ? :> Bo bym chciał zobaczyć z jakiego timingset korzysta :]

No problem. ;]

 

http://rapidshare.com/files/4047974/galaxy_73gt.rom.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...