Skocz do zawartości
Vis

Mod 6800xt@16/6 Agp- Opinie,możliwości,wątpliwości.

Rekomendowane odpowiedzi

W tych artykułach zupełnie niepotrzebnie piszą o zwiększaniu Vcore w celu sprawdzenia poprawności odblokowanych potoków. Wystarczy najpierw odblokować 3 quada (pixel unit 2), zobaczyć czy nie ma artefaktów i następnie zablokować 3 quada i jednocześnie odblokować 4 (pixel unit 3). Jeżeli i przy tej konfiguracji nie będzie artefaktów to znaczy, że trafiliśmy na egzemplarz ze wszystkimi poprawnymi potokami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dzisiaj kurier dostarczyl mi karte do domu.

Byl to Winfast 6800 XT z gwarancja modowalnosci.Grafa zmodowała sie bez problemów.

Niestety wczesniej mialem Radosława wiec na starych smieciach narazie stoi.

 

Nie robilem testów bez moda:

3dmark 03:

 

Sam mod 16/6 - 8620

Mod + OC 370/870 - 10412

 

Czy opłaca się włączyć FastWrites?Czy zostawić wyłączone?

 

Karta zakupiona w ICOMP za 639 złotych.Wiem ze mozna kupic taniej ale tutaj mialem gwarancje modowalnosci.

 

Pozdrawiam

Davidian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych artykułach zupełnie niepotrzebnie piszą o zwiększaniu Vcore w celu sprawdzenia poprawności odblokowanych potoków. Wystarczy najpierw odblokować 3 quada (pixel unit 2), zobaczyć czy nie ma artefaktów i następnie zablokować 3 quada i jednocześnie odblokować 4 (pixel unit 3). Jeżeli i przy tej konfiguracji nie będzie artefaktów to znaczy, że trafiliśmy na egzemplarz ze wszystkimi poprawnymi potokami.

Z podniesieniem napiecia moga miec troche racji, poniwaz dodatkowe potoki to dodatkowe tysiace wlaczonych tranzystorow, ktore maja wplyw na ogolne zapotrzebowanie na moc.

W pelni odblokowane GPU pobiera napewno wiecej mocy i ma to wplyw na ogolny pozim zasilania GPU.

Inna sprawa to stabilizacja napiecia na samej karcie, jezeli jest graniczne to podniesienie napiecia moze poprawic jego stabilizacje.

Prawdopodobnie producent zakladajac, ze GPU nie bedzie pracowal na pelnej mocy (wylaczone potoki) zanizyl napiecie zasilania w celu mniejszego wydzielania ciepla, a co za tym idzie mozliwosci uzycia bardziej ekonomicznego chlodzenia.

Pamietajcie, ze w tego typu produktach oszczednosc 1$ to przy masowej produkcji miliony $.

Edytowane przez XRay ARth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie jest ani tak :D , ani tak :mur: , tylko tak :rolleyes: czyli 12/6 super bez najmniejszych artow (16/6 krzaczy, 16/5 krzaczy, 16/4 krzaczy), czyli pelny 6800 za 530 zl brutto z 24 miesieczna gwarancja i faktura. LOOOOOOOOOL!!!!!

A zastanawialem sie czy kupic 6600 gt za 560zl :oops:

Mysle, ze te 12 potokow pojdzie w 90% kart.

3DM03 po modzie bez OC 8000pkt na Athlonie 2600 XP@2083 . :lol:

Mialem Radoslawa 9800pro i bylo z bieda 5500pkt. Sprzedalem go na ALLEGRO i dolozylem do tego biznesu UWAGA!!! 70zl.

Odezwe sie jeszcze po zabawie z OC, ale najpierw musze usunac ten kit z GPU i pamieci :mur: .

 

Chcialbym podzielic sie z wami moimi przemysleniami na temat popularnosci kart z seri 6800XT i 6800LE (zreszta to dokladnie ta sama karta).

Pierwsze pytanie to czy ktos spotkal sie z opinia, ze karta z tej serii nie dala sie zmodowac przynajmniej do 12/5?

Zanim kupilem ta karte czytalem naprawde duzo opini, ale nikt nie napisal, ze sie nie dalo nic zmodowac..

Postawmy sie teraz w roli producenta kart graficznych.

Jak zachecic klienta do zakupu produktu oficjalnie bedacego produktem z dolnej strefy sredniej polki, a jednoczesnie kierowanego do duzego grona srednio lub nisko zamoznych "graczy komputerowych", bez obawy, ze konkurencja obnizy ceny swoich produktow w tej samej klasie (pelne 6800 vs ATI X800GT)?. Sprawa jest prosta. Pamietacie procesory AMD z serii 1700XP do 2000XP, czy to byl przypadek, ze tak sie krecily? Chyba nie. Wlasnie w ten sposob na pozor slabe wtedy AMD zdobylo sobie fundusze na dalszy rozwoj i rzesze klientow ktorzy przeszli z drogiego INTELA na tanie AMD, a procki szly jak cieple buleczki. Czy przypadkiem NVidia celowo nie wypuscila na rynek procesorów z takim zapasem mocy za tak niskie pieniadze po to aby przejac czesc klietow ATI?.Wystarczylo "wypuscic" informacje jak dziala firmowy program do sprawdzania i blokowania potokow, aby co bardziej ambitni programisci zrobili z tego uzytek, a co za tym idzie napedzili koniunkture. Czy gdybscie mieli do wyboru w tej samej cenie niemodowalne 6800XT i ATI X1600pro wybralibyscie 6800XT? Ja osobiscie wolalbym ATI X1600pro. Poza tym jezeli GPU przechodzi u producenta selekcje to dlaczego wyselekcjonowane procesory nie ida tylko do pelnych 6800 lub 6800GT???? Ktos moze powiedziec, ze te wlasnie 6800XT sa poza selekcja. To kto wiedzial ktore potoki i vertexy sa uszkodzone, zeby je zablokowac!!????? Moim skromnym zdaniem jest to przemyslany i czysty marketing. Jednoczesnie nie mozna obnizyc drastycznie ceny wszystkich modeli 6800 poniewaz byloby to robienie samemu sobie konkurencji wobec jeszcze dobrze prosperujacej serii 6600-6600GT i nielojalne wobec tych producentow ktorzy jeszcze produkuja karty z serii 6600xx. Mysle, ze 6800XT i XL to prawdziwy marketingowy majstersztyk ze strony NVidii i uwazam, ze 99% kart z serii XT i XL bedzie sie modowac lepiej lub gorzej, ale bedzie. A moze sie myle?. Jestem jednym z tych ktorzy wlasnie rozstali sie z ATI :cry: .

Edytowane przez XRay ARth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat: krzych111: od kiedy kurier przyjeżdża 2 tygodnie? :/ Gdzie kupowałeś? Bo ktoś Cie robi w...

 

Kupowalem w komsad.pl . Gosc mowil ze cos firma kurierska namieszala i zgobili kilkanascie paczek. Ale ogolnie to ciezko bylo sie dokladniej dowiedziec o co chodzilo. Tak wiec nie mam pojecia kiedy otrzymam paczke. Dobrze ze chociaz przez to opoznienie sklep pokryje koszty trasportu

Edytowane przez krzych111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podniesieniem napiecia moga miec troche racji, poniwaz dodatkowe potoki to dodatkowe tysiace wlaczonych tranzystorow, ktore maja wplyw na ogolne zapotrzebowanie na moc.

W pelni odblokowane GPU pobiera napewno wiecej mocy i ma to wplyw na ogolny pozim zasilania GPU.

Inna sprawa to stabilizacja napiecia na samej karcie, jezeli jest graniczne to podniesienie napiecia moze poprawic jego stabilizacje.

Prawdopodobnie producent zakladajac, ze GPU nie bedzie pracowal na pelnej mocy (wylaczone potoki) zanizyl napiecie zasilania w celu mniejszego wydzielania ciepla, a co za tym idzie mozliwosci uzycia bardziej ekonomicznego chlodzenia.

Pamietajcie, ze w tego typu produktach oszczednosc 1$ to przy masowej produkcji miliony $.

Nie wyraziłem się jasno albo niedokładnie przeczytałeś mój wcześniejszy post.

 

Wszystko co piszesz to prawda ale, żeby sprawdzić prawidłowość dodatkowych potoków nie potrzeba odblokowywać od razu wszystkie naraz i podwyższać napięcie dla GPU. Jeżeli działa poprawnie 12 potoków zarówno przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 2 jaki i przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 3 to wiadomo, że wszystkie potoki są sprawne. Jeżeli jednak wszystko jest w porządku przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 2, a przy - włączone pixel unit 0, 1 i 3 już są artefakty to nie może to być spowodowane "niewydolnością prądową" GPU jeżeli wcześniej przecież przy 12 potokach było wszystko w porządku, a teraz też przy 12 potokach, już nie. Zwiększanie napięcia ma sens w sytuacji kiedy działa poprawnie 12 potoków zarówno przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 2 jaki i przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1 i 3, a przy konfiguracji - włączone pixel unit 0, 1, 2 i 3 mamy artefakty. W tym artykule (i nie tylko tym - pewno wszystkie polskie powstawały z tłumaczenia jakiegoś obcojęzycznego :wink: ) jest napisane, że za niskie napięcie jest najczęstszą przyczyną artefaktów przy odblokowywaniu potoków - ja się jednak NIGDY z taką sytaucją nie spotkałem, żeby komuś zwiększenie napięcia pomogło i pozbył się on artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znasz cos takiego jak edycja postu a nie pisanie 4 postów pod rzad :mur:

a takswoja droga to jakby ktoś mógł napisac jak sie te potoki oblokowuje bo w grafach to zielony jestam z leksza :oops: :oops:

Soorki za te posty, masz racje.

A co do modowania to link jest na tym forum, ale powtorze : http://www.extreme-oc.pl/art.15.1.php

Myslalem, ze moja radosc szybko sie skonczy poniewaz po odpaleniu Battlefield2 podczas ladowania misji i tzw."Optymalizacji schaderow" (kto gra w BF2 ten wie) na ekranie pojawily sie totalne krzaki tak,ze menu gry stalo sie nieczytelne. Po zakonczonym procesie "optymalizacji" ni sie nie zmienilo. Nie pomogly resety kompa, ani usuniecie moda.

Wszystko wrocilo do normy po zainstalowaniu najnowszych sterow do plyty gl. (Gigabajt na NF2) ze stronki NVidii i najnowszych sterow do grafiki tez ze strony NVidii. Mod oczywiscie zostal przywrocony i BF2 smiga az milo na1280/1024 2xAA detale wszystkie na "medium" 64 graczy na mapie. Na "Max" detali i 1280/1024 2xAA juz czasami przycina.

Pisze o tym, bo ktos mial problem z krzaczkami w BF2 po zrobieniu moda wlasnie na plycie Gigabajta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XRay ARth za chwile otrzymam ta sama karte co ty :) Mam do cienbie pytanko jaki masz zasilacz?

Moj zasilacz to "ATON 450W", nie jest to firmowka, ale nie jest to tez "CODESHIT", mysle, ze ma przynajmniej 350W real, napiecia trzyma ok.

Edytowane przez XRay ARth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to bedzie lamerskie, ale coz. Wlasnie przyszla do mnie karta leadtek 6800xt. Podlaczam ja do kompa i zamiast sie odpali to slysze tylko pipczenie z karty, ktore po chwili ustaje ale windows sie nie odpala. niech ktos mi powie jak ja podlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF Leadtek 6800@16/6 @ 430/890mhz - 12179 pktów w marku03 :]

 

ktoś na 6800xt osiągnął taki wynik?:D

 

może jeszcze powalcze jak usprawnie chłodzenie budy i płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...efd582d45d40453

- za 499 zł ale moze sie nie modować bo arche wszystkie modowalne wystawia tutaj :D

 

 

http://www.allegro.pl/item88313463_leadtek...lne_16p6v_.html

 

 

 

 

 

 

Mamy tutaj ejszce cos takiego za drozsze o 60zł niewiadomo dlaczego ^^ :P

 

http://www.icomp.pl/produkty.php?action=po...raficzne&id=176

 

No i co ja mam teraz robić :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...