Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

No faktycznie strasznie się grzeje - 53c w stress.

53*C w stresie to IMO juz dość wysoka temperatura.

 

edit: i co najwazniejsze, chłodzenie Palita/Gainwarda jest o wiele glosniejsze od Zalmana!

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53*C w stresie to IMO juz dość wysoka temperatura.

Strasznie wysoka... :lol:

edit: i co najwazniejsze, chłodzenie Palita/Gainwarda jest o wiele glosniejsze od Zalmana!

Przykro mi, ale Zalman to suszarka przy chłodzeniu w Palicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Czy jest jakaś nieinwazyjna metoda określenia tego jakie pamięci się posiada w MSI 7900 GTO czy są to pamięci 1,1 ns czy też 1,4 ns np po wynikach o/c czy powyżej jakichś wartości można stwierdzić że to są 1,1 a nie 1,4 ?

 

1. Po taktowaniach i OC chociazby.

No ok a jakie to wartości powyżej których można stwierdzić ze pamięci są 1,1 ns ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ..

wlasnie dostalem dzis swojego 7950GT ..

jakies sprawdzone vmody ?

na XS znalazlem 100tys wersji juz ..

potrzebuje jednej konkretnej

 

pcb takie jak te

http://sg.vr-zone.com/?i=3330&s=2

 

jak mierze napiecie pokazuje mi 1.25v

(w biosie niby 2 ustawienia dla 3D 1.35v .. aczkolwiek jak mierze w tamtym punkcie w czasie 3dmarka i tak jest 1.25)

 

ten mod wyglada najmilej

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...mp;d=1150787775

pytanie czy dziala

 

z tym ze u mnie jest tam jeszcze pare dodatkowych elementow

(sorry za jakosc foty)

Dołączona grafika

 

poki co na biednym A64 2800Mhz

01 ~35k (hehe)

03 ~22,6k

05 ~11k

06 ~5.4k (jeden rdzen :( )

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Chaos

 

PCB identyczne ja 79GT i GS, ma tam faktycznie pare [ciach!]lek wiecej na laminacie, ale mody pasuja wlasnie od GT i GS. Robisz moda na GPU kablem, albo przez polaczenie lakierem itp, na memki olowek starcza.

 

Mialem i dzialalo to spoko :)

 

 

Wyniki jakie mialem na niej masz w linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zakupilem palita 7900gs na ogolnie jestem zadowolony tylko prosil bym mozecie mi przypomniec gdzie sie ustawialalo w riwa tunerze w opcjach overcloking , zeby nie ograniczalo podkrecania i nie sapalo ze nie mozna zastosowac takich taktowan ?? , w sterownikach gdzi byla opcja aby samo wykryla optymalne ustawienia dalo 544 dla rdzenia i 1500 dla pamieci ale widze ze napewno dalej pojda pozniej powiem jakie mam wyniczki itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=218955 było jedną strone wcześniej...

ok mam no to na razie dalem 1620 i 620 dla rdzenia wynik tylko 8810 w marku 05 ale to chyba nie to co w koncu core 2duo, na razie potestuje przy takich ustawieniach zobacze jak dalej bedzie latal , a sadze ze za cene 650 zl to zakup na prawde pierwsza klasa kreci sie ladnie jest cichutki w ogole tej karty w budzie nie slysze wczesniej mialem przez jakis czas to co w podpisie, czyli kupe jakas 6200 na pasywnym chlodzeniu i jesli chodzi o dzwiek to zadnej roznicy nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam no to na razie dalem 1620 i 620 dla rdzenia wynik tylko 8810 w marku 05 ale to chyba nie to co w koncu core 2duo, na razie potestuje przy takich ustawieniach zobacze jak dalej bedzie latal , a sadze ze za cene 650 zl to zakup na prawde pierwsza klasa kreci sie ladnie jest cichutki w ogole tej karty w budzie nie slysze wczesniej mialem przez jakis czas to co w podpisie, czyli kupe jakas 6200 na pasywnym chlodzeniu i jesli chodzi o dzwiek to zadnej roznicy nie widze

 

coś mało masz tych punktów ja na nie kręconej 7900gs od galaxy czyli 540/1500 miałem ponad 8600 w 2k5. moze jakiś syf w systemie masz ?? a na procku mamy nie wiele różnicy bo tyko 50mhz :)

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mało masz tych punktów ja na nie kręconej 7900gs od galaxy czyli 540/1500 miałem ponad 8600 w 2k5. moze jakiś syf w systemie masz ?? a na procku mamy nie wiele różnicy bo tyko 50mhz :)

oj syf w systemie na pewno jest xp juz stoi z pol roku a stery usuwalem tylko driver clinerem jak znajde czas zrobie formata , w ogole ktos ma na forum jeszcze ta karte palita ?? jak innym ona sie kreci i jakie wyniki sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam bardzo ciekawy dylemat. Otóż dręczy mnie pytanie: Czy warto kupować GF 7900gs pod moją płytę główne która nieszczęsna posiada tylko PCI-E 4x. Czy może lepiej kupić coś słabszego i dokupić ramu?

 

Jeśli na tym forum jest użytkownik który ma taką samą mobo jak ja i do tego 7900gs to bardzo bym prosił o wypowiedzenie się na temat takiego duetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53st w stress to duzo?? ROTFL chyba nigdy nie miales FX'a :D ja na swoim 79gt mam w stress ~62st na zalmanie vf700.

haha, FX'ów miałem z kilkanaście ;)

 

Ja na swoim GTO mam w stresie MAX 44*C, wiec przynajmniej z mojego punktu widzenia 53*C to juz duzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, FX'ów miałem z kilkanaście ;)

 

Ja na swoim GTO mam w stresie MAX 44*C, wiec przynajmniej z mojego punktu widzenia 53*C to juz duzo ;)

Masz seryjne chłodzenie czy WC? :P Temperatura fajna ale seryjne chłodzenie GTO jest o wiele lepsze niz te z Gainwarda czy Palita, bo w koncu jest takie same jak na 7900GTX. BTW, mierzysz oczywiscie RT + wykres? Po wyjsciu z aplikacji 3d temperatura spada o kilkanascie stopni w ciągu 3s ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, FX'ów miałem z kilkanaście ;)

 

Ja na swoim GTO mam w stresie MAX 44*C, wiec przynajmniej z mojego punktu widzenia 53*C to juz duzo ;)

a świstak siedzi i zawije je w te sreberka...

Bez urazy, ale ja też mam GTO, wiem jakie tempy osiąga i te 44 stopnie to chyba z kosmosu wziąłeś.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz seryjne chłodzenie czy WC? :P Temperatura fajna ale seryjne chłodzenie GTO jest o wiele lepsze niz te z Gainwarda czy Palita, bo w koncu jest takie same jak na 7900GTX. BTW, mierzysz oczywiscie RT + wykres? Po wyjsciu z aplikacji 3d temperatura spada o kilkanascie stopni w ciągu 3s ;p

 

a świstak siedzi i zawije je w te sreberka...

Bez urazy, ale ja też mam GTO, wiem jakie tempy osiąga i te 44 stopnie to chyba z kosmosu wziąłeś.

mozliwe ze mam jakieś przekłamania, ale przy ustawieniach widocznych w sigu, temp w stresie to własnie 44*C

 

Pomiarow dokonalem oczywiscie RT + wykres.

 

Moze to dzieki temu, ze buda dobrze wentylowana? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam bardzo ciekawy dylemat. Otóż dręczy mnie pytanie: Czy warto kupować GF 7900gs pod moją płytę główne która nieszczęsna posiada tylko PCI-E 4x sprawiedliwość ASRocka jest niebywale dziwna :P). Czy może lepiej kupić coś słabszego i dokupić ramu?

Mógłby ktoś mi w kilku słowach odpowiedź na moje pytanko? Chciałbym mieć jak najwięcej danych odnośnie przyszłych zakupów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze mam jakieś przekłamania, ale przy ustawieniach widocznych w sigu, temp w stresie to własnie 44*C

 

Pomiarow dokonalem oczywiscie RT + wykres.

 

Moze to dzieki temu, ze buda dobrze wentylowana? <_<

Powiem krótko, nie ma bata, żebyś przy taktach 740/900 miał takie temperatury na stockowym chłodzeniu. Albo zwalony czujnik albo źle odczytujesz wykres. I żadna wentylacja tu nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...