Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Glownie kazdy sie tlumaczy,ze ma zasyfiony system ,ale sam sprawdziles jak jest :wink: Musze sie przyznac ,ze po wymianie grafy z radka na nV nawet bez robienia formata wyniki takie same jak po formacie ,wiec cala ta gadka to jakas lipa :? Duzo zanizone wyniki to musi byc jakas masakra z systemem lub jakies szkodniki obciazajace cpu :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole 3dmark jest jakis kulawy zanim kupilem 2gb g.skill'i mialem od kumpla pozyczone 256 no name i wyniki w markach byly tylko troszke mniejsze, zas procesor dla tego benchmarka jest wazny

moim zdaniem to bez sensu powinien testowac wydajnosc grafiki albo calego systemu a nie wybiorczych elementow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

wogole 3dmark jest jakis kulawy zanim kupilem 2gb g.skill'i mialem od kumpla pozyczone 256 no name i wyniki w markach byly tylko troszke mniejsze, zas procesor dla tego benchmarka jest wazny

moim zdaniem to bez sensu powinien testowac wydajnosc grafiki albo calego systemu a nie wybiorczych elementow

Fakt na 512 nawet nie da się spokojnie grać w BF2 bez przsycięć a za 2 GB i tak sie nie dostaje dużo punktów mimo, że na 2GB nie było by już zwolnień w wielu grach np BF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu są takie małe przyrosty mocy :P

Chociaż to dziwne żeby wyniki tak mało sie zmieniały pomiędzy tak dość sporymi skokami taktowania.

 

A z tymi zaśmieconymi systemami, to czy ma ktoś jakiś dowód że to naprawde robi różnice w smarkach :?: Bo ja miałem niedawno taką sytuacje (zasyfiony sys.) i po formacie nic nie wzrosły wyniki w smarkach.

 

300 punktów to dużo ??? Taka różnica była między moimi wynikami

a Boxstera w 3Dmark2005 .Nie wiem jak to z tym systemem , tak tylko znalazłem najłatwiejsze wyjaśnienie ;)

Jedno jest pewne , bez reinstalki nie chciało mi ruszyć sli (miałem tylko 8000 z drobnymi punktów na standardowych

taktowniach )

a po reinstalce 12400 więc coś chyba w tym jest ;).Wcześniej w biosie sli włączone , w sterach też ,zworki przełożone i za nic nie chciało

ruszyć , po reinstalce załapało od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszecie jak się sprawują wasze 7900GT w rozdzielczościach 1680x1050 lub 1600x1200 z AA 4 i AF 8?, bo w takich bym grał. Chodzi mi głównie o to czy nie daje o sobie znać mała ilośc pamięci na karcie (256MB), ponieważ z paru testów jakie widziałem, takie ustawienia + współczesna gra np. Battlefield 2, pokazują pazurki karty z 512MB pamięci.

 

Osobiście się zastanawiam co kupić. Chętnie bym kupił GF7900GT np Pine, standardowe taktowanie 520/1500 i cena prawie taka jak MSI/Gainward. Coolery tak i tak głośne i trzeba czekać na zamienniki, takie jak nadchodzący Arctic Cooling Accelero S:

Dołączona grafika

"The Accelero S1 is a High-End solution compatible with NVIDIA 7900 series specifically also for the GT versions. For NVIDIA 7800 GS (AGP) the next High-End solution to launch is the Accelero S2. Whilst the Accelero S3 is compatible with ATI's X1300/X1600 series and NVIDIA's 7600 series. All patented passive designs ensure no noise and high cooling performance. The S series will be available starting June 2006."

 

Podobno Asus w tej droższej wersji "TOP" 520/1440 ma cichy cooler ale jakoś nie chce mi się wierzyć (po za tym cena na poziomie 1500zł).

 

Innymi słowy jestem ciekaw czy jedyne rozsądne wyjście by pograć bez problemów w rozdziałce 1680x1050 to zakup GF7900GTX, czy jednak wystarczy GT. Jak nie patrzeć GT można kupić za 1000zł (netto), a za pół roku GTX straci na wartości naprawdę sporo. Zresztą dokładając trochę do tego GTX'a można mieć 2x 7900GT i w SLI sobie połączyć. No ale to ma swoje plusy i minusy, dlatego przydało by się parę opinii :]

 

Przykładowy test (pewnie każdy już widział, ale...), różnica pomiędzy 7900GT a 7900GTX 512MB nie jest może wielka, ale nie wiem jak będą te karty wyglądać za pół roku, a chciałbym by karciocha roczek przetrzymała.

Dołączona grafika

 

Więcej screenów http://pclab.pl/art18890-9.html

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyrus_6

Skoro dla Ciebie róznica 300pkt to mało - miałeś "zaśmiecony system" - to odpal singla 7900GT z zegarami jak moje i wrzuć wyniki na forum. Skoro dostałeś takiego mega kopa w SLI po zmianie systemu, to i zapewne na jednej karcie też ostro pójdziesz do przodu, tylko pytanie jak bardzo? ;-)

Myślę, że wynik bedzie bardzo podobny - ew. ciut lepszy: procesor, pamięci.

 

Daj wyniki ze SLI@OC - bardzo mnie ciekawi wzrost wydajności w stosunku do singla@OC.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster, ja już mogę dać wyniki Single @ OC 650-800

3DM2006--5899pts

3DM2005--10379pts

SLI @ OC 650-800

3DM2006--8710pts

3DM2005--13623pts

Coś mały ten wzrost wydajnosci, ale zawsze coś. Myślicie że wyniki są spoko, czy raczej coś małe?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mały ten wzrost wydajnosci, ale zawsze coś. Myślicie że wyniki są spoko, czy raczej coś małe?

tez sobie wybrales programy do testow ;) pierwszy zalacza wynik proca, ktory obniza sumaryczny wynik na sli - sprawdz czastkowe, a drugi to juz w ogole zalezny od proca. sprawdz w 3dm03, albo jakiejs grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sobie wybrales programy do testow ;) pierwszy zalacza wynik proca, ktory obniza sumaryczny wynik na sli - sprawdz czastkowe, a drugi to juz w ogole zalezny od proca. sprawdz w 3dm03, albo jakiejs grze

3DM2003 podobnie jak innym coś nie chce cały przelecieć, zobacze 3DM2001 i Fear, chyba że to tez zły test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster, ja już mogę dać wyniki Single @ OC 650-800

3DM2006--5899pts

3DM2005--10379pts

SLI @ OC 650-800

3DM2006--8710pts

3DM2005--13623pts

Coś mały ten wzrost wydajnosci, ale zawsze coś. Myślicie że wyniki są spoko, czy raczej coś małe?

Pozdro.

Wyniku z marka 06 nie podawaj bo to sie mija z celem, co najwyżej możesz sobie z sulaco porównywać wyniki z 06 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś kiepawe wyniki...

Nie instalowałem nowej windy i na starej wyciągam ledwo ponad 7 tyś. w 2005

A po podkręceniu 8 tys.

Oj chyba trzeba będzie reinstalke zrobić...

 

Czy ktoś już może instalował chłodzenie pentagrama na 7900GT?

Mam takie które mi zostało po 6800 i nie wiem czy bedzie pasowało....

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyrus_6

Skoro dla Ciebie róznica 300pkt to mało - miałeś "zaśmiecony system" - to odpal singla 7900GT z zegarami jak moje i wrzuć wyniki na forum. Skoro dostałeś takiego mega kopa w SLI po zmianie systemu, to i zapewne na jednej karcie też ostro pójdziesz do przodu, tylko pytanie jak bardzo? ;-)

Myślę, że wynik bedzie bardzo podobny - ew. ciut lepszy: procesor, pamięci.

 

Daj wyniki ze SLI@OC - bardzo mnie ciekawi wzrost wydajności w stosunku do singla@OC.

Tamte wyniki były na venice 3000+@2700 , teraz jest x2 .Co do mega kopa w sli ;) ,stawiam

poprostu na to że sli nie działało za dobrze ;) a czego to wina to nie wiem :( .Najprostszy sposób to reinstal

i jak widać pomogło.Co do oc sli czekam na drugiego zalmana i dopiero wtedy porządne OC.

 

@Worms14

nie za mały ten przyros mocy po oc ?? :?: skoro 7900gt bez oc to około 7500 pkt po oc ponad 10000

to liczyłem na większy przyrost mocy na oc sli.A ile pkt masz w sli @ def ??

Bo jeśli jest tak jak piszesz to widze że OC praktycznie mija się z celem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

nie za mały ten przyros mocy po oc ?? :?: skoro 7900gt bez oc to około 7500 pkt po oc ponad 10000

to liczyłem na większy przyrost mocy na oc sli.A ile pkt masz w sli @ def ??

Bo jeśli jest tak jak piszesz to widze że OC praktycznie mija się z celem :(

Właśnie że sie nie mija z celem, jeśli kupiłeś SLi dla marków to zrobiłeś błąd bo to nie jest dla marków, porównaj przyrost wydajności w grach i w marku. No chyba że jesteś jednym z tych co grają w smarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się jeszcze raz do przeprowadzenia testów karty. Nie wygląda to za ciekawie, jak będę miał jeszcze chwilkę to zrobię testy w większej ilości gier.

 

-Single default 470-685MHz

3DM2005 - 8102pts

3DM2006 - 4576pts

 

-Single @ OC 650-800MHz

3DM2005 – 10379pts

3DM2006 – 5899pts

Fear: ustawienia max

Min-34 Fps, Przeciętnie-62 Fps, Max 140 Fps

0%>25Fps, 15%25~40Fps, 85%<40Fps

 

-SLI default 470-685MHz

3DM2005 – 12581pts

3DM2006 – 7666pts

Fear: ustawienia max

Min-36 Fps, Przeciętnie-72 Fps, Max 159 Fps

0%>25Fps, 8%25~40Fps, 92%<40Fps

 

-SLI @ OC 650-800MHz

3DM2005 – 13425pts

3DM2006 – 8679pts

Fear: ustawienia max

Min-38 Fps, Przeciętnie-79 Fps, Max 167 Fps

0%>25Fps, 6%25~40Fps, 94%<40Fps

 

3DM2001 był niezmienny, więc wyniku nie podaje, jak dla mnie wzrost wydajności SLI default @ OC jest troszkę mały, w Single ta zależność jest większa. Trzeba to przetestować w większej ilości gier.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się jeszcze raz do przeprowadzenia testów karty. Nie wygląda to za ciekawie, jak będę miał jeszcze chwilkę to zrobię testy w większej ilości gier.

 

-Single default 470-685MHz

3DM2005 - 8102pts

3DM2006 - 4576pts

 

-Single @ OC 650-800MHz

3DM2005 – 10379pts

3DM2006 – 5899pts

Fear: ustawienia max

Min-34 Fps, Przeciętnie-62 Fps, Max 140 Fps

0%>25Fps, 15%25~40Fps, 85%<40Fps

 

-SLI default 470-685MHz

3DM2005 – 12581pts

3DM2006 – 7666pts

Fear: ustawienia max

Min-36 Fps, Przeciętnie-72 Fps, Max 159 Fps

0%>25Fps, 8%25~40Fps, 92%<40Fps

 

-SLI @ OC 650-800MHz

3DM2005 – 13425pts

3DM2006 – 8679pts

Fear: ustawienia max

Min-38 Fps, Przeciętnie-79 Fps, Max 167 Fps

0%>25Fps, 6%25~40Fps, 94%<40Fps

 

3DM2001 był niezmienny, więc wyniku nie podaje, jak dla mnie wzrost wydajności SLI default @ OC jest troszkę mały, w Single ta zależność jest większa. Trzeba to przetestować w większej ilości gier.

Pozdro

nie lepiej zainwestowac w 7900 gtx + konkretne chlodzenie + Vmod i podkrecic do 900Mhz a moze nawet wiecej?

wydajnosc w wielu wypadkach bedzie wieksza ew. taka sama a cena podobna, nie liczac chlodzenie mniejsza

przyrost min.fps z 34 single na 38 sli to wg. mnie tragedia dla tego calego SLI

albo inaczej SLI jest tragedia

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Freezone pasuje na 7900GT jak się spisuje może ktoś ma ?

Właśnie skończyłem zakładanie Pentka...

Wrażenia (może troszke za wcześnie):

Powrót ciszy jaką miałem na 6800.

Przy 1500 obr. temp w idle 44 st.

W load bede sprawdzał ale musze jakiś programik monitorujący zapodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-SLI default 470-685MHz

3DM2005 – 12581pts

Dołączona grafika

 

3DM2006 ¬¬– 7666pts

Dołączona grafika

 

 

-SLI @ OC 650-800MHz

3DM2005 – 13425pts

Dołączona grafika

 

3DM2006 ¬¬– 8679pts

Dołączona grafika

 

 

Sterowniki nForce 6.70 October 26, 2005 WHQL Certified, ale nie przeinstalowywałem ich po zrobieniu SLI , może trzeba było.

Sterowniki grafika Force Ware-XTreme-G 84.25.v2hot! 24.03.2006.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem stery od nForce i dalej to samo, sam już nie wiem czemu te wyniki są takie dziwne, może to wina zworek na płycie http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/sli.jpg przestawiłem obydwa rzędy na tryb SLI, a może trzeba tylko 1 przestawić, ten dolny bądź ten górny. Jesteście pewni że te wyniki są niepoprawne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Wlasnie dlatego rok temu po przygodzie z GF6800U SLI powiedzialem dla dwoch kart w przyszlosci NIE.

W benchmarkach moze wyglada to jako tako, ale z tego co sie ostatnio bawilem, to zauwazylem ze w grach praktyczny zysk jest ponizej oczekiwan i nic sie nie zmienilo w tej kwestii w ciagu roku.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...