Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Na GF7600GT z podpisu pamięć podkręcam na 935MHz bez vmodow, kazde 100MHz wiecej dawało moze ze 150pkt, podkręcenie rdzenia dawało ~500pkt. Dziwne, prawda ;)? Chyba ogólnie kontroler w GF7 series jest "nie taki".

 

PS->chodzi mi o skok punktów w marku 03.

ciężko jest to jednoznacznie stwierdzić - ale zauważ, że 7600 GT jednak wyprzedza 6800 GS - oczywiście tylko i wyłącznie ze względu na to, że w liczeniu shaderów liczy się czas dostępu do pamięci a nie jej przepustowość no i oczywiście wyższą wydajność cieniowania (wyższe taktowanie rdzenia oraz sprawniejszy sam w sobie). Więc chyba nie jest tak źle.

 

oczywiście w 7900 mnie dziwi to całe zachowanie - ale w 7600? Moim zdaniem jest jak najbardziej oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Witam!!!

 

I mnie nie ominęło zepsucie karty graficznej. MY XFX IS R.I.P. :cry:

 

Przy graniu w Quake 4 (na def. takt. ) nagle cały obraz zapełniły białe kwadraciki i krateczki :cry: , obraz się zawiesił i monitor zgasł. Wcisnąłem RESET i przy włączaniu do windowsa jest to samo :cry: Na powitalnym zapraszamy wyłacza się monitor :( Karte poszedłem przetestowac odrazu do kolegi i jest to samo :mur:

 

 

Karte zakupiłem w łódzkim sklepie Acris. Wysłał bym ją choćby jutro, ale tu pojawia się następny problem. ZGUBIŁEM oryginalne śrubki z boxowego chłodzenia , ponieważ aktualnie miałem VF700-Cu .

 

Bez tych śrubek nawet nie wysyłam tej karty bo wiem że nie mam szans na wymiane. JESTEM ZAŁAMANY.

 

Może ktoś z forumowiczów okazałby trochę serca i podesłał mi te śrubki;( Oczywiście po zwróceniu karty oddam, przelał bym również odpowiednią kwotę na konto za wysyłke :cry: Nic innego nie przychodzi mi do głowy

 

pozdro

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis dostalem kolejnego meila od Leadteka w sprawie karty, kazali wypelnic dokladnie formularz odnosnie sprzetu, oprogramowania, biosow w mobo i grafice, przeslac takze fotki przodu i tylu karty, ciekawe co z tego wyniknie...

ja wiem jedno ze juz nie kupie nvidi, za 2 dni oddam 7900 do serwisu i kupie x1900xtx ... w nim nie ma takich problemow ze cos nie dziala tak jak powinno

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ razorex

 

http://www.allegro.pl/item110747650_wentyl...ce_7600_gt.html

 

Troche drogo, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Też miałem coś, podobnego jak chciałem sprzedać Radeona 9800 Pro i niestety musiałem kupić kołeczki razem z nowym chłodzeniem za ok 20 zł.

 

@ patryk1234

 

Praktycznie wszystkie 7900 GT mają pamięci Samsunga 1.4 ns. Jeśli się nie myle tylko Gainward w swojej wersji z 512 MB stosuje szybsze pamięci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

OK! Czyli w tych śrubkach w 7600Gt i 7900GT nie ma różnicy?? Spytałem się tego sprzedającego czy nie sprzedałby mi samych śrubek za 10zł <_< Zobaczymy........

 

tak sobie teraz czytam i chyba takich objawów nikt jeszcze nie miał :? Cały obraz zawalony białym paskami i kwadratami i nawet sie do wina nie załączy tylko się wyłaczy monitor :blink:

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis robilem testy na obizonych taktach grafy i w deep freez czysto bez artow

3d2006 test Deep Freez

400/600 - ok

400/660 - ok

420/660 - ok

440/660 - ok

450/660 - za 1 razem przeszlo bez artow potem arty a kolejnym razem freez

wychodzi na to ze rdzen sie przegrzewa, na 440/660 rdzen w 3dmarku u mnie osiaga temp 71*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzsiaj włąsnie przyszła mi z serwisu 2 karta XFX 7900 GT i w forularzyku napisali że testowali w 3d marku 2003 jedną godzinkę a w 3d marku 2006 trzydzieci minutek , a co ciekawe u mnie artów od pierona w sklepie jak testowali to tak samo artów w pieron pod windowsem jeszcze jakies pasy a na serwisie wszytko wporządku ciekawe nie :P:P dzisaj potestuje a jak będzie dalej to samo to jutyro jedzie z powrotem na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie do znawców tematu, mianowicie straszne upały teraz mamy, temperaturki w obudowie dobijają, wiec trzeba cos z tym zrobić. Czy jak pozostawię Vmem mod 2.23 i Vgpu mod 1.40, a będę śmigał na defaultowych ustawieniach non stop czy to czymś grozi? Karta będzie spuszczona z GPU 650 na 470 i mem 1900 na GPU 470 i mem 1370.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzsiaj włąsnie przyszła mi z serwisu 2 karta XFX 7900 GT i w forularzyku napisali że testowali w 3d marku 2003 jedną godzinkę a w 3d marku 2006 trzydzieci minutek , a co ciekawe u mnie artów od pierona w sklepie jak testowali to tak samo artów w pieron pod windowsem jeszcze jakies pasy a na serwisie wszytko wporządku ciekawe nie :P:P dzisaj potestuje a jak będzie dalej to samo to jutyro jedzie z powrotem na gwarancje

To tak jak u mnie :)

Tylko u mnie napisali po prostu "sprawna"...

Co ciekawe na poczatku po odebraniu z serwisu dalej byly arty.

Teraz od 3 dni intensywnego grania - absolutnie wszystko OK! :blink:

Hmmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie do znawców tematu, mianowicie straszne upały teraz mamy, temperaturki w obudowie dobijają, wiec trzeba cos z tym zrobić. Czy jak pozostawię Vmem mod 2.23 i Vgpu mod 1.40, a będę śmigał na defaultowych ustawieniach non stop czy to czymś grozi? Karta będzie spuszczona z GPU 650 na 470 i mem 1900 na GPU 470 i mem 1370.

Pozdro

Nic jej nie będzie tylko temp będzie wyższa niż na zwykłych napięciach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krokodyl

 

 

 

to u mnie waliła artami aż miło i puściłem ją na gwarancje. Po paru dniach jak karta wróciła z gwarancji to napisali że sparawna i teraz ją testowałem 3d markiem 2003 i NFS most wandet przez ponad godzinkę i nic się jej nie dzieje ;/;/; czy może mi ktoś powiedzieć to tej serii 7900 dolega ?? raz chodzi raz nie chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krokodyl

to u mnie waliła artami aż miło i puściłem ją na gwarancje. Po paru dniach jak karta wróciła z gwarancji to napisali że sparawna i teraz ją testowałem 3d markiem 2003 i NFS most wandet przez ponad godzinkę i nic się jej nie dzieje ;/;/; czy może mi ktoś powiedzieć to tej serii 7900 dolega ?? raz chodzi raz nie chodzi ??

Wlasnie!!

Dolaczam sie do pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krodolyd

 

 

to u mnie było tak> U mnie grafika waliła artami wyciągłem ją z kompa, założyłme na nioą boxowy coolerek w sklepie na nastepny dzień jak testowali tak samo i waliło artami, a jak wróciła z gwarancji to napisali że sprawna no i od wczoraj chodzi i nic się nie dzieje ;/;/; już mnie powoli rozpieprza seria 7900 :(:( A jak dalej coś karcie nie będzie pasowało to przesiądę się chyba na 2 x 7600 GT i będzie po krzyku

 

 

 

@Już potestowane :(:( jadę z grafiką na gwarancje i będe wysyłał tyle aż wkońcu dadzą mi 3 nową grafike

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krokodyl

@patryk1234

 

Właśnie moja też wróciła z serwisu, przed wysłaniem też było pełno artefaktów w sklepie ją testowali i było to samo. Napisali że grafika jest sprawna w sklepie założyli mi z powrotem zalmana i testowali ją cały dzień, no i karta jak na razie chodzi ok. Więc już nic z tego nie rozumiem, może jednak coś z nimi robią. Zmieniają jakiś bios lub coś innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...36&page=7&pp=20

 

eVGA na 90% rozwiazala problem dotyczacy artefaktow oraz padaniia kart, nowe chlodznie dla kart, dodanie kilku nowych elementow SMD na PCB, nowy bios, gpu teraz w 3D pracuje na 1.45V a mem na 2.00V, jeden z userow nowej karty puscil 100 loopow deep freeze na 585/1800 i bez zajakniecia wszystko hula, drugi wlaczyl na cala noc loopa z 3d2006 i rano wstal i oczom nie wierzyl bo 3d mark dalej pracowal, ja nadal jestem w kontakcie z leadtekiem w tej sprawie na biezaco ich informuje o postepach innych firm w sprawie naprawy bledow NVidii

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...36&page=7&pp=20

 

eVGA na 90% rozwiazala problem dotyczacy artefaktow oraz padaniia kart, nowe chlodznie dla kart, dodanie kilku nowych elementow SMD na PCB, nowy bios, gpu teraz w 3D pracuje na 1.45V a mem na 2.00V, jeden z userow nowej karty puscil 100 loopow deep freeze na 585/1800 i bez zajakniecia wszystko hula, drugi wlaczyl na cala noc loopa z 3d2006 i rano wstal i oczom nie wierzyl bo 3d mark dalej pracowal, ja nadal jestem w kontakcie z leadtekiem w tej sprawie na biezaco ich informuje o postepach innych firm w sprawie naprawy bledow NVidii

Jak można sprawdzić te napięcia po za miernikiem. Czy jakiś program je pokazuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB, super że tak tym się interesujesz, jak dla mnie, kto nie zna języka, naprawdę niesamowity prezent.

Chłopaki jestem z wami, miejmy nadzieje, że problem zostanie rozwiązany definitywnie i każdy bedzie mógł to zrobić sam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można sprawdzić te napięcia po za miernikiem. Czy jakiś program je pokazuje ?

napiecia zawsze tylko i wylacznie mierzy sie miernikiem a nie programem, sa na karcie odpwoiednie miesjca gdzie przykladajac sondy miernika pokaze nam sie napiecie pracy GPU i MEM

 

sam nie wiedzialem ze tak dobrze wladam engliszem az do tego, moze jakas nadzieje jest zeby miec jeszcze sprawna 7900gt i nie wydawac tyle kasy na x1900xtx jak chcialem, ale zyjemy w polsce i tu raczej nie ma co marzyc o takim suporcie jak w stanach i firmy evga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaplanowałem że będe cały czas wysyłał na gwarancje aż przyjdzie mi sprawna grafika :P

 

 

@ no ale ktoś popatrzyła na tą sprawę z innej strony przecież pierwsze egzemplarze były sprawne czyli można wnioskować że nVidia nie zawaliła tego tylko może firmy rozprowadzające te grafiki ??

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

ja zaplanowałem że będe cały czas wysyłał na gwarancje aż przyjdzie mi sprawna grafika :P

@ no ale ktoś popatrzyła na tą sprawę z innej strony przecież pierwsze egzemplarze były sprawne czyli można wnioskować że nVidia nie zawaliła tego tylko może firmy rozprowadzające te grafiki ??

 

Moja karta została kupiona tydzien po premierze, czyli coś pod koniec marca. Też myslałem że pierwsze sa sprawne, ale............ filmik można zobaczyć pare postów wyżej .

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedobrze

 

2 tygodnie wszystko mi slicznie chodzilo, gierczylem w to, tamto, ba nawet karta zaczela sie podkrecac znow bezproblemowo, lecz wczoraj odpalilem demo Prey i wychodzac z niego po przejsciu calosci standarcik ale nie do konca, slad jakiegos kwadratu na pulpicie, tylko myszka aktywna i wylaczenie sie monitora po chwili

 

wczesniej jeszcze sypalo kropkami do okola, wczoraj "tylko" obraz zamarl wraz z ta dziwna ramka ...

 

nielubie 7900GT, fakt, fajna szybka karta, ale psyche ryje "czy sie nie zwiesi" za chwile :/

 

moze znow ATI, ale nie warto wg mnie siana na x1900xtx wydawac, prawie 2x drozsza a nie 100% szybsza od 7900GT :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wynik pojedynku na zrąbywanie się kart to 3:0 dla nVidii (2x6600GT i GF3 Ti200 - padły, R9500, 9800Pro i X1800XT - jak na razie bez zarzutu)

wszystko oczywiście "osobniczo" zmienne, ale nikt chyba nie zaprzeczy, że aktualnie nvidia królem bezawaryjności to nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wynik pojedynku na zrąbywanie się kart to 3:0 dla nVidii (2x6600GT i GF3 Ti200 - padły, R9500, 9800Pro i X1800XT - jak na razie bez zarzutu)

wszystko oczywiście "osobniczo" zmienne, ale nikt chyba nie zaprzeczy, że aktualnie nvidia królem bezawaryjności to nie jest...

Przypadek ;) Ja od zawsze mialem NV (riva tnt2, gf2, gf3, gf4, 6200, 6600gt, 7600gt), GF3 zmieniłem na 9550 i co? 3 egzemplarze padły :P Także aby mówić ze jakas firma jest awaryjna lub bezawaryjna to trzeba przetestowac z 1000 egzemplarzy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...