Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos doswiadczenie z karta gigabyte 7900gt.. ale ta z zalmanem.. ta taka nowa co wyszla niedawno? ma takty 525 MHz- rdzen, taktowanie pamięci 1 440 MHz...

kupilem ja bo jest niewiele drozsza od niepodkreconej, ma lepsze chlodzenie, ciekawsza ogolnie jest...

ale wiadomo jak sie kreci na standardowym chlodzeniu? duzo pojdzie jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

taki maly Ot. zaznaczam tylko ze lama jestem i nie mam zbytnio czasu na czytanie całego topicu.

otóż znalazłem najtaniej 7900gt w komsadzie za 1019zł tylko, że firma to jakaś Forsa, nie słyszałem nigdy o takiej i mam teraz takie pytanie :

czy wszystkie 7900GT są robione na referencyjnej płytce pcb i mają te same komponenty ? bo jesli tak to walić firmę - zależy mi na obcięciu kosztów do minimum ...

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS,GIGABYTE,MSI - te napewno robia karty na swoim PCB.

Radziłbym brać karte właśnie jakąś z tych trzech firm.W każdym bądz razie odradzam Forse.Miałem przez tydzień 7300GT Forsy,grzała się niemiłośiernie i na dodatek smród był w całym domu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

witam.

taki maly Ot. zaznaczam tylko ze lama jestem i nie mam zbytnio czasu na czytanie całego topicu.

otóż znalazłem najtaniej 7900gt w komsadzie za 1019zł tylko, że firma to jakaś Forsa, nie słyszałem nigdy o takiej i mam teraz takie pytanie :

czy wszystkie 7900GT są robione na referencyjnej płytce pcb i mają te same komponenty ? bo jesli tak to walić firmę - zależy mi na obcięciu kosztów do minimum ...

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Kazda jedna karta z serii gf7900gt kreci sie bardzo dobrze. Nie ma takiej karty ktora by nie wycisnela z pamiatek 1600 mhz a z rdzenia 550, a to jest bardzo imo duzo. Dodatkowo 24 potoki, 256mb 256 bit gddr3, wystarczy w pelni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hose27 i tu sie mylisz ja mam 7900GT Leadtek i nie idzie wiecej niz 800Mhz na pamięci i nie wiecej niz 520 na rdzeniu na standartowym chłodzeniu które niebawem zmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi raczej chodzilo o stabilnosc i pewnosc tego produktu ... bo w oc sie nie bede zbytnio bawil, tylko procka bede krecic a gpu zostawie w spokoju ... chodzi mi o to czy ta karta nie sfajczy sie po kilku miesiacach albo bedzie niestabilna. jesli wszystkie sa robione na referencyjnej budowie to raczej bedzie stabilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było sporo osób które miał nawet problemy przy nominalnym taktowaniu, a że po paru mieś. z OC karta sie spaliła to jeszcze nie słyszałem :P, jesli podkecisz karte tak że bedzie stabilna to nic jej nie będzie.

A IMO kupować 7900GT i jej nie kręcić to grzech ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

hose27 i tu sie mylisz ja mam 7900GT Leadtek i nie idzie wiecej niz 800Mhz na pamięci i nie wiecej niz 520 na rdzeniu na standartowym chłodzeniu które niebawem zmienie

800Mhz to alternatywnie 1600 czyli tak jak mowilem :) Natomiast co do core'a to 520 to nie jest az tak tragicznie,wazne, ze pamiatki mocno ida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chce nikogo straszyć co do kupna, ale niedawno składałem kumplowi kompa i właśnie poleciłem mu tego Gigabyta 7900GT z zalmanem na pokładzie. Myślę sobie - 525 na rdzeniu, 1440 na pamięciach, nie trzeba będzie podkręcać (świety spokój ze stabilnością). Niestety kumpel po 2 dniach od złożenia wszystkiego do kupy wysłał mi "wspaniałego" esemesa, że ma arty w COD2 jak gra po sieci.

Jeszcze nie testowałem sam, ale z tego co mówił, to 3dmarki 2005/2006 bez problemu, pare innych tytułów bez problemu, a w COD2 arty. Oto screen:

post-126534-1154348486_thumb.jpg

 

Teraz nie wiem, czy karta jest uszkodzona, czy po prostu się może coś przegrzewa na niej... Przywiezie jutro to się pobawie...

Coś mi się wydaje, że jutro już wróci do Komputronika - uwielbiam jeździć w sprawach gwarancyjnych!.....

Edytowane przez OkruT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Taka sama jak moja tylko kolor laminatu inny :) A co do kręcenia to też podobnie. Jak teraz ją dokładniej potestowałem to chodzi stabilnie na 590/890. Chłodzienie nie jest takie złe. Na początku się wnerwiałem, ze głośnie, bo w porównianiu z Zalmanem VF700 @ 5v róznica była i to spora, jednak po kilku dniach można się przyzwyczaić i nie jest zle. W te upały obniżyłem do 550/800, ale na jesień trochę podniosłe. Pozdrawiam i naprawde polecam karte. Moja pracuje jak na razie od połowy czerwca na 550/1600 i ma się dobrze (oby tak dalej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Co wiecie na temat microstara 7900 GT ?? bo taką mi proponuja za mojego XFX 7900 GT ??

 

hardy99 ma MSI , Greg_1 miał MSI :D Z tego co tutaj czytam to jeszcze chyba nie było problemów z kartą tego producenta, a więc polecam zamiast XFX :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wiecie na temat microstara 7900 GT ?? bo taką mi proponuja za mojego XFX 7900 GT ??

Mam i jest ok.

O/C w miare ok (patrz sygnatura)

Moim zdaniem warto wymienic, XFX jest zdecydowanie gorszą firmą i zdarzaly sie że wyskakiwaly arty na seryjnych taktach.

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya, jest problem, sprzedałęm karte gostkowi z modem na 1.3V było ok pod 2D w 3D nawet nie wchodził, potem zdjoł moda i przy odpalaniu kompa podobnież są mega arty że o windzie nie ma co wspominać, ocb :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya, jest problem, sprzedałęm karte gostkowi z modem na 1.3V było ok pod 2D w 3D nawet nie wchodził, potem zdjoł moda i przy odpalaniu kompa podobnież są mega arty że o windzie nie ma co wspominać, ocb :?:

 

witam To ja jestem nieszcześliwym posiadaczem tej karty!! Tak jak mówi jak wlanczam kompa....ach szkoda sie denetrować!!

To jest dziwne ale po zdrapaniu v moda komp dziwnie nie chcial ruszyć!! dziwny dzwięk wydawa jak by nie mógl bisu przeskoczyc!!

 

Ps jak wlanczam kompa to widze poprostu arty WIELKIE i po chwili zamazany czerwony ekran i migajace trujkąty na nim w klorze bialym!! coś tam pisze ale nie da się przczytać!!

 

Jak ktoś mial coś takiego to napiszcie proszę!! albo chociaż swoją opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

witam To ja jestem nieszcześliwym posiadaczem tej karty!! Tak jak mówi jak wlanczam kompa....ach szkoda sie denetrować!!

To jest dziwne ale po zdrapaniu v moda komp dziwnie nie chcial ruszyć!! dziwny dzwięk wydawa jak by nie mógl bisu przeskoczyc!!

 

Ps jak wlanczam kompa to widze poprostu arty WIELKIE i po chwili zamazany czerwony ekran i migajace trujkąty na nim w klorze bialym!! coś tam pisze ale nie da się przczytać!!

 

Jak ktoś mial coś takiego to napiszcie proszę!! albo chociaż swoją opinie.

 

Miałem takie same lub podobne objawy : przy włączaniu kompa cały obraz pokryty był migającymi prostokącikami , białymi i zielonymi. Oddałem karte na gwarancje i po 2 tygodniach byłem posiadaczem nowej ;)

 

Dodam że w moim przypadku karta nie posiadała Vmoda , nie była kręcona , stało się to nagle podczas grania :(

 

PS. Na stronie 42 w poscie 1239 zamieściłem filmik z moimi objawami.

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same lub podobne objawy : przy włączaniu kompa cały obraz pokryty był migającymi prostokącikami , białymi i zielonymi. Oddałem karte na gwarancje i po 2 tygodniach byłem posiadaczem nowej ;)

 

Dodam że w moim przypadku karta nie posiadała Vmoda , nie była kręcona , stało się to nagle podczas grania :(

 

PS. Na stronie 42 w poscie 1239 zamieściłem filmik z moimi objawami.

[/quote

 

 

 

ach okropne !! ten filmik to tak jak bym widzial start mojego kompa!! bleeeee

 

ochyda kompletna!! oddam na gwarancjię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy chyba pierwszego padniętego microstara. Dostałem jakiś czas temu informację, że podobno karty 7900GT z VIVO się nie sypią (nawet XFX). Czy ktoś słyszał może coś podobnego? Różnica w cenie nie jest duża. Gdyby to była prawda to myślę, że warto dopłacić za święty spokój. W actionie np nie ma już w ogóle XFXów bez VIVO, ale od nich bardzo ciężko wyciągnąć jakieś wiarygodne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałeś grafike robiłeś coś poza zdrapywaniem vmoda, np. smarowałeś grafike?

Wygląda to jak ukruszony rdzeń, ewentualnie za mocno zdrapywałeś vmoda (uszkodziles sciezki naprzyklad) lub za słabo wydrapałeś. Może zostalo troche srebrzanki? Dla pewnosci wez przetrzyj grafike w miejscu gdzie byl vmod izopropanolem.

Obawiam się że to rdzen i gwarancji ci nie uznają.

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałeś grafike robiłeś coś poza zdrapywaniem vmoda, np. smarowałeś grafike?

Wygląda to jak ukruszony rdzeń, ewentualnie za mocno zdrapywałeś vmoda (uszkodziles sciezki naprzyklad) lub za słabo wydrapałeś. Może zostalo troche srebrzanki? Dla pewnosci wez przetrzyj grafike w miejscu gdzie byl vmod izopropanolem.

Obawiam się że to rdzen i gwarancji ci nie uznają.

 

kurde zmartwileś mnie, chlodzenie zmienialem ale oglądalem rdzeń i raczej jest w pożądku!!

a paste zmienialem ale czy to ma aż takie znaczenie??

a ścierzki chyba nie uszkodzilem bo robilem to wykalaczką!!

 

a co z ta pastą o co ci chodzi napisz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...