Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Bedzie różnica w marka i w grach. Jak masz kase na gto to bierz jak nie to gs. Ja osobiście bym brał gto.

co sie stalo z cenami gto ?

prawie 200 wiecej.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seraf

 

Jak pisali przedmówcy: jest niedostatek gto dlatego tyle kosztuje. Jedynie ceny w komputroniku sie nie zmieniły bo nadal stają na ok 1,100 zł. Sprzedawcy zwęszyli niezły interes i widzią, że ludzie kupują tą karte dlatego ceny takie wysokie teraz :) (po prostu duży popyt mała podaż).

 

Jak szukasz gto spytaj sie Niemca ile u niego kosztuje (pewnie też sporo powyżej 1000 zł ;d). Ja bym poczekał do premiery g80 (8800gtx/gts), która odbedzie sie 7-8 listopada. Może wtedy ceny spadną chociaż nie jestem tego taki pewien :/.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seraf

 

Jak pisali przedmówcy: jest niedostatek gto dlatego tyle kosztuje. Jedynie ceny w komputroniku sie nie zmieniły bo nadal stają na ok 1,100 zł. Sprzedawcy zwęszyli niezły interes i widzią, że ludzie kupują tą karte dlatego ceny takie wysokie teraz :) (po prostu duży popyt mała podaż).

 

Jak szukasz gto spytaj sie Niemca ile u niego kosztuje (pewnie też sporo powyżej 1000 zł ;d). Ja bym poczekał do premiery g80 (8800gtx/gts), która odbedzie sie 7-8 listopada. Może wtedy ceny spadną chociaż nie jestem tego taki pewien :/.

Niemiec nie ma już tych kart, bo pytałem niedawno. Ja się jednak zdecyduję na Galaxy 7900GS Zalman 256MB za 749zł, ale poczekam jeszcze do premiery G80 i zobacze może ceny tych galaxy spadną :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, w siriusie GTO nadal jest tania - 1039, tylko że na razie nie maja jej na stanie (mówią, że niedługo ma być dostawa, ale kto ich tam wie).

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, w siriusie GTO nadal jest tania - 1039, tylko że na razie nie maja jej na stanie (mówią, że niedługo ma być dostawa, ale kto ich tam wie).

parę dni temu nabyłem w esc.pl za około 1000zł a teraz widze ze cena podskoczyła do 1199zł. Jak widac sklepy próbują zarobic wykorzystując wzmożony popyt na ten model. Moze sie okazac ze czekanie na to az karty te stanieją (wraz z premierą serii 8) będzie złym wyborem - bo po prostu nie będą już dostępne....czas pokaże.

 

Osobiscie uwazam ze czekanie do premiery by zaraz kupic którąś z 8-semek jest wyrzucaniem kasy. Zanim wyjdą sensowne łatki do systemu (chyba nie liczycie ze Vista zainstalowana z płytki bedzie dobrze działac). Zanim wyjda dobre tytuły pokazujące potencjał dx10 minie co najmiej rok. Za rok ceny 8-semek osiągną rozsądny poziom i wtedy kupno takiej karty będzie sensowne.

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dziś dostałem długo oczekiwanego 7900GS od galaxy z Zalmanem :) bawie sie dziś od rana i o to wyniki: na sterach 93.71WHQL

 

post-141753-1162659459_thumb.jpg

 

nie powiem 1972mhz na pamieciach mnie zaskoczyły :D a co do wyniku tez chyba w miare daje rade ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem, a pamiatki lataja na 2000mhz ale od czasu do czsu pokazują sie kropeczki. ale to być moze od tego ze już są w miare ciepłe. lekki nadmuch jest potem spróbuje z wiekszym jeszce moze bedzie 2ghz :) pomęczył bym jeszcze gpu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek06 - mógłbyś puścić marka przy procu @2,6ghz ?...

 

wczoraj dorwałem wreszcie 7900GS...

 

rdzeń - obecnie 630 (wyżej 0 artów ale wyniki spadają :( )

pamiątki - praktycznie to samo co u Ciebie...wyniki spod avatara przy 1970...

tylko nawiew by zrobić...

 

pewnie parę punktów doszłoby po formacie (od pół roku nieformatowany dysk ;])...

 

ale 10k nie odpuszczę :D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem na WGK a dokładniej na stoisku firmy cross2000 jak coś moge podać telefon do firmy :P wałsnie też musze jeszcze formata strzelic bo systemik już ma ze 4 miseś :P ale syf straszny :) bawiłem sie ale jak narazie 644/1972 to szczyt. jak zwieksze gpu to czasem sa freezy. :/:/ co do testu na 2,6 ghz to jutro spróbuje bo zaarz musze spadac na 18 :) jutro mozę mi sie uda. pewni 10k sie utrzyma na wolniejszym procu.

 

aha zapomniałem: są jakieś vmody ?? do tego galaxy ?? jak bysie mieli zarzuccie linkiem :P bo pewnie pencilmod nie istnieje

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym temacie to napisze.

Problem polega na tym, ze wczesniej mialem ATI i obraz w xvid byl idealny,

obecnie po przesiadce na 7900gto mam widoczne przejscia tonalne miedzy kolorami, objawia sie to tak jakby bylo 16bit (matowe kolory). Beznadziejnie to wyglada, probowalem roznych kodekow (alternatywny fddshow), playerow, sterowniki najnowsze, poprzednio 91.47 bylo tak samo. Problem wystepuje na monitorze i na TV.

Czy musze cos wlaczyc / gdzie jest ukryta funkcja aby divx/xvid na 7900gto wygladal tak dobrze jak na starym poczciwym 9700pro ???

 

Aha, problem wystepuje przy FullScreen, w oknie jest ok.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie gratki Tomku, jak widac odpowiedni sprzet w odpowiednich rekach. jeszcze kilka ptk i dzieci i ryby ze sprzetem z kilka k wiecej glosu nie beda mialy...

 

jeszcze raz gratki :D

tylko zobacz ile czasu yoto bawi sie swoimi zabawkami a ile czasu mialem na zrobienie markow, az 1h :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorsze pamięci NIE LATAJĄCE dobrze na Vmem >1,95V

Niższe napięcie Vmem (ze względu na gorsze kości)

Na bank jeszcze coś w zasilaniu mają słabsze ...

 

Mój pierwszy ORB (SLI 7900GTO)

To o pamięciach, że mają niższe napięcie niż GTX wiedziałem ( co nie przeszkadza im działać bez problemów na ok. 900MHz), ale o sekcji zasilania już nie. To potwierdzone czy tylko jakaś wyssana z palca teoria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u jednych działają na 900 u innych nie (nawet koło 850 pojawiają się problemy)

Teoria jest moja - więc jak chcesz może być że wyssana z palca

na 99% nie jestes w bledzie, wkoncu na czyms musza zejsc z kosztow produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% nie jestes w bledzie, wkoncu na czyms musza zejsc z kosztow produkcji

Hmmm, czyli jednak "teoria" nie poparta niczym :mur: Zero dowodów, czyste ssanie z palca. Ja równie mądrych teorii zaraz wymyślę z 1000, tylko po co? Rozumiem, że jakieś nooby mają czasem pomysły wprost z kloaki, ale żeby tacy userzy jak yotomeczek czy ryba?

Zejść z kosztów produkcji? Przecież wchodzi G80, więc ja się pytam gdzie jest uzasadnienie ceny 7900GTX, skoro 8800GTS będzie w podobnej cenie? To GTO jest w normalnej cenie, właściwej dla wydajności.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...