Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne pytanie :?. Co byście wygrali: 7900gt czy 7900gs ? Ceny jak ktoś wyżej podał są takie same praktycznie. Z tego co widać wiekoszsc GSów sie tak dobrze kreci ze przegania gt a może sie myle. Oświećcie mnie.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh załamka, swojego 7900 mam może z pół roku a się okazuje że zaraz będzie się nadawała tylko do płynnego wyświetlania interface-u visty :lol:

 

narazie poczekam jak się rozwinie sytuacja z nową kartą od ATI i co jeszcze NV wypuści na rynek w 2007 i trzeba będzie myśleć o zmianie :huh:

Nie przesadzaj, ludzie jada na 7300/7600 a ty z 7900 wyjezdzasz :D ja jeszcze miesiac temu siedzialem na radeonie 9700pro i przeszedlem wiekszosc nowych gier w 1024x768 w high (fear w 1024x768 medium), oczywiscie karta byla po oc

 

 

Mam dziwne pytanie :? . Co byście wygrali: 7900gt czy 7900gs ? Ceny jak ktoś wyżej podał są takie same praktycznie. Z tego co widać wiekoszsc GSów sie tak dobrze kreci ze przegania gt a może sie myle. Oświećcie mnie.

Ta ktora osiagnie wyzsze wyniki po OC i bedzie cichsza, no chyba ze ci nie zalezy na ciszy to bierz GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi powiedziec co wykastrowano w 7900gto/gtx ?

Pozatym wykastrowanie serii 7 niema nic w spolnego z wersja 8, bo to zupelnie inna architektura.

Zobacz sobie test na egieldzie, 8800gts jest zaledwie troche szybsy w dx9 od 7900gtx, wiec jak taki 8600gt ktory bedzie znajac zycie polowka 8800 ma sie rownac z 7900gtx w dx9 ???

 

Widze ze coraz wiecej ludzikow dostaje filma "AVE DX10, DX9c BEEEEEEEEEE", moze to i dobrze wychacze sobie drugie 7900gto do SLI za grosze :D

tak samo moge zadać pytanie dlaczego 7900GTO jest tak samo wydajny jak 7900GTX skoro jest od niego znacznie tańszy,to powinien być znacznie słabszy,a jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo moge zadać pytanie dlaczego 7900GTO jest tak samo wydajny jak 7900GTX skoro jest od niego znacznie tańszy,to powinien być znacznie słabszy,a jest inaczej

Bo dopiero po OC jest taki, jak GTX, a producent założył (mniejsza z tym, że niesłusznie), że ludzie nie będą podkręcać, a że bez OC jest gorsza, to sprzedaje taniej...

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo moge zadać pytanie dlaczego 7900GTO jest tak samo wydajny jak 7900GTX skoro jest od niego znacznie tańszy,to powinien być znacznie słabszy,a jest inaczej

Dlaczego jest tak samo wydajny - bo to to samo (po OC),

dlaczego tanszy ? - bo nikt nie chcial kupowac 7900gtx w chorej cenie, pozatym poszla partia z felernymi pamieciami i trzeba bylo sie jej jakos pozbyc (oczywiscie pojechali troche dalej i puscili nawet te sprawne GTX'y co by sie ich pozbyc)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest tak samo wydajny - bo to to samo (po OC),

dlaczego tanszy ? - bo nikt nie chcial kupowac 7900gtx w chorej cenie, pozatym poszla partia z felernymi pamieciami i trzeba bylo sie jej jakos pozbyc (oczywiscie pojechali troche dalej i puscili nawet te sprawne GTX'y co by sie ich pozbyc)

dobra,ok może GF 8600GT nie przegoni w directX 9 GF 7900GTX,ale moim zdaniem będzie to wydajność porównywalna,być może z lekką przewagą GF 7900GTX,a jak pojawi się wersja galaxay wtedy wszystko będzie możliwe.

 

Mozesz mi powiedziec co wykastrowano w 7900gto/gtx ?

, 8800gts jest zaledwie troche szybsy w dx9 od 7900gtx,

Zobacz na benchmark "Optymalne karty do Company of Heros

rozdzielczość 1600x1200

GF 8800GTS - 68fps

GF 7900GTX - 40fps

Czyli GF 8800GTS jest znacznie szybszy w tej grze i zapewnia płynność w przeciwieństwie do GF 7900GTX który balansuje już na granicy płynności.Róznica 28fps to jest bardzo duża różnica.W raz z pojawieniem się gier pod directX 10 ta różnica będzie wzrastać

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat DX10 sie nie wypowiadam, bo to chyba oczywiste ze bedzie szybciej na gf8 bo 7 nie obsluguje.

PS. 40fps to twoim zdaniem balansowanie na granicy wydajnosci w RTS'ie ?

a co powiesz na 47klatek na 7900GTX http://www.gamespot.com/features/6158594/p-5.html ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli GF 8800GTS jest znacznie szybszy w tej grze i zapewnia płynność w przeciwieństwie do GF 7900GTX który balansuje już na granicy płynności.Róznica 28fps to jest bardzo duża różnica.W raz z pojawieniem się gier pod directX 10 ta różnica będzie wzrastać

 

O_o. Granica płynności to ~25fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o. Granica płynności to ~25fps...

ja przegiołem z tymi 40fps a ty przegiołeś z 25fps.Płynnie powinno chodzić w 30fps

 

Na temat DX10 sie nie wypowiadam, bo to chyba oczywiste ze bedzie szybciej na gf8 bo 7 nie obsluguje.

PS. 40fps to twoim zdaniem balansowanie na granicy wydajnosci w RTS'ie ?

a co powiesz na 47klatek na 7900GTX 2396572[/snapback]

a co powiesz na 47klatek na 7900GTX
no niestety nic nie powiem bo nie ma w tym teście GF 8800GTS.W starociach typy far cry ,doom 3 różnica może być niewielka,ale w nowych grach(S.M 3+HDR) GF 8800GTS daje po d....e GF 7900GTX.Przykładem może tu być Company of Heros,Call of Juarez ,Oblivion . :wink: :rolleyes: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio w koncu zabralem sie za krecenie mojego Galaxy 7900GS, wczesniej po traumatycznych przezyciach zwiazanych z zepsuciem dwoch 7600GT postanowilem jakis czas nie krecic grafiki, no ale pokusa byla za duza :D

 

Ze standartowych 540/1500 dojechalem na 630/1860 okolo. W weekend moze zrobie drugie podejscie, wyniki nie sa oszalamiajace, no ale tak na poczatek

 

Przed kreceniem

3dm03 - 21502 3dm05 - 9275 3dm06 - 5195

 

Po

3dm03 - 24410 3dmo5 - 10650 3dm06 - 5913

 

Linki do orbow w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zakupiłem jakiś czas temu MSI GF 7900GTO i nie zaglądałem do niego i nie odpalałm go, teraz okazuje się że na pamęciach jest tyle pasty że "powylewała" sie na boki(jesli chcecie zrobie zdjecie). Czy mieliście podobne sytuacje?

Odnośnie pasty to przy tej ilości chłodzenie nie będzie zbyt wydajne, w takim razie pragnę zmenić ją na pastę zalmana ZM-STG1 (bo tą mam pod ręką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zobaczyć jak wysoko pójdą moje pamiątki na 7900GT Gigabyte. Rdzeń ustawiłem na 743 MHz.

 

Tutaj pamięci na 1004 MHz (2008 MHz efektywnie)

Dołączona grafika

 

Przy 1046 MHz (2092 MHz efektywnie) pojawiają się już arty :angry:

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze daj jakies szczegoly o tym niewatpliwym ewenemencie z segmenty 7900GT :) jaki doklandnie masz model tego gigabyte, jakie V na mam i gpu, itp itd [;

Karta ma na stickerach

 

GV-NX79T256DB-RH/PCI EXPRESS

256MB GDDR3 / 256

S/N 0620000830

 

oraz

VGA25G79T4 rGB

 

Mod core 1,5V - lakier, pamięci ołówek, bios oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit - pamięć 1.4ns, dobre oc rdzenia (często powyzej 650), ciche chłodzenie, PCB takie samo jak Gainward.

 

Gainward - pamięć 1.2ns samsung, oc rdzenia ~650 (moja sztuka robi 645), pamiec lekko powyzej 800, ciche i WYDAJNE chłodzenie (u mnie temperatura w stress to 51-53c, zaleznie od temperatury wewnatrz obudowy), gwarancja door2door,

 

Galaxy - pamięć 1.2ns, rdzen srednio ~630, pamieci powyzej 800, chłodzenie Zalmana (które jest głosne, bo to nie sklepowy zalman), radiatorki na pamieciach

 

Wybór nalezy do Ciebie ;) Ja wybrałem Gainwarda i nie żałuje.

 

EDIT: Na Palicie i Gainwardzie chłodzenie zdejmuje się 5s, zakłada 10s ;) Mocowanie jest bardzo user-friendly. Do Gainwarda i Palita istnieje vmod ołówkowy...jeszcze nie testowałem, ale mam rysunek co i jak ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie i tak zdejme, bo blok na GPU zakladam wiec to mnie lotto jak to dziala :)

galxy ma radiatorki i to jest fajne, a dodatkowo tak jak pisza w tym temacie jej posiadacze pamieci ladnie lataja.. nawet do 1000 dochodza

 

@grzesiu: ile na pamieciach poleciales max.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blee ładnie się ta 79gt kręci :P oby Twoja Niemiec padaka była :D

czytaj nizej :P

 

Karta ma na stickerach

 

GV-NX79T256DB-RH/PCI EXPRESS

256MB GDDR3 / 256

S/N 0620000830

 

oraz

VGA25G79T4 rGB

 

Mod core 1,5V - lakier, pamięci ołówek, bios oryginalny.

to prawie jak moja ;] ja mam GV-NX79T256PB-RH; na mojej GB posadzil mi zalmana 700 alcu, wstepne oc to 650/1700, bo w sumie na wiecej czasu nei mam.

 

mozesz zapodac opis swoich modow :) zasilanie masz z 6pin czy z molexa?? u mnie karta ciagnie z molexa :|

 

 

 

czemu wybrales najdrozsza linki? u mnie bedzie taniej a mam wszystkie 3. zadnej nei polece, bo kazda z nich jest fajna ;]

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości spytam, powiedz ile czasu tygodniowo spędzasz przy grach?

to zależy jak jestem w domu to sporo bo od kilkunastu do kilkudziesięciu, jeżeli poza domem to na tyle ile mam czas i karta na laptopie pozwala, tam mam tylko 7600 mobilne zresztą laptop to nie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie i tak zdejme, bo blok na GPU zakladam wiec to mnie lotto jak to dziala :)

galxy ma radiatorki i to jest fajne, a dodatkowo tak jak pisza w tym temacie jej posiadacze pamieci ladnie lataja.. nawet do 1000 dochodza

 

@grzesiu: ile na pamieciach poleciales max.?

Z tego co pamiętam, to 3dmark 03/05 bez artów na 860MHz. Na codzien i tak mam ustawione 630/805, bo po co wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 7900setki potaniały... ;)

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...CI-E_TV_2x.html

 

Ma ktoś może zainstalowane 93.71?

U mnie w niektórych grach coś takiego pojawia się na teksturkach...

 

http://img122.imageshack.us/my.php?image=ssdsddo8.jpg

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z Galaxy 7600GS na tą z podpisu i różnica jest zauważalna.

 

Ale w tej chwili poczekał bym już na 86xxx...

 

UPDATE1:

 

To zależy od Ciebie... Jeżeli teraz już potrzebujesz czegoś mocniejszego...

Jeżeli chodzi o ceny to myśle, że np. za takiego 8600gt ~800 (tak jak było z 7600gt), ale kto ich tam wie...

 

UPDATE2:

 

A czy ja coś mówiłem o DX10 ? ;)

Jeszcze raz powtórze jeżeli już teraz jest komuś potrzebna lepsza... Niech bierze...

Jeżeli nie... Warto czekać aby zobaczyć wyniki nowych kart no i najważniejsze opłacalność względem wydajności w porównaniu do innych.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli przesiadasz sie z 7600gs bo za wolna to wyobraz sobie ze 8600 bedzie tak samo wolna w DX10 :D

Ja bralbym 7900GS i z tym poczekal az pojawia sie gry tylko na DX10 i kolejna generacja kart.

Przypominam ze nadal niema sterownika dla Visty do obslugi DX10 ! Czyli mozemy sie domyslac ze sa jakies babole !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...