Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Przekroczy, wtedy pogadamy- możemy sie tak umówić? ;)

 

Nie kwestionuję potencjału o/c tych kart i ich wydajności biorąc poprawę na cenę, ale pisanie, że 7900gt po o/c na ac przegania xtx (pomijam fakt 256vram mniej), to przesada. Nic więcej.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz że gdyby Greg_1 podał wynik z vmodem to przekroczylby 12k pktow na gorszym procku.

Tyle że wydajność w 3DMark'ach nie zawsze pokrywa się z wydajnością w grach. No chyba że ktoś gra w te 3DMark'i to każdy punkt w tym teście będzie dla niego na miarę złota :lol:

Ale porównywanie 7900GT z X1900XTX jest faktycznie lekką przesadą, bo po pierwsze jest to zupełnie inna półka cenowa, a po drugie to co wtedy z 7900GTX - przecież byłby wogóle niepotrzebny skoro tańszy model kopałby tyłek najszybszej karcie z przeciwnego obozu... :wink:

Najlepiej mieć do tego zdrowe podejście - patrząc na 7900GT, a dokładnie na stosunek wydajności do ceny i jeszcze do tego potencjał oc to nie ma on sobie równych i jak najbardziej zgodzę się ze stwierdzeniem, że jest to w chwili obecnej najlepszy zakup, który z resztą od niedawna planuje ;) I nieważne jest tutaj czy jest to ta czy inna firma, uprzedzenia najlepiej schować głęboko do kieszeni i nie starać się czegoś udowadniać na siłę tylko cieszyć się, że jest konkurencja na rynku i raz jednej a raz drugiej firmie uda się wypuścić bardziej udany produkt (co ma miejsce w przypadku 7900GT)... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co przemawia za 7900 lepsze stery w stosunku do ati ,czy chce ktoś czy nie nvidia robi lepsze stery , poza tym wyrażnie mniejsze zużycie energii - dla mnie ten fakt jest bardzo ważny , ale x1900 będzie miało w przyszłości coraz większą przewage , ponieważ gry są coraz bardziej naszpikowane shaderami

 

widać , że przesilenie wiosenne udziela się - kłótnie o byle co :-P

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sterownikami to już pudło na całej linii. Mam oddalone o dosłownie kilka metrów komputery z niezłymi vga od ati i od nV i wyraźnie widzę, że obie firmy już dawno dopracowały swoje sterowniki. Jest remis.

 

Jedyna przewaga nV odnosi się do sterowników dla układów mobilnych. Tam widzę przewagę nvidii w stosunku do laptopa z x700. Ale ty raczej nie pisałeś o lapkach, prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie sterów to chodzi mi o całokształt , np do tej pory ati nie poradziło z błędami w grach na kartach x1600 , jeszcze można podawać wiele przykładów , problemy z sterami ati na kartach z najwyższej półki nie występują często lub szybko są usuwane , ale starsze karty , lub low-end i mid ati troche olewa , nvidia tak nie postępuje , moje zdanie jest takie i go nie zmienie

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Mam pytanie co do podkręcania pamięci :) Mianowicie jak "przedłużyć" suwak w PowerStripie (911Mhz) lub w sterach Z-Tweaked 84.20 (822Mhz)

 

Prosze o rady :)

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ;) moge ci pomoc w riva tunerze ^_^

btw. ladnie przedstawione na przykladzie gf6200

http://egielda.com.pl/?str=art&id=371-4

a i zeby juz nie bylo zadnych niedomowien

po 1 chodzilo mi o porownanie xtx z gtx w tym wypadku gtx przegrywa a do tego w tej chwili jest drozszy bo sa braki w naszym kraju

po 2 no o co chodzi jezeli np. najwyzszy wynik przedstawiony w hwbot (na tweaku) to wg. bota koles z xs co ma 2x7800GTx (nawet nie 512) i osiagnal 19k+ a kolesie z 2x7900gtx tyle nie maja.. cos mi tu nie gra :) i wlasnie o to mi chodzi kolesie np. z xs czesto maja duzo wyzsze wyniki mimo nizszych taktow i nie zawsze chodzi tu bynajmniej o procesor

 

prosze cytacik :) koles ma juz 2gie miejsce

2. DjLeco (crazypc.ro OC Team) - 19559.00 - Pentium 4 630 @4387, GeForce 7800 GTX @523/1390, Sonic Tower 5 single fan, no voltmods & shit,Gainward 7800GTX (no GS)

 

a tu sulaca tera damy

15100.00 - dual GeForce 7900 GTX @ 710/905mhz - A64 X2 4400+ @ 2750MHz - 7900GTX SLI @ 710/905

 

no i powiedzcie jakim cudem te 78gtx moga byc wydajniejsze od 7900gtx ? chyba ze koles tam quad sli dal (ciekawe..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Draak ile jest takich X1900XT jak ma bartezjusz :?: Bo mój nie wyróżnia sie niczym z tłumu innych 7900GT. I do nadgonienia mam jeśli już 10% :P

Ile wydajności daje samo dodatkowe 256mb :?: Ale wydajności, nie płynności ładowania tekstur.

 

@wodi po pierwsze GTX ma 512mb, a po drugie :?:... Czekaj nie ma po drugie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze tak wiem gdzie sulaco tera jest czy takie tam duperele i tak mi sie to wydaje dziwne (chocby ten przedstawiony argument przez grega :) 7900gt takty

 

kurde greg nie pisz tak szybko bo nie edytuje :P aha i zeby nie bylo niedowowien nastepnych :) lol'em nazwalem helm'a (wiem co to znaczy smiac sie na glos ale tak sie ogolnie przyjelo i tyle =D ) a nie Ciebie greg

 

aha i zeby wszyscy oficjalnie wiedzieli :) jestem fanatykiem nV ale tym razem trzeba przyznac ze ATI pokazalo na co ja stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nazwałeś Helm'a wiem o tym doskonale, a ja nazwałem Ciebie.

Ja osobiście jestem za nV, ale fanatykiem nie nazwałbym siebie

 

dla ścisłości lol - lots of laugh, czyli raczej kupa śmiechu, tłumacząc potocznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jestem fanatykiem nV ale tym razem trzeba przyznac ze ATI pokazalo na co ja stac

No i sie wygadales :lol2: Teraz juz nikt nie wezmie Cie na powaznie :?

 

Co do tych sterow to cos w tym jest...nie jest to na pewno "pudlo na calej linii" ,ale dobra koniec OT :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ;) moge ci pomoc w riva tunerze ^_^

btw. ladnie przedstawione na przykladzie gf6200

http://egielda.com.pl/?str=art&id=371-4

a i zeby juz nie bylo zadnych niedomowien

po 1 chodzilo mi o porownanie xtx z gtx w tym wypadku gtx przegrywa a do tego w tej chwili jest drozszy bo sa braki w naszym kraju

po 2 no o co chodzi jezeli np. najwyzszy wynik przedstawiony w hwbot (na tweaku) to wg. bota koles z xs co ma 2x7800GTx (nawet nie 512) i osiagnal 19k+ a kolesie z 2x7900gtx tyle nie maja.. cos mi tu nie gra :) i wlasnie o to mi chodzi kolesie np. z xs czesto maja duzo wyzsze wyniki mimo nizszych taktow i nie zawsze chodzi tu bynajmniej o procesor

 

prosze cytacik :) koles ma juz 2gie miejsce

2. DjLeco (crazypc.ro OC Team) - 19559.00 - Pentium 4 630 @4387, GeForce 7800 GTX @523/1390, Sonic Tower 5 single fan, no voltmods & shit,Gainward 7800GTX (no GS)

 

a tu sulaca tera damy

15100.00 - dual GeForce 7900 GTX @ 710/905mhz - A64 X2 4400+ @ 2750MHz - 7900GTX SLI @ 710/905

 

no i powiedzcie jakim cudem te 78gtx moga byc wydajniejsze od 7900gtx ? chyba ze koles tam quad sli dal (ciekawe..)

często na orbie zdarzają się błędne wyniki , widać to wyrażnie po wynikach poszczególnych testów , poza tym lepsze wyniki można uzyskać grzebiąć w sterach tzn mipmapping na gorszą jakość itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie wygadales :lol2: Teraz juz nikt nie wezmie Cie na powaznie :?

 

Co do tych sterow to cos w tym jest...nie jest to na pewno "pudlo na calej linii" ,ale dobra koniec OT :wink: pozdro

Kurczę, no nie chwytam (późno, to pewnie dlatego...). Mam ati- instaluję najnowsze drivery i wszystko śmiga. Mam nV- robię to samo. I tak już w koło macieju od prawie 10lat... (po drodze instalowało się stery do matroxów i 3dfx, ale to inna baja ;)). Gdzie ta przewaga nV w desktopowych sterach? W jakimś lepszym supporcie dla starych vga? A co mnie to :lol2: I co was to, w końcu to temat o 7900, czyli o nowych gpu. A dla tych "nowych" i ati i nV piszą zgrabne sterowniki (choć ati czasem zaśpi, co było widać przy premierze r520, ale więcej grzechów nie pamiętam ;)). Odpowiedz na to i kończymy już ten o/t, ok?

 

@Greg_1

 

Bartezjusza xt kręci się dobrze, ale nie nadzwyczajnie- jest dużo równie dobrze podkręcających się xt na xs. Tak samo, jak średnio kręcących się 7900gt bez modów. Ani jedna, ani druga karta to nie sławne celerony 300A, które jak jeden mąż dawały się gonić na min450MHz ;) I tu, i tu potrzeba dobrej rączki do sprzętu, bo ona pozwala nawet z "pracującego na granicy" (cyt. z jakiegoś usera) :D x1800xt wyciągnąć te bonusowe 2k pkt w marku05 ;)

 

@ma1y- linux to już mi całkowicie dynda ;) Pzdr!

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak nieśmiało wtrącę jeszcze ze starym radziem 9800Pro. Wspominaliście, że ATI olało stare karty? Oj nie! Instaluję najnowsze i nigdy nie mam problemów. Dla tego kolejną grafę wybrałem X1800XT 512MB. Nigdy mój radek mnie nie zawiódł dla tego wybrałem właśnie tą VGA.

 

PS. Zanim radki 1800XT 512MB spadły do poziomu 1300zł myślałem nad 7900GT. Ale po obniżce moje wątpliwości zostały rozwiane. ;)

 

Pozdrawiam obydwa obozy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak - gorszą jakość i beznadziejnoość sterów widać np w sterach do linuksa, ale na szczęscie ATI od jakiegoś czasu sie poprawiło, ale do NV to jej jeszcze hektar brakuje.

 

 

 

 

 

ps uprzedzam atak

 

dla łosi co czytac nie potrafią - pisałem o sterach na linuksa

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak gwoli scisłosci

 

moj egzemplarz kreci sie dosc dobrze (tzn robi to na co pozwala ccc czyli 690/800 bez zabawy w zmienę napieć - wynik wydaje sie dobry zważywszy na nowe egz na forum majace nawet z tymi zegarami problemy)

 

co do zabaw z at zostawiam to sobie na dzis kiedy w koncu bede mogł pogonic proca w 1:1 z pamiatkami

 

z tego co widzę na xs pierwsze egz. kart przy V dajacych sie okiełznac przy pomocy AC robią spokojnie 770/880 co pozwala im wyjsc poza 14tysi w 05

 

Greg-jesli podajesz przykłady extreme oc 79gt to bądzmy konsekwetni i podajmy równiez extreme oc z serii x1900

 

oczywiscie zgadzam sie z tym iz porównywanie 79gt z x1900 jest grubo naciągane , co nie zmienia faktu iz seria 79gt w stosunku -wydajnosc/ cena jest b. udaną propozycją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na allegro pojawily sie galaxy 7900gt. zapewne czesc z was ma ta karte i moze powiedziec jak sie ja kreci :-)

ja kupiłem własnei na allegro swoją kartę i po założeniu zalmana podkreciłem na 580 - 1600 ... więcej napewno się da ale ja maniakiem podkręcania nie jestem i starczy mi że mogę spokojnie pograć sobie kilka godzin na takich ustawieniach nie bojąc się że coś mi się spali :)

 

a co do walki ATI kontra nVidia, to sam zastanawiałem sie nad 1800XT 512 ale kupując ATI blokuje sobie możliwość zakupu za pare miesięcy drugiej 7900gt i połączenia ich w SLi ... a wtedy to i bede mial 512 na kartach a i zdecydowanie szybsza bedzie od 1800xt 512 ;)

 

fakt koszt wiekszy ale w wakacje cena 7900gt pewnie jeszcze bardziej spadnie i wydaje mi sie ze rozsadniejsze bedzie dokupienie drugiej 7900gt niz wymiana 1800xt na mocniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem własnei na allegro swoją kartę i po założeniu zalmana podkreciłem na 580 - 1600 ... więcej napewno się da ale ja maniakiem podkręcania nie jestem i starczy mi że mogę spokojnie pograć sobie kilka godzin na takich ustawieniach nie bojąc się że coś mi się spali :)

Podnosiles napiecie?

Jesli chodzi o x1900 i 7900gt to troche przesadzilem ale mam grafike 1k tansza o troszke gorszych osiągach (jak ją wymecze).

Skonczmy juz ten temat

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosiles napiecie?

Broń Boże, ja się w to nie bawie. Ja zamiast bawić się w ekstremalne podkręcanie, podnoszenia napięć i osiąganie rekordów w 3dsmarkach wole wykorzystać ten czas by nieco pograć, a nie tylko oglądać po raz n-ty benchmarka :D

 

Ja zazwyczaj, jesli chodzi o podkrecanie, dochodzę do pewnych rozsadnych wartosci przy ktorych sprzet nie dostaje za mocno po du... znaczy po kondesatorach ;) .. najczesciej jest to 10-15% wartosci nominalnych a potem przekracza sie już pewną granice po ktorej zysk wydajności nie jest już tak wielki a i pradopodobienstwo że sprzęt wykituje drastycznie rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. nadal bedziesz mial 256MB, a czy bedzie szybsze - to tez roznie

podsystem graficzny bedzie nadal korzystal tylko z 256 ramu ?? czegos nie rozumiem .. to co z pamięcią z drugiej karty ??

 

http://pl.slizone.com/object/slizone_rel80_pl.html:

"Łączenie kart graficznych wyposażonych w różną ilość pamięci

Przykład: wykorzystując funkcję Coolbits możesz użyć GeForce 6800 GT ze 128 MB razem z GeForce 6800 GT z 256 MB.

 

Uwaga: NVIDIA zaleca, aby osoby chcące skorzystać z SLI, o ile to tylko możliwe, kupowały karty graficzne z taką samą ilością zainstalowanej pamięci. W przypadku bowiem, gdy karty graficzne o różnej ilości pamięci dzięki funkcji Coolbits wykorzystywane są w trybie SLI, efektywnie wykorzystywaną ilością pamięci staje się na obu kartach ilość mniejszej z nich. "

 

Ja to rozumiem że na jednej i na drugiej wykorzystywane jest 128 czyli 2x128

Edytowane przez dextor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdy z chipsetów jest przypisane wtedy po 256MB...co dla systmeu znacyz tyle ze masz 256MB, a kazdy procek korzysta z własnej pamięci.

wlasnie pojechalem sobie na wycieczke rowerowa i w trakcie sobie tak dumalem i wydumalem, ze obie karty pewnie generuja sobie kazda co druga klatke i kazda z nich potrzebuje po 256 mb na generowana klatke ... nie ma to jak swieze powietrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...