Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się aktualnie do kupienia słuchaweczek Shure SE210. Jakiś specjalny hi-end to nie jest, tym bardziej, że od 310tek już wchodzi 2gi przetwornik ( a raczej 'Tuned Bass Port' ). Niestety 310 dalej trzymają cenę, więc decyzja na zakup 210 praktycznie zapadła.

 

Jednak naszła mnie taka myśl, że słuchawki będą przez 80% czasu pracować z telefonem komórkowym SE k750i.

Nie zawracałbym głowy, gdyby dało się łatwo znaleźć jakąś specyfikację wyjścia audio w tym telefonie, ale wg mnie takowa nie istnieje ;)

Więc mimo tego, że słuchawki są z wyższej-średniej półki to mam obawy, że nie rozwiną przysłowiowych skrzydeł przy podłączeniu do komórki.

Słuszne obawy, według Was?

I słusznie. Planujesz w przyszłości dokupić za dodatkową kasę playera który je w pełni wykorzysta?Jeżeli niet, to może od razu kupić zamiast tego najtańszy player: T60, Clip... i trochę tańsze słuchawki które dopełnią brzmienie?

 

Zrobiłem Kramer moda swoich ksc. Yeah, fajny upgrade: mocno się rozjaśniły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by musiało oznaczać, że każda płyta którą posiadam jest nagrana w kiepskim studiu ;) A wątpie żeby tak było... I nie są to stare nagrania, góra 5-letnie.

Być może kwestia źródła albo wrażliwości na ową sybilizację. Ja jestem w tym względzie w miarę tolerancyjny zważywszy, że niektóry z tego powodu skreślają tak dobre słuchawki jak KSC75.

 

 

Zrobiłem Kramer moda swoich ksc. Yeah, fajny upgrade: mocno się rozjaśniły...

Jak dla mnie one grają w sam raz.. Może dlatego, że podpinam je głównie do Nano 1g ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake? Na ebaju pełno podróbek ES7, więc czemu nie PRO700...

To jest akurat poważny sprzedawca ,wiele tzw podróbek to wynik eksperymentowania producentów z różnymi fabrykami w chinach a infrastruktura pozostaje itp ,wiele tzw podróbek nie jest podróbkami tylko że nie są po prostu już autoryzowane przez producenta ,różnie to z tym bywa ciężko wyczuć.... są też i dokładne klony albo tylko identyczne z wyglądu ale totalne dziadostwo itp ,ale tak jak wcześniej mówiłem ten sprzedawca raczej shitu nie sprzedaje :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam najtańszych przyzwoitych słuchawek bezprzewodowych, które nie rozlecą się po paru dniach, zmieszczą się na głowę i nie będzie trzeba się ich wstydzić. nie jestem żadnym audiofilem, zależy mi na braku kabla. czy możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat poważny sprzedawca ,wiele tzw podróbek to wynik eksperymentowania producentów z różnymi fabrykami w chinach a infrastruktura pozostaje itp ,wiele tzw podróbek nie jest podróbkami tylko że nie są po prostu już autoryzowane przez producenta ,różnie to z tym bywa ciężko wyczuć.... są też i dokładne klony albo tylko identyczne z wyglądu ale totalne dziadostwo itp ,ale tak jak wcześniej mówiłem ten sprzedawca raczej shitu nie sprzedaje :wink: .

Wiesz, nawet jeżeli infrastruktura byłaby pozostawiona przez producenta (w co szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć jeżeli chodzi o ATH), to opinie na Head-Fi nie pozostawiają złudzeń: tylko na zdjęciach wygląda to jak oryginał, a brzmi jak guano. Fakt, że przebicie na cenie słuchawek ATH w Polsce jest duże, ale bez przesady: nie aż takie. 80$ ??!! IMO mało prawdopodobne... :unsure:

 

...ale gdyby okazało się jednak, że to oryginały, to mógłby być hit na miarę CAL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nawet jeżeli infrastruktura byłaby pozostawiona przez producenta (w co szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć jeżeli chodzi o ATH)............

Jeżeli nie jest to podróbka to być może mamy do czynienia z podobną sytuacją jak w poniższym temacie gdzie chińska fabryka produkująca tunery satelitarne dla uznanych marek sprzedaje je też o wiele taniej na własną rękę ,bo ponoć (?) umożliwiają to chytrze skonstruowane umowy :

 

sami produkuja w chinach sami są sobie winni chcesz w chinach produkowac musisz sie patentem podzielic z rzadem chin czyli sami podpisuja na siebie wyrok

http://www.esat.pl/viewtopic.php?t=14096

 

A tutaj jest temat o klonach tunerów sat dreamboxa które są nawet lepsze technicznie od oryginałów (DM500)

http://www.esat.pl/viewtopic.php?t=13045

 

Tak więc możemy mieć doczynienia ze zjawiskami takimi jak :

 

>sprzedaż przez chińską fabrykę oryginału na własną rękę bez gwarancji i autoryzacji zleceniodawcy ,ale kruczek prawny (być może :wink: ) dopuszcza taką kontrowersyjną sprzedaż .

 

>klon idealny

 

>klon wizualny (shit !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ( może i Panie ) sprawa przedstawia się tak.. Za czasów integry i słabych głosników creativa dźwiek wydawał się nawet ok po przejściu na dobre głosniki i xonara d2 już pojecie muzyki jest dla mnie zupełnie inne. Po wyciągnieciu z szafy mojej dobrej mp3 ( tak mysle ) jaką jest sansa m240 odpaliłem muzyke i ogromny zonk. TEGO NIE DA SIĘ SŁUCHAĆ! Mówie sobie może to wina słuchawek zmieniłem na też jakieś mało specjalne ( kiedyś wydawały się dla mnie bdb ;p ) i to samo. Dopiero po podłączeniu technisów rpf-290 wiedziałem już że to wina słuchawek bo techniscy grały również dobrze jak pod xonarem. No więc czas zmienić słuchawki i wywalić ten stockowy badziew który dodają do sansy i zastanawiam się nad słuchawkami które nie będą droższe od mojego otwarzacza. Co polecacie? Bo teraz kiedy mam dobrego grajka przy PC jestem wyczulony i chciałbym mieć już dobre słuchawki najlepiej pchełki czy jak im tam bo nie zamierzam nosić słuchawek na rozmiar technisów na głowie.

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje z waszej strony bo jestem kompletnie ciemny w tej dziedzinie i nie wiem na co miałbym w ogole patrzyć kupując słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam Koss KSC75, nie są to może pchełki ale bez problemu mieszczą się w kieszeni.

Grają lepiej nawet od znacznie droższej konkurencji według mnie.

 

Z pchełek polecę MX460 i SRS200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałem pochwalić, że udało mi się w końcu po wielu cierpieniach uzbierać sporą sumkę i kupić porządny wzmacniacz słuchawkowy, dźwięk po prostu bez porównania lepszy niż z wyjścia karty muzycznej - zamówiłem też porządny kabel jack > cinche (Klotz MY206, wtyki Neutrik) żeby czymś w miare dobrym połączyć kartę ze wzmacniaczem. W ciągu najbliższego miesiąca - dwóch kupuje Audigy 2 ZS a jak to będzie za słabe to potem Prodigy HD2.

post-124915-1218658675_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod HD600 nie wiem czy HD2 byłoby takie dobre :) Szczególnie bez modyfikacji... Chociaż karta sama w sobie całkiem przyzwoita, choć ja raczej bym celował w jakieś chińskie DACi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kupjąc jednego dobrego zewnętrznego DACa oszczędzasz i na dobrej dźwiękówce i na średniej klasie CD (tak do 2k spokojnie ;) ). Masz jeden DAC - zero problemów z przełączaniem kabli itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam;)

 

oplaca sie kupic nieco lepsze sluchawki(+przejsciowka) do sluchania muzyki z telefonu?

mowie o przedziale 50-70zl, "pchełki"

 

nie wiem jak to bedzie a nie mam zabardzo jak sprawdzic,

jak nie to kupie jakies zwykle nokia za 20pln

 

pozdr.

 

http://allegro.pl/item415215327_najtaniej_...cx_300_box.html

http://allegro.pl/item414604865_sluchawki_...2_5mm_oryg.html

 

B-)

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że neo ma sensu inwestować w droższe słuchawki, bo znowuż jakoś mp3 z telefonu nie jest na ogół powalająca (jak dla mnie jest przyzwoita, ale nic więcej), więc dobre słuchawki na niewiele sie tu zdadzą

 

edit z tych co podałeś, to zdecydowanie te tańsze - wystarcza na 100%

Edytowane przez czekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz.

 

a propo tych dwoch linkow. to ten sam model

juz nawet sluchawki podrabiaja;)

 

 

czyli sluchawki za 30zl powinny wystarczyc. duzo nie slucham, wiec bedzie ok.

mysle wlasnie zeby kupic te CX300 w promocyjnej cenie:P + przejsciowka

 

a moze cos innego polecicie? moze na micro jack?

i tylko wtykowe bo mam niewymiarowe ucho,

jak nie, trudno

 

http://allegro.pl/item414939134_nowe_sluch..._ep_630_gw.html ,hm?

IMO to samo

 

pozdr.

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cx300 za 30 zł to podróby, tak samo jak te EP-ki. Będą grać w zależności od fabryki która je podrobiła źle, albo tragicznie. ie warto tracić kasy. Najtańsze słuchawki warte kupna to SHE9500 - zdecyduj, czy Ci się opłaca do telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki krótko i na temat :) Czy te słuchawki to podróbki ? AKG K 414 P ? Normalnie kosztują ponad 150 zł, a tu 45 hmm ? Co o tym myślicie, bo to albo promocja albo podróbka, ja się na tym nie znam :P a potrzebuje czegoś taniego do słuchania muzyki. Tak do 50 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem te słuchawki po okazyjnej cenie z allegro. Prawdopodobnie wynika ona z promocji w MixPlusie - gdzie są dołączane do jednego z telefonów. Osobiście polecam je. W/g mnie dynamiczne i z energią :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadomo, oryginalne i niekoniecznie z plusa - jest jakieś lewe tanie źródło oryginałów, ale nie znam szczegółów. Jako tanie nauszne podobnież są całkiem niezłe. Tymczasem w końcu po długich bojach z jabenem, dotary do mnie ATH-ON3, są słodkie... :wub:

 

 

(chociaż ksc raczej nie zagrożą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...