Skocz do zawartości
Oszust

nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

co z tego ze da wiecej kasy za gorsza plyte. Niestety taka prawda :evil: asus w ostatnich czasach cos jedzie na renomie nic wiecej. To juz nie sa te plyty z czasow A7V133. Sam mam A7V8X plytka spox stabilna wydajna ale niestety ma kilka niedociagniec ktore absolutnie sa wyeliminowane u Epoxa.  A A7N8X ma bardzo ograniczone vcore max 1.85!!!

pozdrav

Lagier

A wiesz o takiej zworce jak Overvoltage?

overvoltage ma tylko a7V8x (ktora do niedawna mialem) na a7N8x po zastosowaniu overvoltage mozesz ustawic max 1.85V poczytaj testy jak mi nie wierzysz tez sie kiedys na to zlapalem

pozdrav

Lagier

Mam pare pytań:

1. Czytałem, że ABIT NF7-S ma Vcore tylko do 1,85. Czy nie ma na nim czegos w stylu zwory overvoltage tak jak w A7V8X?

Planuje AXP1700+ JIUGB - B0 8) :twisted: . Czytałem gdzies, że dla T-bredów B(B0, id681) napięcia powyzej 1,85 są niepotrzebne oraz niebezpieczne na AirCooling, więc zastanawiam się czy to przeszkadza.

2. które ASUSy mają tą zworę?

3. EPOX wcale nie jest debesciak w o/c. ABIT rulez 8)

4. Które płyty mają dziury wokół socketA? (WC in future)

jesli tak myslisz to po co wogole te pytania?! kupuj abita skoro taki dobry i po krzyku ;)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu sh4dow nie pchal bym sie w asusa. Mialem A7V8X i musze stwierdzic ze asus strasznie opuscil loty jedzie tylko i wylacznie na renomie. Plytka stabilna ale problemy z odczytem temp. w biosie z vcore (zawyzal o 0,5V nie tylko u mnie!!!) poczytaj sobie na temat A7N8X na www.ocworkbench.com lubia padac na wysokich fsb albo od kijowych zasilaczy (podobnie jak A7V8X). Zastanow sie dobrze zanim kupisz

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier z kazda plyta sa problemy. Np Epox-y palily GF4. Zreszta to co czytacie to sa przyzycia osob ,ktore albo nie potrafia sie z kompem obchodzic ,albo podkrecaja je tak ,ze sprzet nie wytrzymuje. Ja kupuje w poniedzialek Asus-a A7N8X Deluxe i AXP1700+ 0,13u. Docelowo ma chodzic FSB 166 i ok 1.8GHz i nic wiecej. Moze jedynie dla eksperymentow pobawie sie FSB w granicach 180-190 ,ale wyzej napewno nie pojde. Normalnie kupilbym Epox-a 8K9A2+ ,ale ze wzgledu na soundstorma i mojej juz wielkiej niecheci do Live! i firmy Creatvie ,zdecydowalem sie na zakup Asus-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paru kolesiom asus padl przy magistrali 167mhz byc moze to rzypadek nie wiem ale cos duzo problemow ostatnio z asusami mam co do nich ostatnio mieszane uczucia. Jeszcze 2 miechy temu kiedy mialem A7V133 powiedzialbym ze ASUS rulezz!! ale niestety po moich doswiadczeniach z A7V8X nie moge tego powiedziec to oczywiscie moje osobiste zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ogolnie to chipset kt400 jest nieudanym produktem. Abit ma rowniez problemy z tym chipsetem. Kumpel ma kt400 Gigabyte i w porownianiu do kt333 jest wolniejszy i ogolnie ta mobo dziwnie chodzi. Co do nForce2 zdecydowalem sie na Asusa ,bo ma serialATA i bede mogl podlaczyc wszystki moje urzadzenia pod inne kanaly (converter SATA >> ATA juz w drodze 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi o dolne złącze karty ze stykami które wkładasz w slot AGP na płycie głównej. Złącze to posiada kilka wycięć ("brakuje" tam styków). Jaśli ma trzy to karta może pracować na 1,5 V. "Odpowiada" za to środkowe wycięcie.

 

Wysłałbym Ci obrazek ale nie wiem jak to zrobić nie dysponując stroną www. Hyba gupi jezdem :oops:

 

Sciąg sobie instrukcje do płyty ze strony asusa, albo podaj mi swojego emila na priv to Ci wyśle obrazek z instrukcji do mojej płyty(A7V8X)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi o dolne złącze karty ze stykami które wkładasz w slot AGP na płycie głównej. Złącze to posiada kilka wycięć ("brakuje" tam styków). Jaśli ma trzy to karta może pracować na 1,5 V. "Odpowiada" za to środkowe wycięcie.

 

Wysłałbym Ci obrazek ale nie wiem jak to zrobić nie dysponując stroną www. Hyba gupi jezdem :oops:

 

Sciąg sobie instrukcje do płyty ze strony asusa, albo podaj mi swojego emila na priv to Ci wyśle obrazek z instrukcji do mojej płyty(A7V8X)

 

pozdro

maila mam przeciez w profilu ;-) (eddy@dyskusje.pl), a co do agp, to sprawdze to, ale jakby sie ojkazalo, ze jednak nie ma tyle co powinno, to mozna wtedy samemu wyciac ten pin? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Lagier wiesz wszsytkie płyty maja problemy co do ASUS'a, fakt że jedzie na renomie ale jakości np. nie obniża, że ktoś pisał że tu i tamto mu padło. Nie ma płyt bez wad, a ogólnie tak jak Karas mówił KT400 jest nie zbyt udanym chipsetem, zrobionym na szybkiego i dla czystego marketingu. Nie chce wywoływć znowu wojny KT400 vs. KT333, ale to jest nie tylko moje zdanie. Duża część producentów ma problem z płytami na tym chipsecie i co tu dużo nie mówić VIA dała ciała w tym momencie ;). No ale poczekamy na KT400A (jeśli się pojawi) i zobaczymy co on zaprezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Lagier wiesz wszsytkie płyty maja problemy co do ASUS'a, fakt że jedzie na renomie ale jakości np. nie obniża, że ktoś pisał że tu i tamto mu padło. Nie ma płyt bez wad, a ogólnie tak jak Karas mówił KT400 jest nie zbyt udanym chipsetem, zrobionym na szybkiego i dla czystego marketingu. Nie chce wywoływć znowu wojny KT400 vs. KT333, ale to jest nie tylko moje zdanie. Duża część producentów ma problem z płytami na tym chipsecie i co tu dużo nie mówić VIA dała ciała w tym momencie ;). No ale poczekamy na KT400A (jeśli się pojawi) i zobaczymy co on zaprezentuje.

zostawcie Kt400 dalem tylko przyklad bo posiadalem ta plyte i moglem o niej cos powiedziec ale kiedy czyta sie wypowiedzi roznego rodzaju uzytkownikow na zagranicznych forum o asusach to najczescie przejawia sie temat problem with A7N8X albo my A7N8X died :( o problemach z innymi modelami czyta sie bardzo malo a napewno mniej. Zawiodlem sie na A7V8X z A7V333 na poczatku tez byly problemy wiec jeszcze raz powtarzam Asus zachwial ostatnio moje zaufanie a do niedawna byl moim faworytem jesli chodzi o produkcje mobo - to oczywiscie moje osobiste zdanie i kazdy moze miec inne :).

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier co do tych padnietych plyt ,to spojrz na Forum Aoafiles i zobaczy ile tam jest postow "fried rda+" , "dead rda" itp. Wiesz nie dziwie sie temu poniewaz ludzie ci podkrecaja i wyciskaja z tych plyt siodme poty. Ile ja sie naczytalem o Epox8k3a+ ,ze to i tamto ,a jednak kupilem i nie mialem zadnych problemow. A co do mnogosci postow ,to dlatego ,ze te plyty to nowosc. Zreszta na forum www.amdmb.com jak wejdziesz w watki Abita , Asusa ,Epoxa czy innych firm 90% postow jest o problemach z NF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier co do tych padnietych plyt ,to spojrz na Forum Aoafiles i zobaczy ile tam jest postow "fried rda+" , "dead rda" itp. Wiesz nie dziwie sie temu poniewaz ludzie ci podkrecaja i wyciskaja z tych plyt siodme poty. Ile ja sie naczytalem o Epox8k3a+ ,ze to i tamto ,a jednak kupilem i nie mialem zadnych problemow. A co do mnogosci postow ,to dlatego ,ze te plyty to nowosc. Zreszta na forum www.amdmb.com jak wejdziesz w watki Abita , Asusa ,Epoxa czy innych firm 90% postow jest o problemach z NF2.

czyli nie kupowac plyt na tym chipsecie? ;)

ja sie zastanawiam, czy warto wydawac kase na Epoxa 8RGA+ (jak juz bedzie) i AthlonaXP1700+ na brazowym laminacie ;) i do tego 256MB 333MHz TwinMos, a moze lepiej poczekac na plyty pod Bartona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier co do tych padnietych plyt ,to spojrz na Forum Aoafiles i zobaczy ile tam jest postow "fried rda+" , "dead rda" itp. Wiesz nie dziwie sie temu poniewaz ludzie ci podkrecaja i wyciskaja z tych plyt siodme poty. Ile ja sie naczytalem o Epox8k3a+ ,ze to i tamto ,a jednak kupilem i nie mialem zadnych problemow. A co do mnogosci postow ,to dlatego ,ze te plyty to nowosc. Zreszta na forum www.amdmb.com jak wejdziesz w watki Abita , Asusa ,Epoxa czy innych firm 90% postow jest o problemach z NF2.

czyli nie kupowac plyt na tym chipsecie? ;)

ja sie zastanawiam, czy warto wydawac kase na Epoxa 8RGA+ (jak juz bedzie) i AthlonaXP1700+ na brazowym laminacie ;) i do tego 256MB 333MHz TwinMos, a moze lepiej poczekac na plyty pod Bartona?

Przecież 8RGA+ obsłuży Bartona!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy nie mowie ,ze plyty NF2 to syf. Wszystkie nowosci maja swoje slabosci i zebys widzial ile ludzi mialo problemy na poczatku np z kt333. Ale w 80% sa to winy usera nikogo innego ,a pozostale niedociagniecia sa eliminowane przez soft i BIOS ,wiec tego 8RDA+ jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on nie mówi, że to syf. A co do tych opini z zagranicznych forum, to wcale się nie dziwie że są tam tematy w stylu "my 8rda+ is dead". To co oni wyprawiają z płytami to broń boże :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8RDA juz obsluguje bartona!!!

oj, dalem [gluteus maximus], myslalem o ClawHammer'ze, ktory przeciez ma wiecej nozek, a Barton, to co innego ;D, a wiecie w jakiej cenie beda pierwsze modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosciowo ma byc super, co do ceny to AMD ma dzieki niej stanac mocno na nogi. Nie liczyl bym by cena szybko spadla ponizej 1000 PLN :(

Poczekajmy na Brtona puzniej na Bartona na nagistrali 200. Tak zle nie bedzie. Zapowiada sie Barton dluzej pozyje od P4 na 533.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toja może dorzucę się tutaj

w tym poście doszukałem się kilku ciekawych informacji

popierwsze to nie wiem może czytaliści moj wątek na temat kyrto i nforce

wynikło z tego ostateczni że raczej lipa

więc mam pytanie czy możecię mi zaoferować dobrą płytę pod AGPx2 która obsłuży magistralę 200 Mhz (przy standardowym PCI) a i dobrze żeby miała raida, ale jak go nie będize to się nic nie stanie, bo sobie wtedy dokupię, ale lepiej żeby miała

 

a jescze co do grafik

mojego kyro ma dwa wycuięcia na śledziu, czy to znaczuy że może pracować na 1,5 volta ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chcciałem zaznaczyć (może nie za poxnio) że mam do załatwienia tego expoxa za cene poniżej 500 zeta

 

a co do sklepikarzy, to mogę tylko tyle powiedzieć, że nie wypowiadajcie się o nich dopuki sami nie dowiecie sie jak to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak co jest???? Jak to jest miec klientow w [gluteus maximus]? Jak to jest wpychac ludzią najgorszy i najtanszy chlam jaki tylko jest? Sciemniac, oszukiwac, migać sie przed gwarancja tylko po to zeby wycisnac z Ciebie kazda zlotowke? ;-) Temat sprzedawcow jest bardzo drazliwy :-). Ale moze mnie oswiecisz jak to jest? Bo ja po prostu widze, i rece mi opadaja :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja nie bronię tuttaj sprzedawców którzy twierdzą że ecs jest the besciakiem

ale tych którzy nie polecają np asusa czy abita

sam pracuje w sklepie i wiem jak to jest

poprostu jakbym polecił asusa (np na kt333) to no jak byś ty się pytał to byś mnie chyba wyśmiał, to powiedz mi jak mam polecać asusa np na kt400 skoro sam nie wiem jaka to jest płyta

 

chodzi o to że ja nie mogę polecać rzeczy nie sprawdzonych

np teraz najlepszmi płytami dla ludzi są płyty gigabyta

jak ktoś chce coś lepszego to polecam MSI, ew, pod intela asusa

ale np abit to raczej nie, mogę polecić rzeczy które są produkowane w farykach ecs'a

chyba troche zamotałem

ale sprzedawca depta bo znacnzie bardziej grzeskim gruncie niż klient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche zamotales, a pamietaj, ze sa dwa (a moze wiecej) rodzai klientow, Ci, ktorzy cos uslysza i sie tego trzymaja jak ognia i za ch.. im nie wypertwadujesz, ze cos jest lepsze i warto doplacic te 60 PLN (przykladowo), ale sa i tez tacy, co kupuja tez najtansze rzeczy jakies tylko sa, bo mysla, ze lepsze = bardzo drogie, a tak na powyzszym przykladzie, ta niewielka czasem roznica w cenie jest bardzo znaczaca w jakosci produktu, takich ludzi nie sposob przekonac, nie raz probowalem (najgorsi sa Ci pierwsi), a sprzedawca co on wtedy moze zrobic? nic! sprzedaje ten chlam, bo cos musi, ale zdaje sobie sprawe, ze kiedys mu sie to odbije negatywnie i tak, bo wiadomo, ze zla jakosc = czeste usterki = darmowy serwis = straty w pieniadzach i/lub czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja nie bronię tuttaj sprzedawców którzy twierdzą że ecs jest the besciakiem

ale tych którzy nie polecają np asusa czy abita

sam pracuje w sklepie i wiem jak to jest

poprostu jakbym polecił asusa (np na kt333) to no jak byś ty się pytał to byś mnie chyba wyśmiał, to powiedz mi jak mam polecać asusa np na kt400 skoro sam nie wiem jaka to jest płyta

 

chodzi o to że ja nie mogę polecać rzeczy nie sprawdzonych

np teraz najlepszmi płytami dla ludzi są płyty gigabyta

jak ktoś chce coś lepszego to polecam MSI, ew, pod intela asusa

ale np abit to raczej nie, mogę polecić rzeczy które są produkowane w farykach ecs'a

chyba troche zamotałem

ale sprzedawca depta bo znacnzie bardziej grzeskim gruncie niż klient

nic nie rozumiem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ;) ;) ;)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może jaśniej

ja sprzedając w sklepie nie mogę polecić np nowego epoxa na nforce gdyż jak wiadomo produkty na kt333 i kt400 były tak syfne że sie nie da

kupiliśmy na próbę 10 tych płyt narazie sprzedane są dwie, jescze nie wrócily, więc jestem dobrej myśli

dlatego też polecam płyty MSI i gagabyte, gdyż one praktycznie nie wracają

bo pomyśl, przychodzisz do sklepu i pytasz jaką płytę mogę ci polecić, ja polecam ci np epoxa na nforce bo jest fajny, a ty na za tydizeń wracasz z nią bo jest wadliwa

i co wtedy myślisz? że jakiś pajac jestem że pracuje w sklepie i nie wiem co jest dobre i że pooleciłęm ci złą płyte

więc nie dziw się że polecam płyty gigabyte i MSi bo one są prawie że pewne, natomiast asus na kt333 to nie wiem czy nie pobił ecs'a k7s5a, który jest poidobnoi najgorszą płytą -pod AMD

bo sprzedaliśmy tego asusa 20 sztuk i 19 wróciło na servis, czemu jedna nie ?? nie wiem

co do abita jest podobna sytuacja

ja nigdy nie polecam ecs'a bo wiem dobrze co one prezentują, ale jak ktopś się uprze to nie mam wyjścia i musze mu taki zestaw złożyć

 

myślę że już wszystko objasniłem jasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...