Skocz do zawartości
Oszust

nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

a teraz moze sprawy zwiazane z kupnem w jakim sklepie jest najtaniej !! znaczy w jakim sklepie mozna dostac tego epoxa bez plusa lub z plusa !! moze ktos by mogl zalatfic z hurtowni czy cus !?

bo ja na allegro sprzedam tylko mojego asusa i qpuje sobie odrazu tego epoxa :) wiec czekam na posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie wiem czy te bez plusa obsluguja ddr 400mhz =/ loknij na strone epoxa ! a jak cosd kupowac to chyba kupowac juz pelna wersje ! wiec z plusem !

te z plusem to na www.komputronik.pl za 599 chyba ;/ duzo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo to raz. Dwa wersja bez plusa nie posiada FireWire, LAN`u i z tego co mowia ludzie tutaj , to dziwek jest ubozszy. Na wersji z plusem dziek jest od<span style="color:red;">[ciach!]</span>y :-) a na zwyklej to masz 6 Ch realtek`a po prostu. Nie oplaca sie kupowac bez plusa bo to 50 zł roznicy (lan , firewire, dzwiek) . Po prostu trzebas szukac. Na Siriusie.pl jest za 570 o ile sie nie myle. Ja poki co nie mam innej alternatywy niz ten sklep.

 

ps.

 

a tak po za tym to SZUKAJ heheh...zawsze chcialem to powiedziec :-)

 

proszcze Cie bardzo http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=19224 <--- tutaj masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon na wersji bez + to masz dzwiek ale tylko 2 kanalowy bez APU czyli nedza ze az strach :-/

 

a co do ceny to za 559 w Gralu byla ta plyta i to chyba najlepsza cena za nia w sklepie frazpc.pl 561 zl czyli tez ok - njadrozej w barwkompie za 609 zl i w komputroniku za 599 zl :P

jesli chodzi o Epoxa to hurtownia Pronox ma duzy asortyment Epoxow :) tyle ze narazie jest dostepna tylko wersja 8rda :-/

 

inne mobo na nForce 2 dostepne to:

 

- Asus a7n8x za 559 zl w Polbrasie - godna polecenia plyta wydajnosciowo w testach troszeczke lepsza od Epoxa - niestety nie ma APU :-/

 

- Asus a7n8x Deluxe za 699 zl w Polbrasie - tutaj mamy wszystkie bajery i pelne APU (Soundstorm) wg specyfikacji NVIDII :))

 

- Abit NS 7 za ok . 649 zl w Sirius.pl - Firewire i SATA ale po co to komu:)

 

- MSI (MS-6570) K7N2G nForce2 Socket-A (DDR,LAN,SOU) - 560 zl w Ultramedia (jest tez w Action)

 

- Leadtek K7n18rd - 530 zl w Sirius.pl - niestety brak mnoznika i chyba tez APU :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro to ja juz nie kumam :-) jest APU , soundstorm , asus ma 2ch to 6? nic nie rozumiem :-) mozesz to jeszcze raz wytlumaczyc jak chlopu.

 

czy epox 8rda+ ma soundstorma?

 

ps. znalazles w koncu gdzies ta plyte? gdzie FAKTYCZNIE jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox 8rda+ ma APU ale 8rda+ nie moze uzywac nazwy Soundstorm gdyz nie jest w pelni zgodny ze specyfikacja Soundstorm Nvidii - m.in. brak wyjsc cyfrowych. i tak jest z wiekszoscia modeli na nForce 2 - jedynie Asus Deluxe posiada takowie wyjscia i bodajze ABIT.

Cala reszta albo nie ma albo stan rzecy tak jak z Epoxem.

 

Co do wszystich plyt to wiekszosc bazuje na ukladzie dzwiekowym Realtek ALC650 ( czesc np Chaintech na CMI CMedii ) - jest to dzwiek 5+1 czyli 6 kanalowy aczkolwiek Epox 8rda posiada wersje tego ukladu ALC 650E i posiada tylo dzwiek dwukanalowy. I ten uklad dzwiekowy wspolpracuje z APU ( Soundstorm ) w mostku poludniowym MCP-T .

 

Southbridge MCP-T (APU & Dolby Digital 5.1 codec ) --------> wy cyfrowe

|

|

Realtek ALC 650 (18 bit AD/DA )

|

|

we/wy analogowe (mic in, line in, line out)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC650 pełni równiez funkcję przetwornika cyfr/anal.

SoundStrom zgondy ze specyfikacją nVidi posiada jedynie ASUS A7N8X Deluxe oraz ABIT NF7-S (nie wiem czy bez S też), a specyfikacja zgoda to pieć wyjść + SPDIF (wyjście cyfrowe). Reszta płyt niezgodan ze specyfikacja posiada jedynie trzy wyjścia ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a teraz pytanie z innej beczki :D kupujac ram pod nforce`a. Jak to jest z tym dual - DDR ? czy wykorzystywane to jest zawsze? czy tylko przy 400? czy musze miec dwie kosci pamieci? czy jedna jesdt ok? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a teraz pytanie z innej beczki :D kupujac ram pod nforce`a. Jak to jest z tym dual - DDR ? czy wykorzystywane to jest zawsze? czy tylko przy 400? czy musze miec dwie kosci pamieci? czy jedna jesdt ok? :)

Musisz mieć po prostu dwie kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom identyczne. Na pclab.pl testowali GranitBay ( to jest chipset z DualDDR pod P4) i mieli dwie pamieci ten sam producent, częstotliwość, jednak jedna była jedno- a druga dwustronna i niestety płyta ( w tym wpyadku MSI ) nie ruszała w Dual'u. Po zmianie pamięci na dwie identyczne kości Corsair płyta uruchomiła sie w DualDDR, więc wnioski nasuwaja się same. Myśle, że jeżeli kupuje się RAM w tym samym czasie i jednym sklepie to powinny być identyczne, jednak jeżeli chce się później dokupić drugą kośc to mogą być małe problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEj!

Alescie mi zrobili zawieruche...

Od okolo 2tygodni przymierzam sie do kupna Asusa A7N8X nForce2-ST Delux i tak sobie chodze po roznych stronach kiedy przez przypadek trafilem na Wasze forum. Co to ma znaczyc, ze Asus to kicha a Epox rulez? Prosze mnie zle nie zroumiec. Literki pewnie Wam mowia, ze jestem wsciekly albo cos w tym rodzaju, ale ja jestem tylko zaniepokojony. Jestem o krok od wydania 7stowek na Asus'a, a tu widze, ze tanszy EPox o wiele lepszy. Mozecie mnie w Waszym przekonaniu jakos utwierdzic? Dlaczego Epox jest lepszy? I czy jesli mam kase to i tak lepszym wyborem jest Epox? I jeszcze jedna sprawa... mam modem, wiec jeszcze nie ogladalem opisow Epoxa (jak ktos ma fajne linki to prosze o podanie), wiec sie pytam: czy Epox ma Serial ATA? Mierze sie z zakupem takiego dysku jak sie pojawia i troche stanieja, wiec wypadaloby zeby ten Epox mial... Ale jesli nie ma to sie tym nie sugerujcie tylko rowno zakrzyknijcie: "My chcemy Epox'a!" :D Chce miec kompa na ok 3lata i szukam porzadnej plyty, ktora wytrzyma ta probe czasu.

PS. Mam zamiar dolozyc do tego Athlona XP 1700+ tylko nie wiem czy wersje AIUGA czy JUIGB...

PS2. Przeczytalem caly temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpox 8rda+ nie ma serial ata, a takie rzeczy batrdzo latwo jest przeciez sprawdzic sobie na stronie producenta , jesli teraz potrzebujesz nowej plyty i bedziesz kupowal taki dysk to bierz asusa, jesli mozesz troche poczekac to za jakis czas bedzie epox 8rda2+ - max wybajerzony (cena podobna do asusa teraz bedzie) z serial ata, ograglymi kablami, swiecacym mostkiem polnocnym i innymi wodotryskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce miec kompa na ok 3lata i szukam porzadnej plyty, ktora wytrzyma ta probe czasu.PS. Mam zamiar dolozyc do tego Athlona XP 1700+ tylko nie wiem czy wersje AIUGA czy JUIGB...

IMHO żaden konfig nie wytrzyma takiego okresu tak żeby był cały czas "na topie" - to se ne da :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Abit-cie NF7-S .Ma wszystkie duperele co Asus Deluxe i kosztuje o 100zl mniej!!! Na tomshardware byla w pierwszej trojce jeszcze z niezbyt dopracowanym biosem. Pojawila sie w siriusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEj!

Alescie mi zrobili zawieruche...

Od okolo 2tygodni przymierzam sie do kupna Asusa A7N8X nForce2-ST Delux i tak sobie chodze po roznych stronach kiedy przez przypadek trafilem na Wasze forum. Co to ma znaczyc, ze Asus to kicha a Epox rulez? Prosze mnie zle nie zroumiec. Literki pewnie Wam mowia, ze jestem wsciekly albo cos w tym rodzaju, ale ja jestem tylko zaniepokojony. Jestem o krok od wydania 7stowek na Asus'a, a tu widze, ze tanszy EPox o wiele lepszy. Mozecie mnie w Waszym przekonaniu jakos utwierdzic? Dlaczego Epox jest lepszy? I czy jesli mam kase to i tak lepszym wyborem jest Epox? I jeszcze jedna sprawa... mam modem, wiec jeszcze nie ogladalem opisow Epoxa (jak ktos ma fajne linki to prosze o podanie), wiec sie pytam: czy Epox ma Serial ATA? Mierze sie z zakupem takiego dysku jak sie pojawia i troche stanieja, wiec wypadaloby zeby ten Epox mial... Ale jesli nie ma to sie tym nie sugerujcie tylko rowno zakrzyknijcie: "My chcemy Epox'a!" :D Chce miec kompa na ok 3lata i szukam porzadnej plyty, ktora wytrzyma ta probe czasu.

PS. Mam zamiar dolozyc do tego Athlona XP 1700+ tylko nie wiem czy wersje AIUGA czy JUIGB...

PS2. Przeczytalem caly temat :P

po 1 nikt tutaj nie mowi ze Epox jest lepszy od Asusa :P

po 2 Epox 8rda+ jest najlepszy tylko jesli chodzi o OC:)

po 3 Epox 8rda+ jest gorszy od Asusa a7n8x DELUXE jesli chodzi o wyposaznie - brak SATA i wyjsc cyfrowych czyli pelnego Soundstorma :)

po 4 nie kazdego stac na 7 setek wiec ludzie wybieraja cos tanszego na czym mniej straca , poza tym kto teraz ma dysk z SATA na forum wiec nie dziwie sie ze olewaja Asusa Deluxe - Asus za bardzo sie ceni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual DDR i Dual DDR, ale tak na prawdę to z tym przyrostem wydajności bywa różnie. 2 pamięci Kingston i wzrost w Sandrze w stosunku do jednej kości tylko 20 Mb "na pasek". W 3Dmark wzrost marginesowy ok. 80 pkt. Dodam, że obie kości są na Winbondach bh 6, więc zastanawia mnie to o czym wspomniano wcześniej: czy włączył się Dual DDR. Co jednak ciekawe obie pamięci chulają na 205 Mhz przy timingach 2-5-2-2. pytam więc jak poznać czy łączył się Dual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy zgadza sie, nie zaprzecze temu ale sa to wyniki minimalne wyzsze (w granicy bledu) ktorych napewno nie zauwazysz a jesli nie widac roznicy to po co przeplacac :lol: jesli o mnie chodzi to nawet 0,0000....0001 sekundy bym sie nie zawahal tylko bral Epoxa!!!!

pozdrav

Lagier

no tak, ale co Wy chlopaka dolujecie, ze przeplacil etc. niech wie, ze jednak kupil odrobine szybsza plyte :)

 

a ja mam straszny problem, otoz zamierzam sie z kupnem 8RDA (bez plus, chociaz dla tej sieciowki moglbym dorzucic z 5 paczek, w koncu 3Com;)), tylko sie zastanawiam, czy moja, echm, karta graficzna S3Trio3D/2x AGP2x pojdzie na niej, czy lepiej nie ryzykowac i kupic jakas na PCI, albo na AGP4x? (prosze sie nie smiac :P)

no ja nie wiem czy bedzie dzialac bo kcialem zrobic tak samo a miaowicie kupilem sobie asusa a7v8x a ze nie mialem wiecej kasy to pozyczylem jakies s3costam od kolegi (4 mb :D) no i nie pasowala :P

i wyszlo tak ciach!owo ze musialem sobie na razie qpic rifke ktora mi sie spalila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy zgadza sie, nie zaprzecze temu ale sa to wyniki minimalne wyzsze (w granicy bledu) ktorych napewno nie zauwazysz a jesli nie widac roznicy to po co przeplacac :lol: jesli o mnie chodzi to nawet 0,0000....0001 sekundy bym sie nie zawahal tylko bral Epoxa!!!!

pozdrav

Lagier

no tak, ale co Wy chlopaka dolujecie, ze przeplacil etc. niech wie, ze jednak kupil odrobine szybsza plyte :)

 

a ja mam straszny problem, otoz zamierzam sie z kupnem 8RDA (bez plus, chociaz dla tej sieciowki moglbym dorzucic z 5 paczek, w koncu 3Com;)), tylko sie zastanawiam, czy moja, echm, karta graficzna S3Trio3D/2x AGP2x pojdzie na niej, czy lepiej nie ryzykowac i kupic jakas na PCI, albo na AGP4x? (prosze sie nie smiac :P)

no ja nie wiem czy bedzie dzialac bo kcialem zrobic tak samo a miaowicie kupilem sobie asusa a7v8x a ze nie mialem wiecej kasy to pozyczylem jakies s3costam od kolegi (4 mb :D) no i nie pasowala :p

i wyszlo tak <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ze musialem sobie na razie qpic rifke ktora mi sie spalila :D

a dlaczego Ci sie spalila???

a ja jednak poczekam na 8RGA+, bede mial super plyte z grafika na pokladzie ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu Sandra jest o tyle dziwnym programem że lubi zaskakiwać, a że DualDDR przynosi korzyści nie mamy się o czym kłócić ....

Kares na twoim miejscu nie kupował bym teraz ABIT'a cos ostatnio, że tak powiem 'schodzi na psy' zresztą pisałem już chyba nawet o tej sprawie w tym temacie.

EDDY jeżeli nie jestes zapalonym graczem to owszem możesz brać płytę z nForce2 IGP, jeżeli jednak lubisz sobie pograć w bardziej wymagające gry lub z większą ilością wodotrysków czy w wysokiej rozdzielczości to odradzam ci ten pomysł, fakt narazie nie będzie to jakis muł ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sh4d0W << dlaczego plyty Abita schodza na psy?? Ja polecilem moim dwom kumplom zakup KX-7 333 i sa zadowoleni na max. Niesamowita wydajnosc (chyba najszybsze plytki na kt333) i stabilnosc. Czytalem troche po forach o tym Abicie NF7-S i jest z nim mniej problemow niz np z epoxem czy Asusem. Jeszcze troche powesze i zobacze na co sie zdecyduje. Zreszta ta plytka osiaga no problem fsb200 ,a nawet wyzej (z nowym biosem).

 

Aha jezeli ktos sie jeszcze waha z kupnem nForce2 dla tego SoundStrom polecam lekture :

 

http://firingsquad.gamers.com/hardware/aud...ce2/default.asp

 

Ocenili tego SoundStorma na rowni z Audigy2!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu Sandra jest o tyle dziwnym programem że lubi zaskakiwać, a że DualDDR przynosi korzyści nie mamy się o czym kłócić ....

Kares na twoim miejscu nie kupował bym teraz ABIT'a cos ostatnio, że tak powiem 'schodzi na psy' zresztą pisałem już chyba nawet o tej sprawie w tym temacie.

EDDY jeżeli nie jestes zapalonym graczem to owszem możesz brać płytę z nForce2 IGP, jeżeli jednak lubisz sobie pograć w bardziej wymagające gry lub z większą ilością wodotrysków czy w wysokiej rozdzielczości to odradzam ci ten pomysł, fakt narazie nie będzie to jakis muł ale ...

od wakacji nie mam akceleratora i jakos nie narzekam, owszem na poczatku bylo ciezko, bo zawsze lubilem sobie ze 30 min. pograc w Q3, Q2, czy CS'a (w to jeszcze gram, tryb software, 512xcostam;-)), a tak poza tym, to Starcraft rzadzi! :D, ja bym bardzo chetnie wzial tego 8RDA (nawet z plusem), ale obecnej grafiki nie bede mogl miec (agp2x), a jakbym chcial nowa, to za wiecej niz 50-100PLN teraz bym nie wzial, wiec wole tyle doplacic, do plyty z nforce IGP i miec srednia grafike na okres przejsciowy, do wakacji jakos pogram (nie tak jak teraz;-)), a pozniej kupie cos w miare wydajnego :), a myslisz, ze ta plyta bedzie gorsza w o/c niz bez grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...