Skocz do zawartości
Oszust

nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie ostatnio wogóle coś królowie przeszłości w płytach, jak ASUS ABIT schodzą powoli na psy i jadą na renomie. Nie mówie że spadły do jakiś bardzo niskich poziomów, ale np. za czasów ABIT'a BE6/BE6-II (taka jak mam ;) ) to było coool. A teraz ASUS jedzie na renomie i ceny winduje w górę, ABIT'owi coraz gorzej robi spółka z ECS'em. Miejmy nadzieję że ASUS i ABIT wrócą dobrej formy ;).

 

P.S. Nie chce wywołac żadnej wojny, to jest moje osobiste zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bez +  :)

Robin widze ze masz Radka w zestawie z Nforce2 :)

Sa jakies minusy tego polaczenia :?: :wink: o plusach nie mowie ;)

Sam chce kupic tego Epoxa ale viesz ... NieVidia & Ati ;) tego troszke sie boje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze da wiecej kasy za gorsza plyte. Niestety taka prawda :evil: asus w ostatnich czasach cos jedzie na renomie nic wiecej. To juz nie sa te plyty z czasow A7V133. Sam mam A7V8X plytka spox stabilna wydajna ale niestety ma kilka niedociagniec ktore absolutnie sa wyeliminowane u Epoxa.  A A7N8X ma bardzo ograniczone vcore max 1.85!!!

pozdrav

Lagier

jesli chodzi o tego Asusa na nForcie2, to jest ona wydajniejsza od Epoxa 8RDA+, ale jest za to ma ciut mniejsze mozliwosciw podkrecaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy zgadza sie, nie zaprzecze temu ale sa to wyniki minimalne wyzsze (w granicy bledu) ktorych napewno nie zauwazysz a jesli nie widac roznicy to po co przeplacac :lol: jesli o mnie chodzi to nawet 0,0000....0001 sekundy bym sie nie zawahal tylko bral Epoxa!!!!

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy zgadza sie, nie zaprzecze temu ale sa to wyniki minimalne wyzsze (w granicy bledu) ktorych napewno nie zauwazysz a jesli nie widac roznicy to po co przeplacac :lol: jesli o mnie chodzi to nawet 0,0000....0001 sekundy bym sie nie zawahal tylko bral Epoxa!!!!

pozdrav

Lagier

no tak, ale co Wy chlopaka dolujecie, ze przeplacil etc. niech wie, ze jednak kupil odrobine szybsza plyte :)

 

a ja mam straszny problem, otoz zamierzam sie z kupnem 8RDA (bez plus, chociaz dla tej sieciowki moglbym dorzucic z 5 paczek, w koncu 3Com;)), tylko sie zastanawiam, czy moja, echm, karta graficzna S3Trio3D/2x AGP2x pojdzie na niej, czy lepiej nie ryzykowac i kupic jakas na PCI, albo na AGP4x? (prosze sie nie smiac :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego mialaby nie isc?!  pewnie ze pojdzie ustawisz w biosie agp x2 i tyle. Dziwie sie troche ze zamiast grafy kupujesz mobo 8O no ale to twoja sprawa

pozdrav

Lagier

hmm, ale AGP 8x jest oficjalnie kompatybilne w dol tylko do AGP4x, wiec AGP2x moze dzialac, ale nie musi, w najgorszym przypadku sadzie mi plyta glowna i moze nawet cos jeszcze ;-) (byly juz takie przypadki)

a czemu nie kupuje grafy? bo nie ma sensu wydawac 500PLN na srednia grafike, wole zainwestowac w nowsza plyte, chociaz sie wacham ciaglem, czy wymieniac z tej co teraz mam, bo ona jest bardzo dobra, nawet dzisiaj, ja myslalem jeszcze o 8RGA+, ale nie wiem, czy wogole dostane ja w Polsce :(, mam pytanko: czy w tej plycie jest taka sama mozliwosc asynchronicznej pracy PCI/AGP jak w 8RDA? bo poza tym, ze posiada grafike z dwoma wyjsciami, to reszta sie nie rozni prawie niczym (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bez +  :)

Robin widze ze masz Radka w zestawie z Nforce2 :)

Sa jakies minusy tego polaczenia :?: :wink: o plusach nie mowie ;)

Sam chce kupic tego Epoxa ale viesz ... NieVidia & Ati ;) tego troszke sie boje :)

Nie ma żadnych minusów w tym zestawie, nic się nie gryzie, pakiet Via 4in już nie jest potrzebny, fast writes i SBA są aktywne, AGPx8 działa.

Tak na marginesie to niema w tej chwili lepszej płyty od Epoxa 8RDA (z plusem czy bez) do o/c pod Athlona.

Wersja płyty z + ma dodatkowo FireWire, Lan i bardziej rozbudowane opcje związane z dźwiękiem, opcji Raid nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za tym z tego co widac to bida z tym epoxem z +. Nigdzie go nie me :(

 

Robin - moglbys powiedziec jak to jest z tym dzwiekiem NAPRAWDE. Poniewaz sprzedaje Sblive`a 5.1 specjalnie zeby kupic te plytke :D (bo kasy mi braK) podejzewam ze nie bedzie to t osamo ale czy chociaz jakims stopniu bede zadowolony :-). Bo wykresy w Benchmarku.pl mi nic nie mowia. Chcialbym znac zdanie kogos, kto ja posiada i jak to gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie troche ze zamiast grafy kupujesz mobo 8O no ale to twoja sprawa

Bo MOBO to podstawa do budowania dobrego sprzętu.

 

Pozdr.

przeciez nie ma zlej plytki! Zrobilbym odwrotnie najpierw sprawil se grafe a potem mobo moze bylby juz KT400A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie troche ze zamiast grafy kupujesz mobo 8O no ale to twoja sprawa

Bo MOBO to podstawa do budowania dobrego sprzętu.

 

Pozdr.

przeciez nie ma zlej plytki! Zrobilbym odwrotnie najpierw sprawil se grafe a potem mobo moze bylby juz KT400A

jak to nie ma ;D, a ja pojde na kompromis i zakupie EP-8RGA+, to jest to samo co EP-8RDA+, tylko, z wbudowana grafika GF4MX :-))) i mam pytanie:

GDZIE I ZA ILE DOSTANE TE PLYTE?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pojde na kompromis i zakupie EP-8RGA+, to jest to samo co EP-8RDA+, tylko, z wbudowana grafika GF4MX :-))) i mam pytanie:

GDZIE I ZA ILE DOSTANE TE PLYTE?!

dla ciebie to optymalny plan, na razie jescze jej nie ma, nie bylo jeszcze oficjalnej premiery chipsetu, ale juz niedlugo (kwestia kilkunastu dni z tego co czytalem), wiec po miesiacu powinna byc w polsce mniej wiecej

 

aha ja nie mialem problemow z dostaniem 8rda+ bo zamowilem ja jak tylko sie pojawila, trzeba miec refleks 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pojde na kompromis i zakupie EP-8RGA+, to jest to samo co EP-8RDA+, tylko, z wbudowana grafika GF4MX :-))) i mam pytanie:

GDZIE I ZA ILE DOSTANE TE PLYTE?!

dla ciebie to optymalny plan, na razie jescze jej nie ma, nie bylo jeszcze oficjalnej premiery chipsetu, ale juz niedlugo (kwestia kilkunastu dni z tego co czytalem), wiec po miesiacu powinna byc w polsce mniej wiecej

 

aha ja nie mialem problemow z dostaniem 8rda+ bo zamowilem ja jak tylko sie pojawila, trzeba miec refleks 8)

miesiac mowisz, ale ja mam kupca na swoja plyte juz teraz, za dobra cene, a przeciez nie bede miesiac bez kompa ;-)), to ja z nastepnym pytaniem, kotre juz ktos zadal, czy 8RDA nie ma APU? chyba nie, z tego co widzialem, to wydaje mi sie, ze ma, tylko, ze plyta zostala ogolocona z lanu i firewire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za tym z tego co widac to bida z tym epoxem z +. Nigdzie go nie me :(

 

Robin - moglbys powiedziec jak to jest z tym dzwiekiem NAPRAWDE. Poniewaz sprzedaje Sblive`a 5.1 specjalnie zeby kupic te plytke :D (bo kasy mi braK) podejzewam ze nie bedzie to t osamo ale czy chociaz jakims stopniu bede zadowolony :-). Bo wykresy w Benchmarku.pl mi nic nie mowia. Chcialbym znac zdanie kogos, kto ja posiada i jak to gra?

Jeżeli sprzedajesz SB 5.1 to kup lepiej Epoxa z + właśnie ze względu na lepszy dźwięk niż w wersji bez +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...