Skocz do zawartości
Oszust

nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

no naturalnie ze wersja z plusem :-) , przepraszam nie zauwazylem ze bez. Ale w innym topicu dostalem linka z lepszejszymi testami niz na benchmark.pl i mam nadzieje ze bedzie ok. Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice miedzy Epoxem 8rda a 8rda+ :

 

http://www.aoaforums.com/forum/showthread....&highlight=8rda

 

i jeszcze tutaj :

 

http://www.aoaforums.com/forum/showthread....&highlight=8rda

 

pare slow czy dzwiek na nForce2 jest lepszy od SBLive :

 

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=3076

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale to nie tylko wada tej plyty ale wielu innych np Gigabyte 7vax na kt400 - jedynie abit ns7 na nForce2 ma pelny zestaw wejsc i wyjsc (bodajze na dolaczanym sledziu w tym cyfrowe i analogowe ) i tym samym nie blokuje zlacz line in line out i mic. Istnieje jeszcze inna alternatywa - mam zestaw 4+1 i wykorzystuje tylko 2 zlacza line in i line out a mic jest wolne :) tak czy owak niezbyt ladnie to rozwiazali :-/ A Nvidia podala im na tacy taka ladna specyfikacje Soundstorm i nie wykorzystali jej w pelni tylko cos motaja :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon przesadzasz - powiedz mi z jaka plyta nie ma problemow???? zawsze jakies wyjda :-/

nie sugeruj sie wszystkimi postami bo wiele z nich zostalo napisanych kiedy BIOS byl niedopracowany - wg mnie wszystkie najwazniejsze bledy zostaly naprawione np. dlugi czas bootowania systemu .

zreszta sam poczytaj forum plyt Asusa na nForce 2 i zobaczysz to samo itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) limerro jezeli kupimy ta plyte to jaki bedzie miala bios? Trzeba bedzie zrobic najlepiej od razu update :-)? Heh zapomnialem dodac ze na gieldzie na stoisku proof`a powiedzieli ze onie epoxow nie prowadza bo mieli duzo problemow z tymi plytami, ciekawe ze <span style="color:red;">[ciach!]</span>....z ECS nie maja :-). Problem polegal pewno na tym ze cienko schlodzily bo ludze po prostu faktycznie kupuja najgorszy chlam jaki sie nawinie.

 

ps. Ty chyba naprawde wiesz o tej plycie wszystko? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli ze onie epoxow nie prowadza bo mieli duzo problemow z tymi plytami, ciekawe ze <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....z ECS nie maja :-). Problem polegal pewno na tym ze cienko schlodzily bo ludze po prostu faktycznie kupuja najgorszy chlam jaki sie nawinie

na gieldach wciskaja masowke, w wawie tez nuie ma epoxow

 

czytam forum aoa troche dluzej niz ty i nie masz racji, z kazda plyta sa problemy ale z 8rda+ jest i tak wyjatkowo malo, a za to kupe ludzi jest b ardzo zadowolonych z niej, miedzy innymi ja, to naprawde udana plyta jest

 

pytasz z jakim biosem ja dostaniesz?, a co za roznica?, i tak sie robi update do najnowszego od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) limerro jezeli kupimy ta plyte to jaki bedzie miala bios? Trzeba bedzie zrobic najlepiej od razu update :-)? Heh zapomnialem dodac ze na gieldzie na stoisku proof`a powiedzieli ze onie epoxow nie prowadza bo mieli duzo problemow z tymi plytami, ciekawe ze <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....z ECS nie maja :-). Problem polegal pewno na tym ze cienko schlodzily bo ludze po prostu faktycznie kupuja najgorszy chlam jaki sie nawinie. 

 

ps. Ty chyba naprawde wiesz o tej plycie wszystko? :-)

heheh no tak moge sie nazwac expologiem albo raczej nforce2logiem ;-))

wszystkiego sie dowiem jak dorwe ta plyte :)

poprzednio bylem asusologiem ;)

ale czas zmienic barwy teamu na "british RACING green" czyli Epox :)

 

a powazniej co do BIOSu to jak zwykle trzeba zrobic update, ale co to za problem - najnowsze BIOSy:

 

Model: EP-8RDA+

BIOS: 8RDA2C31.BIN (F800)

Fixed:

1.) Sloved ratio adjusts fail.

2.) Memory timings setting fail when change ' Memory Timings' item.

3.) Solved 1394 can't control ( Enable/ Disable) by setup.

 

Model: EP-8RDA

BIOS: 8RD12C16.BIN (C500)

Fixed:

1.) Solved ratio adjusts fail.

2.) Easy Boot support.

3.) Hot Key flash support.

 

do sciagniecia tutaj:

 

http://www.epox.org/bios/#biosimagefiles

 

bardziej patrzylbym na numer rewizyjny plyty na Twoim miejscu - obecny to 1.1 o ile mi wiadomo :)

 

jesli chodzi o Prof to moj kolega nabyl 1,5 roku temu sprzet u nich m.in. feralnego Abita BE6 v.2.0 RAID :-/ Okazalo sie ze jeden slot PCI mu nie dziala , poszedl do sprzedawcy a on uznal ze skoro nie dziala to nalezy przelozyc karte muzyczna SBLive do innego slotu i wszystko bedzie OK ;))

Nie ma jak PROFesjonalne rozwiazanie problemu. Pozniej z wielka niechecia wymienili mu ta plyte na nowego Abita (oj uzeral sie z nimi uzeral) i co - dopadla go pare miesiecy temu choroba ABITow czyli padly mu kondensatory kolo SLOTu.

Oddal plyte po gwarancji do PROF i powiedzial , ze wie ze jako sklep maja dluzszy okres gwarancji i zeby cos z tym zrobili. Od biedy wzieli plyte pozniej trzymali dosc dlugo i w koncu zamiast wymienic to zaoferowali qmplowi 90 zl . Wzial bo juz mial dosc pierdzielonego PROFa i sprzedawcow, ktorzy jak kupujesz to pieknie ladnie a jak cos sie stanie to maja CIe w d.... . A swoja droga plyte to pewnie wymienili na nowa i opchneli za znacznie wieksza cene jakiemus znajomemu a qmplowi wepchneli marna kase.

Poza tym ten sklep daje maly czas gwarancji na karty graf. i plyty.

Jak kupywalem Gigabyte 7vax na gieldzie to koles ze sklepu mi powiedzial, ze gwarancja 12 miesiecy (BIG LOL ) ,podczas, gdy w wiekszosci sklepow daja 24 (tyle co producent) - dobry zart 12 miechow :PPP FUCK PROF

na szczescie uzgodnilem ze 18 miechow i utargowalem 20 dyszki.

Tak czy siak krotki czas gwarancji nie swiadczy dobrze o nich - widac dlugo trzymaja produkty w sklepie :PPPP

A na marginesie to najdroszy sklep w Gliwicach chyba - no jest jeszcze jeden ale nazwy nie pamietam.

 

Jeszcze jeden sklep mnie zadziwia ostatnio Fenix - tez sa na gieldzie.

Jak kupowalem Basie 4 80 gb - przynioslem kompa do sprawdzenia czy mi plyta wykryje taki duzy dysk i koles z serwisu !!! podlaczyl dysk ktory mialem kupic na moich oczach na samej tasmie wisial i to pionowo !!!

Musialem cieciowi zwrocic uwage ze dyskow w takiej pozycji raczej sie nie uzytkuje :P Ostatnio poszedlem zapytac w serwisie czy sa plyty na nForce2 a serwisant wybaluszyl oczy i bynajmniej co to takiego nigdy nie slyszal i co zobaczylem w oddali - komp z podaczonym dycholem na samej tasmie w powietrzu sobie wisial i tez pionowo - to chyba tradycja tego sklepu :P

Przy okazji zobaczylem jak wyladowuja monitory podczas dostawy - nie pieprzyli sie z tym - cieeeeeeeep na ziemie .

Brrrr takich sklepow jest niestety znacznie wiecej a sprzedawcy wykazuja sie totalna niewiedza i niechecia w sprowadzaniu nowosci - sprzedaja to co tanie :-/ Zloza jednego komap uznaja ze chodzi bezproblemowo i zaden klient do nich nie lata ze skargami to beda wciskali ta sama konfiguracje wszystkim ludkom mowiac ze zamiast np plyty Microstara lepiej wziazc ECS bo tanszy i stabilniejszy, a biedni ludzie lykaja kit jak mlody pelikan .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) limerro jezeli kupimy ta plyte to jaki bedzie miala bios? Trzeba bedzie zrobic najlepiej od razu update :-)? Heh zapomnialem dodac ze na gieldzie na stoisku proof`a powiedzieli ze onie epoxow nie prowadza bo mieli duzo problemow z tymi plytami, ciekawe ze <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....z ECS nie maja :-). Problem polegal pewno na tym ze cienko schlodzily bo ludze po prostu faktycznie kupuja najgorszy chlam jaki sie nawinie. 

 

ps. Ty chyba naprawde wiesz o tej plycie wszystko? :-)

ja na giełdzie pytam kiedys z ciekawosci o epoxa i abita

 

co słyszę

 

"Panie-tyle było z nimi problemów ze przestalismi nimi handlowac!!!"

 

dalej

 

"Ja mogę zaproponowac doskonałego ecsa i prawdziwy high-end wsród płyt

MSI!!!" :lol: :oops: :lol:

 

MYSLAŁEM ZE ZABIJE FACETA ŚMIECHEM!!(nie żebym miał cos do msi :wink: )

 

to tyle jesli chodzi o giełde

w miare kumaci są jeszcze w CEI-ale tak czy siak ja na giełdzie to kupuje tylko cdr , choc i ostatnio proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie ma zlej plytki! Zrobilbym odwrotnie najpierw sprawil se grafe a potem mobo moze bylby juz KT400A

Jak to nie ma? :D

Poczytaj trochę w serwisach - KT400/KT400A jest równo zjechane.

nForce2 rulezzz :!:

Sam za miesiąc-dwa zaopatrzę się w takową. Yeah! Będzie jazda, oj będzie :D

 

A swoją drogą czytałem gdzieś (chyba na TomsHardware) porównanie płyt na nForce2. Wyniki: Epox i Asus :)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Vcore na Asusie to jest to chyba jedyna "wada" tej plyty. Zresztą żadna płytka Asusa pod AMD nie umożliwia większej wartości. Za to reszta opcji to mistrzostwo świata. Powiem raz jeszcze to co kilka tygodni temu: postęp Asusa przy dopracowaniu stablilności płyt pod AMD znacznie wzrósł. Płytą manipuluję od ponad miesiąca, i do tej pory nie widziałem Blue screena. Wkurza jedynie Clear CMOS za pomocą zworki ( mogło być tak, jak w poprzednich płytach, że wystarczyło w przypadku totalnej zwiechy wyłączyć go z sieci i clearował się sam). No i ta wydajność... Choć zobaczymy co na to VIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na rynku chipsteu, nie mówiąc o płytach. Sam chipset według roadmapu VIA ma się pojawić w pierwszy kwartale 2003,

ale co z tego wyniknie zobaczymy.

 

limerro - pełen zestaw wyjśc zgodny z specyfikacja SoundStorm posiada również ASUS A7N8X Deluxe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze jeżeli nie słyszysz róznicy między SoundStormem który jest zintergowany z płytą, jakby na tonie patrzeć, a oddzielną kartą na PCI jaką jest SB Audigy ? ;)

Oczywiscie swiadczy to na korzysc Epoxa ;)

 

 

Sam jestem ciekaw jaka jest jakosc SoundStorma na tej plytce ;)

Sam posiadam Live`a :) i slysze wiele pozytywnych opini na temat dzwieku na wersji z Plusem ;) Moze czas juz

zrobic bratu prezent ... 8O w postaci tego Blasterka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) limerro jezeli kupimy ta plyte to jaki bedzie miala bios? Trzeba bedzie zrobic najlepiej od razu update :-)? Heh zapomnialem dodac ze na gieldzie na stoisku proof`a powiedzieli ze onie epoxow nie prowadza bo mieli duzo problemow z tymi plytami, ciekawe ze <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....z ECS nie maja :-). Problem polegal pewno na tym ze cienko schlodzily bo ludze po prostu faktycznie kupuja najgorszy chlam jaki sie nawinie. 

 

ps. Ty chyba naprawde wiesz o tej plycie wszystko? :-)

ja na giełdzie pytam kiedys z ciekawosci o epoxa i abita

 

co słyszę

 

"Panie-tyle było z nimi problemów ze przestalismi nimi handlowac!!!"

 

dalej

 

"Ja mogę zaproponowac doskonałego ecsa i prawdziwy high-end wsród płyt

MSI!!!" :lol: :oops: :lol:

 

MYSLAŁEM ZE ZABIJE FACETA ŚMIECHEM!!(nie żebym miał cos do msi :wink: )

 

to tyle jesli chodzi o giełde

w miare kumaci są jeszcze w CEI-ale tak czy siak ja na giełdzie to kupuje tylko cdr , choc i ostatnio proca

 

jeden wielki ogromniasty LOL na tej gieldzie hehehhehehe buehehhe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego będę brał płytę z SoundStormem żeby nie kupować Live!'a ;)

nooooooo coraz wiecej osob chwali tego epoxa ze ma siwetny dzwiek....... a tu kurna w pronoxie nie ma tej wersji :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jakiegos linka bo nie wierze! :lol: 

 

gdzies wyczytał o zjechaniu kt400a (z tego co mi wiadomo jeszcze nie ma zadnej płyty na runku)

Płyty na KT400A nie ma, ale różnice w stosunku do KT400 są znikome. W każdym razie nie na tyle duże, aby warto było się w to pakować.

Co do zjechania KT400, to polecam dwa artykuliki z Toms Hardware PL:

http://www.tomshardware.pl/mainboard/02q4/...1007/index.html

http://www.tomshardware.pl/mainboard/02q3/...0905/index.html

 

Ja tam stawiam na nForce2 :D

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie teraz jedynym rozsądnym i wydajnym zarówno w normlanej pracy jak i w o/c jest nForce2 nVidi i nie ma co do tego wątpliwości ... zobaczymy co będzie prezentował KT400A (jeżeli wyjdzie), ale raczej wątpie aby miał możliwości które zagroż a nForce2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...