Skocz do zawartości
Bartoleon

Rewelacja ! -czegoś Takiego Jeszcze Nie Było, Pierwsza Obudowa Z Wenylatorem 25cm !

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tan nadal uważam że ten 25cm wiatrak to świetny pomysł. Tak to krytykujecie a nie wiem czy wiecie, że np w nowym cooler master stacker jest możliwość założenia na ściance bocznej nawet 4 wentylatorów 12cm i co wy na to ? Nie lepiej jeden 25 zamiast 4 X 12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta buda jest wprost dla fanów wiejskiego tjuniku. Kolejny knot od Aerocoola.

rozumiem, że wychodzisz z założenia "nie podoba mi się czyli jest to wiejski tuning"?

 

 

:mur:

Edytowane przez Bo$s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tan nadal uważam że ten 25cm wiatrak to świetny pomysł. Tak to krytykujecie a nie wiem czy wiecie, że np w nowym cooler master stacker jest możliwość założenia na ściance bocznej nawet 4 wentylatorów 12cm i co wy na to ? Nie lepiej jeden 25 zamiast 4 X 12 ?

W nowym Stakerze 830 jest możliwość założenia z boku od 4 x 60x60 mm do 4x 160x160mm + jeden CROSS FLOW FAN. Z tym że to OPCJA !!!! I każyd ma szanse sobie tam wmontować 4x 120mm Fandera i ma cichutko...

A nie 250mm ŚMIGŁO :D

Dla mnie ta obudowa to jakieś nieporozumienie...

Nie mówiąc nic że na pierwszy rzut oka przypomina mix AeroEngine z Kandalf'em :]

 

Podsumowywując jak zachce mi się helikoptera to rozważe kupno tej obudowy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowywując jak zachce mi się helikoptera to rozważe kupno tej obudowy :twisted:

Ja bym i tak nie kupił. Gdzies mam silnik 500W. Na pewno chłodził by lepiej od tego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzy wiatrak to bardzo dobry pomysl:

1. im wiekszy wiatrak tym wiekszy przeplyw przy zachowaniu poziomu nieslyszalnosci

2. umiejscowiony na dole wdmuciach!e zimne powietrze, ktore chlodzi wszystkie elementy na plycie glownej i karty rozszerzen

3. jeden wiatrak zastepuje kilka mniejszych

4. wiatrak na grafice moze byc juz zbedny a jesli nie to moze pracowac bezglosnie

5. wiatrak na chipsecie moze byc zbedny

6. w polaczeniu z wiatrakiem wypychajacym (np 120mm) daje znakomita cyrkulacje powietrza w budzie (np umozliwiajac dobre pasywne chlodzenie procesora, ale skrecony wiatrak znakomicie bedzie spelnial swoje zadanie)

7. wiatrak wpychajacy powietrze z przodu moze byc zbedny

 

generalnie taki wiatrak ma szanse bardzo dobrze schlodzic wszystkie elementy kompa przy zachowaniu ciszy, zastapi kilka innych wiatrakow

wazne rowniez by obudowa nie byla kosmiczna, prosty wyglad i rowniez odpowiednie zabezpieczenie przed kurzem

chetnie zobaczylbym porownianie temperatur elementow w takiej budzie i w budzie bez takiego wentyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie jak by wasze zasilacze miały efektywność 100% poza tym :

 

http://www.tomshardware.com/2002/10/21/ina...ling/page3.html

 

najpierw odrobinkę się rozeznajcie zanim bezwiednie coś napiszecie.

Wydajność zasilacza nie ma znaczenia jeśli chodzi o produkcję ciepła przy zadanej ilości energii pobieranej z gniazdka. Podczas pracy komputera prawie w ogóle (za wyjątkiem napędów DVD i HDD) nie wykonuje się pracy mechanicznej. Zatem prawie cała pobrana energia zamieniana jest na ciepło. Wydajność zasilacza ma wpływ tylko na to, ile tej energii będzie pobrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartoleon - ( A kurzu to ten wiatrak nie pakuje ponieważ pracuje jako wyciągający powietzre z budy na zewnątrz a nie jako wtłaczający.) A jednak pracuje jako wtłaczający powietrze zobacz na ułożenie i kształt łopatek .Odkurzanie co 2 tygodnie pewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł chłam ?

 

black ice pro - 89 zł

frost cpu - 99 zł

frost gpu - 89 zł

hydor seltz - 100 zł

wężę - 20 zł

 

Widzisz tu gdzieś syf za 400 zł ? Bo ja widzę 100% firmowe WC....

 

Tania pompa + kadet/skraplacz i masz WC za 300 zł z dwoma blokami....

Jak dla mnie osobiscie, to nie jest 100% FIRMOWE wc. Bloki, chlodnica ok, ale juz pompka to raczej zalicza sie do branzy akwarystycznej - wykorzystywana jest do wc, to juz inna sprawa, ale NIE jest to przeznaczone do chlodzenia PC-ta, wiec ciezko nazwac to 'firmowym' WC (ja bym raczej uzyl sformulowania "skladak" z roznych czesci). Niestety ceny np. pompek przeznaczonych specjalnie do WC (np. Innovatek) juz troche odbiegaja w gore i suma 800pln nie jest az taka nierealna za markowy komplet, ktory jest przeznaczony do chlodzenia pc-ta. ;)

 

Poza tym, firmowe WC (w mojej opinii) powinno byc raczej kompletnym rozwiazaniem, a nie zestawem skladanym w domu z roznych komponentow (roznych producentow) nierzadko majacych w rzeczywistosci inne zastosowanie :) To tak jak z komputerami, markowe (Dell, HP, etc.) vs. skladaki (to co mamy przewaznie w domach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

buahahaha

 

jest taka firma Asetek - produkuje zestawy do chłodzenia Freonem, i między innymi WC... do najdroższych zestawów wkłada... Eheimy, czyli pompy akwarystyczne... poza tym nie rozśmieszaj mnie, firmowe WC (nie licząc profesjonalnych takich jak Asetek) to śmiecie pokroju - Thermaltake, Zalman które można sobie w cztery litery wsadzić... Co do komputerów Dell/HP to jest to szajs sprzedawany z gigantyczną marżą na którą nabierają się ludzie którym się wydaje że znaczek Della doda magii ich pecetowi...

 

poza tym co to jest pompa ? wydawało mi się że jest to urządzenie mające na celu wprawienie wody w ruch... I lepiej zauwać Eheimowi który od lat jest pakowany do akwariów ze dziesiątki tysięcy złotych, czy też może innovatekowi którego kupują "lamki" szukające super firmowych komponentów najwyższej jakości...

 

UPDATE - Firma Asetek w zestawach używa również pomp Hydor

 

http://itc.ua/img/dpk/2004/12/asetek.jpg

Edytowane przez maciekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

black ice pro - 89 zł

frost cpu - 99 zł

frost gpu - 89 zł

hydor seltz - 100 zł

wężę - 20 zł

A ja mam zamiar zlozyc taki zestaw (pierwsze WC) tylko nie wiem jaka pompe wybrac, no i czy jest wydajny.

 

A obudowa IMO brzydka, no i to smiglo tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Pompe jakąkolwiek, jak jesteś początkujący to może coś co by od razu miało odpowiednie kroćce. Cenowo nie jest różowo jeśli chodzi o pompy, Hydor jest dobrym rozwiązaniem skoro montuje go Asetek w zestawach za paręset ojro. Co do wydajności to chłodnica 1x120 to nie jest znowu tak dużo... ale jak nie ma kasy to będzie ok raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Kasy sie jeszcze znajdzie :wink: Ale chcialbym sie zmiescic w 600zl.

to weź sobie pompe na 12V i chłodnice 2x120 i będzie mniej więcej 600 zł ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku myslalem o Freezer 2x120 albo Cooltek Exstream 2x120

Ale nie mam pojecia jaka pompke ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>...

No i ewentualnie cos lepszego na proca.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

ale juz pompka to raczej zalicza sie do branzy akwarystycznej - wykorzystywana jest do wc, to juz inna sprawa, ale NIE jest to przeznaczone do chlodzenia PC-ta, wiec ciezko nazwac to 'firmowym' WC (...) np. pompek przeznaczonych specjalnie do WC (np. Innovatek) j

Innovatek vs pompy akwarystyczne powiadasz....

 

Nazwa: Innovatek Plus-12V

Opis: Pompa światowej marki Eheim. Model 1046. Przeprojektowana przez Innovateka.

 

Cena brutto: 349 zł

 

Nazwa: EHEIM 1046

 

Cena brutto: 165.00 zł

 

jakiś komentarz ? ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym co to jest pompa ? wydawało mi się że jest to urządzenie mające na celu wprawienie wody w ruch... I lepiej zauwać Eheimowi który od lat jest pakowany do akwariów ze dziesiątki tysięcy złotych, czy też może innovatekowi którego kupują "lamki" szukające super firmowych komponentów najwyższej jakości...

dokladnie, pompa ma tylko jedno zadanie a do czego ja zastosujesz to juz Twoja w tym glowa. Eheim nie bez powodu jest wybierany do lepszych WC bo to przede wszystkim sprzet niezawodny i sprawdzony. w akwariach pompy/filtry tej marki chodza nawet po kilkanascie lat.. - chyba mowi to samo za siebie.

 

edit

maciekk: hehe chodzila mi po glowie mysl, czy czasem Innovatek to nie to samo co Eheim.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC ma nad AC przewgę wydajności :mur: i to dość sporą, co w niektórych przypadkach np grzejącej się niemiłosiernie 820 już daje sporą różnicę :]

A po za tym kłuciłbym się co do tej ciszy :P I komp to nie akwarium bo rybek nie wpuszczam do mojego WC :mur:

 

A jeśli chodzi o tą budę to nie jest taka zła, niższa temp w całej budzie jest napewno wskazana, tylko z ceną przesadzili o ponad połowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innovatek vs pompy akwarystyczne powiadasz....

 

Nazwa: Innovatek Plus-12V

Opis: Pompa światowej marki Eheim. Model 1046. Przeprojektowana przez Innovateka.

 

Cena brutto: 349 zł

 

Nazwa: EHEIM 1046

 

Cena brutto: 165.00 zł

 

jakiś komentarz ? ;x

Ehh, zatwardzialy maniak WC :) Innovatek toz to przeciez Eheim, nie wiedziales wczesniej? Tylko, ze Innovatek jest PRZEROBIONY specjalnie do pracy jako pompa do WC (np. 12V zasilanie), a nie pompa typowo akwarystyczna (w sumie jak dla mnie to tez tylko polsrodek, ale w koncu to nie jest sprzet masowy). I nie rozumiem za bardzo twojego toku rozumowania - najpierw jedziesz po Innovatek, potem to porownanie, tylko czemu ma to sluzyc?

Ciekawe, czy pompa zatapialna (lub przerobiona w domu na niezatapialna) jest rozwiazaniem super 'firmowym'. To samo tyczy sie innych komponentow dostosowywanych domowymi metodami do pracy jako WC (np. sprawa montazu w obudowie - pompki lezace np. na gabce na spodzie obudowy ;)) Jak dla mnie nie jest! Da sie wykorzystac, ale NIE jest to rozwiazanie "firmowe"!

Co do komputerow markowych - mylisz sie. U nas akurat tak jest, ze kupuje sie skladaki (tanie). Zobacz tylko ile taki Dell czy HP sprzedaje zestawow na swiecie i ciezko to nazwac szajsem (nazwiesz szajsem np. komputery Alienware???). Poza tym placi sie za jakosc i dbalosc o szczegoly, a brak tego np. Dellowi nie mozna zarzucic. Ja sam skladalem, nic do tego nie mam i uwazam, ze jak sie ktos zna, to moze za mniejsze pieniadze zlozyc zestaw jemu najbardziej odpowiadajacy, ale to jest SKLADAK, a nie sprzet FIRMOWY!!! Tak samo jak WC przez ciebie proponowane (co nie jest rownoznaczne ze stwierdzeniem, ze jest zle - jak dla mnie zestaw naprawde ok). I tyle tego OT.

 

Co do obudowy, to wizualnie nie za bardzoo mi odpowiada (festyniarska), no i niestety blacha troche za cienka. Sam wentyl 25cm moze byc ciekawym rozwiazaniem, jednak boczne nawiewy nie sa niestety tak bardzo dobre jesli chodzi o wydajnosc.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa po prostu obleśna...................................

Pozatym dzisiejszy sprzet sie juz tak nie grzejej jak jeszcze niedawno, wiec nie potrzeba superwydajnego chlodzenia, teraz sprzet bez oc mozna smialo cicho wiatraczkami schlodzic, ale jak bym mial duzo kasy to bym sobie pewnie fundnal chlodzenie wodne ;)

 

PS co do bud to w tej cenie mozna wyrwac jakiegos fajnego chiefteca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie poniekąd racje co do wyglądu tej obudowy. Jest trochę za bardzo bajerancka i trochę w odpustowym stylu.

Jednak jak już wcześniej pisałem w obudowie najważniejsza jest jej funkcjonalność i nadal uważam, że ten 25cm wiatrak to bardzo dobry pomysł. Ja jednak zdecydowałem się na coś z wyższej półki . Mój wybór to cooler master stacker 830 i jestem już na 100% pewien, ze nie chcę żadnej innej obudowy.

 

post-131712-1142429796_thumb.jpg

 

Możliwe, że zwariowałem bo 900 zł za obudowę(za tyle znalazłem najtaniej) to trochę dużo :D

Ale dla mnie ta obudowa jest warta tej ceny. Toż to perfekcja w każdym calu. Według mnie prezentuje się wspaniale.Ma trochę taki alienowaty i futurystyczny wygląd ale napewno nie tak krzykliwy jak ten aerocool, jest przy tym skromna i elegancka. Po względem funcjonalności to chyba nie ma lepszej budy na świecie, zresztą jeśli kogos to interesuje to odyłam do videoprezentacji stackera 830 -

http://www.3dgameman.com/vr/coolermaster/s..._review_03.html

 

Ta obudowa to po prostu dzieło sztuki użytkowej. Konkretny zakup na długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cóś: . Nie wygląda tak efektownie, ale użytkowo jest niesamowita. Cisza i dobre chłodzenie (AC Freezer 64 Pro robi w niej za "półpasywne" chłodzenie CPU...).

Edytowane przez rwerp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność zasilacza nie ma znaczenia jeśli chodzi o produkcję ciepła przy zadanej ilości energii pobieranej z gniazdka. Podczas pracy komputera prawie w ogóle (za wyjątkiem napędów DVD i HDD) nie wykonuje się pracy mechanicznej. Zatem prawie cała pobrana energia zamieniana jest na ciepło. Wydajność zasilacza ma wpływ tylko na to, ile tej energii będzie pobrane.

:blink: Od kiedy? Bzdura. Wydajność, a raczej sprawność zasilacza jest głównym czynnikiem decydującym o ilości ciepła generowanego przez zasilacz. To właśnie dzięki niemu nowe Seasonic i FSP mogą pracować z aluminiowymi blaszkami zamiast radiatorów i prawie się nie grzać, a przez małą sprawność Tagan porzebuje na tą samą moc pół kilograma radiatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ja miałem na myśli CAŁKOWITĄ produkcję ciepła w pececie: i z zasilacza, i z reszty. Jeżeli zasilacz weźmie z gniazdka 200 W, to w przypadku zasilacza o niskiej sprawności ok. 60 W wydzieli się w zasilaczu a ok. 140 W w reszcie systemu, a w przypadku zasilacza o wysokiej sprawności ok. 30 W wydzieli się w zasilaczu -- a ok. 170 W w reszcie systemu.

 

Gdybym napisał tak, jak ty myślałeś że ja napisałem, to rzeczywiście byłaby bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...