Skocz do zawartości
termit_tm

Bloki By Termit_tm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kyniek

Mniej więcej masz rację - choć z tym wypadaniem przy poruszeniu to nie byłbym taki pewien... prasa nie mniej ni więcej jest yżywana - tak samo płytka jest nawiercana na odpowiednią głębokość... dzieki urzyciu prasy piny siedzą dość mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej masz rację - choć z tym wypadaniem przy poruszeniu to nie byłbym taki pewien... prasa nie mniej ni więcej jest yżywana - tak samo płytka jest nawiercana na odpowiednią głębokość... dzieki urzyciu prasy piny siedzą dość mocno.

co do wypadania to nie ma co sie martwić przecież tam woda tylko płynie a pozatym sama metoda dość prymitywna niemniej jednak ja jestem pełen podziwu dla robiącego te spody dużo pracy włożone w to maleństwo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

bez przesady - używając odpowiednich narzędzi (ploter lub frezarka cnc + zaawansowana prasa) jestem pewien że można wytwarzać bloki znacznie szybciej i taniej niż konwencjonalne frezowanie - no i dokładniej.... problemem może jednak być masowe cięcie drucika na kawałki.. ale to też mam pomysł jak tanio i baaaardzo dokładnie pociąć....

 

 

ni mniej ni więcej za wytwarzanie czegoś takiego tak prymitywnymi metodami należą się gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady - używając odpowiednich narzędzi (ploter lub frezarka cnc + zaawansowana prasa) jestem pewien że można wytwarzać bloki znacznie szybciej i taniej niż konwencjonalne frezowanie - no i dokładniej.... problemem może jednak być masowe cięcie drucika na kawałki.. ale to też mam pomysł jak tanio i baaaardzo dokładnie pociąć....ni mniej ni więcej za wytwarzanie czegoś takiego tak prymitywnymi metodami należą się gratulacje :)

Odlewanie ciśnieniowe lub metodą wytapianych modeli...odpada jakiekolwiek wciskanie drucików w cokolwiek...jednak aby sie opłacało musi być to produkcja conajmniej małoseryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki i dizajn 1-rwsza klasa.Mam takie małe pytanko czy poliwęglan występuje w kolorze blue,to by mi odpowiadało(ew. ciemny błękit)

Szkoda że sie pospieszyłem z abadonami do swego projektu ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki i dizajn 1-rwsza klasa.Mam takie małe pytanko czy poliwęglan występuje w kolorze blue,to by mi odpowiadało(ew. ciemny błękit)

Szkoda że sie pospieszyłem z abadonami do swego projektu ;-(

Na pewno występuję :wink: ale bez przesady nie będę dla jednego klienta zmieniał całej produkcji :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to otrzymalem dzisiaj paczke z blokiem:)

pare fotek, a wyniki testow juz za chwile

Bloczek jest specjalnie uciety, zeby zmiescil sie w kazdej mobo pod lga775

zapinka jest mojej konstrukcji (bardzo prosta zreszta:) )

ide montowac to ustrojstwo:) B)

IMG_3954.jpg

IMG_3959.jpg

IMG_3962.jpg

IMG_3963.jpg

IMG_3964.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Coś słabo spód wypolerowany.... te zapinki to lepiej przykręć bo mogą się zsunąć.. niby nie powinny ale jednak... szkoda procka jak by co...

 

lepiej je przykręć tak jak tutaj :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well done;] bloczek juz siedzi

zapinka 3ma bardzo dobrze nie ma zadnych szans zeby zleciała czy cos:P

a temp w idlu spadly o jakies 8*C w stresie o kolo 17*C ;]

bede mial czas to pojade po papierek scierny i zrobie z niego jeszcze lustro ;]

 

Fajnie to wygląda!

Niby blok ścięty aby się mieścił, a zapinka taka monstrualna?

zapinke troche scialem bo chaczyla o radiator od mosow, ale teraz jest ok B)

 

to ten blok sie nie mieści na tego asusa chcecie powiedzieć :/

ja[ciach!]le :/

sciety miesci sie bardzo ladnie;)

 

ps. fota jeszcze z fazy wstepnego montazu, widac zapinke, ktora bardzo ladnie 3ma:) ( spreżynki to tez niezla sprawa:) - wczesniej nie mialem

IMG_3967.jpg

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a temp w idlu spadly o jakies 8*C w stresie o kolo 17*C ;]

można wiedzieć jaki bloczek był wcześniej? :? ,

zmieniony został tylko blok, czy jeszcze inne elementy układu?

Racuch mnie ubiegł ;)

Edytowane przez pedro_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej siedziala ponad 4 letnia konstrukcja :rolleyes:

w czasach cweleronow i axp dawala rade

na p D juz niestety zaczela wymiekac ;]

Nie mów że w srodku tego"odważnika" jest pusto jak w słoiku po zeszłorocznych korniszonach.Z drugiej strony wlutowując w niego parenaście szpilek miedzianych pewnie nie był by taki najgorszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów że w srodku tego"odważnika" jest pusto jak w słoiku po zeszłorocznych korniszonach.Z drugiej strony wlutowując w niego parenaście szpilek miedzianych pewnie nie był by taki najgorszy ;)

tak bylo tam pusto

to moj 1 blok, z narzedzi to mialem tylko wiertarke i pare wierteł

i tak byl calkiem wydajny jak na taki szrot:P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

A jakie fazki na plexi - tego nie mają nawet najnowsze i najdroższe produkcje B)

 

Błąd - parę bloczków na grafikę i na procka sprzedałem z fazkami - lecz zarzuciłem ten pomysł bo niewiele wnosił... wg. kupujących...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie fazki na plexi - tego nie mają nawet najnowsze i najdroższe produkcje B)

Błąd - parę bloczków na grafikę i na procka sprzedałem z fazkami - lecz zarzuciłem ten pomysł bo niewiele wnosił... wg. kupujących...

 

drugi blad, px2 mial fazowane krawedzie plexi, miedzi, otworow i finow B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ze bym sie czepiał ale widze na spodach wybicia miedzi od wciskania szpilek na prasie sam miałem te spody i sa to takie jak by wybrzuszenia materiału radze to zeszlifowac do płaskiego

Jak to jest któryś z ostaniej serii to on były szlifowane więc wszystko powinno by równe, może tylko jakieś ślady zostały takie, ale równe to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Jak to jest któryś z ostaniej serii to on były szlifowane więc wszystko powinno by równe, może tylko jakieś ślady zostały takie, ale równe to jest.

 

 

Równe to dopiero jest jak się używa magnesówki.... z tego co wiem to żaden z was nie wykańcza w ten sposób spodów.... a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...