Skocz do zawartości
ramzi66

Ktora Dystrybucja Lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

mam dylemat ktorą dystrybucje zainstalować

Free MAndriva Linux 2006 czy Fedora Core 4

 

Moze jakies razy porównania swoje opinie, bede wdzieczny

Pozdrawiam

Edytowane przez ramzi66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost_dog

zainstaluj ubuntu :)

nie no, to pytanie nie ma sensu bo kazdy ci poleci swoje ulubione distro

Edytowane przez ghost_dog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakim etapie znajomości lunuksa jesteś. Jeśli całe życie Windows to polecam Mandrive na początek. Fedora to już lepiej 5

 

A jak chcesz się czegoś nauczyć to Slax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolejna bzdura...ze ktos przyzwyczajony do windowsa to odrazu mandriva? inne dystrybucje nie maja KDE ? :lol2: obydwie fedaora i mandriva sa oparte na RPMach wiec w obydwu przypadkach beda problemy z zaleznosciami pakietow..osobiscie instalowalbym fedore (tam przynajmniej jest gcc ;) chyba ze w mandrivie juz jest domyslnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć...każdy linux to z lekka :mur: :lol2: Ale jeśli masz zamiar sie męczyć z linuxem to nie zabieraj się nawet za Mandrive w wersji Free. To naprawde nie jest przyjazny linux, jak to próbują wmawiać autorzy.To się gorzej wiesza od Win 98 :lol: I żeby nikt tu nie próbował zaprzeczać że linux sie nie wiesza :D Jak ktoś wspomniał przetestuj może Fedore 5 Z tego co używałem to najbardziej by mi pasował Aurox.Jest nowa wersja 11.1.

Edytowane przez tuco22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze fedora core 5? nowsze wersje wszystkiego (glownie jajko) niz oferuje obecnie mandriva lub FC4, co przy nowym sprzecie (laptok na sonomie) nie jest bez znaczenia.

Instalowałem 5tke w wersji final....kaszana, chodzi gorzej niz 4ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mnie denerwuje te glupi instalowanie programow [ciach!]icy mozna dostac co chcwile czegos brakuje

To polecam Windowsa (tam to nie jest [ciachajace] jak pod linuksem)..

 

A tak na powaznie? Czego sie spodziewales? ze zainstalujesz jakas dystrybucje i wszystko bedzie smigac po Twojej mysli?

 

 

Obie, o ktore sie spytales (dystrybucje) sa podobne do siebie, uzywaj tej, ktora Ciebie mnie [ciacha]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To polecam Windowsa (tam to nie jest [ciachajace] jak pod linuksem)..

 

A tak na powaznie? Czego sie spodziewales? ze zainstalujesz jakas dystrybucje i wszystko bedzie smigac po Twojej mysli?

Obie, o ktore sie spytales (dystrybucje) sa podobne do siebie, uzywaj tej, ktora Ciebie mnie [ciacha]

Jak zawsze masz racje ;). A tak btw linux może być jak winda wystarczy chcieć ;d. Fakt jest faktem ze denerwuje mnie kiedy instaluje coś z rpma to czasami nie wiem gdzie to sie instaluje, ale przecież ja noob jestem :mrgreen:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw linux może być jak winda wystarczy chcieć ;d.

<OFFTOPIC>

Taak... wrzucic tylko trzeba BSOD do crona

</OFFTOPIC>

 

A do tematu... ja bym tych dystrybucji nie uzywal...

Ich problemem jest to, ze podczas instalacji - wrzucaja na sile mase niepotrzebnych rzeczy, z ktorych nawet sie nie korzysta.

Tak samo to wyglada podczas uruchamiania systemu...

 

Osobiscie obstaje przy dystrybucjach bardziej przemyslanych (cos moze jak debian, slackware, żentu). Tam to co sobie ustawisz - to bedzie :)

 

 

Nic naturalnie nie przebije OpenBSD i jego "domyslnej konfiguracji",no ale nie o nim jest ten topic :)

 

 

Reasumujac - Fedora, RedHat, Mandriva, czy co tam nadaja sie,ale w miare nabierania doswiadczenia - mecza i denerwuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

mam dylemat ktorą dystrybucje zainstalować

Free MAndriva Linux 2006 czy Fedora Core 4

 

Moze jakies razy porównania swoje opinie, bede wdzieczny

Pozdrawiam

Ja polecę Fedora Core 5

 

no kolejna bzdura...ze ktos przyzwyczajony do windowsa to odrazu mandriva? inne dystrybucje nie maja KDE ? :lol2: obydwie fedaora i mandriva sa oparte na RPMach wiec w obydwu przypadkach beda problemy z zaleznosciami pakietow..osobiscie instalowalbym fedore (tam przynajmniej jest gcc ;) chyba ze w mandrivie juz jest domyslnie).

zależności były problemem - obecnie nie są już żadnym

 

"yum" załatwia sprawę pobierając wszystkie rpm-y które są zależne

 

najbardziej mnie denerwuje te glupi instalowanie programow [ciach!]icy mozna dostac co chcwile czegos brakuje

jw - "yum" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa interpretacja tego co tutaj ludzie napisali. :P

Zależy na jakim etapie znajomości lunuksa jesteś. Jeśli całe życie Windows to polecam Mandrive na początek. Fedora to już lepiej 5

 

A jak chcesz się czegoś nauczyć to Slax

Tutaj polecane jest MDK...

 

 

Jakby to powiedzieć...każdy linux to z lekka :mur: :lol2: Ale jeśli masz zamiar sie męczyć z linuxem to nie zabieraj się nawet za Mandrive w wersji Free. To naprawde nie jest przyjazny linux, jak to próbują wmawiać autorzy.To się gorzej wiesza od Win 98 :lol: I żeby nikt tu nie próbował zaprzeczać że linux sie nie wiesza :D Jak ktoś wspomniał przetestuj może Fedore 5 Z tego co używałem to najbardziej by mi pasował Aurox.Jest nowa wersja 11.1.

Tutaj tylko mowa o przetestowaniu i polecany jest Aurox...

 

 

Instalowałem 5tke w wersji final....kaszana, chodzi gorzej niz 4ka

Tego to juz napewno nie mozna zaliczyc jako opinie pozytywna. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa interpretacja tego co tutaj ludzie napisali. :P

 

Tutaj polecane jest MDK...

Tutaj tylko mowa o przetestowaniu i polecany jest Aurox...

Tego to juz napewno nie mozna zaliczyc jako opinie pozytywna. :P

 

to moze bez cytowania:

drugi post od góry - EEF

 

lock też mówi że lepsza jest 5-ka

 

ja jestem trzeci

 

główny zarzut przeciw FC to zależoności - w tej chwili jest yum który to wszystko rozwiązuje.

 

Niewątpliwą zaletą FC5 jest to, że masz najnowsze KDE i GNOME.

 

Wg mnie to dystrybucja godna polecenia - ja używam i jest ok. Wcale nie mówię że to kaszana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe KDE, fajne....

ale ma drobną wade...

Tam nawalili juz więcej podpowiedi i tego typu rzeczu niz jest w windows.

Czy uważasz to za wadę ?

 

Dla początkujących użytkowników to zaleta.

Zawsze możesz sobie posadzić starszą wersję.

 

Drugą niewątpliwą zaletą FC5 jest SElinux (w FC4 tez byl).

 

Jak nie chcesz KDE - to masz najnowsze Gnome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek, słuchaj....

Mandriva powinna być na pierwszym miejscu na czarnej liście tak jak jest razor w nfsmw. totalne shit.......

nie rozumiem jak ktoś mógł coś takiego wymyśleć......

Fedora Core jest przynjamniej oparta na Red Hat-cie który jak każdy wie jest bardzo dobrą dystrybucją. Ja mam kompa takiego ja widzisz poniżej i nawet na takim sprzęcie ten system nie wydala. zero !!! totalne zero.. wybierz Fedore Core

 

 

Pozdrawiam............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek, słuchaj....

Mandriva powinna być na pierwszym miejscu na czarnej liście tak jak jest razor w nfsmw. totalne shit.......

nie rozumiem jak ktoś mógł coś takiego wymyśleć......

Fedora Core jest przynjamniej oparta na Red Hat-cie który jak każdy wie jest bardzo dobrą dystrybucją. Ja mam kompa takiego ja widzisz poniżej i nawet na takim sprzęcie ten system nie wydala. zero !!! totalne zero.. wybierz Fedore Core

Pozdrawiam............

A moze jakies bardziej konstruktywne uzasadnienie?

Dlaczego ta dystrybucja jest hmm..uzywajac Twojego oryginalnego porownania "shit" ?

A moze to nie system,a uzytkownik jest shit?

 

Troche mnie mierzi, jak czytam takie opinie o dystrybucjach..potem tylko owocuja one tym, ze pojawia sie coraz to glupszych okreslen i komentarzy. Glupszych i niczym nie uzasadnionych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj lofix weź się odwal potrafisz kogoś krytykować tylko nic więcej. Jak ktoś ma dylemat między wyborem systemu to najpierw powinien zapoznać się z walorami każdej dystrybucji a potem dopiero pytać o zdanie innych użytkowników. Aha "owocują one tym, ze pojawia sie coraz to glupszych okreslen i komentarzy. Glupszych i niczym nie uzasadnionych.." głupszy to jesteś ty nie ja. ty jako użytkownik powinieneś wyraźić swoją opinię, a nie krytykować innych. forum jest dla ludzi a nie dla idiotów.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...