Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

hmm no niby nie, a OEMy? A pamieci? a wszystko inne? Kowalski nie sprawdzi czy cos bylo uzywane czy nie... A nawet jesli jest w opakowaniu, patrz moje GR PRO, to widac, ze bylo otwierane, naklejka nie trzyma sie tak mocno jak powinna, hmm wplywu oczywiscie na sam towar to nie ma ani na gwarancje, bo przeciez przy uzywaniu otwieram je, ale sadze, ze jest to nie fair wobec ludzi, ktorzy nie wiedza, ze w takim sklepie ktos selekcjonuje rzeczy.

I nie chodzi mi tutaj o to, ze zarabiasz na tym, ale o to, ze Kowalski moze nie wiedziec, ze doplacajac te 50zl dostanie cos o wiele lepszego...

 

http://sklep.gral.pl/~piter/komputer/selekcja.JPG ...

 

Otwarte poniewaz kazda kosc jest plombowana.

Dla ciekawosci Ci powiem ze wiekszosc kosci Corsair tez jest testowana, z tego wzgledu ze potrafia byc uwalone od nowosci.

A czy przecietny kowalski wie ze X800GTO to odpad z X800XT, taki który nie przeszedł testu ? a ze ktos poraz drugi dokladnie sprawdzi i znajdzie kilka takich kart które bedzie sie nadawalo jako XT to ma byc o tym fakcie informowany ? czy producent na opakowaniu pisze "droki nabywco produkt który kupiles nie przeszedł testów dlatego nazwalismy go x800gto"...

To jest taka sama sytuacja..

Moge Cie zapewnic ze zaden procesor (odpad z selekcji) nie trafil do rak kowalskiego a bylo tego kilkaset... jest cos takiego jak przetargi dla szkol, firm i.t.p..

 

Produktów OEM w postaci procesorów nie ma oficjalnie na polskim rynku od ponad roku, trafiaja sie u polskich dystrybutorów ale kupujac procesor 10zł tanszy tracimy oryginalny wentylator oraz 2 lata gwarancji.

 

 

co do fotki to nc. gdyby miala jakiekolwiek znaczenie to nie byla by na serwerze :)

 

 

W Core2 Duo Cache L2 jest wspoldzielony pomiedzy 2 rdzenie czy kazdy posiada osobny, bo wszedzie podaja 2MB albo 4MB, w przypadku Pentium D podaje sie 2x2MB..

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer: Nie no człowieku.... wątku się nie chce czytać ?? Ja jestem laikiem w dziedzinie OC ale żeby taki tekst zadać po 78 stronach gdzie z tematu wynika że to " wszystko o Conroe" to lekka przesada .... widać jaka jest różnica pomiędzy "Presslers" opartymi na NetBurscie [NB] a Conroe [c2d] ... Lenistwo nie upoważnia cię do wpisywania/nabijania postów jak jakiś postfucker... wiem moje zachowanie teraz tak zostanie odebrane ale: śledzę ten wątek od dobrych kilku tygodni i staram się wypowiadać tylko gdy są uzasadnione wątpliwości, czytam również o płytach głównych pod c2d, trzymam się wątków o kartach na PCI-X oraz kilku innych dziedzin na TYM forum żeby nie popadać w taką paranoję.... tak na dobrą sprawę powinieneś dostać % tak samo jak ja w temacie i reszta postfuckerów za tłuczenie o jednym... ciekawe kiedy ludzie dojdą do wniosku żeby zacząć czytać wszystkie posty a nie tylko tłuc po tych najczęściej znajdowanych na googlach :) Jak na razie mamy tu niezły śmietnik .... żeby nie rzucać słownictwem z "Psów" Pasikowskiego.

 

Na koniec odpowiedź na Twoje pytanie:

 

Współdzielony = 2/4 MB L2 na obydwa jądra CPU a nie jak w przypadku "starszych" Inteli na NB 2x2MB.. skumaj i zacznij czytać !!!

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie to to pewno jest chociaż nie wykluczam przypadku "wycieku" jak w przypadku Conroe. Fakt jest taki, że Kensfield "ma mieć" 4/16 MB cache L2 i do tego 4 rdzenie więc trudno powiedzieć do momentu jak ktoś nie kupi tego na aukcji .... oby ktoś z PPC :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie to to pewno jest chociaż nie wykluczam przypadku "wycieku" jak w przypadku Conroe. Fakt jest taki, że Kensfield "ma mieć" 4/16 MB cache L2 i do tego 4 rdzenie więc trudno powiedzieć do momentu jak ktoś nie kupi tego na aukcji .... oby ktoś z PPC :D

Pozdrawiam

Jest to tylko probka, moze intel ma problem z upakowaniem takiej ilosci cache, albo to poprostu zmodyfikowane (zdublowane) jadro conroe z 4Mb Cache które w sumie daje 8MB :)

 

@PC_Speaker

Na nabijanie sobie postów mialem 4 lata i jakos tego nie robilem wiec wybacz :)

Myslalem dobrze chcialem sie tylko upewnic :)

 

"taki tekst zadać po 78 stronach" jak ktos nie siedzial przez kilka miesiecy na forum to nie dziw sie :) Czesto nie mialem nawet czasu wcisnac przycisk Power na obudowie :)

 

na przeczytanie 78 stron potrzeba wiele godzin, w dodatku wiekszasc postów jest malo znaczacy jak ten moj co teraz pisze, zawsze bylem zwolennikiem umieszczania najistotniejszych informacji w pierwszym poscie :)

 

Odsylac ludzi do tematów po kilkadziesiat stron jest łatwo, sam to robilem "poszukaj w temacie o DFI, ma tylko 120 stron" :)

teraz sam sie tak poczulem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

raczej 2x4MB bo kentsfield bedzie polaczony na tej samej zasadzie co presler czyli dwa procki na tym samym laminacie komunikujace sie poprzez fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer: Nie no człowieku.... wątku się nie chce czytać ?? Ja jestem laikiem w dziedzinie OC ale żeby taki tekst zadać po 78 stronach gdzie z tematu wynika że to " wszystko o Conroe" to lekka przesada .... widać jaka jest różnica pomiędzy "Presslers" opartymi na NetBurscie [NB] a Conroe [c2d] ... Lenistwo nie upoważnia cię do wpisywania/nabijania postów jak jakiś postfucker... wiem moje zachowanie teraz tak zostanie odebrane ale: śledzę ten wątek od dobrych kilku tygodni i staram się wypowiadać tylko gdy są uzasadnione wątpliwości, czytam również o płytach głównych pod c2d, trzymam się wątków o kartach na PCI-X oraz kilku innych dziedzin na TYM forum żeby nie popadać w taką paranoję.... tak na dobrą sprawę powinieneś dostać % tak samo jak ja w temacie i reszta postfuckerów za tłuczenie o jednym... ciekawe kiedy ludzie dojdą do wniosku żeby zacząć czytać wszystkie posty a nie tylko tłuc po tych najczęściej znajdowanych na googlach :) Jak na razie mamy tu niezły śmietnik .... żeby nie rzucać słownictwem z "Psów" Pasikowskiego.

 

Na koniec odpowiedź na Twoje pytanie:

 

Współdzielony = 2/4 MB L2 na obydwa jądra CPU a nie jak w przypadku "starszych" Inteli na NB 2x2MB.. skumaj i zacznij czytać !!!

 

Pozdrawiam.

dobrze sie czujesz? TROCHE przesadzasz, a przede wszytkim nie gadaj ze Ty nie pisales głupot...........

 

czyli 8MB cache

moze inacej: 2x4mb ;] bo tutaj jest wspoldzielone, ale dwa razy dla dwoch rdzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Zbaczajac troche z glownego watku.

Ja przestalem sie jarac na core tzn. przestal byc dla mnie oplacalny

gdy zobaczylem cene x2 pod am2 - 605 zl.

Nie mowie o liczeniu pi czy super kreceniu.

Ale ogolnie plyta i procesor wyjdzie taniej a roznice

wloze w grafe. Oczywiscie core nadal wydajniejszy ale wyszedl

by pare stowek wiecej.

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbaczajac troche z glownego watku.

Ja przestalem sie jarac na core tzn. przestal byc dla mnie oplacalny

gdy zobaczylem cene x2 pod am2 - 605 zl.

Nie mowie o liczeniu pi czy super kreceniu.

Ale ogolnie plyta i procesor wyjdzie taniej a roznice

wloze w grafe. Oczywiscie core nadal wydajniejszy ale wyszedl

by pare stowek wiecej.

Pzdr

no masz troche racji, ale duzo powiedziec tez ciężko bo cen Core 2 nie znamy tak na prawe - oby nie byly wyzsze niz te w apollo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

no masz troche racji, ale duzo powiedziec tez ciężko bo cen Core 2 nie znamy tak na prawe - oby nie byly wyzsze niz te w apollo ...

Oczywiscie ze ty tez masz racje. Narazie te ceny to wrozenie z kart. Najtanszy model cena wacha sie do 700 do ponad 1000.

Znajac zycie bedzie cos po srodku czyli jakies 850 zl.

Mi w cenie core2 codzi glownie o to ze do jego krecenia

potrzeba dobrego ramu i plyty. Nie ma sie co oszukiwac ze nagle stana sie cuda i za mala

kase beda super plyty. Z drugiej strony gdybym decydowal sie na core wybral bym jednak przecietna

plyte i przecietny ram ale za to drozszy procek z wiekszym mnoznikiem.

Do tego trzeba tez policzyc sporo ludzi np. z tego forum z 939, starym ddr ktorzy moze zamiast przesiadki

na intela beda woleli wlozyc sobie do dobrej i sprawdzonej platformy tanie 2 rdzenie od AMD.

Core to jednak troche wyzszy przedzial cenowy niz polski entrylev. Procek bardzo fajny ale i wymagajacy.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na testy e6300-e6600 vs x2 proporcjonalne w grach z mniej wiecej tymi samymi podzespołami (jak np ta sama grafa). Dla gracza najważniejsza jest wydajność w grach a nie super pi wiec zobaczymy jak conroe (bez oc / z oc) spisuje sie w tych realiach po wiekszej ilości testów (juz po premierze w w pl). Ja czekam bo naprawde mam dylamat co kupić :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na testy e6300-e6600 vs x2 proporcjonalne w grach z mniej wiecej tymi samymi podzespołami (jak np ta sama grafa). Dla gracza najważniejsza jest wydajność w grach a nie super pi wiec zobaczymy jak conroe (bez oc / z oc) spisuje sie w tych realiach po wiekszej ilości testów (juz po premierze w w pl). Ja czekam bo naprawde mam dylamat co kupić :/.

Mówisz, masz: e6300-e6600 vs AMD x2 http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...o-shootout.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy w sklepach zagości E6500 :D

Ciekawy proc - mnożnik x9 i 2MB cache

Jak cena będzie bliżej 6400 niż 6600 to będzie fajnie

Dołączona grafika

 

Nienawidzę tych nowych miniatur :mur:

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Ja tam czekam na testy e6300-e6600 vs x2 proporcjonalne w grach z mniej wiecej tymi samymi podzespołami (jak np ta sama grafa). Dla gracza najważniejsza jest wydajność w grach a nie super pi wiec zobaczymy jak conroe (bez oc / z oc) spisuje sie w tych realiach po wiekszej ilości testów (juz po premierze w w pl). Ja czekam bo naprawde mam dylamat co kupić :/.

Core jest sporo wydajniejszy ale ogolnie wychodzi sporo drozej.

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na testy e6300-e6600 vs x2 proporcjonalne w grach z mniej wiecej tymi samymi podzespołami (jak np ta sama grafa). Dla gracza najważniejsza jest wydajność w grach a nie super pi wiec zobaczymy jak conroe (bez oc / z oc) spisuje sie w tych realiach po wiekszej ilości testów (juz po premierze w w pl). Ja czekam bo naprawde mam dylamat co kupić :/.

nawet zegar w zegar dostaniesz :)

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1536-20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie juz wszsycy dystrybutorzy c2d zamowili/kupili te prociki i na 100% znaja jaka jest ich cena hurtowa wiec cena daetaliczn sie tym tylko rozni ze marza jest inna w kazdym sklepie i tyle

 

Na dzien dzisiejszy tylko jeden dystrybutor/hurtownik posiada je w ofercie w dodatku cena hurtowa wynosi tyle ile koncowa dla klienta w komputroniku.. Czas pokaze ale watpie aby ceny w apollo byly realne...

 

Z tego co pamietam to E6300 mial kosztowac tyle samo co Pentium D940, 183 dolary co dla klienta koncowego w naszym kraju wynosi 850-900zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, nie ten dzial ale pewnie interesuajce info: na monarchcomputer.com mozna juz dostac athlony x2 za pol ceny, np 3800+ za 150$ oem, 157$ retail,

tylko jedna wada: tzreba u nich kupic plyte glowna w komplecie ale to chyba by msuiala wiekszosc z nas zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z gosciem z apollo, wg niego mają procki, sprzedaz bedzie od 08.08.2006 bo wtedy dostaną na nie faORT: ORT: ORT: ktury.

8.8? lol, troche pozno, swoje droga dziwne ze juz maja procki, ale faktur nie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...