Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

A co do katody - to też rozwiązania "praktyczne" - większość czasu przy kompie a więc i przy testach robię w nocy (praca od 9 do 19 :P ) kiedy syn i żona śpią - jak trzeba cos pogrzebać, podpiąć, ClearCMOS zrobić itp. to katoda wtedy się przydaje :D no i do fotek, które też w nocy są robione :)

A czym zasilasz katode z nie gasnie Ci po wylaczeniu kompa? (chyba ze ClearCMOSa robisz przy wlaczonej maszynie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy każdego sprzętu robię w budzie z bardzo prostego względu - półtoraroczny synek i platforma na biurku to tragiczne połączenie :D A co do katody - to też rozwiązania "praktyczne" - większość czasu przy kompie a więc i przy testach robię w nocy (praca od 9 do 19 :P ) kiedy syn i żona śpią - jak trzeba cos pogrzebać, podpiąć, ClearCMOS zrobić itp. to katoda wtedy się przydaje :D no i do fotek, które też w nocy są robione :)

;) wytlumaczyles sie ;) (trzeba było chociaz zrobic dla picu fotki na biurku :D )

 

ja sie zasatnawiam czy teraz przesiasc sie na celka, ddr2, jakies p5wd2/p5ld2 czy poczekac na cos budzetowego pod conroe.... ewentulanie gdyby była pewnosc co do revizji p5wd2-e, ktora bedzie obslugiowac conroe (na razie jest info, ale nikt nic nie slyszal) i ubic ja w celu dostania z gwary nowej revizji.... no nic jeszcze chwilke poczekam ;]

 

@ent: :lol: słusznie zauwazone ;)

 

//

 

Dołączona grafika

 

szczerze mówiąć to bardzo ciekawe O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) wytlumaczyles sie ;) (trzeba było chociaz zrobic dla picu fotki na biurku :D )

 

ja sie zasatnawiam czy teraz przesiasc sie na celka, ddr2, jakies p5wd2/p5ld2 czy poczekac na cos budzetowego pod conroe.... ewentulanie gdyby była pewnosc co do revizji p5wd2-e, ktora bedzie obslugiowac conroe (na razie jest info, ale nikt nic nie slyszal) i ubic ja w celu dostania z gwary nowej revizji.... no nic jeszcze chwilke poczekam ;]

Z P5WD2-E jest wogole dziwna sprawa, raczej nie zanosi sie na to zeby rewizja obslugujaca Conroe stala sie bardzo popularna.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=107106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

@kszonek

Cena spadnie po premierze SKLEPOWEJ. 900zł w tej chwili to cena zawyżona bo to normalka:

1)nowości

2)wkońcu to kompuszrot...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zasatnawiam czy teraz przesiasc sie na celka, ddr2, jakies p5wd2/p5ld2 czy poczekac na cos budzetowego pod conroe....

kombinowałem jak ty z mobaczem pod conroe a w końcu p5wd2 pocztą do mnie już jedzie...cielaka mam przed sobą :wink:

 

mysle ze jak w dobrej cenie kupisz p5wd2 to i za jakis czas sprzedasz to z małą stratą-po drodze mozę jeszcze sie na 930 czy coś mozna by załapać jak stanieją B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

 

Po przeczytaniu calego tematu , dochodzę do wniosku,że na dziś dzień nie warto jeszcze zmieniać platformy.

 

Jak sami zauważyliście wiele informacji nie jest jeszcze pewne, ciagle pojawia sie temat o dobrych płytach głownych, o współpracy tych troszkę straszych z nowymi procami itd.

 

Moim zdaniem póki co nie należy popadać w euforię... Wydaje mi sie ze odpowiedni czas na zmianę platformy jeszcze nie nadszedł, warto poczekać aż ceny sie ustabilizują , wejdą nowe (lepsze??) płyty gł, itp

 

 

Ale to tylko moje przemyślenia :-P

 

 

 

Pozdrawiam , wszystkich oczarowanych nowymi intelkami B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co myślicie o tym teście, bo dziwne że tylko tu nie ma kosmicznej wydajności w grach bo w każdym innym portalu jest kosmiczny skok a tu 1 fps .. ps. przypomina mi to trochę zamieszanie z serią radeonów X-1000+ które w F.E.A.R miały robić o 120% więcej FPS a ile było.. każdy wie.

 

http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/Inte.../strona-12.html

 

a tu macie błędy conroe:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co myślicie o tym teście, bo dziwne że tylko tu nie ma kosmicznej wydajności w grach bo w każdym innym portalu jest kosmiczny skok a tu 1 fps .. ps. przypomina mi to trochę zamieszanie z serią radeonów X-1000+ które w F.E.A.R miały robić o 120% więcej FPS a ile było.. każdy wie.

 

http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/Inte.../strona-12.html

 

a tu macie błędy conroe:

 

Dołączona grafika

wniosek - nie kupować :mrgreen:

ja tam się cieszę wydajnością i nie zauważyłem nic niepokojącego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hMMMM, grafa ich blokowała i tyle :) na 7950GX2 @ 550/750MHz różnica jest i to IMHO gigantyczna :) Ja się teraz użeram z 975XBX :/

nie wiem co tam jest do użerania się ?

to jedna z najsympatyczniejszych mobo jakie męczyłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co tam jest do użerania się ?

to jedna z najsympatyczniejszych mobo jakie męczyłem :D

hMMMMM, na E6700 brak wogóle ustawień co do OC - jedynie ClockGen wchodzi w gre, na X6800 niby wszystko jest ale szybko się kończy proc (przy 1,4~1,45V osiąga mniej niż E6700 na def), przy BIOS 0908 niby wszystko wraca do normy ale wtedy ma problemy z 7950GX2 i nie bardzo postuje :P chyba będzie trza OC Debug Moda mu założyć tylko jutro mam płytę odesłać :(

 

a to E6700:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies testy conroe vs. x2 zrobione na viscie? Interesuje mnie wydajnosc tego proca w 64 bitach. :)

podobno bardzo marnie w 64bit w porownaniu z AMD, ale swoja droga dobre pytanie, nikt tego nie sprawdza... chociaz z 2 str to jeszcze z rok dwa zanim wejda na stale aplikacje 64bit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno bardzo marnie w 64bit w porownaniu z AMD, ale swoja droga dobre pytanie, nikt tego nie sprawdza... chociaz z 2 str to jeszcze z rok dwa zanim wejda na stale aplikacje 64bit ;)

ludzie przecież było ...

zegar w zegar jest nie gorzej niż A64 (w 64 bitach)

teraz weźcie sobie choćby potencjał OC porównajcie i ceny ...

zreszta - nie kupujcie :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno bardzo marnie w 64bit w porownaniu z AMD, ale swoja droga dobre pytanie, nikt tego nie sprawdza... chociaz z 2 str to jeszcze z rok dwa zanim wejda na stale aplikacje 64bit ;)

Ja zmieniam sprzet co 3-4 lata wiec dla mnie jest to wazne i dla wielu innych userow pewnie tez jest to nie bez znaczenia. ;) Co mi z dobrej wydajnosci w 32 bitach jak za rok/dwa lata po przesiadce na viste procesor bedzie duzo slabszy od swojego konkurenta ze stajni AMD. Moze posiadacze conroe zrobia testy wydajnosci na viscie? Mozna sobie wersje beta pobrac i potestowac. ;)

 

@Niemiec

Jednostka to rok. :D

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

@Mernest

Jeżeli to robił benchmark to średnio uważam to za wpłeni piarygodne źródło informacji aczkolwiek niektóre info są jak najbardziej słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co myślicie o tym teście, bo dziwne że tylko tu nie ma kosmicznej wydajności w grach bo w każdym innym portalu jest kosmiczny skok a tu 1 fps .. ps. przypomina mi to trochę zamieszanie z serią radeonów X-1000+ które w F.E.A.R miały robić o 120% więcej FPS a ile było.. każdy wie.

2230635[/snapback]

Mnie zastanawia czy E6300 w swojej normalnej predkosci moze dzialac pasywnie ?

czy np ninja w stress bedzie wystarczajaca ?

Moim zdaniem jeżeli chodzi o e6300 bez oc to można byłoby sie pokusić o pasiwa. Co do stressa ninija byłaby dobra tylko zależy to od "wartości stressa" :P Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ten artykuł dał mi sporo do myślenia. Ciekaw jestem jak jest na innych kartach (typu 7950) albo 79xx SLI. Jak jest podobnie to już nie jest tak rózowo dla conroe szczególne dla "gracza" :?. Nadejda obniżki x2 i bede miał niezły dylemat co kupić :/. Przydało by sie wiecej testów szczególnie 6300 albo 6400 w grach i 3dmarku.

 

co prawda E6300 jeszcze nie miałem ale za to 7950GX2 był B-)

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/467/INTEL/CO...miar/wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym niby zaskakujacego , ze do gier karta graficzna jest glownym ograniczeniem ? Jakby zrobili testy to pewnie P D 930 @stock by spokojnie wystarczyl.

 

No i podobny artykul:

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...